Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά! Έχω ένα πρόβλημα και επείδη είμαι ψιλοnoobas σε αυτά μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με κάποιο link? Ψάχνω για μπατάρια και το πίσω καπάκι για το blade, έστω και μεταχειρισμένα.. Μήπως ξέρει κάποιος που μπορώ να βρώ? Ευχαριστώ πολύ...

 

Βοήθεια κανείς? Το link που έδωσε ένα παιδί πιο πάνω πρέπει να κάνει..

http://www.netimes.com/shop/fiexible-skin-case-screen-protector-set-for-zte-v880-orange-san-francisco-p-3010.html?cPath=792_793

Οποιοσδήποτε άλλος μπορεί να βοηθήσει θα του ήμουν ευγνώμων...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά πως και πότε θα γίνει η αναβάθμιση του Blade σε 2.2? Θα το πάρουμε (τουλάχιστον εγώ) χαμπάρι ή...

 

Τελος Μαρτιου απο οτι φαινεται

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια κανείς? Το link που έδωσε ένα παιδί πιο πάνω πρέπει να κάνει..

http://www.netimes.com/shop/fiexible-skin-case-screen-protector-set-for-zte-v880-orange-san-francisco-p-3010.html?cPath=792_793

Οποιοσδήποτε άλλος μπορεί να βοηθήσει θα του ήμουν ευγνώμων...

 

Φίλε μου αυτά που βλέπεις είναι θήκες σιλικόνης για προστασία και μπαίνουν πάνω απο το καπάκι του blade!

Για ανταλλακτικά (spare parts) ακόμη δεν έχει ακουστεί κάτι, άλλα δεν χάνεις τίποτα να καλέσεις στην wind ή στην αντιπροσωπεία της ΖΤΕ! Google it !

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν έχω καταλάβει κάτι σε ό,τι αφορά τις επαφές.

Έχουμε 3 ειδών επαφές.

Τις τοπικές (μνήμη τηλεφώνου προφανώς)

Της κάρτας ΣΙΜ

Και απο τον gmail λογαριασμό.

Καλά ως εδώ;

Λοιπόν αν πας στις επιλογές προβολής, αν επιλέξεις τις τοπικές μόνο, δεν εμφανίζει επαφές.

Αν επιλέξεις μόνο του gmail τις συγχρονισμένες, πάλι τίποτα.

Μόνο αν βάλεις και τις 2 (τοπικές και gmail).

Τι γίνεται;

Επίσης, αν απενεργοποιήσεις το "μόνο επαφές με τηλέφωνα" (εμένα όλες έχουν τηλέφωνα), βγάζει άλλο μήνυμα "Δεν έχετε επαφές προς προβολή, για προσθήκη επαφών...μπλα μπλα".

Τι δεν έχω καταλάβει;

Επίσης με την r11 που έχω κατεβάσει, άλλες φορές μου βγάζει εικόνα στις επαφές που έχω βάλει (όταν παίρνω τηλ) και άλλες όχι. Και στο αρχείο (εκεί που βγάζει τις κλήσεις που έχουν γίνει προς και από, καθώς και τις αναπάντητες), αντί για εικόνες έχει κουτάκια κενά.

Τι στο καλό.

 

Το ιδιο εχω κι εγω με JJ RLS7. Στην μαμισια δουλευε οπως πρεπει, δλδ αν τσεκαρες το "μονο με τηλεφωνο" σου εδειχνε αυτες που εχουν τηλεφωνο και εκρυβε αυτες που δεν εχουν, εχουν μονο e-mail ας πουμε. Στη γιαπωνεζα δουλευει αναποδα! (ισως ειναι σαν το γνωστο που λενε για τις γιαπωνεζες, οτι το εχουν οριζοντιο :p )

 

Επισης, για καποιο λογο που μπορει να εχει να κανει με το 2.2, πρεπει να ειναι τσεκαρισμενα ΚΑΙ το "τοπικες επαφες" ΚΑΙ του gmail οι επαφες, αρα δεν υπαρχει διαφορα αναμεταξυ τους, ή παλι ειναι κατι χαλασμενο και δεν λειτουργει σωστα. Αν αποεπιλεξεις ενα απο τα δυο (οποιο να 'ναι, δεν εχει σημασια), δε σου δειχνει τπτ.

