Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για σας,πηρα handsfree με 12€ απο τη mediamarkt αλλα δεν μπορεσα να τη βρω με το κινητο?Πως συνδεουμε handsfree?Μπορει να βοηθησει καποιος?

Πανω πανω εχει μια οπη εις την οποια εφαρμοζει, ανετα μεν τέλεια δε,

το γκαβλιτζέκι των ακουστικων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκιμάστε τον opera mobile (όχι τον μίνι).είναι πάρα πολύ γρήγορος στο σκρολλαρισμα των σελίδων και έχει πολύ καλή ενσωμάτωση με τον youtube client του κινητού.καμιά σχέση η ταχύτητα τύπου με τον ενσωματωμένο η τον dolphin.

 

ΥΓ. Αυτό το swype δεν παίζεται, είναι ολα τα λεφτά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά απ'ότι φαίνεται, είναι πώς θα κάτσει η εκάστοτε ρόμ....οπότε όποιος έχει πρόβλημα, μπορεί να κάνει wipe και να ξαναδοκιμάσει!

Και όπως έχουμε πεί πολλές φορές, όταν κάνετε backup με το titanium, στην καινούρια ρόμ παιρνάμε μόνο τις εφαρμογές χρήστη και τίποτα άλλο! - μακρυά τα χέρια απο ρυθμίσεις συστήματος!

 

Παιδιά έχω Q άλλα μου δείχνει ότι έχω wind και αρκετές φορές δεν λειτουργεί το απεριόριστο που έχω!

Είναι θέμα της ρόμ ή έχω κάνει καμιά πατάτα εγώ? Συνήθως το κόλλημα το τρώει όταν απενεργοποιώ την σύνδεση δεδομένων!

Επιλογή δικτύου είναι στο αυτόματο όπως ήταν μαμά.

Αν έχεις κανείς άλλος Q καρτα και JJ 8 ας δώσει ένα feedback αν του βγάζει Q ή Wind σαν δίκτυο!

Edited by samniotis
LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

+1

Μέχρι στιγμής δεν έχω κάποια δυσλειτουργία, πλοήγηση, mp3, radio, gmail, office, μηνύματα, αναγνώριση κλήσεων, games, όλα κανονικά και πιό γρήγορα από πριν...

 

μα γιατι δεν ακουσες την συμβουλη του mctheos7 και την εβαλες; βγαλτην γρηγορα!

Link to comment
Share on other sites

μα γιατι δεν ακουσες την συμβουλη του mctheos7 και την εβαλες; βγαλτην γρηγορα!

 

Αυτό το σχόλιο ήταν λίγο ειρωνικό ή μου φάνηκε;σε κάποιους αρεσει και δεν κανει προβληματα και σε κάποιους όχι επειδή τους κάνει.κανένας δεν επιβάλει την γνώμη του και ο καθένας έχει την δίκη του άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το σχόλιο ήταν λίγο ειρωνικό ή μου φάνηκε;σε κάποιους αρεσει και δεν κανει προβληματα και σε κάποιους όχι επειδή τους κάνει.κανένας δεν επιβάλει την γνώμη του και ο καθένας έχει την δίκη του άποψη.

 

offtopic:

συμφωνω μαζι σου, αλλα γνωμες του τυπου "δεν μου αρεσε εμενα αυτη η rom, αρα να μην τη βαλει κανεις σας", τα βρισκω απαραδεκτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις το ανακάλυψα... KeepWiFi από το market... εμένα δεν μου κλείνει το wifi... το wifi keep-enabled δεν μου δούλευε...

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

offtopic:

συμφωνω μαζι σου, αλλα γνωμες του τυπου "δεν μου αρεσε εμενα αυτη η rom, αρα να μην τη βαλει κανεις σας", τα βρισκω απαραδεκτα

 

Από την στιγμή που υπάρχει τεκμηριωμένη γνώμη καλό ειναι να τη σεβόμαστε είτε μας αρέσει είτε όχι είτε να απαντήσουμε τεκμηριωμένα πάλι το αντιθετο όπως έκανες από κάτω αλλά ως εκεί.τέλος του off topic.

