Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε ειναι σιγουρα συνδεμενο με wifi γιατι εμενα ειχε θεμα
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φιλε ειναι σιγουρα συνδεμενο με wifi γιατι εμενα ειχε θεμα

 

ναι κανονικα συνδεδεμενο ουτε μια αποσυνδεση μετα απο 1 ωρα βλεπω κανονικα youtube ... τι γινεται????

Link to comment
Share on other sites

ναι κανονικα συνδεδεμενο ουτε μια αποσυνδεση μετα απο 1 ωρα βλεπω κανονικα youtube ... τι γινεται????

 

παιδια ακυρο ολα οκ!!!

Link to comment
Share on other sites

τελικα που ηταν το προβλημα?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

τιποτα ξανασυνδεθηκα μεσω wifi μπηκα και ολα οκ. μπορει να υπηρχε καποιο προβλημα με το μαρκετ. παιδια δεν ξερω με τα αλλα κινητα τι παιζει αλλα το angry birds το σηκωνει για πλακα ουτε ενα κολληματακι !!!! απιστευτο!!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια παω να κατεβασω εφαρμογες απο το market αλλα δεν τις κατεβαζει λεει αποτυχια και να ξαναπροσπαθησω. ειναι κανονικα συνδεδεμενο στο ιντερνετ με wifi τι γινεται?????????

 

 

Καρτα sim εβαλες μεσα ; Πριν λιγο ειχα το προβλημα αυτο-χωρις την καρτα δεν κατεβαζε ΤΙΠΟΤΑ !

Link to comment
Share on other sites

για προστατευτικο οθονης παραγγειλα ενα για Ν8 θα κανω δοκιμη αν ταιριαζει.κανας αλλος?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Θα κανεις ένα φακελλο "media" μεσα στην SDcard και εκεί μεσα άλλους 3 φακελλους, "alarms", "notifications" & "ringtones" και εκεί μεσα βάζεις ανάλογα τους ηχους που θέλεις. Μετά όταν θα πηγαίνεις στις ρυθμίσεις, θα σου δίνει τη δυνατότητα να επιλεγεις αντίστοιχα τους ηχους που έβαλες, όπως ανέφερε και ο φίλος πιο πάνω :D Έτσι τουλάχιστον δουλεύει σε όλα τα Android phones ;)

Δεν ξέρω εάν δουλεύει σε όλα τα Android phones, αλλά και έτσι, δεν μου εμφανίζει κανέναν φάκελο από αυτούς που δημιούργησα για να αλλάξω ήχο κλήσης, είτε μέσα από τις ρυθμίσεις, είτε μέσα από την επιλογή ήχος κλήσης τηλεφώνου. Βρε τι πάθαμε και δεν μπορούμε να αλλάξουμε ήχους κλήσης :). Κάποιος/α φίλος/η που γνωρίζει τον τρόπο για αλλαγή ήχου κλήσης, alarm, κ.τ.λ.?

http://www.danasoft.com/sig-gre.jpg
Link to comment
Share on other sites

μην βαλεις! Υπαρχουν τα Beatiful Widgets που κανουν αναλογη δουλεια χωρις να χρειαστεις να αλλαξεις ROM.

 

Παντως γενικώς μην σκεφτεσται οτιδηποτε fancy αν δεν περάσετε hardware accelerated ROM. Πραγματικά μιλάμε για 50-70% βελτιωση στο smootheness σε ολο το κινητο, φυσικα και σε games...

 

εγω εχω περασει το froyo 2.2 γιαυτο ρωταω

Link to comment
Share on other sites

original froyo 2.2 εχεις περασει για το zte?απο που?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Του Omnia i900 κάθονται μια χαρά,αν και βλέπω στο ebay ειδικά για blade τώρα.

 

ναι ομως του i900 δεν ειναι 3,5'' πως καθεται???