 

Τωρα, αν εσυ μετεφερες τις επαφες σου απο την sim ΚΑΙ επελεξες να προβαλλονται ΚΑΙ οι επαφες της sim, λογικο ειναι να σου δειχνει 2 ιδιες επαφες καθε φορα. Αποεπελεξε την προβολη των επαφων sim και μαλλον θα ειναι οκ.

 

Σημερα που εχω χρονο με βλεπω να τραβαω backup την 7αρα και να δοκιμαζω. Θελω να βαλω την r11 και την RLS9, αλλα και να ξαναβαλω την μαμισια για να σιγουρευτω για τα θεματακια των custom (αυτο με τις επαφες, το αλλο με το handsfree κλπ).

Edited by paslero

Huawei Honor 4X EU

Blackview Zeta (η χειρότερη κάμερα όλων των εποχών!)

Motorola Atrix 4G (cm-11-20151122-UNOFFICIAL-olympus)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε περίπτωση που θέλω αργότερα να αλλάξω rom υπάρχει κάποιο καλό πρόγραμμα που να κρατάει backup ολες τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις που εχω σε αυτην τη rom και να τις περάσω αργότερα στην καινουρια;
Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε περίπτωση που θέλω αργότερα να αλλάξω rom υπάρχει κάποιο καλό πρόγραμμα που να κρατάει backup ολες τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις που εχω σε αυτην τη rom και να τις περάσω αργότερα στην καινουρια;

 

Titanium backup.-

 

Αλλά να κάνεις backup μόνο τις εφαρμογές χρήστη και όχι τις εφαρμογές συστήματος! ;)

 

============================================

 

Για την ιστορία, κατάφερα και γω ο καψερός επιτέλους να βάλω ένα θεματάκι στην λεπίδα μου που φοράει Rls9!

Έβαλα το Gibgerbread Circle Mod και μπήκε μια χαρά! Συνιστάτε ανεπιφύλακτα! :D

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

To backup απο το Clockwork δεν κανει το ιδιο? Δεν "τραβαει" μια εικονα του συστηματος οπως το εχεις τη δεδομενη χρονικη στιγμη?

 

--- edit ---

 

δεν το προσεξα οτι ο φιλος ηθελε να βαλει τις εφαρμογες του και τις ρυθμισεις του στην κανουρια, σορρυ..

Huawei Honor 4X EU

Blackview Zeta (η χειρότερη κάμερα όλων των εποχών!)

Motorola Atrix 4G (cm-11-20151122-UNOFFICIAL-olympus)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα το appsaver , αρκετα καλο δείχνει.
Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Ειμαι νεος κατοχος και εγω εδω και 2 μερες και ειμαι απολυτα ευχαριστιμενος.

 

Ξερω οτι εχει ειπωθει πολλες φορες, γιατι εχω διαβασει παμπολες σελιδες, αλλα

δεν μπορω να το βρω. Θελω να μου πειτε τι να κανω για να εμφανιστουν οι επαφες

κανονικα και οχι κατω απο το Ζ.

 

Συγγνωμη αν ρωταω τα ιδια αλλα δεν μπορω να βρω την σελιδα που εχει ειπωθει.

 

Ευχαριστω

Αντωνης

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα μικρό θέμα με 2 κάρτες vodafone που έχω συμβόλαιο.

Η μια γραφει 3G από πίσω ενώ η άλλη έχει μονο το λογότυπο της Vodafone.

Όταν βάζω την σκέτη έχω κανονικά internet και mms αυτόματα χωρίς να πειράξω τίποτα και μου βγάζει το σύμβολο "Η" πάνω στην μπάρα με δυο βελάκια.

