Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά την original status bar του froyo ειτε του gingerbread μπορουμε να την βαλουμε?και αν ναι πως και που την βρισκουμε..

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτική ή 5 FINAL :D για αλλη μια φορα respect στον Κυριλλο :)

 

Δυστυχως δεν μπορω ακομα να σου κανω donate αλλα ελπιζω τον αλλο μηνα να μεινει κατι :O

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να το κάνω να δουλέψει το κινητό απο χθες σημερα, αφού το άφησα 40 λεπτά να κάνει loading (έκανα partition μέσα απο το cwm και έκανα επανεκκίνηση το κινητό. Μετα από 40 λεπτά μπήκε κανονικά. Χάρηκα που επιτέλους δούλεψε. Αλλα απο οτι φαίνεται δεν ήταν να κρατήσει η χαρά αρκετή ώρα.

Το μάρκετ και το android.process.media ενω το κινητο δουλευε κομπλε για 2 ώρες σταμάτησαν να δουλεύουν. Είχα κατεβάσει από το μάρκετ τον οπερα και το τιτανιουμ.μολις πηγα να κατεβασω το facebook εσβησε η οθόνη και μετά δεν άνοιγε. Έπρεπε να πατήσω παρατεταμένα το κουμπί από πάνω για να κάνει επανεκκίνηση.από τότε δεν μπορώ να κάνω τίποτα με το μάρκετ. Και που και που τερματίζει το android.process.media. Μάλλον θα γυρίσω σε μια custom rom μέχρι να βγει μια σταθερή και λυθει και το θέμα με το ελληνικό πληκτρολόγιο.

 

Τελικα τι εκανες φιλε μου;Γιατι το ιδιο επαθε ενας φιλος με αλλη εφαρμογη και δειχνει οτι το κατεβαζει εδω και 1 ωρα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

kyrillos εχω βαλει την rom σου πανω σε JPM..αν την βαλω σε jpf η jpn θα δω καμια διαφορα απο JPM?αν ειναι να μην τα ξανακανω χωρις ουσιαστικη διαφορα ολα απο την αρχη..

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι εκανες φιλε μου;Γιατι το ιδιο επαθε ενας φιλος με αλλη εφαρμογη και δειχνει οτι το κατεβαζει εδω και 1 ωρα!!!!!

 

Τίποτα. Λέω να περάσω την Non OC.

Link to comment
Share on other sites

kyrillos εχω βαλει την rom σου πανω σε JPM..αν την βαλω σε jpf η jpn θα δω καμια διαφορα απο JPM?αν ειναι να μην τα ξανακανω χωρις ουσιαστικη διαφορα ολα απο την αρχη..

 

Μπα, δεν παίζει ρόλο :P

Link to comment
Share on other sites

Τη συστήνω ανεπιφύλακτα. Αυτήν έχω και τη θεωρώ πολύ καλή. Δοκίμασα και την XXJPF αλλά έχει ένα bug στις επαφές. Η XWJPF είναι (απ'όσο την έχω δουλέψει) bug-free. Έχει ελληνικά και ελληνικό sweep. Φλασάρεις one package και σε 5 λεπτά είσαι ready!

Mε το που την φλάσαρα όλα ήταν στα ολλανδικά το γύρισα στα ελληνικά αλλά στο Samsung πληκτρολόγιο στην επιλογή γλωσσών έχει μόνο English.

Link to comment
Share on other sites

Mε το που την φλάσαρα όλα ήταν στα ολλανδικά το γύρισα στα ελληνικά αλλά στο Samsung πληκτρολόγιο στην επιλογή γλωσσών έχει μόνο English.

 

Ο άρχον είπε θα διορθωθεί στη 5.1 βάλε το swype αν θες προσωρινά.

Link to comment
Share on other sites

Mε το που την φλάσαρα όλα ήταν στα ολλανδικά το γύρισα στα ελληνικά αλλά στο Samsung πληκτρολόγιο στην επιλογή γλωσσών έχει μόνο English.

 

Πήγες από τις ρυθμίσεις να ενεργοποιήσεις και τα ελληνικά? Μπορείς να ενεργοποιήσεις όσες και όποιες θες. Πάτα το γρανάζι και στις γλώσσες εισαγωγής greek.

Edited by Larrythe

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι εκανες φιλε μου;Γιατι το ιδιο επαθε ενας φιλος με αλλη εφαρμογη και δειχνει οτι το κατεβαζει εδω και 1 ωρα!!!!!

 

Φίλε minasc τελικά με τις ανανεωμένες οδηγίες του Κύριλλου στο 1o ποστ του xda, τα κατάφερα. Το κινητό είναι κομπλέ (μέχρι στιγμής τουλάχτιστον), από χθες τα μεσάνυχτα περίπου που το έκανα. Για δες και εσύ τις ανανεωμένες οδηγίες και δοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν παίζει ρόλο :P
Φίλε είσαι super αλλά επίτρεψέ μου να σου γράψω ότι έχω αρχίσει και κουράζομαι με τις πολλές καινούργιες εκδόσεις οι οποίες φαίνεται να έχουν κάποιες σημαντικές τρύπες!

