Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι αλλα γραφει: This ROM is only for OLED equipped San Franciscos - do not attempt to install on TFT equipped devices!

 

δεν αντιμετωπισες κανενα προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν η εγγύηση της Wind με καλύπτει αποτελεσματικά σε όλη την Ευρώπη;

Πώς γίνεται εγγύηση που δίνει μια ελληνική εταιρεία να σε καλύπτει σε οποιαδήποτε άλλη χώρα??

Δεν είναι ΝΟΚΙΑ που έχει πανευρωπαϊκή εγγύηση. ;)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιζοντας 3-4 μερες με το SF εχω να πω τα εξης.

 

Το θεμα με τους ελληνικους χαρακτηρες λυνετε με το GreekIME αλλα και με το handcent sms οπως ανεφερε ενας φιλος νωριτερα.

Με δυσκολεψε λιγο το handcent sms γιατι εχει απειρες ρυθμισεις και λιγο τα εμπλεξα.

Με τα προγραμματακια που αναφερεις λυνεται το προβλημα των σμς, που στελνει μηνυματα των 60-70 χαρακτηρων, αντι για 160?

Link to comment
Share on other sites

Με τα προγραμματακια που αναφερεις λυνεται το προβλημα των σμς, που στελνει μηνυματα των 60-70 χαρακτηρων, αντι για 160?

 

Εγώ εγκατέστησα το greekpack από wind kai to handcent και όλα είναι μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Με τα προγραμματακια που αναφερεις λυνεται το προβλημα των σμς, που στελνει μηνυματα των 60-70 χαρακτηρων, αντι για 160?

 

Με το GreekIME στελνει κεφαλαια μονο(κανονικα 160) ενω με το handcent sms στελνει ειτε κεφαλαια ειτε μικρα με 160 χαρακτηρες και εχει και μετρητη(δηλαδη ποσους χαρακτηρες εχεις γραψει).

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα γραφει: This ROM is only for OLED equipped San Franciscos - do not attempt to install on TFT equipped devices!

 

δεν αντιμετωπισες κανενα προβλημα?

 

Και του BLADE που δινει η wind amoled ειναι.

Μην κοιτας που λεει το κουτι tft.

Τουλάχιστον στα πρωτα κομματια εδινε amoled.

Εγω το αγορασα την πρωτη μερα που το εφερε η wind στα μαγαζια.

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται εγγύηση που δίνει μια ελληνική εταιρεία να σε καλύπτει σε οποιαδήποτε άλλη χώρα??

Δεν είναι ΝΟΚΙΑ που έχει πανευρωπαϊκή εγγύηση. ;)

 

Η απορία αφορά και το αν η ZTE καλύπτει πανευρωπαϊκά τους χρήστες.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει πειραματιστεί κάποιος με TFT Blade με τα διάφορα roms στο Modaco?

Μήπως καταφέρουμε και βγάλουμε κάποιο συμπέρασμα ποιές τρέχουν στο ελληνικό...

Πχ σε μένα με ΤFT η -Hungarian Hedgehog RLS2- είναι ΟΚ.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Smartphone Essentials Awards 2010 winners announced

 

The full list of winners was announced in a special issue of Smartphone Essentials, which is on sale now.

 

The Winners:

Smartphone of the Year: HTC Desire

Best consumer smartphone: Apple iPhone 4

Best business smartphone: BlackBerry Torch

Best value smartphone: Orange San Francisco

Best Android smartphone: HTC Desire

Innovation of the year: Apple iPhone 4

Best accessory: 3 MiFi

Best GPS device: Garmin nuvi 3790T

Best GPS software: ALK CoPilot Live

Readers’ award – Best smartphone: Samsung Galaxy S

Readers’ award – Best network: Vodafone

Clove customer award – Best smartphone: HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου, αλήθεια η αναβάθμιση σε ενώτερη έκδοση πως γίνεται αφού όταν κοίταξα στις ρυθμίσεις δεν αναφέρει πουθενά κάτι για ενημέρωση νέων εκδόσεων? Μπορει να γίνει πάντως απο ότι ξερω μεσω wifi....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πως θα κανω uninstall το ήδη εγκατεστημένο από μαμά στη ROM, "DocsToGo", για να βαλω την pro έκδοση που έχω?:mad:

 

Ειτε μεσα απο το market πηγαινοντας στις "ληψεις" ειτε μεσα στις ρυθμισεις πηγαινοντας στο "εφαρμογες".

