Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σου κάνει το ίδιο και άμα περάσεις την alpha 3 που πόσταρα παραπάνω??

 

Nope, η Α3 δουλευει μια χαρα.

 

Απλα θελα να δοκιμασω την Α4... :p

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αξίζει το κινητό ρε παιδιά ? να πάω να το πάρω?

 

Δεν θα βρεις καλύτερο smartphone με Android, κάτω από 200€!!

Άμα πάλι θες ένα απλό κινητό για μηνύματα και τηλέφωνα δεν θα σε χαλάσει.Δες το από κοντά πριν αποφασίσεις....

Εγώ πιστεύω ότι είναι το απόλυτο value for money! :happy:

 

Nope, η Α3 δουλευει μια χαρα.

 

Απλα θελα να δοκιμασω την Α4... :p

 

χεχε, κατανοητό.... :p

 

Πάντως στο changelog στο forum του modaco, δεν φαίνεται να έχει πολλές διαφορές από την alpha 3.... ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ενα μικρο συνοπτικο για το blade.....

 

1.Για τα λεφτα του απλα δεν εχει αντιπαλο σε αυτα που προσφερει σαν Android Smartphone απλα δεν θα βρειτε κατι καλυτερο...

2.Η μπαταρια με νορμαλ χρηση 1-1.5 μερες,απολυτος λογικο κρινετε με 3.5 οθονη.

3.Σαν cameraphone ξεχαστε το......τα απολυτως απαραιτιτα......

3.Σαν media player παιζει τα παντα απροβληματιστα με ενα καλο pleyer απο το market.

4.Εγγυηση 2 χρονια απο wind με 14 ημερες doa τσεκαρισμενα.

5.Δεν κολλαει ευκολα ακομα και με την 256ram οσο και να τι εχω φωρτοση σε εφαρμογες παιχνιδια κτλ.

6.Αλλαγη rom.....ενταξει τι να πω βαζουμε τα παντα επανω ανετα!!Τρεχει froyo

χαλαρα και θεωρω οτι το κινητο ειναι στημενο για αυτο!!!

7.Ποιοτητα κατασκευης,μια χαρα τα πλαστικα του χωρις τριξιματα και διαφορα αλλα χαριτωμενα που εχω δει σε κινητα διπλασιας τιμης....

8.Σαν παιχνιδομηχανη.......με froyo τρεχει ολα τα βαρια παιχνιδια σχεδον κανενα προβλημα!!

9.Οθονη μια χαρα φωτεινοτατη με αμεση αποκριση και χωρις καποιο εμφανες προβλημα.

10.Καλα τα παει και με Word excel power point βαζωντας εφαρμογες απο το market τα τρεχει ολα ευκολα!!

11.Σερφαρισμα πολυ καλο και γρηγορο φωρτομα, οκ ειπαμε κινητο ειναι...

12. ΕΕΕΕε τι θελετε και αλλο..........

 

Tωρα ολο και καποια κομματια εχουν διαφορα προβληματακια σε διαφορα σημεια

αλλα και ποια εταιρια κινητων δεν εχει............εδω δινεις 3πλασια..... 4πλασια.....λεφτα και δεν εχεις σημα.........

 

Αυτα και παμε παρακατω...........εδωσα 160 ευρω και πηρα και ρεστα!!:)

 

Πρωτεινεται λοιπον εαν θελει να μπει καποιος στον μαγικο κοσμο του ANDROID!!!!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα τι μπορει να φταιει που μου ζηταει insert sim card οταν εχω τελειωσει το instal της alpha4, (το alpha 3 το τρεχει κανονικα)και μπορει καποιος να μου πει τη διαφορα εχει το alpha 3 απο το alpha 4?
Link to comment
Share on other sites

Κώστα συμφωνώ απόλυτα. Έρχομαι από Blackberry και symbian κινητά με την τριπλάσια τιμή και το blade είναι κορυφή. Από την ταχύτητα εύρεσης σήματος του gps μέχρι την ποιότητα αναπαραγωγής ήχου και εικόνας. Και μην ξεχνάτε ότι περιμένουμε την επίσημη froyo! Πιστεύω πως η wind το 2010 έριξε το τιμολόγιο στις συνδέσεις, και το 2011 κάνει το ίδιο με τις συσκευές. Και η διαφήμιση του blade στην τηλεόραση και το ραδιόφωνο είναι ελάχιστη έως καθόλου. Word of mouth is the best policy if you are sure about your product, όπως λένε και οι 'ξένοι' :)

 

Ερώτηση: Βρήκα τις ρυθμίσεις για mms (http://greekandroid.blogspot.com/2010/07/mms.html) και θα ήθελα κάποιος να μου πει σε πιο υπομενού πρέπει να πάω για να τις περάσω.