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν δουλεύει σε όλα τα Android phones, αλλά και έτσι, δεν μου εμφανίζει κανέναν φάκελο από αυτούς που δημιούργησα για να αλλάξω ήχο κλήσης, είτε μέσα από τις ρυθμίσεις, είτε μέσα από την επιλογή ήχος κλήσης τηλεφώνου. Βρε τι πάθαμε και δεν μπορούμε να αλλάξουμε ήχους κλήσης :). Κάποιος/α φίλος/η που γνωρίζει τον τρόπο για αλλαγή ήχου κλήσης, alarm, κ.τ.λ.?

 

Εγώ πάντως έχω τους φακέλλους έξω από τον φάκελλο media και τους βλέπει.

Δοκίμασε στην SDCard

media\audio\notifications

media\audio\alarms

media\audio\ringtones

 

ΥΓ. Μήπως το τηλέφωνό σου δεν είναι rooted;;

Edited by aristarhos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω τους φακέλλους έξω από τον φάκελλο media και τους βλέπει.

Δοκίμασε στην SDCard

media\audio\notifications

media\audio\alarms

media\audio\ringtones

ΥΓ. Μήπως το τηλέφωνό σου δεν είναι rooted;;

Δεν χρειαζεται να είναι rooted. Εγώ σε Legend με 2.1 unrooted έτσι τα είχα, και τα έβλεπε μια χαρα ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως μπορουμε να βαλουμε για αρχικη σελιδα στο browser τους σελιδοδεικτες αντι του google search;και 2ον πως γινεται μορφοποιηση της καρτας μνημης;
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να είναι rooted. Εγώ σε Legend με 2.1 unrooted έτσι τα είχα, και τα έβλεπε μια χαρα ;)

 

γιατι παιδευετε τον εαυτο σας αδικα . Κατεβαστε το RingDroid και ησυχαστε!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα θα το παρω απο εδώ και 'γω.

 

Ξέρει κανείς κάνα κατάστημα στην Θεσσαλονίκη που να το έχει έτοιμοπαραδωτο να το πάρω αύριο;

 

 

Α, και τελικά πέρασε κανείς 2.2 στο ελληνικό;;

 

εγώ το πήρα σήμερα το απόγευμα Β.Όλγας στάση Γεωργίου

Link to comment
Share on other sites

εγώ το πήρα σήμερα το απόγευμα Β.Όλγας στάση Γεωργίου

 

Μια χαρά. Το πήρα τελικά απο Καβάλα, προχθές δεν το είχαν. :)

 

Τώρα μένει κάποιος να πεί απο 2.2 τι/πως εβαλε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους συμφορουμίτες, καινούργιο μέλος εδώ παρακολουθώ το θέμα από την πρώτη σελίδα .Και γενικά πριν παρω κατι λιώνω στα φόρουμς φυσικά άκρη δεν βρίσκω γιατί σίγουρα κάποιος θα έχει πρόβλημα,άλλος το θάβει και άλλος το θεοποιεί . Να τονίσω πως με το θέμα κινητό δεν ασχολούμε πολύ και δεν είμαι ο τυπος που μόλις βγεί καινούργιο, τελευταίο κινητό που είχα ήταν C510 της SE και σχεδόν όλα μου τα κινητά είναι της SE , επίσης θέλω να πω οτι αγοράζω απο εξω στο φουλ εδω και 3 χρόνια οπότε δεν τίθεται θέμα αν είναι να παρω το Orange, και τελος να πω οτι κατέχω αρκετά απο λύσε δεσε κινητών και αλλαγή ανταλλακτικών τουλάχιστον SE εχω λύσει και δέσει και εχω φτιάξει αρκετά, φύλων,μέσα από την οικογένεια κλπ ....

Τελος με τον πρόλογο

Θελω να παρω ενα καινούργιο κινητό μιας και το C510 θέλει πληκτρολόγιο και οθόνη μαζι με μια καινούργια πρόσοψη που θέλω να του παρω κατι hands free κλπ κλπ μου βγαίνει κανενα 40αρι-50αρι απο ebay , και μολις είδα το Blade το ερωτεύτικα και κώλησα και από τοτε διαβάζω το φόρουμ

Εχω μερικές ερωτήσεις

1) Blade η San Fran. ??

2) Τι σκ@τ έχει το blade τελικά? 256 ή 161 ram?

