Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει εμφανιστεί σε κάποιον το πρόβλημα να μην παίζει για ήχο κλήσης mp3 από την sd ;

 

Εχεις την Wind stock rom;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχει εμφανιστεί σε κάποιον το πρόβλημα να μην παίζει για ήχο κλήσης mp3 από την sd ;

Κάνε ένα φάκελο στο root της κάρτας SD και ονομασέ τον ringtones μετά βάλε μέσα σ'αυτόν τα mp3 σου. Πηγαίνοντας μετά να επιλέξεις ήχο κλήσης σου εμφανίζει στη λίστα και τα mp3 από το φάκελο ringtones.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα φάκελο στο root της κάρτας SD και ονομασέ τον ringtones μετά βάλε μέσα σ'αυτόν τα mp3 σου. Πηγαίνοντας μετά να επιλέξεις ήχο κλήσης σου εμφανίζει στη λίστα και τα mp3 από το φάκελο ringtones.

 

Αν εχει βαλει καποια custom froyo 2.2 δεν χρειαζεται να το κανει αυτο,γι'αυτο τον ρωτησα αν εχει την wind stock rom.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

τι γινετε αν πατωντας το κουμπι εναρξης και το volume up (+) δεν μενει το androidακι?

 

για ξεκλειδωμα ρομ παντα

 

MENU + Volume up + POWER ON (ΓΙΑ 5 ΜΕ 10 SEC)

Link to comment
Share on other sites

παιδες που θα βρουμε τα αρχεια για το ξεκλειδωμα της ραμ? γιατι ειναι παντου σβησμενα σε ολα τα γκαιντζ :(

 

Το ανεβασα σε 3 σαιτ, διαλεγεις και παιρνεις:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3534069#post3534069

 

Κανε ελεγχο checksum να σιγουρευτείς οτι το αρχειο δεν ειναι κατεστραμενο γιατι μπορει να το χαλασεις.

 

Αργησα λιγο γιατι ειχα καποια προβληματακια με την συνδεση

 

Link to comment
Share on other sites

παλι τιποτα με κρατωντας και το μενου και το + και το power on :S το κρατησα για 5 για 3 για 10 για 8 δευτρερολεπτα ξεχωριστα και παλι τιποτα ανοιγει κανονικα
Link to comment
Share on other sites

Gerebas έχεις γίνει root; Το clockwork το έχεις περάσει;

 

Εμένα πήγαν όλα τέλεια, και root, και ξεκλείδωμα των 512-εγκατάσταση Ουγγρικής και η εγκατάσταση της FLB :D :D

 

Ξέρει κανείς αν δουλεύει καλά το Psx4droid; Και αν ναι γενικά πως τα κατάφερε; Άχτι το χω το Gran Turismo.

 

Eπίσης ποιον launcher χρησιμοποιείτε; Έβαλα ADW Launcher EX με Honeybomb theme και με μερικές δικές μου παραμετροποιήσεις τα σπάει :)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι σας ενημερώνω ότι ξαναλειτουργώ το blog για το blade, με τις οδηγίες για την αναβάθμιση της μνήμης, η νέα διεύθυνση είναι :

 

http://www.zteblade.info

 

επίσης για όσους θέλουν να διαβάσουν και κανά βιβλίο από το κινητό τους, έφτιαξα και αυτό το blog για ελληνικά epub files

 

http://www.greekepub.info

Link to comment
Share on other sites

παλι τιποτα με κρατωντας και το μενου και το + και το power on :S το κρατησα για 5 για 3 για 10 για 8 δευτρερολεπτα ξεχωριστα και παλι τιποτα ανοιγει κανονικα

 

εχεις διαβασει το οδηγο με τις οδηγιες εγκαταστασης? εκανες extract το αρχειο στον root φακελο της sd καρτας μνημης σου?