 

Ερώτηση 2: Εγκατέστησα το Navigon (κορυφαίο) και το Ndrive 10 με χάρτες Ευρώπης (εξαιρετικό). Μήπως μπορεί κάποιος να ανεβάσει τις ελληνικές φωνές για το Ndrive 10? Βρήκα για το Ndrive 9 και παραδόξως δεν τις αναγνωρίζει...

Link to comment
Share on other sites

παιδια λιγη βοηθεια,θελω να το φλασαρω,το εχω κανει root αλλα οταν το ανοιγω με πατημενο το power button και το volume το κατο μου βγαζει μια εικονα και λεει FTM
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, το blade δεν κάνει καθόλου βιντεοκληση? η απλά κάνει και δεν σε βλέπει ο συνομιλητής , λόγω μη ύπαρξης μπροστινης κάμερας?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω κι εγω το blade tapatalk απο που μπορουμε να κατεβασουμε στο market den t xei

 

Πρέπει να το αγοράσεις....

http://www.tapatalk.com/mobile.php#android

Link to comment
Share on other sites

Να το ξαναρωτησω γιατι απαντηση δεν μου εδωσε κανεις!

Εχω φιλο στο λονδινο και σκεφτομαι να παρω το Αγγλικο,ποιο ομως το Ελληνικο η το Αγγλικο αξιζει?

Αυτα που κυκλοφορουν στην Αγγλια ειναι ολα με την amoled οθονη και τα 512ram, η ηταν μονο η πρωτη παρτιδα?

 

Απ' οτι ειδα στο βιντεακι που το ανοιξαν το τηλ. η καμερα βγαινει τσατ-πατ,λετε να γινεται να παραγγελουμε την 5mpix και να την κουμποσουμε επανω!

Φανταζεστε δηλ. ενα τουμπανο ZTE με την 5αρα την καμερα του Γερμανικου τα 512ram και amoled του Αγγλικου και περασμενα android 2,2 και Eλληνικα και ολα αυτα με 130 ευρω πουχει στην Αγγλια + κανα 20-40 για το ανταλακτικο της καμερας ,δηλ. 150-170 ευρω!

Link to comment
Share on other sites

Να το ξαναρωτησω γιατι απαντηση δεν μου εδωσε κανεις!

Εχω φιλο στο λονδινο και σκεφτομαι να παρω το Αγγλικο,ποιο ομως το Ελληνικο η το Αγγλικο αξιζει?

Αυτα που κυκλοφορουν στην Αγγλια ειναι ολα με την amoled οθονη και τα 512ram, η ηταν μονο η πρωτη παρτιδα?

 

Έχει ειπωθεί άπειρες φορές αλλά που να διαβάσεις τόσες σελίδες.

Τώρα πια το δίνουν με TFT και στην Αγγλία.

Αλλά διάβασε αυτό!

oled still available

 

Πρέπει να τον στείλεις σε μαγαζί στα προάστια για να βρεις παλιά παρτίδα Blade με OLED.

Link to comment
Share on other sites

παιδια λιγη βοηθεια,θελω να το φλασαρω,το εχω κανει root αλλα οταν το ανοιγω με πατημενο το power button και το volume το κατο μου βγαζει μια εικονα και λεει FTM

 

Πιο εύκολο είναι να εγκαταστησεις από το market το quick boot και επιλέγεις recovery. Μόλις μπεις στο recovery κάνεις reset device και wipe cache.

Στη συνέχεια install update zip όπου φυσικά θα έχεις τοποθετήσει τη ρομ στην sd card ( στο root όχι σε φάκελο ) με όνομα update.

Link to comment
Share on other sites

Να το ξαναρωτησω γιατι απαντηση δεν μου εδωσε κανεις!

Εχω φιλο στο λονδινο και σκεφτομαι να παρω το Αγγλικο,ποιο ομως το Ελληνικο η το Αγγλικο αξιζει?

Αυτα που κυκλοφορουν στην Αγγλια ειναι ολα με την amoled οθονη και τα 512ram, η ηταν μονο η πρωτη παρτιδα?

