Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά!!Από την κάμερα του κινητού πόσο ευχαριστημένοι είσαστε?Έντάξει ξέρω δεν κάνει παπάδες αλλά απο τα βασικά είναι εντάξει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για βράδυ απλά ξέχασε την, τώρα την μέρα για κάτι βασικό κάνει άλλα για παραπάνω μήν το σκέφτεσαι!!

Το K750i με 2MP βγάζει πολύ καλύτερες φωτό!!!!

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε όλους. μήπως πρεπει να βάλουμε λιγο τα πράγματα στη σωστή θεση τους?? Εχω παρακολουθήσει το foroum σχεδόν ολόλκληρο και διαπίστωσα ότι έχετε υπερικτημίσει μια πολύ μέτρια συσκευή. Το πρόβλημα είναι ότι έχετε μπερδεψει το ANDROID με το ZTE blade. Συμφωνώ μαζί σας ότι το android είναι ίσως το καλύτερο λειτουργικό για κινητα , κορυφαίο σε πολλούς τομείς , αλλα αυτο δεν σημαίνει ότι αυτη τη δόξα ,πρέπει να την πάρει η κάθε συσκευή που το υποστηρίζει. Ας απομονώσουμε λοιπόν το λειτουργικό και ας δουμε μόνο την συσκευή. ανατρέξτε λοιπόν και μετρήστε προβλήματα. μόνο μέσα στο΄forum έχουν αναφερθεί π'αρα πολλα. το τηλέφωνο το εχω και εγώ εδώ και ένα μήνα.

 

1. Ποιότητα κατασκευής κάτω του μετρίου.(το πίσω καπάκι σε μένα δεν κούμπωνε σε μία γωνια απο την δευτερη μέρα.)

2. Ποιότητα φωτογραφίας , πολυ κακή. (δεν έχετε παρα να συγκρίνετε φωτογραφία 3.2 mp απο οποιδήποτα άλλο κινητο.

3. Ποιότητα κάμερας ακόμη χειρότερη.

4. Μετα τη DOA 14 ημερών, ο θεός να βάλει το χέρι του.(εκτόσ αν αγοράσατε τηλέφωνο για 14 ημέρες)

5. Μπαταρία και αυτονομία το χειρότερο της αγοράς.

6. Δέν μπορεί να υποστηρίξει android αξιοπρεπώς, κλεινει στα καλά καθούμενα και πρέπει να βγάλεις μπαταρία για να ξανακσεκινήσει ,τρώει απιστευτα κολληματα ,μόλις μπουν κάποιες αφαρμογές (δέιτε πως τρέχουν android άλλες συκευές)

7.Προσπαθώ να βρώ να αγοράσω ένα πίσω καπάκι , και είναι πιο εύκολο να βρείς συλεκτικό ferrari του 1962 . κλπ κλπ κλπ.

8. Για να σου παίξει avi video πρεπει πρωτα να κανεις μετατροπές αλλιως κολλαει.

9. ηχος ραδιόφωνο απαραδεκτος ( εκτός και αν πρωτη φορά ακους ραδιόφωνο σε κινητο)

Εντελώς τυχαία αυτές τις μέρες επιασα στα χέρια μου δυο αλλες συσκευές android.

H διαφορά ΤΕΡΑΣΤΙΑ.

σέβομαι την διαφορετική γνώμη που έχετε, αλλα μιλαω υποκειμενικά και είναι δική μου και μόνο δική μου διαπίστωση τα παραπάνω . είναι όμως δυστηχώς έτσι.

υγ. Υπάρχουν και αλλα προβήματα που δεν ανέφερα, όπως με το θέμα συνδεσης που εμφανιζετε με το wifi ,απλα δεν μποείς να να αναφέρεις όλα γιατρι είναι πολλα ρε παιδια>>>>>>>>>>

Edited by vasicristo
Link to comment
Share on other sites

Κατσε ρε φιλε, πες μου μια android-ή-μη συσκευη που να δουλευει καλητερα απο το blade σε τετοια τιμη? Αυτες οι αλλες 2 android συσκευες που αναφερεις οι οποιες "πετανε" ρωτησες τους φιλους σου ποσο τις πηραν?

