Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχει το Google Maps .. ενα..

ΥοuTube δεν εχει άλλα το έβαλα από το market.. αλλα γράφει "this action isn't allowed"

οι επαφές για κάποιο λόγο δεν υπάρχουν.. ενώ έχει συνδεθεί με το το Google...

αυτα για αρχη... μολις μιση ωρα το εχω...

 

ξέρει κάνεις που θα βρω την "MoDaCo Custom Froyo ROM r11"!!!!

 

1)Έχω δώσει παραπάνω λινκ για το youtube το δίνω και εδώ.

2)Εμένα μια χαρά μου το κατέβασε από το μαρκετ και το πέρασα και στην SD για να μην πιάνει χώρο.

3)Είχες κάνει wipe πριν να την περάσεις;;;

 

Ότι άλλο θες εδώ είμαστε! :)

Edited by navi55

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μαφιοζε επειδη θελω τη βοηθεια σου αφου μου εχεις λυσει ολα τα προβληματα με τις απαντησεις που συναντησα στο blade! εχω συγχρονισει τις επαφες μου με τον λογαριασμο gmail και φενονται αλλα εχει γινει και ενα μπλεξιμο και στην καρτα σιμ εχουν περαστει απο 2 και 3 φορες και εχει γινει γενικα ενα μπερδεμα.στις επαφες δεν εχω βρει επιλογη για διαγραφη ολων των επαφων απο την μνημη της καρτας σιμ οπως και απο την μνημη του κινητου.εχω το προγραμμα contact2sim αλλα ουτε αυτο τις διαγραφει απο τη σιμ παρολο που παταω να τις διαγραψει.θελω με καποιο τροπο να διαγραψω ολες τις επαφες απο σιμ+τηλεφωνο και να περασω τις επαφες απο το λογαριασμο gmail στη σιμ μονο και να φενονται απο εκει?
Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε, συγγνωμη κιολας αλλα, προς Θεου!!

Εχεις καρτα Wind και πηγες και πηρες το κινητο απο το Ebay;

Τοσες φορες το γραψανε τα παιδια. Δεν εχεις λογο να το παρεις απ' εξω.

Εγω οταν το πηρα ειχε 256ΜΒ παραπανω, αλλη οθονη και δε θα εκανα ποτε

συνδεση Wind.

Τελος παντων. Να μην επαναληφθει.

Αλλη καρτα εβαλες; Της Orange τη "βλεπει";

(Υπ' οψιν οτι μπορεις να τη χρησιμοποιησεις για οσο εχει χρονο.)

Κανε κι αλλο ενα Unlock

Δες εδω

Εχει οτι θες για να ξεκινησεις στο SF

 

Βιάζεσαι. Ήθελα την amoled.

Link to comment
Share on other sites

μαφιοζε επειδη θελω τη βοηθεια σου αφου μου εχεις λυσει ολα τα προβληματα με τις απαντησεις που συναντησα στο blade! εχω συγχρονισει τις επαφες μου με τον λογαριασμο gmail και φενονται αλλα εχει γινει και ενα μπλεξιμο και στην καρτα σιμ εχουν περαστει απο 2 και 3 φορες και εχει γινει γενικα ενα μπερδεμα.στις επαφες δεν εχω βρει επιλογη για διαγραφη ολων των επαφων απο την μνημη της καρτας σιμ οπως και απο την μνημη του κινητου.εχω το προγραμμα contact2sim αλλα ουτε αυτο τις διαγραφει απο τη σιμ παρολο που παταω να τις διαγραψει.θελω με καποιο τροπο να διαγραψω ολες τις επαφες απο σιμ+τηλεφωνο και να περασω τις επαφες απο το λογαριασμο gmail στη σιμ μονο και να φενονται απο εκει?

 

Καλησπέρα φίλε μου, ειλικρινά δεν ξέρω πως το κατάφερες αυτό! Όσες ρομ και να πέρασα πάντα μου έκανε έναν αρχικό συγχρονισμό μέσω gmail, και δεν ειχα πρόβλημα με επαφές sim κλπ....

Στο gmail οι επαφές σου είναι οκ ή διπλές-τριπλες κλπ;;

Δυστυχώς δεν ξέρω πως ακριβώς λειτουργεί το σύστημα των επαφών για να σε βοηθήσω παραπάνω.Τις επαφές από την SIM ας πουμε, πως γίνεται να στις δείχνει;

Σε μένα πάντως δεν το κάνει....

Edited by navi55

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Δεν χωραει,δοκιμασες εσυ?

 

Μολις το φορεσα και εγω.

 

Καταρχην ειχε και το screen protector και το μαντηλακι(ειναι αναμεσα στο χαρτινο περιβλημα).