 

Απ' οτι ειδα στο βιντεακι που το ανοιξαν το τηλ. η καμερα βγαινει τσατ-πατ,λετε να γινεται να παραγγελουμε την 5mpix και να την κουμποσουμε επανω!

Φανταζεστε δηλ. ενα τουμπανο ZTE με την 5αρα την καμερα του Γερμανικου τα 512ram και amoled του Αγγλικου και περασμενα android 2,2 και Eλληνικα και ολα αυτα με 130 ευρω πουχει στην Αγγλια + κανα 20-40 για το ανταλακτικο της καμερας ,δηλ. 150-170 ευρω!

 

:blink:

 

Δεν είναι pc

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να με στείλει κάποιος κάνα link ώστε να περάσω το nDrive (με ελληνικα κλπ) ;

Hταν Dead τα links που πήρα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορει να μου επιβεβαιωσει καποιον αν κανει βιντεοκλησεις η οχι? 3g δεν ειναι? αλα δεν εχει δυο καμερες...
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορει να μου επιβεβαιωσει καποιον αν κανει βιντεοκλησεις η οχι? 3g δεν ειναι? αλα δεν εχει δυο καμερες...

 

3g είναι αλλά δεν έχει 2 κάμερες,

και από όσο έχω ψάξει δεν έχω βρει έως τώρα κάτι για βιντεοκλήση.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σας κρατάει η μπαταρία ; πχ με 15 λεπτά νετ, 10 λεπτά ομιλία και 5 σμσ την μέρα ;

 

Ισχύει ότι έχει ψηλό SAR ;

 

Το bt δουλεύει με car kit ;

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω κατι : To bluetooth οταν απενεργοποιειται η οθονη, τις περισοτερες φορες το χανει και πρεπει να κανω επανασυνδεση. Ειναι πολυ σπαστικο να σε παιρνουν και να μην ξερεις απο που να απαντησεις, απο το ακουστικο ή απο το bluetooth. Eχει να κανει με τη διατηρηση της συνδεσης οπως με το wifi και αν ναι πως κραταω ανοιχτη μονιμα τη συνδεση? Αν δεν υπαρχει τετοιο θεμα, υπαρχει απο το market καποιο αλλο προγραμμα για το bluetooth?

Thanks....

 

Ξαναρωτησα αλλα δεν πηρα απαντηση. Μηπως καποιος ξερει?? Thanks

Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωτησα αλλα δεν πηρα απαντηση. Μηπως καποιος ξερει?? Thanks

φιλε παιζει να εισαι και ο μονος με αυτο το προβλημα γιαυτο δεν εχεις απαντηση.. εγω εχω bt συνδεμενο ολη μερα και δεν μου εχει κανει ποτε αποσυνδεση

 

παιδια λιγη βοηθεια,θελω να το φλασαρω,το εχω κανει root αλλα οταν το ανοιγω με πατημενο το power button και το volume το κατο μου βγαζει μια εικονα και λεει FTM

 

για να φλασαρεις πατα ον + ΠΑΝΩ, μετα για backup/update πατας κατω + ον :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωτησα αλλα δεν πηρα απαντηση. Μηπως καποιος ξερει?? Thanks

 

Μήπως εγκατέστησες κανένα task killer και σου κλείνει τις idle εφαρμογές;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εγκατέστησες κανένα task killer και σου κλείνει τις idle εφαρμογές;

 

Το κινητο ειναι απειρακτο οπως το πηρα απο wind. Mονο κατι παιχνιδια εχω βαλει και to handcent για sms γιατι το μαμισιο δεν μου τα εστελνε παντα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια λιγη βοηθεια,θελω να το φλασαρω,το εχω κανει root αλλα οταν το ανοιγω με πατημενο το power button και το volume το κατο μου βγαζει μια εικονα και λεει FTM

Εχεις βαλει το clockworkmod?Αν δεν το εχεις εγκαταστησει θα σου βγαζει αυτο το μηνυμα.Εγκατέστησε το και θα μπορεσεις να συνεχισεις.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σας κρατάει η μπαταρία ; πχ με 15 λεπτά νετ, 10 λεπτά ομιλία και 5 σμσ την μέρα ;

 

Ισχύει ότι έχει ψηλό SAR ;

 

Το bt δουλεύει με car kit ;

 

 

Με τόσο μικρή χρήση 2 μέρες

 

Με το quaskai που έχω δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...