Μερικα απο το προβληματα που αναφερεις ειναι μονο στην δικια σου συσκευη (ή σε λιγες παρτιδες) ή διορθωνονται αν βαλεις καποια custom ROM.

Edited by linkinpark4175

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε όλους. μήπως πρεπει να βάλουμε λιγο τα πράγματα στη σωστή θεση τους?? Εχω παρακολουθήσει το foroum σχεδόν ολόλκληρο και διαπίστωσα ότι έχετε υπερικτημίσει μια πολύ μέτρια συσκευή. Το πρόβλημα είναι ότι έχετε μπερδεψει το ANDROID με το ZTE blade. Συμφωνώ μαζί σας ότι το android είναι ίσως το καλύτερο λειτουργικό για κινητα , κορυφαίο σε πολλούς τομείς , αλλα αυτο δεν σημαίνει ότι αυτη τη δόξα ,πρέπει να την πάρει η κάθε συσκευή που το υποστηρίζει. Ας απομονώσουμε λοιπόν το λειτουργικό και ας δουμε μόνο την συσκευή. ανατρέξτε λοιπόν και μετρήστε προβλήματα. μόνο μέσα στο΄forum έχουν αναφερθεί π'αρα πολλα. το τηλέφωνο το εχω και εγώ εδώ και ένα μήνα.

 

1. Ποιότητα κατασκευής κάτω του μετρίου.(το πίσω καπάκι σε μένα δεν κούμπωνε σε μία γωνια απο την δευτερη μέρα.)

2. Ποιότητα φωτογραφίας , πολυ κακή. (δεν έχετε παρα να συγκρίνετε φωτογραφία 3.2 mp απο οποιδήποτα άλλο κινητο.

3. Ποιότητα κάμερας ακόμη χειρότερη.

4. Μετα τη DOA 14 ημερών, ο θεός να βάλει το χέρι του.(εκτόσ αν αγοράσατε τηλέφωνο για 14 ημέρες)

5. Μπαταρία και αυτονομία το χειρότερο της αγοράς.

6. Δέν μπορεί να υποστηρίξει android αξιοπρεπώς, κλεινει στα καλά καθούμενα και πρέπει να βγάλεις μπαταρία για να ξανακσεκινήσει ,τρώει απιστευτα κολληματα ,μόλις μπουν κάποιες αφαρμογές (δέιτε πως τρέχουν android άλλες συκευές)

7.Προσπαθώ να βρώ να αγοράσω ένα πίσω καπάκι , και είναι πιο εύκολο να βρείς συλεκτικό ferrari του 1962 . κλπ κλπ κλπ.

8. Για να σου παίξει avi video πρεπει πρωτα να κανεις μετατροπές αλλιως κολλαει.

9. ηχος ραδιόφωνο απαραδεκτος ( εκτός και αν πρωτη φορά ακους ραδιόφωνο σε κινητο)

Εντελώς τυχαία αυτές τις μέρες επιασα στα χέρια μου δυο αλλες συσκευές android.

H διαφορά ΤΕΡΑΣΤΙΑ.

σέβομαι την διαφορετική γνώμη που έχετε, αλλα μιλαω υποκειμενικά και είναι δική μου και μόνο δική μου διαπίστωση τα παραπάνω . είναι όμως δυστηχώς έτσι.

υγ. Υπάρχουν και αλλα προβήματα που δεν ανέφερα, όπως με το θέμα συνδεσης που εμφανιζετε με το wifi ,απλα δεν μποείς να να αναφέρεις όλα γιατρι είναι πολλα ρε παιδια>>>>>>>>>>

Αδελφέ ποιές άλλες συσκευές έπιασες για να ξέρουμε και'μεις οι αδαείς με το θέμα (έχω το παλιό Omnia).