 

Ειναι αρκετα ομορφο και γουστοζικο.

 

Ουτε σε εμενα καθετε καλα το βυσμα στην microusb και αυτο ειναι στα πολυ μειον!

Θα πρεπει να του κανω μεγαλυτερη σχισμη μαλλον, αλλα ξενερωσα.

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Μολις το φορεσα και εγω.

 

Καταρχην ειχε και το screen protector και το μαντηλακι(ειναι αναμεσα στο χαρτινο περιβλημα).

 

Ειναι αρκετα ομορφο και γουστοζικο.

 

Ουτε σε εμενα καθετε καλα το βυσμα στην microusb και αυτο ειναι στα πολυ μειον!

Θα πρεπει να του κανω μεγαλυτερη σχισμη μαλλον, αλλα ξενερωσα.

 

 

Και εγώ τώρα την έβαλα την θήκη, όλα καλά. Εμένα συγκεκριμένα το βύσμα στην microusb μπαίνει μια χαρά χωρίς κανένα πρόβλημα. Λίγο τα κουμπιά έντασης, θέλει παραπάνω πάτημα αλλά μικρό το κακό. Έχω μείνει ευχαριστημένη, έχει όντως μαντηλάκι και screen protector, εμένα προσωπικά δεν με τρέλανε αλλά ίσως επειδή δεν πολυ-πάω και τις protector, μια που την έβαλα και μια που την έβγαλα.

 

 

@Stinger: Μια ερώτηση το πρόγραμμα Tuxility κάνουμε Clear battery stats. (αφού το κινητό είναι έτοιμο να κλείσει) μόνο μια φορά π.χ. όταν βάζουμε μια νέα ρομ ή κατά περιόδους, όπως κρίνουμε;

Ευχαριστώ

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Χτες πήγα να κάνω μια βιντεοκλήση 3g δοκιμαστικά με έναν φίλο μου και με έκπληξη ανακάλυψα πως το τηλέφωνο δεν το υποστηρίζει.

Ναι, το ξέρω πως δεν έχει μπροστινή κάμερα αλλά ούτε το νοκια ε51 που είχα πριν είχε και έκανε μια χαρά απλά δεν με έβλεπε ο άλλος.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα δουλευει το Move2sd enabler! Σε καποιες εφαρμογες (παρολο που εχεις κανει ηδη την επιλογη να πηγαινουν οι εφαρμογες στην καρτα μνημης) θα πρεπει να το κανεις εσυ χειροκινητα;)

.Ναι αλλά κάποιες εφαρμογές όπως το opera και το igo ένα μεγάλο μέρος τους μένει στην μνήμη της συσκευής.

 

 

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

.Ναι αλλά κάποιες εφαρμογές όπως το opera και το igo ένα μεγάλο μέρος τους μένει στην μνήμη της συσκευής.

 

έχω και γω απορία σ'αυτό... γιατί παραμένουν στην μνήμη του τηλεφώνου? μπορούμε να τις βάλουμε στη SD? και αν ναι θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, αν παρω ενα κινητο απο την γερμανια, δεν υπαρχει περιπτωση να πληρωσω τελωνειο,ετσι δεν ειναι;;;;
Link to comment
Share on other sites

έχω και γω απορία σ'αυτό... γιατί παραμένουν στην μνήμη του τηλεφώνου? μπορούμε να τις βάλουμε στη SD? και αν ναι θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα?

 

παιδια σε ολες τις εφαρμογες γινεται αυτο. ενα μερος τους να ξερετε παντα μενει στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου

Link to comment
Share on other sites

Επειδή την έχω και γώ αυτή την απορία....

Αυτή τη στιγμή δεν έχω κάνει partition στην κάρτα μνήμης και χρησιμοποιώντας το app2sd κάθε φορά που περνάω μία εφαρμογή, αν το θεωρώ σωστό για την λειτουργία του τηλεφώνου (launcher κτλ) την στέλνω στην κάρτα μνήμης - το μεγαλύτερο ποσοστό της τουλάχιστον.

Αν κάνω partition στην κάρτα μνήμης (φαντάζομαι με το CWM μιάς και υπάρχει και ανάλογη επιλογή) τότε με το ανάλογο πρόγραμμα (απ'ότι κατάλαβα το app2sd+) θα μπορώ να μεταφέρω ολόκληρη την εφαρμογή στο νέο partition της κάρτας επειδή το λειτουργικό θα την χρησιμοποιεί ώς επέκταση της εσωτερικής μνήμης?

 

@sofos7 : Η χώρες της ΕΕ δεν έχουν τελωνείο - γι αυτό όλα τα εισαγώμενα προιόντα έχουν μειωμένη τιμή σε σχέση με προ-ΕΕ, φαντάσου τί τελωνείο πλήρωνες στην τιμή μιάς tv!

