Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι conservative είναι το προεπιλεγμένο. :) και εμένα με 1300 ξεκινάει..

 

Ξέρεις ποιά είναι η διαφορά μεταξύ conservative και ondemand? Μήπως η δεύτερη κάνει καλύτερη εξοικονόμηση μπαταρίας;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξέρεις ποιά είναι η διαφορά μεταξύ conservative και ondemand? Μήπως η δεύτερη κάνει καλύτερη εξοικονόμηση μπαταρίας;

 

Όχι και ta δύο ίδια κατανάλωση έχουν. Απλά το on demand κολάει στο κινητό μας πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, έχω και εγώ την τελευταία έκδοση και αυτό που έχω να παρατηρήσω καταρχήν σε σχέση με την RC είναι οτι στο market οι εφαρμογές δεν κατεβαίνουν σφαίρα και αργεί επίσης να συνδεθεί στο market, με την RC εφαρμογές των 2+ mb σε δευτερόλεπτα τις κατέβαζε και τις εγκαθιστούσε:(
Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, έχω και εγώ την τελευταία έκδοση και αυτό που έχω να παρατηρήσω καταρχήν σε σχέση με την RC είναι οτι στο market οι εφαρμογές δεν κατεβαίνουν σφαίρα και αργεί επίσης να συνδεθεί στο market, με την RC εφαρμογές των 2+ mb σε δευτερόλεπτα τις κατέβαζε και τις εγκαθιστούσε:(

και εγω το ιδιο προβλημα ειχα.ασε που οταν εβαλα να κανει ενημερωση ολων μου εβγαλε 3 αποτυχιες.

Link to comment
Share on other sites

και εγω το ιδιο προβλημα ειχα.ασε που οταν εβαλα να κανει ενημερωση ολων μου εβγαλε 3 αποτυχιες.

 

κατεβάστε αυτό, αποσυμπιέστετο, βάλτετο εδώ: /sdcard/android/data/fugumod/ και κάντε reboot. Πείτε μου αν το πρόβλημα παραμένει.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο με αυτό που συζητάτε τώρα, αλλά μου άρεσε πολύ. Στο xda σε αυτό το link

έχει πολύ καλύτερα animations αν θέλετε και για τις εκδόσεις του τιτανοτεράστιου Kyrilou. Τα πέρασα και είναι πολύ ωραία.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις ποιά είναι η διαφορά μεταξύ conservative και ondemand? Μήπως η δεύτερη κάνει καλύτερη εξοικονόμηση μπαταρίας;

Στο on demand, όταν ζητηθεί επεξεργαστική ισχύ (cpu), ο χρονισμός αλλάζει σχεδόν ακαριαία.

Δηλαδή όταν ανοίξεις μια εφαρμογή, η cpu από το idle ανεβαίνει στο μέγιστο σχεδόν ακαριαία.

Όταν τώρα πάψει μια εφαρμογή να χρειάζεται cpu, στο on demand ο χρονισμός κατεβαίνει αργά, σε αντίθεση με το πως ανεβαίνει.

Λόγω της λειτουργίας του, το on demand καταναλώνει περισσότερη μπαταρία, άρα και λιγότερη αυτονομία.

 

Από την άλλη, στο conservative, όταν ζητηθεί cpu, ο χρονισμός γίνεται πολύ πιο αργά από το idle μέχρι να φτάσει στο μέγιστο της cpu. Γι' αυτό τον λόγο μια εφαρμογή ανοίγει λίγο πιο αργά σε σχέση με το on demand.

Στην αντίστροφη λειτουργία, όταν πάψει να χρειάζεται η cpu, ο χρονισμός γίνεται πολύ πολύ γρήγορα. Αυτό σημαίνει στην πράξη λιγότερο χρόνο για να φτάσει από το max στο idle. Συνεπώς καλύτερη αυτονομία.

Εμείς στο galaxy s, το έχουμε στο conservative :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,το προβλημμα υπαρχει ακομη(δε μπορο να συνδεθω κατθολο στο pc,το εχω ψαξει αλλα τιποτα!!

καμια ιδαεατου τι συμβαινει??

ΣΥΡΟΣ:

ΚΑΙ ΛΟΥΚΟΥΜΑΚΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΟΠΙΤΕΣ ΕΧΟΥΜΕ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,το προβλημμα υπαρχει ακομη(δε μπορο να συνδεθω κατθολο στο pc,το εχω ψαξει αλλα τιποτα!!

καμια ιδαεατου τι συμβαινει??

 

Ρυθμίσεις usb που είναι και πως ακριβώς θέλεις να συνδεθείs? Για να κάνεις τι?

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κατεβάστε αυτό, αποσυμπιέστετο, βάλτετο εδώ: /sdcard/android/data/fugumod/ και κάντε reboot. Πείτε μου αν το πρόβλημα παραμένει.

 

Κυρίλλε ακόμη σέρνεται, το sd tools έκανε 5 + λεπτά να το ενημερώσει και όλο η λήψη σταμάταγε... κάτσε να το δω λίγο ακόμη, άλλα jit και lagfix δεν έχει η καινούργια rom έτσι κι αλλιώς; το linpack μου βγάζει 9.713 MFLOPS με τον επεξεργαστή στα 866:!::!:

Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Το ίδιο φανταζόμουν κι εγώ.

 

Πάντως από τότε που πείραξα το χρονισμό όλο και τρώει από κανα κόλλημα!

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα δουλέψει, η ........ θα γίνει το τηλέφωνο τούβλο?

