Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.500896

 

Σκέφτομαι να πάρω αυτά τα ακουστικά. Sennheiser θα πάρω ούτως ή άλλως γιατί είμαι πολύ ευχαριστημένος, απλά αυτά έχουν και μικρόφωνο, οπότε θα με βολέψει και για handsfree.

Λέτε να μην κάνει για το ZTE?

Το καρφί 3,5" άρι είναι, δε θα δουλεύει το μικρόφωνο λέτε;;

Έχει κάτι διαφορετικό στον τομέα αυτό το iphone από τα άλλα κινητά; 3,5άρι έχει και αυτό.

 

Για την ακρίβεια, από εδώ θα τα τσιμπήσω, αν είναι.

http://cgi.ebay.com/Sennheiser-MM50-IP-In-Ear-Headphone-w-iPhone-Connector-/170597840933?pt=PDA_Accessories&hash=item27b86c7825

 

Βγαίνει στα 30 ευρώ περίπου. Ο πωλητής είναι best-rated, οπότε θα είναι τα αυθεντικά (έχω βρεί και πολύ φθηνότερα, αλλά απομιμήσεις).

Τα σκέτα sennheiser cx200 που είχα στο 25άρι έβγαιναν, οπότε το ρίσκο για το μικρόφωνο και τα 5ευρώ αξίζει μάλλον.

Edited by AfterForever
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το skate εχει υποθει θα βγει καπου στα 300 εουρο. Καλο αλλα για διπλασια τιμη μαλλον προτιμω blade. 800 mhz cpu ειδα και 4,3" οθονη. Μετα τα ιδια. Βεβαια δεν τσεκαρα τι cpu ηταν.

 

Btw, εχει κανεις βρει πως γινεται να κανουμε disable to usb charge στην jj9? Υπηρχε στις ρυθμισεις της stock του san fran και ηταν απιστευτα βολικο. Και εκ πειρας σωζει μπαταριες. Εστω και me widget ή καμια λυση μεσω adb παλι θα ελεγε.

 

edit: @αφτερ φορεωερ 3.5" ειναι. Το κανονικο που ειχαν ολα τα walkmans και τωρα τα mp3. To 2.5αρι ειναι πολι μικρο. Ειχε το mpx που εχω αριστερα στο avatar. :P

Edited by Johnix
Link to comment
Share on other sites

Το skate εχει υποθει θα βγει καπου στα 300 εουρο. Καλο αλλα για διπλασια τιμη μαλλον προτιμω blade. 800 mhz cpu ειδα και 4,3" οθονη. Μετα τα ιδια. Βεβαια δεν τσεκαρα τι cpu ηταν.

 

Btw, εχει κανεις βρει πως γινεται να κανουμε disable to usb charge στην jj9? Υπηρχε στις ρυθμισεις της stock του san fran και ηταν απιστευτα βολικο. Και εκ πειρας σωζει μπαταριες. Εστω και me widget ή καμια λυση μεσω adb παλι θα ελεγε.

 

edit: @αφτερ φορεωερ 3.5" ειναι. Το κανονικο που ειχαν ολα τα walkmans και τωρα τα mp3. To 2.5αρι ειναι πολι μικρο. Ειχε το mpx που εχω αριστερα στο avatar. :P

 

Αυτό με το usb charge το έψαχνα και εγώ πιο παλιά αλλα δεν βρήκα τίποτα.

Τώρα χρησιμοποιώ το remote web desktop για να μεταφέρω αρχεία μέσω δικτύου και να μην συνδέω καλώδιο.

 

offtopic

 

ZTE SKATE has new 4.3-inch jumbo screen

:)

Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω μια θηκη σηλικονης απο που μου προτηνετε ;

ειχα δει καποτε εδω στο forum που δειχνατε μια αλλα δεν το ξαναβρεισκω .

ευχαριστω πολυ:)

Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω μια θηκη σηλικονης απο που μου προτηνετε ;

ειχα δει καποτε εδω στο forum που δειχνατε μια αλλα δεν το ξαναβρεισκω .

ευχαριστω πολυ:)

 

Εγω πηρα αυτην, εφαρμοζει μια χαρα (εκτος απο την υποδοχη της φορτισης. Συνδεεται για να φορτησει αλλα με το παραμικρο βγαινει).

 

ps: Δεν ξερω αν ειναι σιλικονης ή πλαστικη.

