Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες, έφτασε η ώρα του αποχωρισμού. Από σήμερα είμαι ο περήφανος κάτοχος ενός LG Optimus L7 με android 4.0.3 προεγκατεστημένο. Ευχαριστώ όλους και πρώτα από όλους τον Κύριλλο για τις καταπληκτικές rom και αμέσως μετά τον αστροναύτη για το χρόνο και τη πολύτιμη βοήθειά του στο ξεκίνημα. Το κινητό θα πάει στον πατέρα μου, οπότε θα ρίχνω συχνά πυκνά μια ματιά εδώ. Μόλις έβαλα stock Rom για πρώτη φορά μετά από τη μέρα που το πήρα! Να είστε όλοι καλά και Κύριλλε καλή επιτυχία στις εξετάσεις σου. Εύχομαι να περάσεις εκεί που στοχεύεις! Εις το επανιδείν!

 

Γεια σου φίλτατε. Και εμείς σε ευχαριστούμε για τις συμβουλές σου και την πολύτιμη βοήθειά σου κατά καιρούς. Καλορίζικο το νέο απόκτημα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες, έφτασε η ώρα του αποχωρισμού. Από σήμερα είμαι ο περήφανος κάτοχος ενός LG Optimus L7 με android 4.0.3 προεγκατεστημένο. Ευχαριστώ όλους και πρώτα από όλους τον Κύριλλο για τις καταπληκτικές rom και αμέσως μετά τον αστροναύτη για το χρόνο και τη πολύτιμη βοήθειά του στο ξεκίνημα. Το κινητό θα πάει στον πατέρα μου, οπότε θα ρίχνω συχνά πυκνά μια ματιά εδώ. Μόλις έβαλα stock Rom για πρώτη φορά μετά από τη μέρα που το πήρα! Να είστε όλοι καλά και Κύριλλε καλή επιτυχία στις εξετάσεις σου. Εύχομαι να περάσεις εκεί που στοχεύεις! Εις το επανιδείν!

σε ευχαριστούμε πολύ για όλα!

:clap:

Πιστεύω να τα ξαναπούμε σε κάποιο άλλο thread με android

 

By the way: βγήκε νέo setCPU 3.0.0

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mhuang.overclocking

Edited by amkokos

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε ξανα ενα wipe data. Εχεις μηπως hidden network?

 

Το προβλημα λυθηκε!!Ευχαριστω!Ενα αλλο θεμα ειναι το ημερολογιο το οποιο δεν δουλευει(κλεινει μονο του) και δεν μπορω να συγχρονισω τα ραντεβου μου!!Επισης οταν παω να συγχρονισω ενα αλλο ημερολογιο μου βγαζει μνμ "διακοπη της διαδικασιας com.google.process.gapps"!!Τι να κανω;;

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή τις πανελλήνιες εξετάσεις που ξεκινούν αύριο ήθελα και γω με τη σειρά μου να ευχηθώ ότι καλύτερο στον κύριλλο και να πω ότι η 10.4 είναι πραγματικά απίστευτη. Το κινητό είναι αγνώριστο!

 

Καλή επιτυχία Κύριλλε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ειχα την v10.1 και σημερα εκανα update σε v10.4 αλλα δυστυχως σερνεται απιστευτα το κινητο.Τι μπορω να κανω για να διορθωθει αυτο?Εκανα κανονικα wipe cache-dalvick cache και fix permissions.

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έφτασε η ώρα του αποχωρισμού. Από σήμερα είμαι ο περήφανος κάτοχος ενός LG Optimus L7 με android 4.0.3 προεγκατεστημένο. Ευχαριστώ όλους και πρώτα από όλους τον Κύριλλο για τις καταπληκτικές rom και αμέσως μετά τον αστροναύτη για το χρόνο και τη πολύτιμη βοήθειά του στο ξεκίνημα. Το κινητό θα πάει στον πατέρα μου, οπότε θα ρίχνω συχνά πυκνά μια ματιά εδώ. Μόλις έβαλα stock Rom για πρώτη φορά μετά από τη μέρα που το πήρα! Να είστε όλοι καλά και Κύριλλε καλή επιτυχία στις εξετάσεις σου. Εύχομαι να περάσεις εκεί που στοχεύεις! Εις το επανιδείν!

