Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνώμη αλλά τώρα με έχασες! Πότε κάνω back up της Wind? Μπορείς να μου πεις τις οδηγίες εάν δεν σου κάνει ο κόπος με 1,2,3 για να το πιάσω απ' την αρχή;

Ελπίζω να μην ζητώ πολλά και ευχαριστώ εκ των προτέρων:O

 

Εφόσον θέλεις να χρησιμοποιήσεις το κινητό όπως το έχεις τώρα πριν τα 512ΜΒ δηλαδή με τις ίδιες ρυθμίσεις/εφαρμογές/οθόνες/κλπ με την μόνη διαφορά δηλαδή των επιπλέον 256ΜΒ, θα πρέπει να κάνεις πρώτα το βήμα 3)clockworkmod recovery και fastboot + backup, μετά το βήμα 2)θα κάνεις την ram από 256 σε 512mb και μετά θα ξαναπεράσεις το Clockworkmod (CWM) γιατί το πατσάκι της RAM θα στο σβήσει, και μέσο αυτού κάνεις restore το προηγούμενο backup! Root δεν χρειαζόμαστε πουθενά προς το παρόν!

 

Ελπίζω να σε ξεμπέρδεψα! :)

 

με τη μπαταρια υπαρχει λυση? κραταει μια μερα μονο?

 

Οικονομία! :p

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εφόσον θέλεις να χρησιμοποιήσεις το κινητό όπως το έχεις τώρα πριν τα 512ΜΒ δηλαδή με τις ίδιες ρυθμίσεις/εφαρμογές/οθόνες/κλπ με την μόνη διαφορά δηλαδή των επιπλέον 256ΜΒ, θα πρέπει να κάνεις πρώτα το βήμα 3)clockworkmod recovery και fastboot + backup, μετά το βήμα 2)θα κάνεις την ram από 256 σε 512mb και μετά θα ξαναπεράσεις το Clockworkmod (CWM) γιατί το πατσάκι της RAM θα στο σβήσει, και μέσο αυτού κάνεις restore το προηγούμενο backup! Root δεν χρειαζόμαστε πουθενά προς το παρόν!

 

Ελπίζω να σε ξεμπέρδεψα! :)

 

οκ τώρα κατάλαβα.

Για root απ' ότι ξέρω κάνεις όταν θέλεις ν' αλλαξεις την custom rom (κάτι που έχω στο νου μου μετά για να βάλω froyo2.2, αλλά έχουμε ακόμη). Ωραία που δεν θελει root!

Σ' ευχαριστώ θερμά:)

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

οκ τώρα κατάλαβα.

Για root απ' ότι ξέρω κάνεις όταν θέλεις ν' αλλαξεις την custom rom (κάτι που έχω στο νου μου μετά για να βάλω froyo2.2, αλλά έχουμε ακόμη).

 

Μπα ούτε για custom rom χρειάζεσαι να έχεις κάνεις root το κινητό εφόσον και την Custom την περνάμε μέσω CWM! Ίσα ίσα που οι custom roms συνήθως είναι pre rooted και μας γλυτώνουν από τον κόπο να τρέξουμε το Universal Androot. ;)

 

Σ' ευχαριστώ θερμά:)

 

Τίποτα....άλλωστε εδώ είμαστε για να λύνουμε απορίες και να μαθαίνουμε και εμείς καινούργια πράγματα!! :D

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

το ahb overclocked.zip κανει δουλεια απο μονο του? η θελει και το set cpu? το deskclock τι ακριβως ειναι?

 

Ναι κάνει και δεν χρειάζεται να ρυθμίσεις εσύ κάτι.Μην φανταστείς καμιά τρελή αύξηση επιδόσεων όμως.... :p

 

Το deskclock, έχει να κάνει κάτι με το ξυπνητήρι αλλά δεν έχω ιδέα....κάποιος άλλος ίσως να ξέρει. ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

το ahb overclocked.zip κανει δουλεια απο μονο του? η θελει και το set cpu? το deskclock τι ακριβως ειναι?

