Jump to content

Αξεσουάρ για Samsung Android (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


TonyK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Γιατί ρε παιδιά ψωνίζετε απο το ebay.com; Αργούν να έρθουν! Προτιμηστε το ebay.co.uk και με φίλτρο ώστε τα προϊόντα να βρίσκονται εντος της ΕΕ!

 

Η συντριπτική πλειοψηφία θηκών και τέτοιων φτηνών αξεσουάρ έρχεται από κίνα, κατά συνέπεια από όπου και να τα παραγγείλεις δεν αλλάζουν και πολλά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 510
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260829869996&rvr_id=262093168822&clk_rvr_id=262093168822&mfe=sidebar

αυτη η θηκη βοηθαει να μην ανεβαινει η θερμοκρασια του κινητου,ειναι τελεια την πηρα πριν λιγες μερες.(9023)

 

Από ασφάλεια, πιστεύετε ότι παρέχει η συγκεκριμένη θήκη? Από αισθητικής άποψης?

Link to comment
Share on other sites

Από ασφάλεια, πιστεύετε ότι παρέχει η συγκεκριμένη θήκη? Από αισθητικής άποψης?
Αυτήν έχω....παρέχει την ελάχιστη ασφάλεια (κυριως για γρατσουνιες του back cover/πλαισίου περιμμετρικα της οθόνης για να μην χανεις σε μεταπωλητικη αξια απο φυσιολογικες φθορές που γίνονται σε μια νορμαλ χρήση ενος κινητου τηλεφωνου).Εγω την επελεξα επειδη ειναι οτι πιο διακριτικο υπαρχει σε θηκη για το NS.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από ασφάλεια, πιστεύετε ότι παρέχει η συγκεκριμένη θήκη? Από αισθητικής άποψης?

 

Προσωπικά προτιμώ και προτείνω κάτι τέτοιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά προτιμώ και προτείνω κάτι τέτοιο.

Nαι ωραια θηκουλα...έχει και πιο παχια περιμετρο που δίνει μεγαλύτερη απόσταση απο το έδαφος σε περίπτωση πτώσης από την πλευρά της οθόνης.Για μένα η καλυτερη ειναι η pop case της casemate....κριμα που την βγάζει μόνο για το i9020.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά προτιμώ και προτείνω κάτι τέτοιο.

 

Athanaso αυτή είναι για το i9023?

Μου φαίνεται ότι είναι η ίδια που προτείνει και ο haki πιο πάνω Black S Line Wave Gel Case For Samsung Google Nexus S. Φίλε haki στο Nexus S i9023 την έχεις δοκιμάσει?

 

Επίσης, ψάχνω screen protector που να καλύπτουν όλη την οθόνη. Έχω τα 2x Vikuiti screen protector for Samsung I9023 Nexus S αλλά αφήνει κενά στις άκρες (μερικά χιλιοστά) και μαζεύει σκόνες.

 

Thanks!

Edited by costini
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Athanaso αυτή είναι για το i9023?

 

http://www.ebay.co.uk/itm/ETUI-TPU-GEL-DESIGN-S-SAMSUNG-NEXUS-S-i9023-i9020-FILM-/160590852158?pt=FR_Mobiles_PDAs_Autres&hash=item2563f5f03e

 

Εδώ έτσι αναφέρει αν και επιφυλάσσομαι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Για την case mate τι έχετε να πείτε; Κάνει για το 9023;αλήθεια το 9020 με το 9023 τι διαφορές έχουν;

 

γι αυτή μιλάω http://www.mobilecenter.gr/index.php?target=products&product_id=32774

Link to comment
Share on other sites

Για την case mate τι έχετε να πείτε; Κάνει για το 9023;αλήθεια το 9020 με το 9023 τι διαφορές έχουν;

 

γι αυτή μιλάω http://www.mobilecenter.gr/index.php?target=products&product_id=32774

Aν εννοείς την pop case όχι δεν κάνει λόγω του μεγαλύτερου παχους που έχει το i9023....και δεν έχουν βγάλει έκδοση και γι'αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Mια πολύ ωραία θήκη για το i9023 (nexus S)

 

Εδώ για παραγγελία.Δεν έχω τσεκάρει αν στέλνει ελλάδα.

http://www.obostore.com/nillkin-rainbow-silicone-soft-case-skin-for-samsung-nexus-s-p-1437.html

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για την case mate τι έχετε να πείτε; Κάνει για το 9023;αλήθεια το 9020 με το 9023 τι διαφορές έχουν;

 

γι αυτή μιλάω http://www.mobilecenter.gr/index.php?target=products&product_id=32774

 

Ούτως ή άλλως αυτή την τιμή τη θεωρώ απαγορευτική για μια θήκη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε να προτείνεται προστατευτικά αυτοκόλλητα σαν αυτό Wrapsol Ultra Drop Scratch Protection Film for Samsung Google Nexus S αν δε θέλουμε να βάλουμε θήκη αλλά να το προστατεύουμε από γρατζουνιές? (το κακό είναι πως δε στέλνουν Ελλάδα)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιατί δεν παίρνεις από το ebay όπου υπάρχει πληθώρα επιλογών και στις μακράν καλύτερες τιμές;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν παίρνεις από το ebay όπου υπάρχει πληθώρα επιλογών και στις μακράν καλύτερες τιμές;

 

Από το ebay κοιτάω απλά ήθελα να σας δείξω το στυλ. Αν και στο ebay που τα βρήκα δε στέλνουν Ελλάδα..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από το ebay κοιτάω απλά ήθελα να σας δείξω το στυλ. Αν και στο ebay που τα βρήκα δε στέλνουν Ελλάδα..