Να στραφω σε κάτι άλλο σε αυτή την κατηγορία χρημάτων; και αν ναι πρότεινε κάτι σε παρακαλώ γιατί ήμουν στο τσακ να το αγοράσω από φίλο εδώ στο νήμα αυτό,ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα σχολιάσω είναι:

Για κινητό 159€ (σε περιπτώσεις και φθηνότερο) ισχύει:

Η κάμερα προφανώς και δε περίμενα να είναι καλή (τα ίδια ισχύουν και για το βίντεο), τόσα άλλα χαρακτηριστικά έχει που δικαιολογούν αυτή τη τιμή (512 RAM ίσως; 3.5 ίντσες capacitive οθόνη; 600mhz επεξεργαστή και gpu;). Αν ήθελες κινητό για να βγάζεις φωτογραφίες, έκανες κακή επιλογή.

Όσον αφορά τη μπαταρία, πάει ανάλογα με τη χρήση. Να έχεις wifi,gps,bt ανοιχτά, να παίζεις παιχνίδια και να κατεβάζεις παράλληλα και 1ον να μην κολλάει και 2ον να βγάζει πάνω από 4-5 ώρες σερί λειτουργίας με τα παραπάνω χαρακτηριστικά. Μη μιλήσω για κανονική χρήση, κάθε 2 μέρες χρειάζεται φόρτιση (I can live with that).

Όσον αφορά το android, και η stock rom της Wind και οι custom rom από άλλες σελίδες, δε μου κόλλησαν το κινητό ΟΥΤΕ 1 ΦΟΡΑ. Reboot στο κινητό έχω κάνει για να περάσω custom rom ή κάποια addons για την JJ RLS8. Για κανένα άλλο λόγο (κόλλημα, πάγωμα ή τέτοια) γιατί πολύ απλά δεν έχει κολλήσει καθόλου.

Για τα avi και ραδιόφωνο δε θα μπω σε κόπο να τα σχολιάσω, έχουν αναφερθεί πολλά εδώ μέσα.

Το μόνο που συμφωνώ είναι στο ότι έχουν αργήσει να βγουν κάποια ανταλλακτικά για το κινητό (όπως είπες πίσω καπάκι κ.ά.).

Για τα άλλα κινητά που έχεις δοκιμάσει, αν κοστίζουν πάνω από 300€, πολύ απλά δεν έχει νόημα να το συζητήσουμε.

 

EDIT: χθες δοκίμασα το Sony Ericsson X8, καλό κινητό δε λέω, αλλά κοστίζει 200€ και έχει 256ΜΒ RAM, 3 ίντσες οθόνη, όχι multitouch και αυτό το stock theme της Sony Ericsson που το βρίσκω αρκετά ενοχλητικό. Νομίζω με συμφέρει το Blade καλύτερα.

 

Αυτά από μένα :)

Edited by thanasis00
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σε μερικά έχεις δίκιο και σε αλλα όχι.

Βασικά είναι στο τι ψάχνει ο καθένας μας.

Για παράδειγμα εγώ χρησιμοποιώ το wifi το gps και το σερφάρισμα στο net και με καλύπτει απόλυτα με 800X480.

Επίσης δεν μιλάω πολύ άρα δεν με απασχολεί το SAR και ούτε με ενδιαφέρουν τα HD video.

 

Από αυτή την λιστα μπορείς να μου πεις ποιο είναι καλύτερο από το ZTE και τι τιμή έχει.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε όλους. μήπως πρεπει να βάλουμε λιγο τα πράγματα στη σωστή θεση τους?? Εχω παρακολουθήσει το foroum σχεδόν ολόλκληρο και διαπίστωσα ότι έχετε υπερικτημίσει μια πολύ μέτρια συσκευή. Το πρόβλημα είναι ότι έχετε μπερδεψει το ANDROID με το ZTE blade. Συμφωνώ μαζί σας ότι το android είναι ίσως το καλύτερο λειτουργικό για κινητα , κορυφαίο σε πολλούς τομείς , αλλα αυτο δεν σημαίνει ότι αυτη τη δόξα ,πρέπει να την πάρει η κάθε συσκευή που το υποστηρίζει. Ας απομονώσουμε λοιπόν το λειτουργικό και ας δουμε μόνο την συσκευή. ανατρέξτε λοιπόν και μετρήστε προβλήματα. μόνο μέσα στο΄forum έχουν αναφερθεί π'αρα πολλα. το τηλέφωνο το εχω και εγώ εδώ και ένα μήνα.

