Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τις επαφες πιο εύκολα κ γρήγορα τις φτιάχνεις κ απο το gmail, κατω απο το mail πανω αριστερα, πατας Contacts, και κάνεις τα πάντα, γκρουπαρίσματα, φωτογραφίες απο το pc σου με ευκολο crop, email, gmail, info κτλ κτλ...

Τους πήρα όλους σβάρνα μια μέρα (με τις φωτος απο το fb που έχει ο καθένας και καθάρισα)

 

Φυσικά όλα αυτα εφόσον έχεις google mail account και κανεις sync απ το τηλ τα contacts...

 

Φοβήθηκα να κανω sync με τις επαφές μου απο το fb, δεν ξέρω πως θα καταλήξει και αν γίνει χαμός... το έχει κάνει κανεις?

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κ ας είναι η φωτιά του να σε κάψει..

http://nikolocogr.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάνο μόνο με προσοχή γιατί εγώ την πάτησα και έπεσα σε boot-loop

Μαζί με οποιοδήποτε theme, να κατεβάσεις και το original theme (το έχει πάνω-πάνω σε link) και να το βάλεις στην sd οπότε αν δεν κάτσει το theme να κάνεις reboot και με το CWM να ξαναπεράσεις το original.

 

Mακρυά απο το Elegant Steel :cry: - έχει θέμα και προκαλεί boot-loop :wacko:(δοκιμασμένα)

Επίσης, δεν κάνεις με την καμία wipe πουθενά είτε πρίν, είτε μετά την εγκατάσταση του theme, μόνο πρίν απο την εγκατάσταση φρέσκιας ρόμ (αν κάποιος θέλει να βάλει καινούρια)

 

@ Kostas_falcon

 

Άδεια είναι μόνο η αρχική για την ώρα - οι άλλες δύο αριστερά και δεξιά ήδη φουλάρανε! :lol:

 

Ολα οκ φιλε μου!Περασα κι εγω αυτο που εχεις εσυ αφου λιγο πιο πριν εβαλα κι εγω την Rls8 και λειτουργουν ολα ρολοι!Πανεμορφο το αποτελεσμα παντως.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω βάλει το handcent SMS,όταν μου έρχετε μήνυμα μου ανοίγει και το handcent και ο μαμά messenger του android.Πως μπορώ να το ρυθμίσω έτσι ώστε όταν μου έρχετε μήνυμα να μου έρχετε ειδοποίηση μόνο από το handcent;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Φοβήθηκα να κανω sync με τις επαφές μου απο το fb, δεν ξέρω πως θα καταλήξει και αν γίνει χαμός... το έχει κάνει κανεις?

 

Το εκανα εγω.Περασε κανονικα ολες τις επαφες μου απο το facebook αλλα μετα δεν μπορω να κανω επεξεργασια επαφης και να περασω τον αριθμο τηλεφωνου.Αυτα με JJ rls8.Αν καποιος εχει βρει αλλον τροπο για να περναει τους αριθμους ας μας το πει.Οχι οτι καιγομαι κιολας βεβαια...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Τις επαφες πιο εύκολα κ γρήγορα τις φτιάχνεις κ απο το gmail, κατω απο το mail πανω αριστερα, πατας Contacts, και κάνεις τα πάντα, γκρουπαρίσματα, φωτογραφίες απο το pc σου με ευκολο crop, email, gmail, info κτλ κτλ...

Τους πήρα όλους σβάρνα μια μέρα (με τις φωτος απο το fb που έχει ο καθένας και καθάρισα)

 

Φυσικά όλα αυτα εφόσον έχεις google mail account και κανεις sync απ το τηλ τα contacts...

 

Φοβήθηκα να κανω sync με τις επαφές μου απο το fb, δεν ξέρω πως θα καταλήξει και αν γίνει χαμός... το έχει κάνει κανεις?

 

Δεησε ο Θεος και τις περασα στο Gmail μου και μου τις εβγαλε ολες Κινεζικες!!!!

Και ενοειτε τις περασε και στο κινητο Κινεζικες. Η μεταφορα εγινε απο το Οutlook και εκει φαινονται κανονικα

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κάνει διαχείριση της μπαταρίας ? Το πήρα από το φορτιστή 4 το πρωί γεμάτο και σε 12 ώρες χωρίς να το πιάσω στα χέρια μου έχει πάει στη μέση η μπαταρία .. :!: Edited by moldovan
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω βάλει το handcent SMS,όταν μου έρχετε μήνυμα μου ανοίγει και το handcent και ο μαμά messenger του android.Πως μπορώ να το ρυθμίσω έτσι ώστε όταν μου έρχετε μήνυμα να μου έρχετε ειδοποίηση μόνο από το handcent;

 

Ευχαριστώ!

