Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου απαντησε και ο κινεζος για την μπαταρια

"Dear Friend:

We have updated the photo on ebay, pls check again.

 

Thank you very much

Eason

Yupitek"

Στην photo στο description τωρα δειχνει 1200, στις αλλες 1000m! Photoshop? :lol:

 

Xaxaxax θεούλης! :lol:

Άλλαξε με photoshop ή whatever την μία φωτογραφία και άφησε τις άλλες όπως ήταν! Παραμένει στην watch list αλλά προσωπικά δεν υπάρχει περίπτωση να την αγοράσω! ;)

 

//offtopic

Μια απορία προς το staff....είχα ποστάρει ένα χιουμοριστικό (αλλά offtopic μήνυμα) μετά το μήνυμα #3442 του gusS, και μετά από λίγο είδα ότι εξαφανίστηκε! :wacko:

Η εγώ φαντάστηκα ότι το πόσταρα ή οι κανόνες παραείναι αυστηροί με το offtopic μηνύματα.... :worry:

//offtopic

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπον kogos η καρτα kinngston 8gb class4 που δεν μου δουλευει ειναι made in taiwan! Τι συμπεραινουμε?? :worry:

 

ρωτάω και με pm και στο modaco... μάλλον δευτέρα θα βγει η πρώτη λίστα με τις μνήμες που δεν δουλεύουν...

 

να πω την αλήθεια, σκεφτόμουν να το έστελνα πίσω να πάρω άλλο με αντικατάσταση, για να σιγουρέψω πως όλα τα blade έχουν πρόβλημα στις ίδιες κάρτες, αλλά θα μου τι σπάσει που θα χρειαστεί να περιμένω μέχρι να μου ξανάρθει άλλο... θα δούμε

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν το είδα να αναφέρεται πουθενά, εάν κάποιος θέλει να βάλει swype σαν τρόπο γραφής, μπορεί ;)

 

http://dl.dropbox.com/u/17413068/Swype.US.GR_2.6.47.11856_WVGA.apk

 

Και για όποιον δεν ξέρει τι είναι το swype

 

 

αυτα ειναι τα καλα οποιος ερχεται απο το Galaxy S

χιλια ευχαριστω φιλε και καλως ηρθες!!

Edited by zzzzz
Link to comment
Share on other sites

ρωτάω και με pm και στο modaco... μάλλον δευτέρα θα βγει η πρώτη λίστα με τις μνήμες που δεν δουλεύουν...

 

να πω την αλήθεια, σκεφτόμουν να το έστελνα πίσω να πάρω άλλο με αντικατάσταση, για να σιγουρέψω πως όλα τα blade έχουν πρόβλημα στις ίδιες κάρτες, αλλά θα μου τι σπάσει που θα χρειαστεί να περιμένω μέχρι να μου ξανάρθει άλλο... θα δούμε

 

Αντε να δουμε. Αν δεν τους ειχα βρισει στη wind που το πηρα θα πηγαινα με την καρτα στο χερι να τη δοκιμασω στο blade της βιτρινας τους αλλα θα νευριασω παλι... Παιζει να παω σε καμια αλλη αλλα φοβαμαι και την κρυαδα που θα φαω αν δουλεψει σωστα γιατι εχω βγει εκτος doa και θα εχω διαδικασια μεγαλη με το service :(

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε custom rom εχετε δοκιμασει το ραδιο...?

σε εμενα ο ηχος ειναι παρα πολυ χαμηλος σε επιπεδο που δε μπορεις να το χρησιμοποιησεις...συμβαινει και σε σας αυτο??

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε custom rom εχετε δοκιμασει το ραδιο...?

σε εμενα ο ηχος ειναι παρα πολυ χαμηλος σε επιπεδο που δε μπορεις να το χρησιμοποιησεις...συμβαινει και σε σας αυτο??

 

Όχι σε μένα με RLS7 είναι μια χαρά. Σημείωση αυτό που παρατήρησα είναι ότι δεν υπακούει την γενική ένταση (media) όταν είμαι στο ραδιόφωνο παρά μόνο την ένταση της εφαρμογής (έχει δική της μπάρα).

