Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:P

 

Προσπαθώ να φτιάξω το πρόβλημα με τα μικρά εικονίδια αν και σε 500,000,000,000 γραμμές κώδικα ίσως είναι δύσκολο... και άλλο ένα πρόβλημα που προέκυψε..

 

Edit: Ελπίζω να μην το γκαντεμιάσω αλλά νομίζω τα κατάφερα ύστερα από 2 ώρες μονο!

 

Έχω το miui launcher και τα εικονίδια είναι αρκετά μεγαλύτερα από όταν χρησιμοποιώ το launcherpro. Μήπως σε βοηθάει αυτό;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3812852#post3812852

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω το miui launcher και τα εικονίδια είναι αρκετά μεγαλύτερα από όταν χρησιμοποιώ το launcherpro. Μήπως σε βοηθάει αυτό;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3812852#post3812852

 

Νομίζω το έφτιαξα αλλά αυτό μπορεί να επηρεάσει το miui launcher.. Ίσως γιαυτό το λόγο τα έκανε μικρά ο άλλος.

Link to comment
Share on other sites

στα αλλα δυο πληκτρολογια (εκτος του gingerbread) γιατι δεν εχει τα ελληνικα?μπορεις να κανεις κατι γι αυτο?επισης πως αλλαζουμε launche?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

στα αλλα δυο πληκτρολογια (εκτος του gingerbread) γιατι δεν εχει τα ελληνικα?μπορεις να κανεις κατι γι αυτο?επισης πως αλλαζουμε launche?

 

Κατέβασε https://market.android.com/details?id=ymst.android.homeswitcherfroyo

Θα βάλω και στης samsung το πληκτρολόγιο ελληνικά. Στο swype θα προσπαθήσω...

Link to comment
Share on other sites

:P

 

Προσπαθώ να φτιάξω το πρόβλημα με τα μικρά εικονίδια αν και σε 500,000,000,000 γραμμές κώδικα ίσως είναι δύσκολο... και άλλο ένα πρόβλημα που προέκυψε..

 

Edit: Ελπίζω να μην το γκαντεμιάσω αλλά νομίζω τα κατάφερα ύστερα από 2 ώρες μονο!

Κυρίλλε έβαλα την 8.2.1 και τα εικονίδια είναι πολύ μικρά σε σύγκριση με την 8.1 Αυτό είναι το πρόβλημα που λες με τα εικονίδια γιατί δεν μου άρεσαν που ήταν τόσο μικρά και ξαναφλάσαρα στην 8.1 πάλι. Θα γίνουν στην 8.3 κανονικά σε μέγεθος;;;;

Επίσης όταν μπορέσεις να μας δώσεις και το λινκ με την non oc του κερνελ.

:w00t:

Link to comment
Share on other sites

Κυρίλλε έβαλα την 8.2.1 και τα εικονίδια είναι πολύ μικρά σε σύγκριση με την 8.1 Αυτό είναι το πρόβλημα που λες με τα εικονίδια γιατί δεν μου άρεσαν που ήταν τόσο μικρά και ξαναφλάσαρα στην 8.1 πάλι. Θα γίνουν στην 8.3 κανονικά σε μέγεθος;;;;

Επίσης όταν μπορέσεις να μας δώσεις και το λινκ με την non oc του κερνελ.

:w00t:

 

Το διόρθωσα :P Η επόμενη θα ναι η v8.5 (JPU). kernel: http://www.mediafire.com/?ysm4v08kaya8g4j

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ! Βασικά πιστεύω ότι τελικά περισσότερη ζημιά κάνει το 1% mod στην μπαταρία παρά καλό! Ψυχολογικά και μόνο το να βλέπεις άνα 1% να πέφτει σε αγχώνει περισσότερο. Μήπως στην 8.1 να έβαζες καμιά μπαταριούλα από τις παλιές που απλά έδειχνε να πέφτει η στάθμη; Εγώ έβαλα το theme από το MIUI launcher και βρήκα την υγειά μου. Από το πρωί μέχρι τώρα έχω πάνω από 50% και με performance governor. :happy:

μπορείς να μας δώσεις ένα λινκ για το miui louncher να το δοκιμάσουμε; Υποστηρίζει ελληνικά;

Είναι πολύ ωραίο στην φωτογραφία.