 

1. Ποιότητα κατασκευής κάτω του μετρίου.(το πίσω καπάκι σε μένα δεν κούμπωνε σε μία γωνια απο την δευτερη μέρα.)

2. Ποιότητα φωτογραφίας , πολυ κακή. (δεν έχετε παρα να συγκρίνετε φωτογραφία 3.2 mp απο οποιδήποτα άλλο κινητο.

3. Ποιότητα κάμερας ακόμη χειρότερη.

4. Μετα τη DOA 14 ημερών, ο θεός να βάλει το χέρι του.(εκτόσ αν αγοράσατε τηλέφωνο για 14 ημέρες)

5. Μπαταρία και αυτονομία το χειρότερο της αγοράς.

6. Δέν μπορεί να υποστηρίξει android αξιοπρεπώς, κλεινει στα καλά καθούμενα και πρέπει να βγάλεις μπαταρία για να ξανακσεκινήσει ,τρώει απιστευτα κολληματα ,μόλις μπουν κάποιες αφαρμογές (δέιτε πως τρέχουν android άλλες συκευές)

7.Προσπαθώ να βρώ να αγοράσω ένα πίσω καπάκι , και είναι πιο εύκολο να βρείς συλεκτικό ferrari του 1962 . κλπ κλπ κλπ.

8. Για να σου παίξει avi video πρεπει πρωτα να κανεις μετατροπές αλλιως κολλαει.

9. ηχος ραδιόφωνο απαραδεκτος ( εκτός και αν πρωτη φορά ακους ραδιόφωνο σε κινητο)

Εντελώς τυχαία αυτές τις μέρες επιασα στα χέρια μου δυο αλλες συσκευές android.

H διαφορά ΤΕΡΑΣΤΙΑ.

σέβομαι την διαφορετική γνώμη που έχετε, αλλα μιλαω υποκειμενικά και είναι δική μου και μόνο δική μου διαπίστωση τα παραπάνω . είναι όμως δυστηχώς έτσι.

υγ. Υπάρχουν και αλλα προβήματα που δεν ανέφερα, όπως με το θέμα συνδεσης που εμφανιζετε με το wifi ,απλα δεν μποείς να να αναφέρεις όλα γιατρι είναι πολλα ρε παιδια>>>>>>>>>>

παιδια μην ασχοληθουμε καλυτερα γιατι το μονο που θελει ειναι να προκαλεσει

Link to comment
Share on other sites

παιδια μην ασχοληθουμε καλυτερα γιατι το μονο που θελει ειναι να προκαλεσει

 

ίσως θέλει να προκαλέσει, αλλά οδηγεί και άλλους συμφορουμίτες σε άστοχες αγορές κινητών... anyway

Link to comment
Share on other sites

ίσως θέλει να προκαλέσει, αλλά οδηγεί και άλλους συμφορουμίτες σε άστοχες αγορές κινητών... anyway

 

αν διαβασουν το φορουμ πιστευω να μην την πατησουν...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν μου κλειδωνει δορυφορους με τιποτα. της γυναικας μου το joy εχει το ιδιο προγραμμα την πρωτη φορα της ανοιξε μετα απο ενα 20λεπτο αλλα μετα σε 2 λεπτα της ανοιγει καθε φορα που το χρησμοποιει.το δικο μου το ειχα 3 ωρες σε ανοιχτο ουρανο μα τιποτα.τις ρυθμισεις στο gps τις εχω ενεργοποιημενες και τις 2(gps και υποβοηθηση)εκτος την πρωτη βεβαια παλι τιποτα.κατεβασα και τo gps statous μπας και βρει κανενα δορυφορο και βοηθησει αλλα ουτε αυτο.....τι γινεται ρε παιδια μπορει να βοηθησει καποιος;μηπως ειναι το προγραμμα που κατεβασα; οπως ειπα της γυναικας μου στο joy το τρεχει.....please help................
Link to comment
Share on other sites