 

@zzzzz Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα φίλε μου, γι'αυτό είμαστε εδώ να βοηθάμε ο ένας τον άλλο :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι σε μένα με RLS7 είναι μια χαρά. Σημείωση αυτό που παρατήρησα είναι ότι δεν υπακούει την γενική ένταση (media) όταν είμαι στο ραδιόφωνο παρά μόνο την ένταση της εφαρμογής (έχει δική της μπάρα).

 

@zzzzz Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα φίλε μου, γι'αυτό είμαστε εδώ να βοηθάμε ο ένας τον άλλο :)

 

οκ...τι να πω...και κατι αλλο...στο ραδιο εχει επισης και 1 ηχειακι που μοιαζει λες και ειναι για ανοιχτη ακροαση...οταν το παταω ομως δεν κανει τπτ...σε εσας δουλευει?

Link to comment
Share on other sites

οκ...τι να πω...και κατι αλλο...στο ραδιο εχει επισης και 1 ηχειακι που μοιαζει λες και ειναι για ανοιχτη ακροαση...οταν το παταω ομως δεν κανει τπτ...σε εσας δουλευει?

 

Το ηχειάκι που λες είναι στην ουσία η ένταση. Έχει ένα βέλος τριγύρω, αυτό κάνεις swype στην ουσία και αλλάζει η ένταση. Κάνε ταπ στην αρχή του βέλους (πάνω δεξιά) για να πάει στο full.

Link to comment
Share on other sites

οκ...τι να πω...και κατι αλλο...στο ραδιο εχει επισης και 1 ηχειακι που μοιαζει λες και ειναι για ανοιχτη ακροαση...οταν το παταω ομως δεν κανει τπτ...σε εσας δουλευει?

 

Υποτίθεται ότι είναι για ανοιχτή ακρόαση αλλά δε λειτουργεί ακόμα σε αυτή την έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι είναι για ανοιχτή ακρόαση αλλά δε λειτουργεί ακόμα σε αυτή την έκδοση.

 

οσοι εχετε προβλημα με το ραδιο, ξηλωστε το και βαλτε αυτο απο τη rom της Wind

σε 'μενα παιζει τελεια με RLS4

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε προβλημα με το ραδιο, ξηλωστε το και βαλτε αυτο απο τη rom της Wind

σε 'μενα παιζει τελεια με RLS4

 

Πρόβλημα αυτό καθ' αυτό δεν έχω, αν εξαιρέσεις την μη ύπαρξη δυνατότητας ακρόασης από το ηχείο, πράγμα που ισχύει και στην stock έκδοση.

 

Εγώ έχω μια άλλη απορία, είναι όντως stereo το ράδιο ή εγώ δεν ακούω καλά; Τόσο στην custom όσο και στην stock έκδοση έχω την εντύπωση ότι η λήψη είναι μονοφωνική.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...!!!

Σκεφτομαι να αγορασω και εγω το blade απο ebay και θελω καποιες πληροφοριες για αυτο.

Ειναι καπως δυσκολο να τις ψαξω σε ενα θεμα 230 σελιδων.

 

Υπαρχει τεχνικη υποστηριξη για το κινητο αν δεν το αγορασεις απο την Wind?

Εχει GPS antenna (δλδ τζαμπε GPS) ή το πληρωνεις κ λειτουργει μεσω ιντερνετ?

Η μπαταρια αντεχει.?

OLED ή LCD οθονη.?

Η αναβαθμιση του Android σε 2.2 2.3 κτλ στο μελλον γινεται?

 

Δεν μου ερχεται κατι αλλο προς το παρον.

 

Ειμαι ασχετος με smartphones και για αυτο αρχιζω με κατι τετοιο.

Θα σας ημουν υποχρεως αν με βοηθουσατε σε αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...!!!

Σκεφτομαι να αγορασω και εγω το blade απο ebay και θελω καποιες πληροφοριες για αυτο.

Ειναι καπως δυσκολο να τις ψαξω σε ενα θεμα 230 σελιδων.

 

Υπαρχει τεχνικη υποστηριξη για το κινητο αν δεν το αγορασεις απο την Wind?

Εχει GPS antenna (δλδ τζαμπε GPS) ή το πληρωνεις κ λειτουργει μεσω ιντερνετ?

Η μπαταρια αντεχει.?

OLED ή LCD οθονη.?