 

Ναι κάνει και δεν χρειάζεται να ρυθμίσεις εσύ κάτι.Μην φανταστείς καμιά τρελή αύξηση επιδόσεων όμως.... :p

 

Θελει και το setcpu ομως :p

 

Μια ερωτηση για παιχνιδια απο gameloft κατεβαζουμε αυτα που ειναι και για το milestone;

Επισης εχει βαλει κανεις το dungeon hunters και αν ναι εχει προβλημα με τα videaκια στην αρχη;

Link to comment
Share on other sites

Θελει και το setcpu ομως :p

 

Μια ερωτηση για παιχνιδια απο gameloft κατεβαζουμε αυτα που ειναι και για το milestone;

Επισης εχει βαλει κανεις το dungeon hunters και αν ναι εχει προβλημα με τα videaκια στην αρχη;

 

οταν το περασω ποσο να το ανεβασω? βασικα λιγο θελω αλλα να δω λιγο διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δεν ξερω κατα ποσο θα φανει η διαφορα + οτι το κινητο σου πιθανοτατα να ειναι unstable.Μεχρι 700 max νομιζω.

 

*Και σχετικα με τα παιχνιδια: αν καποιος εχει δοκιμασει επιτυχως καποια απ τα hd games απο gameloft ας μας πει ποια εκδοση εβαλε (του apk).

Edited by nikosst
Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω κάτι: Έχω βάλει το handcent, αλλά όταν μου έρχεται εισερχόμενο μήνυμα μου ανοίγει στις ειδοποιήσεις και το μαμίσιο και το handcent. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω γι'αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω κάτι: Έχω βάλει το handcent, αλλά όταν μου έρχεται εισερχόμενο μήνυμα μου ανοίγει στις ειδοποιήσεις και το μαμίσιο και το handcent. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω γι'αυτό;

 

Υπάρχει !!

Να διαβάσεις τις προηγούμενες 210 σελίδες :lol::lol::lol:

ή αν δεν θέλεις να απενεργοποιήσεις τις ειδοποιήσεις για το μαμίσιο:blink:

Link to comment
Share on other sites

παιδια, ενω στην stock rom εβρισκα κανονικά τη ram την υπολοιπόμενη, εχω περάσει την Jellyfish_RLS6, και εχει γινει froyo, δεν μπορώ να βρω με τπτ πόσο ειναι η υπολοιπόμενη ram..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ψάχνω εδώ και μια εβδομάδα να βρω ένα κατάστημα WIND που θα μου πουλήσει το κινητό και τίποτα. Άλλοι δεν το έχουν, άλλοι έχουν ένα τελευταίο κρατημένο κλπ κλπ. Πολλές δικαιολογίες.. Μπορώ να κάνω κάποια καταγγελία ή κάτι άλλο για να τους πιέσω;

Τέλος θέλω να σιγουρευτώ σχετικά με το μοναδικό ελληνικό online κατάστημα που το έχει (armaos). Αν το αγοράσω από εκεί η εγγύηση ισχύει και σε περίπτωση βλάβης μπορώ να το πάω σε οποιοδήποτε καταστημα wind και όχι μόνο στο armaos σωστά; Οι συσκευές που έχει το armaos είναι όντως αντιπροσωπείας WIND δηλαδή είναι η ίδια ποιότητα; Αυτό το ρωτάω γιατί από το φόρουμ καταλαβαίνω ότι υπάρχουν πολλές και διαφορετικές "παρτίδες" blade εκεί έξω. Δλδ όταν καποιος κανει oc ανετα στα 700+ και ο αλλος δεν μπορει να περασει τα 600 ειναι λιγο υποπτο, συμφωνείτε;

Link to comment
Share on other sites

Στο site της Wind έχει τη λίστα με τα καταστήματα, άρχισε να τα παίρνεις τηλέφωνο με τη σειρά, δε μπορεί να μη το βρεις πουθενά!