 

Έχει και άλλες αξιόλογες αντίστοιχες επιλογές. Ούτως ή άλλως σε αυτή την τιμή δεν το λες και ευκαιρία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα φτηνό, πολύ φτηνό, δλδ 2€ πχ, screen protector θα την κάνει την δουλειά του ή θα δημιουργεί περισσότερα προβλήματα απ όσα θα λύνει;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπερα θα ηθελα να αγορασω μια θηκη για το Nexus s απο το ebay και θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις. Γνωριζει κανεις αν η συγκεκριμενη θηκη ταιριαζει για το 9023? Εχει αναφερθει ξανα αλλα δεν ηταν κ πολυ σιγουρη στο αν ταιριαζει. Επισης αν γνωριζει κανεις αν κ αυτη ταιριαζει.. Θα ηθελα να κανω και μια ερωτηση σχετικα με το ebay, την διευθυνση αποστολης κ το ονομα μου να τα γραψω στα ελληνικα ή με λατινικους χαρακτηρες? κ πως μπορω να στειλω μηνυμα στο πωλητη του συγκεκριμενου αντικειμενου? εχετε να μου προτεινετε κ ενα καλο screen protector Edited by aleka_0
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να αγορασω μια θηκη για το Nexus s απο το ebay και θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις. Γνωριζει κανεις αν η συγκεκριμενη θηκη ταιριαζει για το 9023? Εχει αναφερθει ξανα αλλα δεν ηταν κ πολυ σιγουρη στο αν ταιριαζει. Επισης αν γνωριζει κανεις αν κ αυτη ταιριαζει.. Θα ηθελα να κανω και μια ερωτηση σχετικα με το ebay, την διευθυνση αποστολης κ το ονομα μου να τα γραψω στα ελληνικα ή με λατινικους χαρακτηρες? κ πως μπορω να στειλω μηνυμα στο πωλητη του συγκεκριμενου αντικειμενου? εχετε να μου προτεινετε κ ενα καλο screen protector

 

Η πρώτη θήκη λογικά είναι για το i9020, την έχω αγοράσει για το i9023 και μπήκε με πολύ δυσκολία. Και ίσως "χάνει" λίγο στα κενά σημεία, δλδ πίσω στην κάμερα δεν είναι περιμετρικά.

 

Για screen protector είχα πάρει αυτά 2x Vikuiti CV8 screen protector from 3M for Samsung I9023 Nexus S αλλά με χαλούσε που κάτω ήταν αρκετά mm μικρότερα. Και στο πλάι δεν πατούσε καλά. Αλλά γενικά ωραία ήταν, τα έχουν προτείνει αρκετά παιδιά.

Επίσης έχω πάρει και αυτό Martin Fields Overlay Plus Screen Protector Scratch Guard for Samsung Google Nexus S (πιο ακριβό όμως) αλλά μου φαίνεται κάνει καλύτερη εφαρμογή.

 

Αν πάντως δε πάρεις κάποιο από τα παραπάνω screen protector και πάρεις κάποιο άλλο, postare αν εφαρμόζει σε όλη την οθόνη και δε χάνει mm από κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς αυτό ZAGG Invisible Shield Samsung Google Nexus S Maximum ? Ξέρετε αν είναι για το i9020 ή i9023?

Thanks!

 

γνωμη μου ειναι μακρια απο invisible shield,καθως ειναι αρκετα δυσκολη στην εφαρμογη της και επισης εχει μια περιεργη αισθηση γενικα...

 

σου προτεινω την sgp ultra clear.

την εχω και πραγματικα ειναι το κατι αλλο...και ευκολη εφαρμογη και τελεια αισθηση...

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

γνωμη μου ειναι μακρια απο invisible shield,καθως ειναι αρκετα δυσκολη στην εφαρμογη της και επισης εχει μια περιεργη αισθηση γενικα...

 

σου προτεινω την sgp ultra clear.

την εχω και πραγματικα ειναι το κατι αλλο...και ευκολη εφαρμογη και τελεια αισθηση...

 

Δεν παίζει το link..

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει το link..

 

εδω ειναι για ζελατινα μπρος πισω...Γενικα ριξε μια ματια στο site ,εχει διαφορα

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

εδω ειναι για ζελατινα μπρος πισω...Γενικα ριξε μια ματια στο site ,εχει διαφορα

 

Σε ποιο κινητό το έχεις βάλει? i9020 (Amoled) ή i9023 (LCD)? Έχω το i9023 και ψήνομαι να το πάρω, απλά επειδή τα 2 κινητά έχουν διαφορά σε διαστάσεις και έχω απορία αν ταιριάζει καλά.

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο κινητό το έχεις βάλει? i9020 (Amoled) ή i9023 (LCD)? Έχω το i9023 και ψήνομαι να το πάρω, απλά επειδή τα 2 κινητά έχουν διαφορά σε διαστάσεις και έχω απορία αν ταιριάζει καλά.

Thanks!

 

Εγω εχω το galaxy S,οποτε δεν γνωριζω για τις διαστασεις που λες.

Αν βρεις για το μοντελο που εχεις,να εισαι σιγουρος για την ποιοτητα της ζελατινας παντως

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...