βγαλε την μπαταρια και αποσυνδεσε το usb, ξαναβαλε και δοκιμασε παλι

Edited by linkinpark4175

 

Link to comment
Share on other sites

παλι τιποτα με κρατωντας και το μενου και το + και το power on :S το κρατησα για 5 για 3 για 10 για 8 δευτρερολεπτα ξεχωριστα και παλι τιποτα ανοιγει κανονικα

 

Μολις δοκίμασα σε καινουρια συσκευή μόνο το αν μένει το droid χωρίς να bootαρει και δούλεψε.

 

Έκλεισα το κινητό.

εβγαλα μπαταρία

εβαλα μπαταρία

κράτησα πατημένο το vol up και κρατώντας το πατημένο πάτησα και το power(συνεχίζεις να τα κρατάς για 10" πάνω κάτω).

 

Αυτό ηταν.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Μολις δοκίμασα σε καινουρια συσκευή μόνο το αν μένει το droid χωρίς να bootαρει και δούλεψε.

 

Έκλεισα το κινητό.

εβγαλα μπαταρία

εβαλα μπαταρία

κράτησα πατημένο το vol up και κρατώντας το πατημένο πάτησα και το power(συνεχίζεις να τα κρατάς για 10" πάνω κάτω).

 

Αυτό ηταν.

 

Δεν ειναι το ιδιο με αυτο που λεει ο Gerebas, εσυ λες για το debug mode "vol up + power on", αυτος λεει για το TPT install mode "vol up + MENU + power on"

 

Link to comment
Share on other sites

απλα κατεβασα τα αρχεια στο pc μου στο κινητο δεν εχω κανει τιποτα εκτος του να εγκαταστησω αππς. ακολουθω τα βηματα του γκαιντ της πρωτης σελιδας του θεματος και πρωτο βημα ειναι να βγαλεις την μπαταρια και να την ξαναβαλεις και επειτα να το ανοιξεις με βολουμ απ και δεν δουλεβει σε μενα. το δοκιμασα πανω απο 20 φορες οι μισες και με μενου
Link to comment
Share on other sites

Με έχετε πείσει!!

Σκέπτομαι πολύ σοβαρά να πάω αύριο να το πάρω έχω μια επιδότηση από την wind γύρω στα 80€ και νομίζω ότι αυτές τις ημέρες θα βγάλει κάποιες προσφορές για αναβάθμιση. Από ότι έχω διαβάσει εδώ μέσα μάλλον το κινητό αξίζει τα λεφτά του. Το μόνο που σκέπτομαι είναι τα 200€ που έδωσα πριν 4 μήνες για το nokia e5 το οποίο είναι πολύ κάλο μεν άλλα όχι τόσο εύχρηστο (και απο εφαρμογές :oops:) και δεν μου περισσεύουν να ξαναδώσω και άλλα λεφτά για κινητό:( Επίσης απο περιέργεια και μόνο μια μεγάλη αλυσίδα ηλεκτρικών που κάνει απόσυρση κινητών αυτή τη περίοδο μου δίνει για να αποσύρω το Ε5 40€:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

απλα κατεβασα τα αρχεια στο pc μου στο κινητο δεν εχω κανει τιποτα εκτος του να εγκαταστησω αππς. ακολουθω τα βηματα του γκαιντ της πρωτης σελιδας του θεματος και πρωτο βημα ειναι να βγαλεις την μπαταρια και να την ξαναβαλεις και επειτα να το ανοιξεις με βολουμ απ και δεν δουλεβει σε μενα. το δοκιμασα πανω απο 20 φορες οι μισες και με μενου

 

Επειδη εχω μπερδευτει, τι ακριβως προσπαθεις να κανεις?