 

Γνώμη μου να το πάρεις απευθείας από Wind να χεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ρωτάω γιατί από το φόρουμ καταλαβαίνω ότι υπάρχουν πολλές και διαφορετικές "παρτίδες" blade εκεί έξω. Δλδ όταν καποιος κανει oc ανετα στα 700+ και ο αλλος δεν μπορει να περασει τα 600 ειναι λιγο υποπτο, συμφωνείτε;

 

Καθόλου ύποπτο δεν είναι....και στον κόσμο των υπολογιστών άλλα κομμάτια είναι διαμάντια και κλοκάρονται στον θεό χωρίς κόπο, και άλλα ακόμη και στο 2 σκαλί του overclock σκάνε reboot! :p

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έβαλα την Jellyfish τη τελευταία και βλέπω ότι το μενού των ρυθμίσεων δεν έχει χρώμα.

 

Καμιά Rom με χρώμα εκεί ή κάποιο τρόπο να το προσθέσουμε;

 

Μπαίνει χρώμα με κάποιο theme πχ;

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δεν ξερω κατα ποσο θα φανει η διαφορα + οτι το κινητο σου πιθανοτατα να ειναι unstable.Μεχρι 700 max νομιζω.

 

*Και σχετικα με τα παιχνιδια: αν καποιος εχει δοκιμασει επιτυχως καποια απ τα hd games απο gameloft ας μας πει ποια εκδοση εβαλε (του apk).

 

Εχω εγκατεστημενα τα :Assassin's Creed v 3.4.3, Asphalt5 v3.1.8, GTRacing hd v3.1.1, Hero of Sparta v3.2.8, Lets golf v3.2.8, Monopoly classic v0.0.30, Modern combat Sandstorm v3.2.8 Με την Japanese_Jellyfish_RLS3b overclocked τρεχουν ολα αψογα.

Link to comment
Share on other sites

Στο site της Wind έχει τη λίστα με τα καταστήματα, άρχισε να τα παίρνεις τηλέφωνο με τη σειρά, δε μπορεί να μη το βρεις πουθενά!

 

Γνώμη μου να το πάρεις απευθείας από Wind να χεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

δυστυχως ειμαι χανια και εχει μονο 4. Αν ξερει κανεις τι γινεται με την εγγυηση απο armaos παντως ας πει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ψάχνω εδώ και μια εβδομάδα να βρω ένα κατάστημα WIND που θα μου πουλήσει το κινητό και τίποτα. Άλλοι δεν το έχουν, άλλοι έχουν ένα τελευταίο κρατημένο κλπ κλπ. Πολλές δικαιολογίες.. Μπορώ να κάνω κάποια καταγγελία ή κάτι άλλο για να τους πιέσω;

Τέλος θέλω να σιγουρευτώ σχετικά με το μοναδικό ελληνικό online κατάστημα που το έχει (armaos). Αν το αγοράσω από εκεί η εγγύηση ισχύει και σε περίπτωση βλάβης μπορώ να το πάω σε οποιοδήποτε καταστημα wind και όχι μόνο στο armaos σωστά; Οι συσκευές που έχει το armaos είναι όντως αντιπροσωπείας WIND δηλαδή είναι η ίδια ποιότητα; Αυτό το ρωτάω γιατί από το φόρουμ καταλαβαίνω ότι υπάρχουν πολλές και διαφορετικές "παρτίδες" blade εκεί έξω. Δλδ όταν καποιος κανει oc ανετα στα 700+ και ο αλλος δεν μπορει να περασει τα 600 ειναι λιγο υποπτο, συμφωνείτε;

 