Η αναβαθμιση του Android σε 2.2 2.3 κτλ στο μελλον γινεται?

 

Δεν μου ερχεται κατι αλλο προς το παρον.

 

Ειμαι ασχετος με smartphones και για αυτο αρχιζω με κατι τετοιο.

Θα σας ημουν υποχρεως αν με βοηθουσατε σε αυτα.

 

Καλησπέρα και σε σένα φίλε μου και καλώς ήρθες στο forum.

Το ότι βαρέθηκες να ψάξεις με το search tool δεν είναι δικαιολογία και άμα το κάνανε περισσότερα άτομα θα γλιτώναμε αρκετά παρόμοια posts.Φιλικά πάντα! :)

 

Σε ένδειξη καλής θελήσεως θα σου απαντήσω εν συντομία στα ερωτήματα σου:

1)Αν το πάρεις από ebay δεν έχεις καμιά τεχνική υποστήριξη στην Ελλάδα.

2)Έχει gps (τζαμπε και τα πάντα όλα)

3)Σε γενικές γραμμές και με πείραγμα θέλει μια φόρτιση την μέρα.Εγώ τώρα που το σκαλίζω λίγο λιγότερο το φορτίζω ανά 2 μέρες!

4)LCD και από έξω (ebay) και στην Ελλάδα.Τελείωσαν τα κομμάτια με OLED.

5)H wind κάποια στιγμή θα βγάλει αναβάθμιση για 2.2 αλλά οι περισσότεροι εδώ πέρα χρησιμοποιούμε από τον Δεκέμβριο κιόλας, custom rom με το 2.2

 

Τέλος, πάρτο από την Wind (εάν το βρεις φυσικά :p) μιας και το San Fransisco δεν προσφέρει κάτι παραπάνω και δεν έχει και εγγύηση.Το ελληνικό Blade ξεκλειδώνει και αναβαθμίζεται στα 512ΜΒ RAM.

 

Στο μέλλον να χρησιμοποιείς και το search, θα εκπλαγείς από την αποτελεσματικότητα του! ;)

Edited by MaFiOzOS_88

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας . Μια γρήγορη ερώτηση .

Για να περνάω τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης πρέπει να flasharo σε froyo και να βάλω κάποιο πρόγραμμα αντίστοιχο του astro ?

Αυτή τη στιγμή έχω stock rom της wind .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...!!!

Σκεφτομαι να αγορασω και εγω το blade απο ebay και θελω καποιες πληροφοριες για αυτο.

Ειναι καπως δυσκολο να τις ψαξω σε ενα θεμα 230 σελιδων.

 

Υπαρχει τεχνικη υποστηριξη για το κινητο αν δεν το αγορασεις απο την Wind?

Εχει GPS antenna (δλδ τζαμπε GPS) ή το πληρωνεις κ λειτουργει μεσω ιντερνετ?

Η μπαταρια αντεχει.?

OLED ή LCD οθονη.?

Η αναβαθμιση του Android σε 2.2 2.3 κτλ στο μελλον γινεται?

 

Δεν μου ερχεται κατι αλλο προς το παρον.

 

Ειμαι ασχετος με smartphones και για αυτο αρχιζω με κατι τετοιο.

Θα σας ημουν υποχρεως αν με βοηθουσατε σε αυτα.

 

Θα σου ημασταν υποχρεοι αν καθοσουν και διαβαζες.Θα σου λυθουν ολες σου οι αποριες κι εσυ θα βοηθηθεις αρκετα! :)

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη για τον κοπο..

Το χρησιμοποιησα αλλα δεν βρηκα ακρη...

 

Εχει ακομη καποια κομματια OLED εξω....αξιζουν το κοπο?

Απλα δεν ξερω τπτ απολυτως για το πως κ τι των αναβαθμισεων κ ολων των μοντιφιων που διαβαζω οτι κανετε και για αυτο ρωταω...Αν αξιζει, να το παρω ετοιμο με oled, 2.2φρογιο k 512....

 

Βγαζει προβληματα και ειναι πιθανο να χρειαστω την εγγυηση της Wind...εννοω υπαρχει εντονο φαινομενο..?

 

@makinen20 δεν ειχες την διαθεση ουτε την πρωτη σελιδα του thread να διαβασεις? :mad:

 

Φυσικα και την διαβασα...και πολλες αλλες....χαλαρωσε...