 

@zerocool : Φίλε μου (επέτρεψε μου τον χαρακτηρισμό) τα παιδιά αντιδρούν επειδή πολύς κόσμος μπαίνει και λέει τα δικά του χωρίς να επιχειρηματολογεί!!! Το σωστό είναι να παραθέτεις τα προβλήματα που σου προέκυψαν και εφόσον τα αντιμετωπίζουν και άλλοι, τότε να μπορεί να βγεί και μία σωστή άποψη. Επειδή όπως βλέπεις στην υπογραφή μου έχω ιδία άποψη και πρίν την JJ είχα την r11, μπορώ να πώ ότι προφανώς δεν σου έκατσε καλά η ρόμ. Όπως έχω ξαναπεί, στο blade υπάρχουν 2 μέτρα και 2 σταθμά!

Edited by samniotis
LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, αν παρω ενα κινητο απο την γερμανια, δεν υπαρχει περιπτωση να πληρωσω τελωνειο,ετσι δεν ειναι;;;;

 

Από χώρα της ευρωπαϊκής ενωσης δεν πληρώνεις τελωνείο.

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

Βιάζεσαι. Ήθελα την amoled.

Αυτο ακριβως. Τα παιδια εγραψαν οτι μαλλον δεν αξιζει το ρισκο.

Εγω δεν εχω δει TFT για να κρινω.

Τελος παντων, ακρη βρηκες; Αυτο εχει σημασια.

 

.Ναι αλλά κάποιες εφαρμογές όπως το opera και το igo ένα μεγάλο μέρος τους μένει στην μνήμη της συσκευής.

 

Φανταζομαι οτι οπως τα WINDOWS φτιαχνουν το φακελο AppData οπου θελουν,

ετσι και το Android θελει καποια αρχεια των εφαρμογων σε συγκεκριμενη διευθυνση.

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι οτι οπως τα WINDOWS φτιαχνουν το φακελο AppData οπου θελουν,

ετσι και το Android θελει καποια αρχεια των εφαρμογων σε συγκεκριμενη διευθυνση.

 

αυτο ακριβως

δεν πρεπει να βαζουμε ολες τις εφαρμογες στην sd

θα εκπλαγειτε αν διαβασετε αυτα που λεει η ιδια η google σχετικα με αυτο

 

http://developer.android.com/guide/appendix/install-location.html

 

Applications That Should NOT Install on External Storage

When the user enables USB mass storage to share files with their computer (or otherwise unmounts or removes the external storage), any application installed on the external storage and currently running is killed. The system effectively becomes unaware of the application until mass storage is disabled and the external storage is remounted on the device. Besides killing the application and making it unavailable to the user, this can break some types of applications in a more serious way. In order for your application to consistently behave as expected, you should not allow your application to be installed on the external storage if it uses any of the following features, due to the cited consequences when the external storage is unmounted:

Services
Your running Service will be killed and will not be restarted when external storage is remounted. You can, however, register for the ACTION_EXTERNAL_APPLICATIONS_AVAILABLE broadcast Intent, which will notify your application when applications installed on external storage have become available to the system again. At which time, you can restart your Service.
Alarm Services
Your alarms registered with AlarmManager will be cancelled. You must manually re-register any alarms when external storage is remounted.
Input Method Engines
Your IME will be replaced by the default IME. When external storage is remounted, the user can open system settings to enable your IME again.
Live Wallpapers
Your running Live Wallpaper will be replaced by the default Live Wallpaper. When external storage is remounted, the user can select your Live Wallpaper again.
Live Folders
Your Live Folder will be removed from the home screen. When external storage is remounted, the user can add your Live Folder to the home screen again.
App Widgets
Your App Widget will be removed from the home screen. When external storage is remounted, your App Widget will not be available for the user to select until the system resets the home application (usually not until a system reboot).
Account Managers
Your accounts created with AccountManager will disappear until external storage is remounted.
Sync Adapters
Your AbstractThreadedSyncAdapter and all its sync functionality will not work until external storage is remounted.
Device Administrators
Your DeviceAdminReceiver and all its admin capabilities will be disabled, which can have unforeseeable consequences for the device functionality, which may persist after external storage is remounted.
Broadcast Receivers listening for "boot completed"
The system delivers the ACTION_BOOT_COMPLETED broadcast before the external storage is mounted to the device. If your application is installed on the external storage, it can never receive this broadcast.
If your application uses any of the features listed above, you should not allow your application to install on external storage. By default, the system will not allow your application to install on the external storage, so you don't need to worry about your existing applications. However, if you're certain that your application should never be installed on the external storage, then you should make this clear by declaring android:installLocation with a value of "internalOnly". Though this does not change the default behavior, it explicitly states that your application should only be installed on the internal storage and serves as a reminder to you and other developers that this decision has been made.