Και ο αρμαος wind υποκαταστημα ειναι... http://www.armaoseshop.gr/ κατω κατω εχει μια φωτογραφια και δειχνει το μαγαζι που ειναι wind!Επισης ειμαι απο ηρακλειο και εχω παρει και αλλα πραγματα απο κει και κανει συνδεσεις wind κανονικα!Ασε που λεει στο site πως τα τηλεφωνα ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας!Και κατι αλλο το πηρα απο κει το blade και λεει στις πληροφοριες τηλεφωνου πως φοραει wind rom!Tι αλλο πειστηριο να βρω δεν ξερω :Ρ οταν το παραγγειλα μου ειπε πως ειχε 11 απο τα 15 που περιμενε ηδη προπουλημενα..οτι ειναι να κανεις καντο γρηγορα μπας και σταθεις τυχερος :)

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου ύποπτο δεν είναι....και στον κόσμο των υπολογιστών άλλα κομμάτια είναι διαμάντια και κλοκάρονται στον θεό χωρίς κόπο, και άλλα ακόμη και στο 2 σκαλί του overclock σκάνε reboot! :p

 

Οταν το hardware ειναι ολοιδιο εμενα μου φαινεται υποπτο. Σιγουρα, όταν στο ιδιο μοντελο αλλάζουν συστατικα (πχ μπορει κατι να ειναι το ιδιο ακριβως απλα απο αλλο εργοστασιο προελευσης) τοτε σε oc καταστασεις μπορει εχουν μεγαλη διαφορα. Γενικα νομιζω για να καθορισεις τις παρτιδες βλεπεις Serial Number. Θα περιμενα οτι οσοι κανουν επιτυχημενα oc θα ανηκουν στην ιδια παρτιδα κλπ.

 

Και ο αρμαος wind υποκαταστημα ειναι... http://www.armaoseshop.gr/ κατω κατω εχει μια φωτογραφια και δειχνει το μαγαζι που ειναι wind!Επισης ειμαι απο ηρακλειο και εχω παρει και αλλα πραγματα απο κει και κανει συνδεσεις wind κανονικα!Ασε που λεει στο site πως τα τηλεφωνα ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας!Και κατι αλλο το πηρα απο κει το blade και λεει στις πληροφοριες τηλεφωνου πως φοραει wind rom!Tι αλλο πειστηριο να βρω δεν ξερω :Ρ οταν το παραγγειλα μου ειπε πως ειχε 11 απο τα 15 που περιμενε ηδη προπουλημενα..οτι ειναι να κανεις καντο γρηγορα μπας και σταθεις τυχερος :)

 

ευχαριστω, κατι τετοιο περιμενα να ακουσω. :D :D

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

κατι που ειχα ρωτησει και πιο παλια...

με το patch για hardware accelerated UI εχουμε αυξημενες επιδωσεις και στα παιχνιδια,η εχει να κανει μονο με τα μενου κτλ...?

Link to comment
Share on other sites

κατι που ειχα ρωτησει και πιο παλια...

με το patch για hardware accelerated UI εχουμε αυξημενες επιδωσεις και στα παιχνιδια,η εχει να κανει μονο με τα μενου κτλ...?

 

Κυριως στα παιχνιδια.. :D

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς να μου πεί αν με το Jellyfish RLS7 παίζει κανονικά το ραδιόφωνο, ή γενικά αν υπάρχει με κάτι κάποιο πρόβλημα;

 

Επίσης, παίζει κανά δωράκι με pm iGO στη σωστή ανάλυση :X ;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα στο κινητο μια καρτα μνημης sandisk ultra micro sd 8gb και μου βγαζει συνεχεια unexpexted removed και μετα απο λιγο τη διαβαζει. Φταιει το οτι ειναι ultra?
Link to comment
Share on other sites

Manos7979 ίσως σου φανεί πολύ αστεία η λύση αν δεν την έχεις βρει ήδη. Απλά βγαίνεις από το πρόγραμμα και μπαίνεις στο κανονικό aura και παίζει κανονικά. Εκείνη τι στιγμή τρέχεις το downloader χωρίς να το ξέρεις!

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...