 

Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα που αφορούσαν το ZTE skate αφαιρέθηκαν. Για το skate υπάρχει ξεχωριστό θέμα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=295072

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιο screen protector προτείνετε? Εγώ λέω να πάρω αυτό:

http://viewitem.eim.ebay.gr/6x-film-de-protection-cran-pour-ZTE-Blade/180624016275/item

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα,

Εδω και 1 εβδομάδα μόλις το κινητο κλεισει σε safe mode μπαίνει αυτόματα σε "λειτουργία πτήσης".

Πάω στις ρυθμίσεις ενεργοποιω την λειτουργία πτήσης μετα την απενεργοποιώ και ολα παίζουν κανονικα ( wifi, bluetooth, ραδιο).

Μόλις ξανακλείσει σε 1 λεπτό ξανα μανά τα ίδια.

Το έκανε μόνο του χωρίς να του κάνω εγώ κάτι.

Εχει κανείς καμμιά ιδέα.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα,

Εδω και 1 εβδομάδα μόλις το κινητο κλεισει σε safe mode μπαίνει αυτόματα σε "λειτουργία πτήσης".

Πάω στις ρυθμίσεις ενεργοποιω την λειτουργία πτήσης μετα την απενεργοποιώ και ολα παίζουν κανονικα ( wifi, bluetooth, ραδιο).

Μόλις ξανακλείσει σε 1 λεπτό ξανα μανά τα ίδια.

Το έκανε μόνο του χωρίς να του κάνω εγώ κάτι.

Εχει κανείς καμμιά ιδέα.

 

Ευχαριστώ.

 

Όταν λες μόλις το κινητό κλείσει, μπαίνει σε airplane mode, τι εννοείς, μόλις τερματίσεις μια κλήση?

 

Το Safe mode πάλι που το βρήκες? μήπως εννοείς recovery?

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες μόλις το κινητό κλείσει, μπαίνει σε airplane mode, τι εννοείς, μόλις τερματίσεις μια κλήση?

 

Το Safe mode πάλι που το βρήκες? μήπως εννοείς recovery?

 

Μαλλον θελει να πει για την κατασταση που μπαινει το κινητο οταν πατησεις το lock screen key στο πανω μερος

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει ποια εφαρμογη χρησιμοποιει για root γιατι εγω εχω την universal adroot 1.6.1 αλλα το root ειναι προσωρινο.Δηλαδη με καθε επανεκκινηση χανεται.εχω προσπαθησει και με το z4root αλλα δεν κανει δουλεια καθολου.Χρησιμοποιω την 2.1 stock rom της wind.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει ποια εφαρμογη χρησιμοποιει για root γιατι εγω εχω την universal adroot 1.6.1 αλλα το root ειναι προσωρινο.Δηλαδη με καθε επανεκκινηση χανεται.εχω προσπαθησει και με το z4root αλλα δεν κανει δουλεια καθολου.Χρησιμοποιω την 2.1 stock rom της wind.

 

Δεν υπαρχει permanent root λυση για την stock blade (εκτος αν βαλεις custom rom, pre-rooted).

Τουλαχιστον οχι χωρις πειραγμα τις rom (το οποιο την κανει custom rom :p).

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει ποια εφαρμογη χρησιμοποιει για root γιατι εγω εχω την universal adroot 1.6.1 αλλα το root ειναι προσωρινο.Δηλαδη με καθε επανεκκινηση χανεται.εχω προσπαθησει και με το z4root αλλα δεν κανει δουλεια καθολου.Χρησιμοποιω την 2.1 stock rom της wind.

 

Δεν υπαρχει permanent root λυση για την stock blade (εκτος αν βαλεις custom rom, pre-rooted).

Τουλαχιστον οχι χωρις πειραγμα τις rom (το οποιο την κανει custom rom :p).

 

Superoneclick ! (google it)

 

ZTE Blade αναβάθμιση σε Android 2.3, Οδηγός βήμα-βήμα

 

Το δοκιμαζω και σε λιγο θα πω εντυπωσεις...!

 

Εχμ είναι η customia της customias Ω customia, σε λίγες μέρες θα έχουμε official release από την Cyanogen Team εγώ θα απέφευγα το build του κάθε τυχαίου ή μη :)

Link to comment
Share on other sites

Οδηγο για beta εκδοση? Ουτε τον τιτλο της ρομ που εβαλε δεν λεει, ελεος.

