Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ ευχαριστω...τον ειχα δει τον οδηγο απλα ρωτησα μηπως υπαρχει κατι ποιο λεπτομερες...δεν πειραζει θα βγαλω ακρη ;) Κάτι άλλο τώρα , 1.το Fm Radio εχει αφερεθει? 2.Το OC που γραφει διπλα απο την εκδοση 8 ειναι το overclock? Τι μου προτεινεις να βαλω?

 

Βασικά σορρυ τώρα θυμήθηκα ότι σήμερα θα ανεβάσω την v9 :P Οπότε περίμενε λίγο. Σου προτείνω να βάλεις non oc, αυτή χρησιμοποιώ τώρα και πάει μια χαρά το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πηγες αναφερουν οτι η samsung αναθεωρησε την αποψη της για τα ολα κινητα της σειρας galaxy, μιας και οι αλλες εταιριες (htc & sony) κανουν το ιδιο. Συγκεκριμενα τονιζει οτι η samsung πρόκειται αναβαθμίσει ολα τα κινητα της σειρας galaxy σε gingerbread μεχρι το τελος του ετους. Τα περισσοτερα εχουν ηδη λαβει το gingerbread update, οποτε ας ελπισουμε οτι και το galaxy 3 θα πάρει android 2.3.

 

Αλλά μέχρι τότε... Kyrillos' rom v9.0 JPU based, coming very soon...

 

πηγή: http://www.thinkdigit.com/Mobiles-PDAs/Samsung-to-roll-out-Gingerbread-update-for_7854.html

 

Sent from a parallel universe

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Πηγες αναφερουν οτι η σαμσυνγκ αναθεωρησε την αποψη της για τα ολα κινητα της σειρας galaxy, μιας και οι αλλες εταιριες (htc & sony) κανουν το ιδιο. Συγκεκριμενα τονιζει οτι η σαμσυνγκ θα αναβαθμησει ολα τα κινητα της σειρας galaxy σε gingerbread μεχρι το τελος του ετους. Τα περισσοτερα εχουν ηδη λαβει το gingerbread update, οποτε ας ελπισουμε οτι και το galaxy 3 θα πάρει android 2.3.

 

Sent from a parallel universe

 

Αμην :w00t::w00t::w00t::w00t::w00t:

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Αμην :w00t::w00t::w00t::w00t::w00t:

 

Μακαααάρι!!! Άντε γιατί το παράκανε η Samsung με το ανύπαρκτο aftersales.

 

Sent from my Kyrillos13 Galaxy 3 via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα..

 

Ειμαι εξωτερικο (Ισπανια) και αγορασα ενα Galaxy 3

Δεν το χω πολυ με τα κινητα αλλα απ οτι διαβασα ειναι καλο να το κανω ανααθμιση απο 2.1 σε 2.2

 

Εκανα εγκατασταση το Κies αλλα μου λεει οτι εχω εγκατεστημενο το πιο προσφατο λογισμικο (ισως επειδη το κινητο ηταν κλειδωμενο απο τη Βονταφον παρολο που το αγορασα σπασμενο)

 

Επειδη εχω χασει τη μπαλα απο τις 420 σελιδες, μπορει καποιος να με βοηθησει?

Edited by angelxxx
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να συνδεθω μεσω usb με το pc

ενω προηγουμενες φορες ηταν τυπικη διαδικασια!

το kies ειναι εγκατεστημενο.

 

 

gt5800 kyrillos rom v 8.1 oc

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να συνδεθω μεσω usb με το pc

ενω προηγουμενες φορες ηταν τυπικη διαδικασια!

το kies ειναι εγκατεστημενο.

 

 

gt5800 kyrillos rom v 8.1 oc

 

Δε μπορείς να συνδεθείς στο pc σε λειτουργία μαζικής αποθήκευσης ή δε μπορείς να συνδεθείς στο Kies;; Αν εννοείς το δεύτερο, ο Κύριλλος στη v 8 που από ότι βλέπω χρησιμοποιείς αφαίρεσε αυτή τη δυνατότητα. Αν θες να την ενεργοποιήσεις πάλι κοίτα τα προηγούμενα ποστ γιατί και άλλοι έχουν ρωτήσει το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Πηγες αναφερουν οτι η samsung αναθεωρησε την αποψη της για τα ολα κινητα της σειρας galaxy ....