παντως εμενα σε δευτερολεπτα κλειδωνει. ποιο προγραμμα εχεις? οταν βγηκες οπως λες σε ανοιχτο ουρανο μηπως ειχε συννεφια?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν μου κλειδωνει δορυφορους με τιποτα. της γυναικας μου το joy εχει το ιδιο προγραμμα την πρωτη φορα της ανοιξε μετα απο ενα 20λεπτο αλλα μετα σε 2 λεπτα της ανοιγει καθε φορα που το χρησμοποιει.το δικο μου το ειχα 3 ωρες σε ανοιχτο ουρανο μα τιποτα.τις ρυθμισεις στο gps τις εχω ενεργοποιημενες και τις 2(gps και υποβοηθηση)εκτος την πρωτη βεβαια παλι τιποτα.κατεβασα και τo gps statous μπας και βρει κανενα δορυφορο και βοηθησει αλλα ουτε αυτο.....τι γινεται ρε παιδια μπορει να βοηθησει καποιος;μηπως ειναι το προγραμμα που κατεβασα; οπως ειπα της γυναικας μου στο joy το τρεχει.....please help................

 

κάνε καμιά επανεκκίνηση...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε όλους. μήπως πρεπει να βάλουμε λιγο τα πράγματα στη σωστή θεση τους?? Εχω παρακολουθήσει το foroum σχεδόν ολόλκληρο και διαπίστωσα ότι έχετε υπερικτημίσει μια πολύ μέτρια συσκευή. Το πρόβλημα είναι ότι έχετε μπερδεψει το ANDROID με το ZTE blade. Συμφωνώ μαζί σας ότι το android είναι ίσως το καλύτερο λειτουργικό για κινητα , κορυφαίο σε πολλούς τομείς , αλλα αυτο δεν σημαίνει ότι αυτη τη δόξα ,πρέπει να την πάρει η κάθε συσκευή που το υποστηρίζει. Ας απομονώσουμε λοιπόν το λειτουργικό και ας δουμε μόνο την συσκευή. ανατρέξτε λοιπόν και μετρήστε προβλήματα. μόνο μέσα στο΄forum έχουν αναφερθεί π'αρα πολλα. το τηλέφωνο το εχω και εγώ εδώ και ένα μήνα.

 

1. Ποιότητα κατασκευής κάτω του μετρίου.(το πίσω καπάκι σε μένα δεν κούμπωνε σε μία γωνια απο την δευτερη μέρα.)

2. Ποιότητα φωτογραφίας , πολυ κακή. (δεν έχετε παρα να συγκρίνετε φωτογραφία 3.2 mp απο οποιδήποτα άλλο κινητο.

3. Ποιότητα κάμερας ακόμη χειρότερη.

4. Μετα τη DOA 14 ημερών, ο θεός να βάλει το χέρι του.(εκτόσ αν αγοράσατε τηλέφωνο για 14 ημέρες)

5. Μπαταρία και αυτονομία το χειρότερο της αγοράς.

6. Δέν μπορεί να υποστηρίξει android αξιοπρεπώς, κλεινει στα καλά καθούμενα και πρέπει να βγάλεις μπαταρία για να ξανακσεκινήσει ,τρώει απιστευτα κολληματα ,μόλις μπουν κάποιες αφαρμογές (δέιτε πως τρέχουν android άλλες συκευές)

7.Προσπαθώ να βρώ να αγοράσω ένα πίσω καπάκι , και είναι πιο εύκολο να βρείς συλεκτικό ferrari του 1962 . κλπ κλπ κλπ.