 

Link to comment
Share on other sites

απλα κατεβασα τα αρχεια στο pc μου στο κινητο δεν εχω κανει τιποτα εκτος του να εγκαταστησω αππς. ακολουθω τα βηματα του γκαιντ της πρωτης σελιδας του θεματος και πρωτο βημα ειναι να βγαλεις την μπαταρια και να την ξαναβαλεις και επειτα να το ανοιξεις με βολουμ απ και δεν δουλεβει σε μενα. το δοκιμασα πανω απο 20 φορες οι μισες και με μενου

 

Για να καταλάβω σίγουρα : να κανεις την ram 512 θες ή κάτι άλλο;

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

απλα την ραμ 512 :)

 

Έχω ένα Ελληνικό οδηγό από ένα blog που δεν υπάρχει πια.Δεν ειναι δικός μου και δεν ξέρω αν μπορώ να ποσταρω αλλά στον στέλνω με πμ. Κάνοντας ότι λέει θα εισαι με την stock rom στο τέλος και με 512 μνήμη.

 

Βοήθησε αρκετους παλιότερα ο οδηγός και ελπίζω και εσένα.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Ελληνικό οδηγό από ένα blog που δεν υπάρχει πια.Δεν ειναι δικός μου και δεν ξέρω αν μπορώ να ποσταρω αλλά στον στέλνω με πμ. Κάνοντας ότι λέει θα εισαι με την stock rom στο τέλος και με 512 μνήμη.

 

Βοήθησε αρκετους παλιότερα ο οδηγός και ελπίζω και εσένα.

 

σ'ευχαριστω για τον κοπο σου και μονο. ειδωμεν!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Ελληνικό οδηγό από ένα blog που δεν υπάρχει πια.Δεν ειναι δικός μου και δεν ξέρω αν μπορώ να ποσταρω αλλά στον στέλνω με πμ. Κάνοντας ότι λέει θα εισαι με την stock rom στο τέλος και με 512 μνήμη.

 

Βοήθησε αρκετους παλιότερα ο οδηγός και ελπίζω και εσένα.

To blog που είχε πέσει ξανανέβηκε από τον gpsuper στο www.zteblade.info

Link to comment
Share on other sites

To blog που είχε πέσει ξανανέβηκε από τον gpsuper στο www.zteblade.info

 

Αυτόν λέω :) !Δουλεύει και το λινκ για τα αρχεια.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Το SPB mobile 5.0 shell πως δουλευει?

 

Κάνε reboot και θα σου ζητήσει με ποιον launcher θέλεις να ξεκινήσεις.Διαλέγεις τον SPB .

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ!

 

Υποθετω οτι μπορω να ξαναβαλω με νεο reboot την r12 σε περιπτωση που δε μου αρεσει ε?:rolleyes:

 

 

Δεν χρειάζεται να ξαναβάλεις rom για να βγάλεις το spb ή οποιοδήποτε άλλο launcher. Απλά το κάνεις απεγκατάσταση, κάνοντας reboot και πατώντας το κουμπί home (το σπιτάκι) επιλέγεις ξανά ποιο launcher θες.

Υπάρχουν 2,3 πολύ καλοί, εγώ προτιμώ τον launcher Pro, εξίσου καλός είναι και o ADW launcher...

Εγώ προσωπικά το δοκίμασα το spb και δεν τρελάθηκα, γούστα είναι αυτά βέβαια:)

 

υ.γ. εκτός έαν εννοούσες που τώρα το σκέφτηκα το launcher που έχει πάνω του το r12!

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα από e-bay μια TEAM 16GB class10 made in Taiwan, με τελική τιμή μαζί με μεταφορικά 33€. Αν το ψάξετε λίγο θα βρείτε αξιόπιστους πωλητές στο e-bay. Βέβαια

παίζει και η περίπτωση να μην την αναγνωρίζει. Εγώ ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι θα την βλέπει, γιατί ακολούθησα λινκ ενός φίλου από αυτό το forum ή από το modaco (δεν θυμάμαι ακριβώς...)

 

Απο εμενα ητανε , οχι να το παινευτω :O αχαχα, παντος εχω παρει απο εκει εως τωρα γυρω στις 8-9 και ολες δουλευουν αψογα!!!

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...