Αλλα αλλοι λενε ετσι κ αλλοι γιουβετσι και για αυτο θελησα να ρωτησω ευθεωσ τις αποριες μου..

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Φυσικα και την διαβασα...και πολλες αλλες....χαλαρωσε...

Αλλα αλλοι λενε ετσι κ αλλοι γιουβετσι και για αυτο θελησα να ρωτησω ευθεωσ τις αποριες μου..

Χαλαρος ειμαι....απλα απορω που ρωτας για το gps και η πρωτη σελιδα το αναγραφει καθαρα και ξαστερα. Δεν θελω να δωσω περαιτερω συνεχεια.....απλα δυστιχως κανενας σχεδον απο τους νεους εδω μεσα δεν διαβαζει απο τι βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε παλικαρι μου...το γραφει...αλλα αλλου γραφει GPS, αλλου γραφει aGPS, αλλος λεει οτι ειναι μονο απο νετ το aGPS αλλος οτι απλα χρησιμοποιει την κυψελη...υπαρχει γενικα παραπληροφορηση...ακομη και στα σιτε με τα specs...και madoco εχω διαβασει κ απ'ολα...
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη για τον κοπο..

Το χρησιμοποιησα αλλα δεν βρηκα ακρη...

 

Εχει ακομη καποια κομματια OLED εξω....αξιζουν το κοπο?

Απλα δεν ξερω τπτ απολυτως για το πως κ τι των αναβαθμισεων κ ολων των μοντιφιων που διαβαζω οτι κανετε και για αυτο ρωταω...Αν αξιζει, να το παρω ετοιμο με oled, 2.2φρογιο k 512....

 

Βγαζει προβληματα και ειναι πιθανο να χρειαστω την εγγυηση της Wind...εννοω υπαρχει εντονο φαινομενο..?

 

Εγώ πρόλαβα και μου έφερε ένας φίλος oled από Αγγλία, και μέχρι τώρα το κινητάκι είναι άψογο...κανένα πρόβλημα απολύτως!

Αν το βρίσκεις σε πολύ καλή τιμή αξίζει, διαφορετικά καλύτερα να προτιμήσεις την (όποια) ασφάλεια δίνει η εγγύηση της wind.

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι το εχουν αρκετα πιο ακριβα απο τις LCD (πανω απο 200Ε)...και ειναι κομματια που εμειναν..λιγοστα δλδ...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Ναι βρε παλικαρι μου...το γραφει...αλλα αλλου γραφει GPS, αλλου γραφει aGPS, αλλος λεει οτι ειναι μονο απο νετ το aGPS αλλος οτι απλα χρησιμοποιει την κυψελη...υπαρχει γενικα παραπληροφορηση...ακομη και στα σιτε με τα specs...και madoco εχω διαβασει κ απ'ολα...

μια καλη αρχη ειναι http://www.gsmarena.com/

Link to comment
Share on other sites

και αυτο το ειδα Κωστα..και μαλιστα εκει γραφει GPS,with aGPS αν θυμαμαι καλα...

(ειναι το πρωτο σιτε στην αναζητηση της google..)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
και αυτο το ειδα Κωστα..και μαλιστα εκει γραφει GPS,with aGPS αν θυμαμαι καλα...

(ειναι το πρωτο σιτε στην αναζητηση της google..)

Ωραια...και τι δεν καταλαβαινεις? a-gps σημαινει asistant δηλαδη εκτος απο το κλασικο gps (μεσω δορυφορων δηλαδη) μπορει να εχει και βοηθεια απο τις κεραιες της κινητης τηλεφωνιας. Αυτο το απενεργοποιεις και εισαι μια χαρα.....ελπιζω να σου λυθηκε η απορια

Edit: ο γουγλης ειναι φιλος σου! αν γραψεις απλα a-gps τι ειναι? θα σου το ελεγε αυτος ;)

Edited by Kostas_falcon
Link to comment
Share on other sites

Εχω καποιες αποριες για την φορτιση:

Ποσες ωρες περιπου θελει φορτισμα;και πως καταλαβαινουμε πως ειναι πληρως φορτισμενο οταν ειναι κλειστο;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...