Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξεχωριστα παρακαλω!!!:D:D:D:D:D

 

Λόγω δουλειάς θα τα ετοιμάσω το βράδυ

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλο το forum

Εδώ βρήκα έναν φοβερό launcher, που απ' ότι είδα με μια γρήγορη ματιά, επιτρέπει πολλά χρήσιμα πραγματάκια όπως την οργάνωση των app σε φακέλους και έχει και ωραία γραφικά (3D interface). http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?t=202586. Θα τον πρότεινα άνετα για μελλοντικές εκδόσεις της kyrillos rom :happy:

 

Επίσης το site έχει άπειρες εφαρμογές για το android που είναι αρκετά δύσκολο να βρεθούν (καταλαβαίνετε...:X)

http://forum.mobilism.org/portal.php?mode=articles&block=aapp&sk=t&sd=d

Μου έχει φανεί πολύ χρήσιμο. Το ίδιο ελπίζω και για εσάς :p:p

Link to comment
Share on other sites

uh??? το quickpic?? πιστευα οτι ειναι κανα προγραμμα για internet και τετοια κολπα....... οσο για την ρομ.... ποια ειναι η default δηλαδη? η froyo δηλαδη χωρις ρομ και τπτ απο πανω. κ κατι ακομα. οταν παταω το κεντρικο μου 1) Αρχικη οθονη 2) ADW. Launcher 3) Launcher pro...... ποιο θα ηταν καλυτερο να εχω ως προεπιλεγμενο? επισης αν βαλω καποιο προεπιλεγμενο πως μπορω να το αλλαξω??? sorry παιδια για την βροχη ερωτησεων αλλα ... ειμαι ψιλοασχετος...... οΚ Οκ .... χοντροασχετος.... :P

 

Εγω προσωπικα χρησιμοποιω το Launcher Pro... Μου φαινεται αρκετα ωραιο... Κ το ADW ειναι καλο αλλα τελικα κατεληξα στο launcher pro... Αν επιλεξεις καποιο σαν προεπιλογη, μετα για να το σβησεις πας ρυθμισεις εφαρμογες διαχειριση εφαρμογων καρτελα σε εκτελεση κ βρησκεις την αντιστοιχη εφαρμογη και μεσα εκει επιλεγεις διαγραφη προεπιλογων.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εγώ έχω μείνει ακόμα με την 3.3:O Πριν αναβαθμίσω σε 5.5 θέλω να πειραματιστώ και αλλάξω kernel στην 3.3.ποιον να διαλέξω για να δουλέψει; Κύριλλε; Επίσης έχω θέμα με την εγκατάσταση μεγάλων προγραμμάτων από το market.

Link to comment
Share on other sites

Και ξαναφλασαρα αλλα τπτ..

 

Καπου πιο πισω ειχε κι αλλος θεμα με αυτο και χρειαστηκαν καποιες ρυθμισεις,αλλα δεν θυμαμαι τι!!Ισως καποιος πιο "ειδικος" απο εδω μεσα να ξερει καλυτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

και ο ηχος;;;

 

Είναι διαφορετικό από αυτό που είχα ανεβάσει και είχε και τον ήχο μέσα

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος να μου πει πως μπορουμε να δημιουργησουμε ενα .snd file για να ανοιγει το κινητο με δικο μας τραγουδι;;
Link to comment
Share on other sites

Είναι διαφορετικό από αυτό που είχα ανεβάσει και είχε και τον ήχο μέσα

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Ναι,το ειδα,ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος να μου πει πως μπορουμε να δημιουργησουμε ενα .snd file για να ανοιγει το κινητο με δικο μας τραγουδι;;

 

Αυτό παλεύω και εγώ φίλε. Ψάχνω να βρω άκρη

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως γινεται ροοτ η οφισιαλ?Εχω προσπαθησει με superoneclick,androot αλλα τπτ..Ξερεις κανεις?

 

Δοκίμασε με αυτό http://www.filecrop.com/z4root.1.4.html

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό παλεύω και εγώ φίλε. Ψάχνω να βρω άκρη

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

SUCCESS!!! Η μετατροπή δοκιμαστικών ήχων σε Poweron.snd ολοκληρώθηκε με επιτυχία! Θα σας ενημερώσει και ο astronautis όταν έχουμε έτοιμο ήχο για download!

Edited by Larrythe

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

CM7 PORT

 

What is working :

- Android system 2.3.4 and cyanogenmod in general

- SDcard is usable

- 2D software renderer with correct aspect ratio

- Mobile network connection (Fixed 06/02/2011)

- Wifi module (Fixed 06/02/2011)

- Sound (Fixed 06/04/2011)

- Vibrator (Fixed 06/04/2011)

- Power key menu (Fixed 06/04/2011)

Link to comment
Share on other sites

SUCCESS!!! Η μετατροπή δοκιμαστικών ήχων σε Poweron.snd ολοκληρώθηκε με επιτυχία! Θα σας ενημερώσει και ο astronautis όταν έχουμε έτοιμο ήχο για download!

 

Πειτε μας κι εμας ρε παιδια να φτιαξουμε κι εμεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Πειτε μας κι εμας ρε παιδια να φτιαξουμε κι εμεις!!!

 

Λυπάμαι, είναι μυστικό!

 

Οι ήχοι πρέπει να αποθηκευτούν ως RAW(*.snd) PCM signed 16bit, little endian, stereo, 44100Hz με ονομασία poweron.snd. Μετά το πετάς στο system/etc(κράτα backup του αρχικού πρώτα).

Αυτές είναι οι επιλογές του εργοστασιακού. Όποιος θέλει μπορεί να δοκιμάσει άλλες, αρκεί να μείνει σε RAW(*.snd) PCM.

Edited by Larrythe

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι, είναι μυστικό!

 

Οι ήχοι πρέπει να αποθηκευτούν ως RAW(*.snd) PCM signed 16bit, little endian, 44100Hz, με ονομασία poweron.snd. Μετά το πετάς στο system/etc(κράτα backup του αρχικού πρώτα).

 

Καλό!! Ωραίος!

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι, είναι μυστικό!

 

Οι ήχοι πρέπει να αποθηκευτούν ως RAW(*.snd) PCM signed 16bit, little endian, stereo, 44100Hz με ονομασία poweron.snd. Μετά το πετάς στο system/etc(κράτα backup του αρχικού πρώτα).

Αυτές είναι οι επιλογές του εργοστασιακού. Όποιος θέλει μπορεί να δοκιμάσει άλλες, αρκεί να μείνει σε RAW(*.snd) PCM.

 

Ας το παλεψουμε λοιπον κι εμεις οι .......ερασιτεχνες!!!!Ευχαριστω!!!!:):):):)

Υπαρχει καποιο προγραμμα συγκεκριμενο;;

Edited by minasc
Link to comment
Share on other sites

Ας το παλεψουμε λοιπον κι εμεις οι .......ερασιτεχνες!!!!Ευχαριστω!!!!:):):):)

Υπαρχει καποιο προγραμμα συγκεκριμενο;;

 

Μου φαίνεται το goldwave.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...