Link to comment
Share on other sites

ποσο το πουλαει η wind?

 

159€ κανονικά αλλά αν πας και το έχουν να απαιτήσεις να στο δώσουν στα 143€ (10% έκπτωση) γιατί υπάρχει προσφορά από την Wind για -10% σε όλες τις συσκευές κατά την διάρκεια των εκπτώσεων! ;)

 

Λέω "να απαιτήσεις" γιατί από ότι φαίνεται κάποιο πωλητές δεν είναι και τόσο καλά ενημερωμένοι για τις προσφορές τις εταιρίας τους... :lol:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Έγινε ένας καθαρισμός στα τελευταία μηνύματα..

 

Καταλαβαίνω τον εκνευρισμό μερικών χρηστών, ωστόσο προσπαθήστε να κάνετε συζητήσεις σε ήπιους τόνους, χωρίς χαρακτηρισμούς, νεύρα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

@Stinger: Μια ερώτηση το πρόγραμμα Tuxility κάνουμε Clear battery stats. (αφού το κινητό είναι έτοιμο να κλείσει) μόνο μια φορά π.χ. όταν βάζουμε μια νέα ρομ ή κατά περιόδους, όπως κρίνουμε;

Ευχαριστώ

 

Μπορείς με διάφορους τρόπους να κάνεις wipe τα battery stats. (Clockwork Mod, root explorer, Tuxility όλα κάνουν το ίδιο πράγμα) Wipe κάνεις σε κάθε αλλαγή ρομ ή κέρνελ ή όταν εσύ θεωρήσεις ότι η μπαταρία σου χρειάζεται calibrate!

Link to comment
Share on other sites

καποιος απο οσους παρελαβαν σημερα τη θηκη αν μπορουν ας κοιταξουν στο σαιτ ποτε εγινε dispatched απο το netimes και ποτε εφυγε απο hongkong.και να φανταστω ηρθε σημειωμα για ταχυδρομειο?η το αφησαν στο γραμματοκιβωτιο?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες περιμένω το Blade μου να έρθει από service. Εγκρίθηκε αντικατάσταση συσκευής, περίμενα να έρθει σήμερα αλλά με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι θα έρθουν τέλη του Φλεβάρη τελικά. Ξέρει κανείς λεπτομέρειες; Έχω την αίσθηση ότι με κοροιδεύουν για να πουλήσουν συσκευές σε υποψήφιους αγοραστές συμβολαίου..

"let's tear this shit apart

let's tear the f@ckin' house apart

let's tear our f@ckin' bodies apart

but let's just have some fun"

Of Montreal - The past is a grotesque animal

Link to comment
Share on other sites

καποιος απο οσους παρελαβαν σημερα τη θηκη αν μπορουν ας κοιταξουν στο σαιτ ποτε εγινε dispatched απο το netimes και ποτε εφυγε απο hongkong.και να φανταστω ηρθε σημειωμα για ταχυδρομειο?η το αφησαν στο γραμματοκιβωτιο?

 

Κάτι πολύ περίεργο έγινε με την δική μου παραγγελία. Παρήγγειλα στις 15/1 και μέχρι εχθές έλεγε dispatched 17/1 (στο tracking της ems). Σήμερα λέει dispatched 24/1 !! Φυσικά στο Ελληνικό tracking των ΕΛΤΑ δεν φαίνεται ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους :) εκανα εγκατασταση το set cpu και εφτιαξα ενα προφιλ για εξοικονομηση μπαταριας οπως λεει εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3485667#post3485667

περα απο αυτο που δεν ξερω αν τελικα δουλευει,μηπως μπορει καποιος να μου δωσει αναλυτικες οδηγιες για το πως δουλευει γενικοτερα,αν υπαρχη κινδυνος να τα παιξει το κινητο :worry: γιατι μιας και δεν γνωριζω τοσο καλα τι ακριβως κανει και πειραματιζομαι :rolleyes: .....και τελος αν τελικα το κανω απεγκατασταση τα οσα πιθανα ''πειραγματα'' εχω κανει παραμενουν η το κινητο επανερχεται οπως ηταν πριν? ......θα εκτιμουσα μια απαντηση απο καποιον να με διαφωτιση......ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ οποιον ασχοληθει..

Link to comment
Share on other sites

οκ , ερωτηση απορια : παιζει κανα προγραμματακι να κανει ταπετσαριες διαφορες φοτο? , εκτος αυτο που εχει το κινητο ? και σε ποια αναλυση πρεπει να ειναι?

 

και ξανα εβγε ! ζητο η λεπιδα! :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...