Android 2.2 ROM official Froyo

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1037459

:wacko:

 

Αν έχεις το 5800 από τα λίγα που ξέρω δεν θα δουλέψει. Αναφέρεται σε 5801

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν εσύ ξέρεις λίγα.... όπως λες, εγώ να δεις πόσα ξέρω. :lol:

 

Ευχαριστώ που μου έσωσες τον χρόνο μου, αλλά πιθανόν και το τηλέφωνο.

:D

Link to comment
Share on other sites

Θα δουλέψει, η ........ θα γίνει το τηλέφωνο τούβλο?

Android 2.2 ROM official Froyo

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1037459

:wacko:

 

Θα δουλέψει αλλά δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις... Περίμενε ευρωπαική έκδοση :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,εχω περασει την εκδοση 2.2 froyo και ειμαι root.Ειμαι vodafone και παρ'οτι εκανα ολες τις ρυθμισεις της εταιριας δεν μπορω να στειλω mms!Τι να κανω;Φταιει η εκδοση;Ειχε κανεις αλλος το ιδιο προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Θα δουλέψει αλλά δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις... Περίμενε ευρωπαική έκδοση :)

 

 

Ευχαριστώ kyrillos13

Μια ερώτηση ακόμα.

Υπάρχει κάποιο λινκ για να έχουμε την original Ι5800XWJG8 - I5800XXJG3 και I5800VGRG1 κάπου για dload για να μην κάνουμε downgrade το Kies?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ kyrillos13

Μια ερώτηση ακόμα.

Υπάρχει κάποιο λινκ για να έχουμε την original Ι5800XWJG8 - I5800XXJG3 και I5800VGRG1 κάπου για dload για να μην κάνουμε downgrade το Kies?

 

Όχι. Γιαυτό χρειάζομαι κάποιον που να έχει ακόμα την official. Όποιος την έχει ακόμα, να μου στείλει μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις usb που είναι και πως ακριβώς θέλεις να συνδεθείs? Για να κάνεις τι?

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

θελω να συνδεθω η με kies η σαν μεσω αποθηκευσης,περναω τραγουδια φωτο κτλ,το εκανα αρκετες φορες,αλλα ξαφνικα σταματισε!!!!εχω βγαλει τον εντοπισμο σφαλματων,τον εχω ξαναβαλει,εχω κανει επανεκκινησεις αλλα τιποτα!!!

ΣΥΡΟΣ:

ΚΑΙ ΛΟΥΚΟΥΜΑΚΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΟΠΙΤΕΣ ΕΧΟΥΜΕ!!!!

Link to comment
Share on other sites

κρίμα.....:P πάντως δεν υπάρχει καμία περίπτωση να παίζουμε 3D παιχνίδια στο galaxy 3 ?

 

Εχεις φαγωθεί με τα 3D παιχνίδια, δεν παιζεσαι με τίποτα έ?

Κανα PS3 δεν έχεις?

Κινητό αγόρασες και μάλιστα σε χαμηλή τιμή για αυτά που μπορεί. Κάτσε να είναι σταθερό το ριμάδι να κάνουμε τα βασικά (ομιλία, επαφές, ημε/γιο, φωτ.μηχ κ.α.) που μας έχει φάει τα τζέρια με τα κολλήματα και τα restart και άσε τα 3D για τις κονσόλες.

Δεν κρατήθηκα τα'πα. :p

 

Πλάκα κάνω δημήτρη αλλά νομίζω ότι καταλαβαίνεις ότι οι άνθρωποι εδώ προσπαθούν για το καλύτερο, οπότε μην τους φουσκώνουμε με τα δευτερεύντα ζητήματα.

 

Καλή συνέχεια στο team και Καλό Πάσχα εύχομαι.

 

:cool:

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Εχεις φαγωθεί με τα 3D παιχνίδια, δεν παιζεσαι με τίποτα έ?

Κανα PS3 δεν έχεις?

Κινητό αγόρασες και μάλιστα σε χαμηλή τιμή για αυτά που μπορεί. Κάτσε να είναι σταθερό το ριμάδι να κάνουμε τα βασικά (ομιλία, επαφές, ημε/γιο, φωτ.μηχ κ.α.) που μας έχει φάει τα τζέρια με τα κολλήματα και τα restart και άσε τα 3D για τις κονσόλες.

Δεν κρατήθηκα τα'πα. :p

 

Πλάκα κάνω δημήτρη αλλά νομίζω ότι καταλαβαίνεις ότι οι άνθρωποι εδώ προσπαθούν για το καλύτερο, οπότε μην τους φουσκώνουμε με τα δευτερεύντα ζητήματα.

 

Καλή συνέχεια στο team και Καλό Πάσχα εύχομαι.

 

:cool:

 

είδα από την υπογραφή σου ότι έχεις την v3.0 αν ισχύει ακόμα. Βάλε την v4.0 RC2 έχει πολλές αλλαγές :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,εχω περασει την εκδοση 2.2 froyo και ειμαι root.Ειμαι vodafone και παρ'οτι εκανα ολες τις ρυθμισεις της εταιριας δεν μπορω να στειλω mms!Τι να κανω;Φταιει η εκδοση;Ειχε κανεις αλλος το ιδιο προβλημα;

 

.......Καποιος;;; :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

.......Καποιος;;; :(:(:(

 

ξανατσέκαρε τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα απειρες φορες!!!!

 

Δεν ξέρω. Πάντως πριν 2 ώρες βγήκε καινούριο official firmware :) Μπορείς να το δοκιμάσεις αν θες. http://hotfile.com/dl/114606097/800f179/I5800XWJPE.rar.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...