Όταν βάζω την 3G δεν βλέπει τίποτα και η μοναδική σύνδεση που κάνει είναι 2G με την κεραία.

Οποιος έχει 3G κάρτα της vodafone έχει κάνει κάποιες επιπλέον ρυθμίσεις?

Δεν ξέρω αν είναι θέμα συσκευής η θέμα κάρτας για αυτό ποστάρω εδώ.

Επίσης το "Η" τι σύνδεση είναι?

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την Japanese Jellyfish RLS9 και οταν παω να βγαλω φωτο με την καμερα δειχνει κατι κατακορυφες γραμμες οταν ομως βγαλω τη φωτογραφια δεν φενονται.το κανει σε ολους? τι φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον την πάτησα... Δεν πιάνει σήμα με την κάρτα της wind. Δηλαδή τη βλέπει αλλα δεν έχει σήμα. Υπάρχει περίπτωση να φταίει το ότι είναι το san francisco απο orange? Ας πει κάποιος κάτοχος τι έχει βάλει στις ρυθμίσεις επιλογής δικτύου, εκεί που λέει gsm και κάτι άλλα. Θα πάρω αύριο και μια καινούργια κάρτα μπας και φταίει αυτό αλλά έχω κακό προαίσθημα...

 

Ρίξτε ρε παιδιά καμιά ιδέα γιατί θα μου στρίψει...

Καλά δεν τη βάζω την κάρτα;

http://dl.dropbox.com/u/6910466/Photo%20%CE%99%CE%B1%CE%BD%2030%2C%2014%2000%2053.jpg

Αν τη βάλω αλλιώς λέει "no sim" οπότε δεν τίθεται θέμα.

Επίσης η κάρτα παίζει σε άλλο κινητό κανονικά.

Nα φταίει η rom; (jellyfish 6)

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην δημοσιεύεις φωτογραφίες με διαστάσεις μεγαλύτερες από 800 x 600 pixels. Απαγορεύεται σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Mάνο μιά χαρά την βάζεις την κάρτα, δεν φταίει αυτό!

Δοκίμασε να κάνεις επαναφορά του κινητου...

Αν δεν πιάσει και αυτό τότε δοκίμασε να περάσεις καινούριες ρυθμίσεις apn και να τις επιλέξεις!

Αν πάλι δεν πιάσει και με δεδομένο ότι δεν είναι θέμα τηλεφώνου τότε μήπως να περνούσες κωδικό ξεκλειδώματος και σε περίπτωση που δεν φταίει αυτό, μία άλλη rom (είτε την stock της wind είτε μία custom απο modaco) και να ξαναδοκίμαζες!

 

Το θέμα είναι να μήν έχει πρόβλημα το τηλέφωνο και μπείς σε διαδικασία επιστροφής κτλ.

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω οτι πολλοί ειχαν προβλημα με τη σύνδεση υπολογιστη και bluetooth και οτι διορθώθηκε με το bluetooth file transfer. Αλλα εγώ δεν μπορώ να στείλω ουτε να παρω ακομα κ με αυτό τιποτα. Είτε κολλάει είτε μου βγαζει αυτο το μηνυμα

'Δεν μπορείτε να συνδεθείτε με τη συσκευή προορισμού γιατί δεν έχει την υπηρεσία OBJECT PUSH PROFILE (OBEX OPP)'

 

Χρησιμοποιείτε κάποιο άλλο αντίστοιχο application?

Το bluetooth file transfer εχει επιλογή ''ανιχνέυσιμο'' μόνο για λίγα δευτερόλεπτα. Γινεται να ειναι συνέχεια ανοικτό?