 

Και το WiFi blade fix από το market κάνει την ιδια δουλειά :)

Link to comment
Share on other sites

Τί bluetooth handsfree χρησιμοποιείτε?

 

Έχω ένα της Sony Ericsson (τουτο δω http://www.skroutz.gr/s/40081/Sony-Ericsson-HBH-PV703.html) αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος απ την ποιότητα του ήχου! Βέβαια δεν είμαι ευχαριστημένος και με το ενσύρματο handsfree είτε του zte είτε της nokia.

 

Eσείς τί χρησιμοποιείτε?

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Ψάξτε να βρείτε το street view plugin για το google maps 5 για το κινητό μας. Είναι άκρως εντυπωσιακό!

 

ΤΙΡ: Δεν υπάρχει στο ελληνικό Market.

 

Τα σπάει! Ειδικά αν βάλεις και την επιλογή compass mode (όταν περιστρέφεσαι με το κινητό περιστρέφεται και η εικόνα ανάλογα), είναι σαν να βρίσκεσαι εκεί!

Εγώ μια βόλτα στο New York την έκανα πάντως... :p

Link to comment
Share on other sites

Τελικά απ'ότι φαίνεται, είναι πώς θα κάτσει η εκάστοτε ρόμ....οπότε όποιος έχει πρόβλημα, μπορεί να κάνει wipe και να ξαναδοκιμάσει!

Και όπως έχουμε πεί πολλές φορές, όταν κάνετε backup με το titanium, στην καινούρια ρόμ παιρνάμε μόνο τις εφαρμογές χρήστη και τίποτα άλλο! - μακρυά τα χέρια απο ρυθμίσεις συστήματος!

 

Παιδιά έχω Q άλλα μου δείχνει ότι έχω wind και αρκετές φορές δεν λειτουργεί το απεριόριστο που έχω!

Είναι θέμα της ρόμ ή έχω κάνει καμιά πατάτα εγώ? Συνήθως το κόλλημα το τρώει όταν απενεργοποιώ την σύνδεση δεδομένων!

Επιλογή δικτύου είναι στο αυτόματο όπως ήταν μαμά.

Αν έχεις κανείς άλλος Q καρτα και JJ 8 ας δώσει ένα feedback αν του βγάζει Q ή Wind σαν δίκτυο!

,

Wind βγαζει.

 

Τα σπάει! Ειδικά αν βάλεις και την επιλογή compass mode (όταν περιστρέφεσαι με το κινητό περιστρέφεται και η εικόνα ανάλογα), είναι σαν να βρίσκεσαι εκεί!

Εγώ μια βόλτα στο New York την έκανα πάντως... :p

Α στο καλο σου. Τι μου θυμισες τωρα!!!

Συγκινηθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σημερα κι εγω την 9 αφου ολα κυλουν ρολοι.Αν αυριο βγαλει την 10 θα το πεταξω!!! :lol:

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Ειμαι κατοχος του blade εδω και δυο εβδομαδες.Εδω και δυο μερες ατιμετωπιζω το εξης προβλημα.Πολλες φορες οταν κλειδωνει η οθονη,αφου την αναψω πάλι με το power button ,δε λειτουργει καθολου το touch.Μονο τα hard keys λειτουργουν.Πρεπιει να βγαλω την μπαταρια για να στρωσει και αν..Έκανα επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλα το προβλημα παραμενει..Είμαι με στοκ ρομ της wind.
Link to comment
Share on other sites

L

Γεια σας παιδια.Ειμαι κατοχος του blade εδω και δυο εβδομαδες.Εδω και δυο μερες ατιμετωπιζω το εξης προβλημα.Πολλες φορες οταν κλειδωνει η οθονη,αφου την αναψω πάλι με το power button ,δε λειτουργει καθολου το touch.Μονο τα hard keys λειτουργουν.Πρεπιει να βγαλω την μπαταρια για να στρωσει και αν..Έκανα επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλα το προβλημα παραμενει..Είμαι με στοκ ρομ της wind.