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να μας δώσεις ένα λινκ για το miui louncher να το δοκιμάσουμε; Υποστηρίζει ελληνικά;

Είναι πολύ ωραίο στην φωτογραφία.

 

Ορίστε http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1133407

Link to comment
Share on other sites

 

Υπ'όψιν! Δεν υποστηρίζει το 9 lockscreen οπότε η δική μου γνώμη είναι να περάσεις το launcher και μετά ξανά την 8.2.1 του Κυρίλλου. Ακολούθησε τις οδηγίες από το xda κατά γράμμα! Επίσης δοκίμασε να περάσεις και αυτό, είναι τα εικονίδια που έχω...

 

MIUI Original Icons

Τα περνάς από CWM.

Edited by pkatsaras
Link to comment
Share on other sites

Στο market απο το pc δεν μου εμφανιζει συσκευη "Δεν έχετε συσκευές." και δεν μπορω να επιλεξω μια εφαρμογη να εγκατασταθει στο κινητο οπως πριν.

πως το φτιαχνω?????

Kyrillos' Rom 10
Link to comment
Share on other sites

Στο market απο το pc δεν μου εμφανιζει συσκευη "Δεν έχετε συσκευές." και δεν μπορω να επιλεξω μια εφαρμογη να εγκατασταθει στο κινητο οπως πριν.

πως το φτιαχνω?????

 

Δεν έχω ιδέα. Εμένα σήμερα που εγκατέστησα μια, μια χαρά μπήκε..

Link to comment
Share on other sites

Από αυτό φαίνεται ότι έχει τεράστιο πρόβλημα η μπαταρία. Ίσως θέλει αλλαγή. Αποκλείεται να μην σου κρατάει 4 ώρες!

 

Δοκίμασε αυτόν τον κερνελ: http://www.mediafire.com/?0w1nqzos8ts80fh

 

ΥΓ: Φόρτισε full την μπαταρία (μέχρι 4172volt+), κατέβασε το battery calibration από το market, πάτα calibrate, ξεσύνδεσε το κινητό και περίμενε μέχρι να κλείσει από μόνο του.

 

Μπορεί όντως να φταιει η μπαταρία θα την μετρήσω και θα σου πω. Πάντως μέχρι πριν την 8 μου κράταγε 1.5 - 2 μέρες ανάλογα τη χρήση που είναι αρκετή για κινητό.

Να σου αναφέρω ότι και κατά την φόρτιση όταν το βάζω στην πρίζα ανεβαίνει άμεσα καμιά εικοσαριά μονάδες και ενώ φτάνει πολύ γρήγορα στο 99% εκεί δεν τελειώνει η φόρτιση ποτέ.

Θα ήθελα να δοκιμάσω το νέο kernel. Με update zip γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση! Γινετε να κανω τα Contacts.apk το phone.apk και το αυτο που ειναι για τα sms Να τρεχουν συνεχεια στην συσκευη σαν service? Το εχει δοκιμασει καποιος?
Mobile:Newman N1 ROM: Etotalk N1v1.0.7 Android version: 4.0.4
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί όντως να φταιει η μπαταρία θα την μετρήσω και θα σου πω. Πάντως μέχρι πριν την 8 μου κράταγε 1.5 - 2 μέρες ανάλογα τη χρήση που είναι αρκετή για κινητό.

Να σου αναφέρω ότι και κατά την φόρτιση όταν το βάζω στην πρίζα ανεβαίνει άμεσα καμιά εικοσαριά μονάδες και ενώ φτάνει πολύ γρήγορα στο 99% εκεί δεν τελειώνει η φόρτιση ποτέ.