8. Για να σου παίξει avi video πρεπει πρωτα να κανεις μετατροπές αλλιως κολλαει.

9. ηχος ραδιόφωνο απαραδεκτος ( εκτός και αν πρωτη φορά ακους ραδιόφωνο σε κινητο)

Εντελώς τυχαία αυτές τις μέρες επιασα στα χέρια μου δυο αλλες συσκευές android.

H διαφορά ΤΕΡΑΣΤΙΑ.

σέβομαι την διαφορετική γνώμη που έχετε, αλλα μιλαω υποκειμενικά και είναι δική μου και μόνο δική μου διαπίστωση τα παραπάνω . είναι όμως δυστηχώς έτσι.

υγ. Υπάρχουν και αλλα προβήματα που δεν ανέφερα, όπως με το θέμα συνδεσης που εμφανιζετε με το wifi ,απλα δεν μποείς να να αναφέρεις όλα γιατρι είναι πολλα ρε παιδια>>>>>>>>>>

 

 

1. Η ποιότητα κατασκευής είναι μια χαρά για τα χρήματά του. Το galaxy3 (συσκευή που έκανε 250 όταν πρωτοβγήκε) είναι αρκετά ποιο "ψεύτικο". Το καπάκι που δεν σου κλείνει κάτω δεξιά -και αυτό πάει σε όλους όσους έχουν πρόβλημα με το καπάκι- το μόνο που θα σου πω είναι πως δεν ξέρεις να το ανοίγεις/κλείνεις. Είμαι 100% σίγουρος ότι το πιέσατε πολύ στο άνοιγμα (τις πρώτες 2-3 φορές) και χαλάσατε τα δοντάκια. Το ξέρω γιατί έτσι έκανα και εγώ στο 1ο Blade μου. Πρώτα ανασηκώνεις στην μέση, και μετά σέρνεις το δάχτυλο/νύχι σου στις δύο άκρες ξεκουμπώνοντας τα κουμπώματά του.

 

2. Γενικά τα smartphones δεν έχουν καλή ποιότητα φωτογραφιών και ιδιαίτερα τα οικονομικά. Θα έπρεπε να το ξέρεις αυτό εάν θέλεις κινητό για φωτογραφίες πάρε ένα νοκια ή ένα SE.

 

3. Same as 2.

 

4. Έχεις εγγύηση 2 χρόνια όπως με όλα τα κινητά της αγοράς... όλες οι έταιρίες τα ίδια σκ@τ@ είναι εάν μπλέξεις με Service.

 

5. Η μπαταρία είναι αναλόγως την χρήση που της κάνεις... και με μέτρια χρήση πάει 2 μέρες όσο πάνε τα περισσότερα smartphone της αγοράς. Για την ακρίβεια θεωρείται αρκετά καλή 2 μέρες αυτονομίας γιατί συνήθως το ίδιο βράδυ πολλοί θέλουν φόρτισμα.

 

π.χ. δες εμένα που την χρησιμοποιώ σαν 2η συσκευή (καλά έπεσες και στην περίπτωση εάν θες να αυξήσεις την αυτονομία διάβασε τον οδηγό μου)

 

http://dl.dropbox.com/u/17413068/snap20110205_150344.png

 

6. 100% Αναληθές τόσο με την μανίσια όσο και με τις custom το κινητό παίζει ΜΙΑ ΧΑΡΑ. Και αυτό στο λέει κάτοχος και Galaxy S.

 

7. Δεν υπάρχουν ανταλλακτικά ακόμα στην αγορά αλλά το κινητό είναι φρέσκο ακόμα.. δώστου λίγο χρόνο και θα έρθουν.

 

8. no comment υπάρχουν δεκάδες σελίδες στο forum, use search button.

 

9. χμμμμ......

 

 

και 10. BEST VALUE FOR MONEY SMARTPHONE EVER. ΑΠΛΑ.- και τα σκάω για smartphones 10 χρόνια

Link to comment
Share on other sites

να το κλεισω και να το ανοιξω παλι;η πως αλλιως κανω επανεκινηση;

 

και το igo8 και το navigon....και στα δυο το ιδιο οσο για καθαρο ουρανο το εκανα πριν λιγο λιακαδα.........