 

Ευχαριστώ πολύ, καλορίζικο το νέο κινητό και καλά φλασαρίσματα :)

 

Το προβλημα λυθηκε!!Ευχαριστω!Ενα αλλο θεμα ειναι το ημερολογιο το οποιο δεν δουλευει(κλεινει μονο του) και δεν μπορω να συγχρονισω τα ραντεβου μου!!Επισης οταν παω να συγχρονισω ενα αλλο ημερολογιο μου βγαζει μνμ "διακοπη της διαδικασιας com.google.process.gapps"!!Τι να κανω;;

 

Έχεις κάνει κανονικά wipe data μετά το πέρασμα της v10.4?

 

Με αφορμή τις πανελλήνιες εξετάσεις που ξεκινούν αύριο ήθελα και γω με τη σειρά μου να ευχηθώ ότι καλύτερο στον κύριλλο και να πω ότι η 10.4 είναι πραγματικά απίστευτη. Το κινητό είναι αγνώριστο!

 

Καλή επιτυχία Κύριλλε!

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε :) Διαβάζω έκθεση τώρα, ελπίζω να πέσει θέμα που γνωρίζω και όχι κάτι παρατραβηγμένο.

 

Καλησπερα.Ειχα την v10.1 και σημερα εκανα update σε v10.4 αλλα δυστυχως σερνεται απιστευτα το κινητο.Τι μπορω να κανω για να διορθωθει αυτο?Εκανα κανονικα wipe cache-dalvick cache και fix permissions.

Ευχαριστω πολυ!

 

Περίεργο που σέρνεται το κινητό. Χμμ δες με το titanium αν είναι όλες οι εφαρμογές στην εσωτερική (+ στο παρτιτιον) και όχι στην κάρτα μνήμης. Αλλά΄θα σου πρότεινα να κάνεις backup μηνύματα, μητρώο κλήσεων και εφαρμογες και να κάνεις wipe data μιας και από v10.1 σε v10.4 έχει αλλάξει η έκδοση της CM7 (από v7.1 σε v7.2) και ίσως γιαυτό. Κατατάλλα πετάει κανονικά η v10.4.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Και γώ την ίδια διαδικασία ακολούθησα μόνο που πέρασα το update από την 10.3.

Εμένα όμως πάει πολύ γρήγορα! Αμα δεν σου είναι κόπος κάνε ένα Wipe data...

Δε νομίζω να έχεις πρόβλημα μετά απο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

απο που μπορω να κατεβασω την 10,4?

στο xda η σελιδα που εχει δεν κατεβαζει. υπαρχει μηπως καπου αλλου;

 

ακυρο τελικα δουλευει.

Edited by vasilimertzani
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Εχω τη 10.3 και ναι,εκανα κανονικα wipe data!!

 

Μολις βρω χρονο θα το κοιταξω και θα επικοινωνησω μαζι σου σχετικα με την αντιμετωπιση του ζητηματος (Τι κανει η εκθεση!)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μπορείτε να κατεβάσετε ένα καλό εργαλείο για backup των επαφών σας,sms, φωτογραφιών κτλ. Επίσης μπορείτε να διαγράψετε, να αντιγράψετε αρχεία από το κινητό σας μέσω του υπολογιστή σας με usb, wifi, bluetooth. Η έκδοση 1.8.2. δουλεύει μια χαρά με Galaxy 3.

Κύριλλε καλή επιτυχία! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εκανα "move user apps to internal memory" και εγινε κανονικα.Μετα πατησα να κανει "move app data to internal memory" αλλα μου βγαζει συνεχεια το μηνυμα "tb has been granted superuser permissions" και στο τελος μου πεταει ενα "no Data2SD directory detected στην notification bar.Τι ακριβως παιζει?

Τελευταια λυση ειναι το wipe data γιατι πριν κανα μηνα που προσπαθησα να κανω "restore all apps with data" με το tb pro μου πεταγε errors και αναγκαστηκα να κανω ενα -ενα τα restore με την απλη εκδοση του tb.Καμια ιδεα επισης για το παιζει με αυτο θα βοηθουσε.Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα να βαλω μια υπενθυμιση και μου γραφει οτι δεν υπαρχουν calendars!!!Τι κανω λαθος;; (εχω τη 10.4)

 

Εχεις βαλει google λογαριασμό ;

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εκανα "move user apps to internal memory" και εγινε κανονικα.Μετα πατησα να κανει "move app data to internal memory" αλλα μου βγαζει συνεχεια το μηνυμα "tb has been granted superuser permissions" και στο τελος μου πεταει ενα "no Data2SD directory detected στην notification bar.Τι ακριβως παιζει?