 

Τους έχεις κάνει μεγάλη ζημιά.... :lol:

Kyrillos' Rom v9.5 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου κάποιος οδηγός που να εξηγεί τι παίζει με τα hosts file. Έχω κανα-δυο εφαρμογές που αντιμετωπίζουν πρόβλημα συνδεσιμότητας και από ότι έψαξα πρέπει να διαγραφεί η καταχώρησή τους από τα host file. Αυτή την καταχώρηση ποιος την κάνει; Γίνεται κατά το setup ή στην προκειμένη τις έχει κάνει ο Kyrillos φτιάχνοντας τη ROM του. Με ενδιαφέρει η εφαρμογή Medscape.

 

EDIT: Μετά από λίγο ψάξιμο έκανα το εξής και όλα καλά: Βρήκα το αρχείο hosts μέσα στο φάκελο system/etc και το πέρασα στο pc μου. Το άνοιξα με το notepad και έσβησα όλες τις καταχωρήσεις που αφορούσαν την εφαρμογή. Στη συνέχεια αντικατέστησα με το τροποιημένο αρχείο το αρχείο που υπήρχε στο κινητό μου και όλα οκ!

Edited by Guest19
Link to comment
Share on other sites

http://i272.photobucket.com/albums/jj188/Gullwing-Xtreme/Kyrillos%20ROM%20BannerS/version90.png

 

v9.0!! περισσότερα: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957123

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Κύριλλος τι ακριβως ειναι η JPU ? Γιατι βλεπω οτι ειναι JPS η 9

 

my Galaxy S

 

Η jpu είναι το firmware που είναι βασισμένη η v9.0. JPS ήταν η 8.

Link to comment
Share on other sites

φιλε κυριλλε.... καταρχήν ευχαριστώ πολύ γιατί έκανες το γαλαξία μου αγνώριστο...

έχω ώμος ενα τεράστιο πρόβλημα...

έχοντας το κινητό στην τσέπη (ενώ είναι κλειδωμένο) μερικές φορές πατιετε το επάνω κουμπί (power) και σβήνει χωρίς να το καταλάβω.

υπάρχει περίπτωση να μπορέσεις να το διορθώσεις σε κάποια άλλη rom?

Link to comment
Share on other sites

φιλε κυριλλε.... καταρχήν ευχαριστώ πολύ γιατί έκανες το γαλαξία μου αγνώριστο...

έχω ώμος ενα τεράστιο πρόβλημα...

έχοντας το κινητό στην τσέπη (ενώ είναι κλειδωμένο) μερικές φορές πατιετε το επάνω κουμπί (power) και σβήνει χωρίς να το καταλάβω.

υπάρχει περίπτωση να μπορέσεις να το διορθώσεις σε κάποια άλλη rom?

 

Δεν νομίζω ότι πατιέται μόνο του. Ίσως είναι bug. Έχεις την oc έκδοση??

Link to comment
Share on other sites

τα extras πως μπαινουν?

 

Τα extras τα κατεβάζεις και ότι σου αρέσει το περνάς από recovery σαν Update.zip. Ελπίζω να δουλεύουν γιατί δεν είχα χρόνο να τ δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι πατιέται μόνο του. Ίσως είναι bug. Έχεις την oc έκδοση??

 

οχι φιλε μου. σίγουρα πατιετε απο εμενα.αυτο γινετε οταν εχω το κινιτο στην τσεπη και κανω την θεση κάθισμα. ;)

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου. σίγουρα πατιετε απο εμενα.αυτο γινετε οταν εχω το κινιτο στην τσεπη και κανω την θεση κάθισμα. ;)

 

:) Δεν ξέρωω, βάλε v9.0 Και βλέπουμε :P

Link to comment
Share on other sites

Στην 9 στο supercharger τι βάζουμε;. Για το scroll εγώ έβαλα 1 και νομίζω είναι καλύτερα. Όμως με ρωτάει κάτι για internal storage? και κάτι άλλα. Εκεί τι βάζω??? Edited by Falcon36
Link to comment
Share on other sites

Στο titanium και σε αλλα προγράμματα φαίνονται κινεζικά και τετραγωνακια αντι για γράμματα. Μπορώ να περασω τα παλιά font μήπως φταινε τα fonts;

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...