3) Πόσο χάλια είναι ο ήχος απο ακουστικά και οι φωτογραφίες ,τουλάχιστον αν μου στείλει αλλος φωτογραφίες απο καλή καμερα φαίνονται καλά?

4) Ειναι ευκολο κινητό για εμενα που δεν εχω ιδεα απο android?Χωρίς WIFI δεν μπορώ να συνδεδω στο market?

5) Το κινητό απο βασικές εφαρμογές δεν έχει τίποτα για παράδειγμα ελληνικό μενού,ελληνικό sms,media player,επιλογη ring tone κλπ κλπ που τα εχουν ολα τα κινητα. Πρεπει να κατεβάσω και να ψάξω τις κατάλληλες εφαρμογές για player,για sms,για επαφές για για για χιλια δυο?

 

Αν μου λύσετε τις απορίες το πήρα

Ευχαριστώ και σορρυ για το πρήξιμο θα περιμένω απάντηση και θα πιάσουμε κουβέντα

 

edit: Ξεχασα να ρωτησω

6) Μιας και είμαι νεος οδηγός και έψαχνα για GPS το gps του είναι οκ? πρεπει να κατεβασω καποια εφαρμογή για να δουλέψει χωρίς συνδεση στο ιντερνετ?ή θα μου φάει όλη την κάρτα μόλις το λειτουργήσω ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

 

Χτες αγόρασα το blade και ξενύχτησα όλο το βράδυ με το ανακαλύπτω τον κόσμο του android.

Έχω μερικές ερωτήσεις και θα σας ήμουν ευγνώμων αν μου απαντούσατε.

1) Έβαλα στην κάρτα διάφορα videos (avi, flv, mpg, κτλ) και το Blade δεν τα παίζει. Μήπως πρέπει να κατεβάσω κάποια extra εφαρμογή, κάποιον player? Πείτε μου το όνομα του player και θα δω αν υπάρχει στα torrents.

2) Όσοι navigators βρήκα είναι σε trial μορφή μερικών ημερών και μετά πρέπει να τα χώσω στις πολυεθνικές... Επειδή είναι δύσκολες εποχές, το μνημόνιο, η ανεργία, οι κομμένοι μισθοί, κλπ, αν δεν σας κάνει κόπο στείλτε μου ένα μήνυμα με πληροφορίες... από που και ποια εφαρμογή... Ξέρω ότι υπάρχουν πολλές (Ndrive, Sygic, Navigon, κλπ). Απλά ζητάω έναν καλό και αξιόπιστο πλοηγό για Αθήνα.

3) Όταν κάνω install και unistall μια εφαρμογή, μένουν κρυμμένα τίποτα 'υπόλοιπα' στο κινητό, που πρέπει να σβηστούν manually?

4) Από ιούς τί παίζει στα android? Πρέπει να τρέχει κάποιο antivirus ή απλά γίνομαι υποχόνδριος?

5) Αν θέλετε να μου προτείνεται και καμιά καλή εφαρμογή .. για παράδειγμα ήδη εγκατέστησα τις ακόλουθες : battery life που σου υπολογίζει χοντρικά σε πόσο χρόνο θα αδειάσει η μπαταρία, camera zoom fx που κάνει διάφορα εφέ, celeste που βάζεις την κάμερα του κινητού να κοιτάει τον ουρανό - προτιμότερο να έχει άστρα - και σου λέει ποιους πλανήτες βλέπεις, το midomi ένα φοβερό πρόγραμμα που του τραγουδάς ένα τραγούδι και σε στέλνει άμεσα στο youtube να δεις το video, spb tv πάρα πολύ καλή τηλεόραση με κανάλια από όλο τον κόσμο, weatherbug elite για προγνώσεις καιρού.

 

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας και εύχομαι να μου απαντήσετε.

 

Καλή συνέχεια :happy:

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα του i900 και ειναι φοβερα καλες.

Απο ebay 2.90 euro τα 6 κομματια.

 

μα πως γινεται ν κανει αφου εχει αλλο μεγεθος οθονης και εχει τρυπες το προστατευτικο οπου στο blade δεν κανουν

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...