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Πως θα το ρυθμισω για Ιντερνετ Mobile...? Έχω vodafone cu!!

 

Reply: To έκανα αυτο με το unistall αλλά και πάλι δεν με άφηνε... Έπρεπε να γίνει root το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Πως θα το ρυθμισω για Ιντερνετ Mobile...? Έχω vodafone cu!!

 

Reply: To έκανα αυτο με το unistall αλλά και πάλι δεν με άφηνε... Έπρεπε να γίνει root το κινητο.

 

http://greekandroid.blogspot.com/2010/07/mms.html

http://greekandroid.blogspot.com/2010/08/apn-internet.html

Link to comment
Share on other sites

Εντύπωσης μετά από μια εβδομάδα χρήσης.

 

1 Η οθόνη με κόντρα ήλιο δεν διαβάζετε εύκολα και όταν κλείνεις το κινητό γίνετε

και καλός καθρέπτης (τεσταρισμενο)

2 το power button είναι πολύ κοντά στο βύσμα των ακουστικών και δυσκολεύει την χρήση του ( συνδεσα και το βύσμα που έχω στο HiFi)

3 η υποδοχή μίνι usb που υπάρχει στο πλάι δεν είναι και στο καλύτερο σημειο του τηλ. ( θα την προτιμούσα κάτω. προσπάθησα να μιλήσω την ώρα που φόρτιζε και είχα και το καλώδιο από πάνω.)

Link to comment
Share on other sites

Εντύπωσης μετά από μια εβδομάδα χρήσης.

 

1 Η οθόνη με κόντρα ήλιο δεν διαβάζετε εύκολα και όταν κλείνεις το κινητό γίνετε

και καλός καθρέπτης (τεσταρισμενο)

2 το power button είναι πολύ κοντά στο βύσμα των ακουστικών και δυσκολεύει την χρήση του ( συνδεσα και το βύσμα που έχω στο HiFi)

3 η υποδοχή μίνι usb που υπάρχει στο πλάι δεν είναι και στο καλύτερο σημειο του τηλ. ( θα την προτιμούσα κάτω. προσπάθησα να μιλήσω την ώρα που φόρτιζε και είχα και το καλώδιο από πάνω.)

Κανα καλο δε βρηκες??:)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε επίσημη ημ/νια για το official 2.2 ? Έψαξα εδώ κι εκεί αλλά οι custom roms ειναι καλες μεν αλλα....
http://www.throgswarhammer.com Η κοινότητα του warhammer fantasy.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ημουν ετοιμος να το αγορασω αλλα 1ον δεν το βρισκω με τιποτα και 2ον πολλα προβληματα0!!! τι να το κανω να αγορασω ενα κινητο και μετα απο λιγο καιρο να τρεχω στο service??? που ποιος ξερει τι σοι service θα ειναι αυτο.........
Link to comment
Share on other sites

παιδια ημουν ετοιμος να το αγορασω αλλα 1ον δεν το βρισκω με τιποτα και 2ον πολλα προβληματα0!!! τι να το κανω να αγορασω ενα κινητο και μετα απο λιγο καιρο να τρεχω στο service??? που ποιος ξερει τι σοι service θα ειναι αυτο.........

 

Tα πολλα προβληματα βρε συ που τα ειδες??

Ελαχιστα θα ελεγα σε σχεση με τα ποσα εχουν πουληθη μεχρι τωρα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

τα ειδα γιατι ακομη δεν εχει καλα καλα κλεισει ενα μηνα κυκλοφοριας και εχει προβληματα με gps, wifi και οπως ειδα σε ξενα φορουμς εχει προβλημα η οθονη. ξαφνικα σταματαει να ανταποκρινεται ή μαυριζει και δεν ξανανοιγει. επισης αναφερθηκε οτι στο σκρολαρισμα καποιες παρτιδες κανουν την αντιθετη κινηση απο αυτο που θελεις. ενω θελεις να παει κατω αυτο πηγαινει πανω, δηλαδη σε 2 μηνες ποσα ακομη θα βγουν?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...