 

Θα προτιμούσα να έβγαζες μια final χωρίς τρύπες και ας είχε λιγότερα features και ας ήταν πιο αργή και ας ήταν και λιγότερο fancy! Στο λέω αυτό γιατί εγώ τις εκδόσεις σου φοράω και γουστάρω την εκπληκτική για την ηλικία σου (αλλά και γενικότερα) δουλειά που κάνεις, και μέχρι ένα σημείο (v.3.3 Extreme) οι εκδόσεις σου έσκιζαν την μαμά έκδοση. Στο λέω γιατί η 3.3 είναι όχι μόνο όμορφη αλλά και λειτουργική και πολύ σταθερή. Θα ήθελα να ανέβω σε δικές σου μετέπειτα εκδόσεις αλλά όσες φορές το έκανα ή κόλλαγε το κινητό είτε δεν είχα ελληνικό πληκτρολόγιο ή έφαγα ένα σκασμό χρόνο να σβήνω, να γράφω, να ξαναφλασάρω, κ.ο.κ.. Στο λέω γιατί πέρα από τους 110% τρελαμένους που γουστάρουν το οτιδήποτε καινούργιο (και καλά κάνουν) υπάρχουν και θαυμαστές σου (ουκ ολίγοι) που θέλουν να φοράνε τη δική σου έκδοση αλλά να είναι σταθερή και τουλάχιστον με τα βασικά μέσα.

 

Όλα στα γράφω καλοπροαίρετα, και ενώ είναι όμορφο κι ενδιαφέρον να βρισκόμαστε συνεχώς σε ένα beta περιβάλλον, όλοι μας (ή τουλάχιστον οι περισσότεροι) αδημονούμε να φορέσουμε μια 5.0 ή 5.1 ή 6.0 ή 7.0, ή πες την όπως θες δική σου έκδοση, η οποία πέρα από κούκλα και διαβολικά γρήγορη να είναι και λειτουργική και σταθερή και να μην φαταουλιάζει την μπαταρία σε χρόνο dt! Αν δεν μπορεί να είναι και κούκλα και διαβολικά γρήγορη και λειτουργική και σταθερή και να μην φαταουλιάζει την μπαταρία σε χρόνο dt, ας είναι λειτουργική και σταθερή και ας μην φαταουλιάζει την μπαταρία σε χρόνο dt.

 

Καλή συνέχεια όποιο κοινό κι αν θες να καλύψεις!

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φίλε minasc τελικά με τις ανανεωμένες οδηγίες του Κύριλλου στο 1o ποστ του xda, τα κατάφερα. Το κινητό είναι κομπλέ (μέχρι στιγμής τουλάχτιστον), από χθες τα μεσάνυχτα περίπου που το έκανα. Για δες και εσύ τις ανανεωμένες οδηγίες και δοκίμασε.

 

Το ειδα και επανηλθα κι εγω!!! Σ'ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια... προσεξα κατι σημερα :D στο site της samsung εχει μπει Εγχειρίδιο χρήσης(Froyo) 13 May,2011 και Εγχειρίδιο χρήσης(Froyo_Cyprus) λογικα εχει βγει το 2,2.. δεν ξερω βεβαια γιατι εχω την rom του Κυριλλου για να το δοκιμασω στο kie. Οποιος το δοκιμασει ας μας το πει :D
Link to comment
Share on other sites

ΚΙΡΙΛΛΟΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΙΝ ROOT V5.0 OLES EINAI PROVLIMATIKES KAI EXW VALI TIN V4.0 KAI EINAI ΤΕΛΕΙΟ ΔΕΝ ΤΡΟ ΚΑΝΕΝΑ ΣΚΑΛΟΜΑ:lol::p

 

Τι προβλήματα εννοείς? Αν λες για τα freezes, δεν αντέχουν όλοι οι cpu overclock. Με την v5.0 Final NON OC, δεν θα έχεις ούτε ένα κόλλημα.

 

παιδια τι θα αλλαξει στο κινητο αμα βαλω τοθ κυριλλου την ρομ????????

 

Πολλά, δοκίμασε την :)

Link to comment
Share on other sites

τι διαφορα εχει η ρομ του κυριλλου 5 OC με την NON OC

?????????

 

στην oc (overclock) η συχνότητα του επεξεργαστή είναι 83-1300mhz ενώ στην non oc (non overclock) η συχνότητα είναι 83-667mhz. Δηλαδή με την oc το κινητό θα πηγαίνει πιο γρήγορα αλλά μπορεί να έχει παγώματα...

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

στην oc (overclock) η συχνότητα του επεξεργαστή είναι 83-1300mhz ενώ στην non oc (non overclock) η συχνότητα είναι 83-667mhz. Δηλαδή με την oc το κινητό θα πηγαίνει πιο γρήγορα αλλά μπορεί να έχει παγώματα...

 

χιλια ευχαριστο

Link to comment
Share on other sites

Κύριλλε έκανες κάτι τελικά με τον ήχο των βίντεο που τραβάμε; Το βρήκες το IgCameraPro;

 

Δεν ξέρω αν το είδες γι' αυτό στο ξαναρωτάω!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...