 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω οτι πολλοί ειχαν προβλημα με τη σύνδεση υπολογιστη και bluetooth και οτι διορθώθηκε με το bluetooth file transfer. Αλλα εγώ δεν μπορώ να στείλω ουτε να παρω ακομα κ με αυτό τιποτα. Είτε κολλάει είτε μου βγαζει αυτο το μηνυμα

'Δεν μπορείτε να συνδεθείτε με τη συσκευή προορισμού γιατί δεν έχει την υπηρεσία OBJECT PUSH PROFILE (OBEX OPP)'

 

Χρησιμοποιείτε κάποιο άλλο αντίστοιχο application?

Το bluetooth file transfer εχει επιλογή ''ανιχνέυσιμο'' μόνο για λίγα δευτερόλεπτα. Γινεται να ειναι συνέχεια ανοικτό?

 

 

http://androidforums.com/samsung-moment/65222-object-push-profile-obex-error-still-exist-after-2-1-a.html

απ'οτι φαινεται βρηκαν λυση

Link to comment
Share on other sites

 

μάλλον δεν κατάλαβα:confused: τι update είναι αυτό το DE03 για την 2.1? θα ήθελες να μου εξηγήσεις μπας κ βγαλω καμια ακρη???:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σκέφτομαι να πάρω αυτό το stereo bt: http://www.skroutz.gr/s/258697/Sony-Ericsson-MW600.html

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς με το Blade; Τα κουμπάκια play/ff/fw, το caller id και το id3 tag display θα δουλεύουν με κάποιο πρόγραμμα στο blade;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί στο ShootΜe οι εικόνες βγαίνουν ανάποδα στο Blade. Ή μήπως συμβαίνει μόνο σε μένα. Και στο PicΜe που δοκίμασα (για χειρισμό κινητού απο PC) η εικόνα του κινητού είναι ανάποδα αλλά μόνο οπτικά σαν εικόνα και όχι σαν touchscreen λειτουργία. Δηλαδή πχ πατάς με το ποντίκι στην περιοχή της statusbar που επειδή είναι ανάποδα η εικόνα είναι στην κάτω πλευρά και το κινητό αντιδρά σαν να πατάς την dockbar που στην πραγματικότητα είναι στην κάτω πλευρά.

Ελπίζω να με καταλαβαίνεται τι εννοώ.

Και παρατηρώντας αυτό μου 'ρχεται στο νου όταν το κινητο μπαίνει σε recovery mode που η οθόνη γυρνάει ανάποδα και συσχετίζοντάς τα συμπεραίνω ότι το κινητό έχει κάποιο θέμα. Εσείς πως το βλέπετε? Αν μπόρεσα βέβαια να σας δώσω να καταλάβετε τι θέλω να πω.:O

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί στο ShootΜe οι εικόνες βγαίνουν ανάποδα στο Blade. Ή μήπως συμβαίνει μόνο σε μένα. Και στο PicΜe που δοκίμασα (για χειρισμό κινητού απο PC) η εικόνα του κινητού είναι ανάποδα αλλά μόνο οπτικά σαν εικόνα και όχι σαν touchscreen λειτουργία. Δηλαδή πχ πατάς με το ποντίκι στην περιοχή της statusbar που επειδή είναι ανάποδα η εικόνα είναι στην κάτω πλευρά και το κινητό αντιδρά σαν να πατάς την dockbar που στην πραγματικότητα είναι στην κάτω πλευρά.

Ελπίζω να με καταλαβαίνεται τι εννοώ.

Και παρατηρώντας αυτό μου 'ρχεται στο νου όταν το κινητο μπαίνει σε recovery mode που η οθόνη γυρνάει ανάποδα και συσχετίζοντάς τα συμπεραίνω ότι το κινητό έχει κάποιο θέμα. Εσείς πως το βλέπετε? Αν μπόρεσα βέβαια να σας δώσω να καταλάβετε τι θέλω να πω.:O

Το PicMe δε το έχω δοκιμάσει, αλλά στο ShootMe κι εμένα ανάποδα βγαίνουν τα screenshots.