2.3 android = Cyanogen Mod 7 beta 4.1

 

Το λεει "Την πρόσφατη custom rom Android 2.3 cyanogen_blade-ota-cm7-beta4.1.zip" :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το λεει "Την πρόσφατη custom rom Android 2.3 cyanogen_blade-ota-cm7-beta4.1.zip" :rolleyes:

 

Την πλασαρει ομως ως "Αναβαθμιση σε 2.3"

 

Link to comment
Share on other sites

Την πλασαρει ομως ως "Αναβαθμιση σε 2.3"

 

Εγω παντως βλεπω να το λεει στο site "ZTE Blade αναβάθμιση σε Android 2.3 (custom ROM), Οδηγός βήμα-βήμα". Με τον χρηστη που εκανε το ποστ εχεις προβλημα? :confused: Πιστευω παντως οσοι διαβαζουν το θεμα ξερουν καλα οτι δεν εχει βγει ακομα οφισιαλ 2.2 ποσο μαλλον για 2.3..

Link to comment
Share on other sites

Σας έχω απολκειστικές πληροφορίες για την διαθεσιμότητα του ZTE BLADE στην Ελλάδα αλλά και τι γίνεται με την εγγύηση των blade που έχουν αγοραστεί από το εξωτερικό!

 

http://www.madfortech.com/2011/02/%CE%91%CF%80%CE%BF%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%91%CF%80%CE%AC%CE%BD%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-%CE%B8%CE%AD%CE%BC%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CF%82/

ck
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πριν λιγο πηγα σε ενα καταστημα wind και ειδα το blade απο κοντα.

Με εντυπωσιασε!Πολυ καλο σε ολα!

Εχω δυο ερωτησεις.

1. Αν δεν κανω αναβαθμιση σε 2.2 και δεν πειραξω την μνημη θα λειτουργει κανονικα?

2.η μπαταρια οτι εχει θεματακι το ξερουμε.

Με κανονικη χρηση ποσο κραταει?

 

Για αξιοπιστια δεν ρωταω γιατι οι αποψεις διιστανται.

Link to comment
Share on other sites

η πρωτη που εβαλα απο το techblock 2.3 που λεει

καλη φαινεται,μου εκανε ενα κολλημα αν κανει κ αλλο θα την αλλαξω,

η αληθεια ειναι οτι δεν εχω βαλει κ αλλες custom για να πω διαφορες...

Link to comment
Share on other sites

H συγκεκριμένη 2.3 rom είναι σε beta φάση ακόμα και έχει αρκετά bugs.Πρόκειται για port του cyanogenmod 7 (android 2.3) στο blade.

Πριν λίγο έγινε και official supported απο cyanogen,οπότε μέσα στις επόμενες μέρες πιστεύω θα έχουμε nightly εκδόσεις απο το επίσημο το site του cyanogenmod.

 

Επισης εχω την εντυπωση οτι δεν μπορεις να την κανεις install με το cwm 2.5.1.3,νομιζω οτι χρειαζεται 3.0.0.5 .

 

Περισσότερα εδώ

 

Και ενα μπραβο στον Tom G (αυτος ξεκινησε το port) και τον HCDRJacob (dev του cyanogenmod για wildfire) που ασχολουνται με το port.

Edited by nikosst
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους.Ετυχε να δω το κινητο σε ενα φορυμ τυχαια και επειδη ειναι καιρος να αλλαξω ειπα να δοκιμασω ενα android.Συμφερει να το παρω απο την ελλαδα ή να αγγαρεψω ενα φιλαρακι που θα παει αγγλια να μου φερει ενα.Απο οτι εχω διαβασει η μονη διαφορα ειναι στα ram και αυτα ξεκλειδωνουν σωστα?Aπο αγγλια ξεκλειδωνει ευκολα? Edited by mike^^
Link to comment
Share on other sites

Αν το βρει ο φιλος σου με 89 λιρες (χωρις δηλαδη τις 10 για χρονο ομιλιας) παρτο απο αγγλια. Μιλαμε για διαφορα 55 ευρο? Εδω δε νομιζω οταν ερθει να ισχυει ακομα η προσφορα του -10%. Δηλαδη το παιρνεις 34% πιο φθηνα. Αν το πουλουσανε εδω 105 ευρω ποιος θα εδινε αλλα 55 (δηλ. την μιση αξια της συσκευης) για να αγορασει εγγυηση?

 

edit: Και παντα θα υπαρχει και η εγγυηση της αγγλιας με λιγο παραπανω κοπο.

Edited by Johnix
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...