Θα ήθελα να δοκιμάσω το νέο kernel. Με update zip γίνεται;

 

G3MOD v2.1 beta 2 All versions (update zip)

 

G3MOD v2.1 beta 2 OC+ (experimental build)

 

G3MOD v2.1 beta 2 OC

 

G3MOD v2.1 beta 2 nonOC

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

G3MOD v2.1 beta 2 All versions (update zip)

 

G3MOD v2.1 beta 2 OC+

 

G3MOD v2.1 beta 2 OC

 

G3MOD v2.1 beta 2 nonOC

 

Ποια η διαφορα του πρωτου με το δευτερο;

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορα του πρωτου με το δευτερο;

 

To + εχει χρονισμους με βημα 83ΜΗΖ και φτανει μεχρι 1366ΜΗΖ, ενω το κανονικο OC εχει βημα 100ΜΗΖ με μεγιστη συχνοτητα 1200ΜΗΖ

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

To + εχει χρονισμους με βημα 83ΜΗΖ και φτανει μεχρι 1366ΜΗΖ, ενω το κανονικο OC εχει βημα 100ΜΗΖ με μεγιστη συχνοτητα 1200ΜΗΖ

 

ευχαριστω πολυ ξεκιναω τωρα την αλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

καποιο προγραμματακι για να κανω επεξεργασια (edit οχι back up) τα μηνυματα μου?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

G3MOD v2.1 beta 2 All versions (update zip)

 

G3MOD v2.1 beta 2 OC+ (experimental build)

 

G3MOD v2.1 beta 2 OC

 

G3MOD v2.1 beta 2 nonOC

Ο νεος συνδυασμός kernel και 8.3 είναι ΠΙΟ γρήγορος από την 8.2.1 ή μου φαίνεται???

Δεν τόλμησα να βάλω την OC+

:shock::shock::w00t::w00t::clap::clap:

Edited by amkokos

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

χαθηκε ενα γκιγκα απο τη sd card, μετα απο διαδικασια recovery!

(partition sd from cwm.)

ξερει καποιος πως επαναφερω?

 

kyrillos rom 8.1

Link to comment
Share on other sites

χαθηκε ενα γκιγκα απο τη sd card, μετα απο διαδικασια recovery!

(partition sd from cwm.)

ξερει καποιος πως επαναφερω?

 

kyrillos rom 8.1

 

κανε delete ολη την sd με το MiniTool Partition Recovery.

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Ο νεος συνδυασμός kernel και 8.3 είναι ΠΙΟ γρήγορος από την 8.2.1 ή μου φαίνεται???

Δεν τόλμησα να βάλω την OC+

:shock::shock::w00t::w00t::clap::clap:

 

Ω ναι! Τρομακτικά πιο γρήγορη και με απίστευτη απόκριση!!!

Link to comment
Share on other sites

με την 8.2.1 περαν του γεγονοτος οτι αδειαζει τρελλα η μπαταρια, ειχα fc, lag και κολληματα τρελλα. και σαν να μην εφταναν ολα αυτα, μετα απο reboot κολλησε!! θυμιστε μου τον συνδυασμο 3 πληκτρων γμπας και μπει recovery τουλαχιστον. παντως εχω δοκιμασει πολλες ρομ, αυτες οι 3 τελευταιες (8.0, 8.1, 8.2.1 )ηταν οι πιο προβληματικες απο πολλες πλευρες
Link to comment
Share on other sites

Ω ναι! Τρομακτικά πιο γρήγορη και με απίστευτη απόκριση!!!

Ωραία τα νεα fonts αλλα αυτά της 8.2.1 πιστεύω οτι ήταν καλύτερα... για μας που γεράσαμε... και δεν βλεπουμε καλά :happy:

Ακόμα κομμένο το "μηνυμα"...

 

Εγω παντως ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα με κολλήματα. Η σειρά 8.χ είναι ο,τι καλύτερο φτιάχτηκε για τον γαλαξία μου. (μεχρι στιγμης...)

Edited by amkokos

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Ω ναι! Τρομακτικά πιο γρήγορη και με απίστευτη απόκριση!!!

 

Που να δείτε την v8.5 (JPU)... :P Έτοιμη είναι. Αν με πιέσετε ίσως ανεβάσω την v8.5 RC στο τηλεφωνομου.γρ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...