 

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπιζα κι εγώ.

 

Αφού ορίσεις σαν κύρια εφαρμογή το handcent και έχεις απενεργοποιήσει τις ειδοποιήσεις από την default εφαρμογή πήγαινε στο Menu -> Διαχείριση έργου -> Εφαρμογή και βρες το Μην/τα. Πάτα επάνω του και μετά απ-επέλεξε το Εκκίνηση από προεπιλογή.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι νεος με zte blade και θα ηθελα να ρωτησω πως γινεται να εγκαταστησω τις εγαρμογες στην καρτα μνημης γιατι η εσωτερικη εχει γεμισει το κινητο ειναι μαμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι νεος με zte blade και θα ηθελα να ρωτησω πως γινεται να εγκαταστησω τις εγαρμογες στην καρτα μνημης γιατι η εσωτερικη εχει γεμισει το κινητο ειναι μαμα.

διαβασες το υπολοιπο θεμα; Αν το διαβασεις θα σου λυθει η απορια μαζι με ολες τις αλλες που θα εχεις με τον καιρο

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε εχω διαβασει καμια 80αρια σελιδες αλλα δεν βρηκα τιποτα για αυτο εκανα και αναζητηση και εδω και google αλλα το μονο που βρηκα πως να κανεις στο 2.2 froyo.
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε εχω διαβασει καμια 80αρια σελιδες αλλα δεν βρηκα τιποτα για αυτο εκανα και αναζητηση και εδω και google αλλα το μονο που βρηκα πως να κανεις στο 2.2 froyo.

 

Άρα την βρήκες την απάντηση.... ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κάνει διαχείριση της μπαταρίας ? Το πήρα από το φορτιστή 4 το πρωί γεμάτο και σε 12 ώρες χωρίς να το πιάσω στα χέρια μου έχει πάει στη μέση η μπαταρία .. :!:

 

Μήπως έχεις ανοιχτά wifi, bluetooth και gprs που ρουφάνε τη μπαταρία?

Επιπλέον πόσες εφαρμογές βλέπεις ανοιχτές στο Task Manager?

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Άρα την βρήκες την απάντηση.... ;)

Δεν την βρηκα γιατι δεν βρηκα τις εγαρμογες στο market που ελεγαν και απο οτι καταλαβα οτι αυτα τα προγραμματα ειναι για android 2.2.Αμα μπορει κανεις να μου απαντησει και να μην ρωταει αν βρηακα την απαντηση η αν διαβασα τις προηγουμενες σελιδες

Link to comment
Share on other sites

Δεν την βρηκα γιατι δεν βρηκα τις εγαρμογες στο market που ελεγαν και απο οτι καταλαβα οτι αυτα τα προγραμματα ειναι για android 2.2.Αμα μπορει κανεις να μου απαντησει και να μην ρωταει αν βρηακα την απαντηση η αν διαβασα τις προηγουμενες σελιδες

 

Για να μεταφέρεις εφαρμογές στην SD πρέπει να περάσεις Custom Rom με Android 2.2 και μετά να εγκαταστήσεις και να τρέξεις και την εφαρμογή Move2SD Enabler.

Πρέπει να γίνεται και με την μαμά ρομ αλλά θέλει πολύ φασαρία......

 

Οδηγίες για περάσεις Custom Rom θα βρεις στο πρώτο μήνυμα του νήματος! ;)

 

==============================================

 

Παιδιά καταφέρατε να βάλετε θέμα στην Jellyfish??

 

Πάω να περάσω το TrueGingerbread-blackmenu-circlemod-JJRLS7 στην RLS7 που φοράω και μου κάνει reboot loop..... :(

 

Καμιά συμβουλή;;

Edited by MaFiOzOS_88

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιος στο android και προσπαθώ να το συνηθίσω. Υπάρχει κάπου που να έχει σε λίστα τουλάχιστον τις πιο κατάλληλες εφαρμογές που πρέπει να έχει ένα decent android κινητό για να τις κατεβάσω από το market?
Link to comment
Share on other sites

Καινούργιος στο android και προσπαθώ να το συνηθίσω. Υπάρχει κάπου που να έχει σε λίστα τουλάχιστον τις πιο κατάλληλες εφαρμογές που πρέπει να έχει ένα decent android κινητό για να τις κατεβάσω από το market?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287456

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Καινούργιος στο android και προσπαθώ να το συνηθίσω. Υπάρχει κάπου που να έχει σε λίστα τουλάχιστον τις πιο κατάλληλες εφαρμογές που πρέπει να έχει ένα decent android κινητό για να τις κατεβάσω από το market?