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

να το κλεισω και να το ανοιξω παλι;η πως αλλιως κανω επανεκινηση;

 

ναι, κλείσ'το και ξανάνοιξε το...

Link to comment
Share on other sites

τι ρυθμισεις εχεισ ρε φιλε elpidoforos07 μηπως και βοηθησεις.....κατι που να μην περναει απο το μυαλο μου...τα εχω παρει γιατι πουλησα το ομνια που ειχα που αργουσε κανενα 5λεπτο και τα βρηκα χειροτερα
Link to comment
Share on other sites

εκανα μεχρι και επαναφορα αρχικων ρυθμισεων ρε φιλε giannisj5 αλλα τιποτα κατι αλλο; εσενα κλειδωνει;

 

Σημερα το πρωι ανοιξα το gps και το ειχα γυρω στη μιση ωρα χωρις να μου κλειδωσει δορυφορους, του εκανα μια επανεκκινηση και μετα απο 15 λεπτα μου κλειδωσε με το gps status και οταν ανοιγα καποιο προγραμμα οπως το igo κλειδωνε σε 2 δευτερα... προτεινω να ανοιξεις καποιο προγραμμα gps και να το αφησεις σε ανοιχτο χωρο οση ωρα κι αν παρει να βρει δορυφορους... Απ'ότι εχω καταλαβει αν ανοιγεις καθε μερα το gps τουλαχιστον μια φορα βρισκει αμεσως δορυφορους, ενω αν δεν το ανοιγεις για μερες καθυστερει πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το X8 το κοιτούσα κι εγώ. Το έχει ένα γνωστός και τον έχει βολέψει αρκετά, αλλά εμένα δε ξέρω...κάτι δε μου αρέσει και το σκέφτομαι για να το δοκιμάσω ή όχι. Μάλλον θα πάω στο ZTE και βλέπουμε. Αν δεν έχεις τόσα πολλά ανοιχτά, τι αυτονομία έχει;
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι ανοιξα το gps και το ειχα γυρω στη μιση ωρα χωρις να μου κλειδωσει δορυφορους, του εκανα μια επανεκκινηση και μετα απο 15 λεπτα μου κλειδωσε με το gps status και οταν ανοιγα καποιο προγραμμα οπως το igo κλειδωνε σε 2 δευτερα... προτεινω να ανοιξεις καποιο προγραμμα gps και να το αφησεις σε ανοιχτο χωρο οση ωρα κι αν παρει να βρει δορυφορους... Απ'ότι εχω καταλαβει αν ανοιγεις καθε μερα το gps τουλαχιστον μια φορα βρισκει αμεσως δορυφορους, ενω αν δεν το ανοιγεις για μερες καθυστερει πολυ...

 

3 μερες το εχω και απο την μερα που το πηρα προσπαθω αλλα τιποτα δεν τον εχει βρει καθολου

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, απ οταν το πήρα το blade, οποια ρομ κ να είχα, (εχω cosmote) δεν μου έχει έρθει ούτε 1 μνμ με κλήσεις! δοκιμασμένο φυσικά!

 

εχει παρατηρήσει κανεις τπτ? (τωρα εχω modaco r11 χωρις να εχω βάλει άλλο sms manager..)

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κ ας είναι η φωτιά του να σε κάψει..

http://nikolocogr.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

1. Η ποιότητα κατασκευής είναι μια χαρά για τα χρήματά του. Το galaxy3 (συσκευή που έκανε 250 όταν πρωτοβγήκε) είναι αρκετά ποιο "ψεύτικο". Το καπάκι που δεν σου κλείνει κάτω δεξιά -και αυτό πάει σε όλους όσους έχουν πρόβλημα με το καπάκι- το μόνο που θα σου πω είναι πως δεν ξέρεις να το ανοίγεις/κλείνεις. Είμαι 100% σίγουρος ότι το πιέσατε πολύ στο άνοιγμα (τις πρώτες 2-3 φορές) και χαλάσατε τα δοντάκια. Το ξέρω γιατί έτσι έκανα και εγώ στο 1ο Blade μου. Πρώτα ανασηκώνεις στην μέση, και μετά σέρνεις το δάχτυλο/νύχι σου στις δύο άκρες ξεκουμπώνοντας τα κουμπώματά του.