 

 

 

Posted wirelessly

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω οτι πολλοί ειχαν προβλημα με τη σύνδεση υπολογιστη και bluetooth και οτι διορθώθηκε με το bluetooth file transfer. Αλλα εγώ δεν μπορώ να στείλω ουτε να παρω ακομα κ με αυτό τιποτα. Είτε κολλάει είτε μου βγαζει αυτο το μηνυμα

'Δεν μπορείτε να συνδεθείτε με τη συσκευή προορισμού γιατί δεν έχει την υπηρεσία OBJECT PUSH PROFILE (OBEX OPP)'

 

Χρησιμοποιείτε κάποιο άλλο αντίστοιχο application?

Το bluetooth file transfer εχει επιλογή ''ανιχνέυσιμο'' μόνο για λίγα δευτερόλεπτα. Γινεται να ειναι συνέχεια ανοικτό?

 

 

Σε εμένα δουλεύουν οι μεταφορές με bluetooth μόνο εάν διαγράψω το blade από τις γνωστές συσκευές στα Windows και κάνω από την αρχή το pairing...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί στο ShootΜe οι εικόνες βγαίνουν ανάποδα στο Blade. Ή μήπως συμβαίνει μόνο σε μένα. Και στο PicΜe που δοκίμασα (για χειρισμό κινητού απο PC) η εικόνα του κινητού είναι ανάποδα αλλά μόνο οπτικά σαν εικόνα και όχι σαν touchscreen λειτουργία. Δηλαδή πχ πατάς με το ποντίκι στην περιοχή της statusbar που επειδή είναι ανάποδα η εικόνα είναι στην κάτω πλευρά και το κινητό αντιδρά σαν να πατάς την dockbar που στην πραγματικότητα είναι στην κάτω πλευρά.

Ελπίζω να με καταλαβαίνεται τι εννοώ.

Και παρατηρώντας αυτό μου 'ρχεται στο νου όταν το κινητο μπαίνει σε recovery mode που η οθόνη γυρνάει ανάποδα και συσχετίζοντάς τα συμπεραίνω ότι το κινητό έχει κάποιο θέμα. Εσείς πως το βλέπετε? Αν μπόρεσα βέβαια να σας δώσω να καταλάβετε τι θέλω να πω.:O

 

Το PicMe δε το έχω δοκιμάσει, αλλά στο ShootMe κι εμένα ανάποδα βγαίνουν τα screenshots.

 

 

 

Posted wirelessly

 

Πρέπει να ανοίξετε το πρόγραμμα και να βάλετε την ρύθμιση "Flip Image"

Στα περισσότερα προγράμματα υπάρχει επειδή βγαίνει η εικόνα ανάποδα (Στο screen Shot it που έχω εγώ υπάρχει κανονικά η επιλογή)

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον την πάτησα... Δεν πιάνει σήμα με την κάρτα της wind. Δηλαδή τη βλέπει αλλα δεν έχει σήμα. Υπάρχει περίπτωση να φταίει το ότι είναι το san francisco απο orange? Ας πει κάποιος κάτοχος τι έχει βάλει στις ρυθμίσεις επιλογής δικτύου, εκεί που λέει gsm και κάτι άλλα. Θα πάρω αύριο και μια καινούργια κάρτα μπας και φταίει αυτό αλλά έχω κακό προαίσθημα...

Ρε φιλε, συγγνωμη κιολας αλλα, προς Θεου!!

Εχεις καρτα Wind και πηγες και πηρες το κινητο απο το Ebay;

Τοσες φορες το γραψανε τα παιδια. Δεν εχεις λογο να το παρεις απ' εξω.

Εγω οταν το πηρα ειχε 256ΜΒ παραπανω, αλλη οθονη και δε θα εκανα ποτε

συνδεση Wind.

Τελος παντων. Να μην επαναληφθει.

Αλλη καρτα εβαλες; Της Orange τη "βλεπει";

(Υπ' οψιν οτι μπορεις να τη χρησιμοποιησεις για οσο εχει χρονο.)

Κανε κι αλλο ενα Unlock

Δες εδω

Εχει οτι θες για να ξεκινησεις στο SF

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...