  1. Κατηγοριοποιημένη λίστα εφαρμογών Android
  2. Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Για να μεταφέρεις εφαρμογές στην SD πρέπει να περάσεις Custom Rom με Android 2.2 και μετά να εγκαταστήσεις και να τρέξεις και την εφαρμογή Move2SD Enabler.

Πρέπει να γίνεται και με την μαμά ρομ αλλά θέλει πολύ φασαρία......

 

Οδηγίες για περάσεις Custom Rom θα βρεις στο πρώτο μήνυμα του νήματος! ;)

 

==============================================

 

Παιδιά καταφέρατε να βάλετε θέμα στην Jellyfish??

 

Πάω να περάσω το TrueGingerbread-blackmenu-circlemod-JJRLS7 στην RLS7 που φοράω και μου κάνει reboot loop..... :(

 

Καμιά συμβουλή;;

Περασα χωρις προβλημα μεσω clockwork το θεμα του galaxy s. Εγω ψαχνω το ρολοι με τον καιρο....

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ανοιχτά wifi, bluetooth και gprs που ρουφάνε τη μπαταρία?

Επιπλέον πόσες εφαρμογές βλέπεις ανοιχτές στο Task Manager?

 

Όχι φίλε μου πριν κοιμηθώ τα έκλεισα όλα και τις εφαρμογές που τρέχαν . Στο battery usage βλέπω : "Ετοιμότητα κυψέλης 41%" και "Το τηλέφωνο είναι σε αδράνεια 39%" .

Γενικά μου έκανε εντύπωση γιατί δεν το έχω και όλη την ώρα στα χέρια μου, σε αδράνεια ήταν ένα βράδυ και τελείωσε η μισή μπαταρία ..

Link to comment
Share on other sites

Για να μεταφέρεις εφαρμογές στην SD πρέπει να περάσεις Custom Rom με Android 2.2 και μετά να εγκαταστήσεις και να τρέξεις και την εφαρμογή Move2SD Enabler.

Πρέπει να γίνεται και με την μαμά ρομ αλλά θέλει πολύ φασαρία......

 

Οδηγίες για περάσεις Custom Rom θα βρεις στο πρώτο μήνυμα του νήματος! ;)

 

==============================================

 

Παιδιά καταφέρατε να βάλετε θέμα στην Jellyfish??

 

Πάω να περάσω το TrueGingerbread-blackmenu-circlemod-JJRLS7 στην RLS7 που φοράω και μου κάνει reboot loop..... :(

 

Καμιά συμβουλή;;

 

Εγω στην JJ rls8 το περασα με την μια.Το εβαλα στην καρτα ζιπαρισμενο και το εγκατεστησα μεσα απο το Cm.Κατευθειαν "εκατσε".

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανείς καμία εφαρμογη που να παίζει αξιοπρεπώς streaming video?

Eίτε απο ιντερνετ αλλά κυρίως από lan(πχ αρχεία από το pc).

 

Eυχαριστώ

 

Γιώργος

 

Y.Γ. Τώρα τελευταία το site σέρνεται συχνά η μου φαίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Περασα χωρις προβλημα μεσω clockwork το θεμα του galaxy s. Εγω ψαχνω το ρολοι με τον καιρο....

 

Κώστα αν θυμάμαι καλά πρέπει να το χω στα mail μου. Στείλε μου το mail σου να στο στείλω.

 

Για να μεταφέρεις εφαρμογές στην SD πρέπει να περάσεις Custom Rom με Android 2.2 και μετά να εγκαταστήσεις και να τρέξεις και την εφαρμογή Move2SD Enabler.

Πρέπει να γίνεται και με την μαμά ρομ αλλά θέλει πολύ φασαρία......

 

Οδηγίες για περάσεις Custom Rom θα βρεις στο πρώτο μήνυμα του νήματος! ;)

 

==============================================

 

Παιδιά καταφέρατε να βάλετε θέμα στην Jellyfish??

 

Πάω να περάσω το TrueGingerbread-blackmenu-circlemod-JJRLS7 στην RLS7 που φοράω και μου κάνει reboot loop..... :(

 

Καμιά συμβουλή;;

 

Νίκο πέρνα ξανα το original theme και μετά ξανα το Gingerbread και κατά 90% θα στρωσει.

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

@panosfx Το ρολοι με τον καιρο στο ειχε επανω?

 

Δεν καταλαβα να σου πω την αληθεια για ποιο ρολοι μιλας αλλα σου εβγαλα ενα screenshot για να δεις μονος σου.

 

Edit:Αν εννοεις το ρολογακι που εχει στο screenshot εκει που κατεβασαμε το theme μαλλον πρεπει να ειναι το απο το beautiful widgets γιατι ειναι ολοιδιο με του HTC.

Edited by panosfx

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...