 

Λόγικα θα είναι πρόβλημα hardware οπότε προτείνω να το πας πίσω και να ζητήσεις αντικατάσταση ή να δεις τι άλλο μπορεί να κανείς.

Link to comment
Share on other sites

Πείτε καμιά γνώμη τι θήκη\skin να πάρω?

 

Για screen protector?

 

Παίζει να βρούμε τίποτα στην ελληνική αγορά??:wacko:

 

Thx in advance!

 

se pv740

Πολύ καλό.

Edited by ntopas
απάντηση σε προηγούμενο post..

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Ebay φιλε μου.

Εχει και clear και anti glare

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Φίλος που θα ταξιδέψει Αγγλία σκέφτεται να πάρει το αδερφάκι του Blade που έχουμε εδώ (san francisco). Αξίζει να το πάρει από εκεί; Δεν χρειάζεται κάτι σε sim-unlock κλπ έτσι; Επίσης απ' ότι έχω διαβάσει έχει 512 μνήμη χωρίς να χρειάζεται διαδικασία ξεκλειδώματος και AMOLED οθόνη, έχει αλλάξει κάτι από αυτά;

 

Θα διάβαζα το τόπικ (μιας και σίγουρα κάπου θα γράφονται) αλλά είναι τεράστιο και δεν παίζει χρόνος λόγω εξεταστικής :(

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αν στο ΖΤΕ με τη stock ROM της Wind και τα 256 ΜΒ RAM, περάσουμε froyo 2.2, θα γίνει το ξεκλείδωμα της RAM στα 512 ΜΒ ή πρέπει να μπει πρώτα η Ουγγρική ROM;
Link to comment
Share on other sites

Αν στο ΖΤΕ με τη stock ROM της Wind και τα 256 ΜΒ RAM, περάσουμε froyo 2.2, θα γίνει το ξεκλείδωμα της RAM στα 512 ΜΒ ή πρέπει να μπει πρώτα η Ουγγρική ROM;
Πρώτα η ουγγρική rom.
Link to comment
Share on other sites

οταν βαζουμε για πρωτη φορα ασυρματο ρουτερ πρεπει να το κανουμε καποιες ρυθμισεις (password user name κτλ.) ετσι;με το μπλειντ μπορουμε να τις κανουμσ η χρειαζεται η/υ;
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σημερα κι εγω την 9 αφου ολα κυλουν ρολοι.Αν αυριο βγαλει την 10 θα το πεταξω!!! :lol:

το έχω ξαναγράψει ο δημιουργός των εκδόσεων των jj kalt kaffe έγραψε στο modaco:

Likely RLS9 will be the final JJ version. Rumours says a Swedish official 2.2 will be out soon so we may soon have a new base to work from. I'm also doing some AOSP experiments. Just because "it can't be done" won't stop me from trying.

Samsung j500FN
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να ζορίσω πολύ τον επεξεργαστή για να δω αν είναι σταθερό το κινητό στη συχνότητα που έβαλα στο setcpu;

 

--

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να ζορίσω πολύ τον επεξεργαστή για να δω αν είναι σταθερό το κινητό στη συχνότητα που έβαλα στο setcpu;

 

--

 

Καρτέλα info --> stress test (στο Setcpu)

Link to comment
Share on other sites

Καρτέλα info --> stress test (στο Setcpu)
Το τρέχω ήδη εδώ και 10 λεπτά το stress test στα 729 mhz και προς το παρόν δεν έχει κολλήσει :)

 

Στα 748 ενώ έβγαλε το quadrant, μετά από λίγο κόλλησε όταν άνοιξα τον dolphin mini.

Link to comment
Share on other sites

To Angry Birds κολλάει και σε εσάς (δαγκώματα σε κάποιες πίστες)?

Επίσης το GT Racing έχει χαμηλό fps και πρακτικά δεν μπορείς να παίξεις. Είναι φυσιολογικό?

Έχω rls9 +512ΜΒ RAM patch +hw +oc (set 729MHz) και περίπου 10 εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...