Τελευταια λυση ειναι το wipe data γιατι πριν κανα μηνα που προσπαθησα να κανω "restore all apps with data" με το tb pro μου πεταγε errors και αναγκαστηκα να κανω ενα -ενα τα restore με την απλη εκδοση του tb.Καμια ιδεα επισης για το παιζει με αυτο θα βοηθουσε.Ευχαριστω πολυ!

 

Μην πατάς για app data. Μόνο για user apps :)

Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακομη :)

Γινεται καπως να μην κοβεται η συνδεση στο ιντερνετ(2g-3g)οταν με παιρνουν η παιρνω τηλ?Την ωρα που επιχειρω κληση,η με παιρνουν, εξαφανιζεται το g κτλ απο πανω.

Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακομη :)

Γινεται καπως να μην κοβεται η συνδεση στο ιντερνετ(2g-3g)οταν με παιρνουν η παιρνω τηλ?Την ωρα που επιχειρω κληση,η με παιρνουν, εξαφανιζεται το g κτλ απο πανω.

 

Το έχω παρατηρήσει και εγώ και όχι μόνο σε αυτό το κινητό. Μάλλον έτσι είναι..

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα να βαλω μια υπενθυμιση και μου γραφει οτι δεν υπαρχουν calendars!!!Τι κανω λαθος;; (εχω τη 10.4)

 

Εχεις βαλει google λογαριασμό ;

 

Ναι,δημιουργησα εναν γι'αυτο το λογο!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι,δημιουργησα εναν γι'αυτο το λογο!!

 

η εφαρμογη ημερολογιο σου ανοιγει κανονικα?

με δεξι κουμπι -περισσοτερα- ημερολογια,υπαρχει καποιο ημερολογιο μαρκαρισμενο?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη ημερολογιο σου ανοιγει κανονικα?

με δεξι κουμπι -περισσοτερα- ημερολογια,υπαρχει καποιο ημερολογιο μαρκαρισμενο?

 

το ημερολογιο του κινητου δεν ανοιγει!!Εχω βαλει το bussiness calendar kai εχει μαρκαρισμενο ημερολογιο!!Μολις παταω το συγχρονισμο μου βγαζει μηνυμα "Διακοπη της διαδικασιας com.google.process.gapps."!!!

Edited by minasc
Link to comment
Share on other sites

το ημερολογιο του κινητου δεν ανοιγει!!Εχω βαλει το bussiness calendar kai εχει μαρκαρισμενο ημερολογιο!!Μολις παταω το συγχρονισμο μου βγαζει μηνυμα "Διακοπη της διαδικασιας com.google.process.gapps."!!!

 

κανε ενα wipe dalvic cashe,μηπως και στρωσει.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

κανε ενα wipe dalvic cashe,μηπως και στρωσει.

 

το εχω σκισει στο wipe!!!!κατι αλλο μαλλον φταιει που εχει να κανει με τον συγχρονισμο!

EDIT:Τελικα καταφερα το συγχρονισμο με το MyPhoneExplorer και συνδεση με wifi μονο,γιατι με usb δεν γινοταν με τιποτα!!

Edited by minasc
Link to comment
Share on other sites

το εχω σκισει στο wipe!!!!κατι αλλο μαλλον φταιει που εχει να κανει με τον συγχρονισμο!

EDIT:Τελικα καταφερα το συγχρονισμο με το MyPhoneExplorer και συνδεση με wifi μονο,γιατι με usb δεν γινοταν με τιποτα!!

Το συγχρονισμό τον έκανα με την v9.6 με usb (επέστρεψα σε froyo, ήμουν στην v10.2 του Κύριλλου) αλλά λογικά θα γίνεται και με την v10.

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 10.4 και δεν δουλευει ο αισθητηρας επιτα χυνσης.

Αν κανω επανεκινηση δoυλευει για λιγo και μετα κoλαει παλι.εχει καννενας υπoψη τoυ κατι;

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Το συγχρονισμό τον έκανα με την v9.6 με usb (επέστρεψα σε froyo, ήμουν στην v10.2 του Κύριλλου) αλλά λογικά θα γίνεται και με την v10.

 

Με την 9. του Κυριλλου γινεται!!Με την 10. οχι!Τουλαχιστον σε μενα!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...