 

2. Γενικά τα smartphones δεν έχουν καλή ποιότητα φωτογραφιών και ιδιαίτερα τα οικονομικά. Θα έπρεπε να το ξέρεις αυτό εάν θέλεις κινητό για φωτογραφίες πάρε ένα νοκια ή ένα SE.

 

3. Same as 2.

 

4. Έχεις εγγύηση 2 χρόνια όπως με όλα τα κινητά της αγοράς... όλες οι έταιρίες τα ίδια σκ@τ@ είναι εάν μπλέξεις με Service.

 

5. Η μπαταρία είναι αναλόγως την χρήση που της κάνεις... και με μέτρια χρήση πάει 2 μέρες όσο πάνε τα περισσότερα smartphone της αγοράς. Για την ακρίβεια θεωρείται αρκετά καλή 2 μέρες αυτονομίας γιατί συνήθως το ίδιο βράδυ πολλοί θέλουν φόρτισμα.

 

π.χ. δες εμένα που την χρησιμοποιώ σαν 2η συσκευή (καλά έπεσες και στην περίπτωση εάν θες να αυξήσεις την αυτονομία διάβασε τον οδηγό μου)

 

http://dl.dropbox.com/u/17413068/snap20110205_150344.png

 

6. 100% Αναληθές τόσο με την μανίσια όσο και με τις custom το κινητό παίζει ΜΙΑ ΧΑΡΑ. Και αυτό στο λέει κάτοχος και Galaxy S.

 

7. Δεν υπάρχουν ανταλλακτικά ακόμα στην αγορά αλλά το κινητό είναι φρέσκο ακόμα.. δώστου λίγο χρόνο και θα έρθουν.

 

8. no comment υπάρχουν δεκάδες σελίδες στο forum, use search button.

 

9. χμμμμ......

 

 

και 10. BEST VALUE FOR MONEY SMARTPHONE EVER. ΑΠΛΑ.- και τα σκάω για smartphones 10 χρόνια

κατατοπιστικοτατος,σε ευχαριστω.βουρ για blade λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι κουφο;το εικονιδιο του δορυφορου που αναβοσβηνει οταν βρισκει δορυφορο πρεπει να σταθεροποιειται ή συνεχιζει να αναβοσβηνει ασχετα αν βρηκε δορυφορο;
Link to comment
Share on other sites

τι ρυθμισεις εχεισ ρε φιλε elpidoforos07 μηπως και βοηθησεις.....κατι που να μην περναει απο το μυαλο μου...τα εχω παρει γιατι πουλησα το ομνια που ειχα που αργουσε κανενα 5λεπτο και τα βρηκα χειροτερα

 

δεν εχω καποιες ιδιαιτερες ρυθμισεις. εχω ενεργοποιημενη τη χρηση δορυφορων gps αλλα εχω κλειστο το υποβοηθουμενο. καλα σου ειπε ο φιλος πιο πανω αστο ανοιχτο μεχρι να βρει για να στρωσει

 

παιδιά, απ οταν το πήρα το blade, οποια ρομ κ να είχα, (εχω cosmote) δεν μου έχει έρθει ούτε 1 μνμ με κλήσεις! δοκιμασμένο φυσικά!

 

εχει παρατηρήσει κανεις τπτ? (τωρα εχω modaco r11 χωρις να εχω βάλει άλλο sms manager..)

 

ειναι θεμα cosmote ουτε εμενα μου ερχονται. βασικα μαλλον πρεπει να ενεργοποιησουμε την υπηρεσια

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...