Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα παντως στα 833, μετα απο δυο μερες και δουλευει ρολοι. απο αυριο θα παω στα 1000 να δω πως θα παει...
απ' ότι κατάλαβα εμένα συνήθως έτρωγε τα κολλήματα όταν είχα ανοιχτό το wifi. Στο setcpu όση ώρα και να το είχα στο stress test στα 1300 ήταν σταθερό. Θερμοκρασία επίσης μια χαρά απο 28-31.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

απ' ότι κατάλαβα εμένα συνήθως έτρωγε τα κολλήματα όταν είχα ανοιχτό το wifi. Στο setcpu όση ώρα και να το είχα στο stress test στα 1300 ήταν σταθερό. Θερμοκρασία επίσης μια χαρά απο 28-31.

 

μια χαρα :):)

Link to comment
Share on other sites

απ' ότι κατάλαβα εμένα συνήθως έτρωγε τα κολλήματα όταν είχα ανοιχτό το wifi. Στο setcpu όση ώρα και να το είχα στο stress test στα 1300 ήταν σταθερό. Θερμοκρασία επίσης μια χαρά απο 28-31.

 

ολα ανοιχτα τα εχω... wifi, bluetooth, gps. και η θερμοκρασια μεχρι 28. το μονο που κανει ειναι να καθυστερει ωρες ωρες αλλα σε αυτο μαλλον φταιει η μνημη. γιατι εχω και 100 εφαρμογες. σε κανα δυο μερες θα σας πω και πως παει στα 1000.

Link to comment
Share on other sites

ολα ανοιχτα τα εχω... wifi, bluetooth, gps. και η θερμοκρασια μεχρι 28. το μονο που κανει ειναι να καθυστερει ωρες ωρες αλλα σε αυτο μαλλον φταιει η μνημη. γιατι εχω και 100 εφαρμογες. σε κανα δυο μερες θα σας πω και πως παει στα 1000.

Εχεις κανει parition στην sd?

Link to comment
Share on other sites

Apocalypse v1.1 XXJPM[bETA 2 Released]

Αυριο προς το απογευμα θα ειμαι μεσα για ερωτησεις αποριες.Εγω την εβαλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανει parition στην sd?

 

εχω κανει με το a2sd+. 750 ΜΒ partition και 150 ΜΒ swap. απο σημερα στα χιλια. το linpack που μου βγαζει κοντα στο 11 με τα 1000 ειναι ενταξει;

αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι μετα το overclock καποιες εφαρμογες δυσκολευονται να ανοιξουν. δεν κολλαει το τηλεφωνο γιατι με το home επιστρεφω στην αρχικη οθονη, αλλα οταν παταω τους χαρτες π.χ. βγαζει μια μαυρη οθονη και δε φορτωνει η εφαρμογη.

astronayti να ρωτησω κατι; με τοσα φλασαρισματα και πειραγματα δεν παθαινει τιποτα το κινητο; ας πουμε, δε μειωνουμε το χρονο ζωης του; απλη περιεργεια.

Edited by achkap
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Είμαι νέος στο forum.Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος. Έχω εγκαταστήσει τη έκδοση 2.2 (froyo) και την 3.3 rom του Κυρίλου. Είχα πάρει πριν την αναβάθμιση back up αρχεία και εφαρμογές με το "Backup Root" και μετά τα επανέφερα πάλι. Με την επαναφορά όμως οι εφαρμογές μπήκαν πάλι στην εσωτερική μνήμη. Ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω για να τις μεταφέρω στην sdcard και πως μπορώ να επιλέγω από δω και πέρα που θα γίενται η εγκατάσταση νέων εφαρμογών. Βασική μου απορία μετά από όσα έχω διαβασει στα σχετικά threads είναι τι πρέπει να κάνω με τα περιέχόμενα που έχει τώρα η sdcard πριν την όποια διαδικασία μεταφοράς εφρμογών. Π.χ εφαρμογές όπως οι mercury live messenger, svox έχουν φτιάξει φάκελο στην sdcard
Link to comment
Share on other sites

Apocalypse v1.1 XXJPM[bETA 2 Released]

Αυριο προς το απογευμα θα ειμαι μεσα για ερωτησεις αποριες.Εγω την εβαλα!!!

 

Ποιές είναι οι εντυπώσεις σου; :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες που μπορω να βρω το GalaxyS_One-Click_Root_Greek.zip για να κανω root το κιν μου? Νεος στα Android και κατοχος του Galaxy 3 3 μερες τωρα.
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά πρέπει να δουλεύει. Δεν σου κλειδώνει καθόλου ή αργεί; Δοκίμασε να το ανοίξεις με ανοιχτή θέα στον ουρανό και περίμενε 2-3 λεπτά. Αν δεν κλειδώνει καθόλου ίσως να έχει πρόβλημα hardware και να πρέπει να το δώσεις για service.

 

Μετά από δοκιμές με την Apocalypse (Beta 1 και Beta 2) και με την Kyrillos' v4.0RC, ξαναγύρισα στην Kyrillos' v.3.3, νομίζω είναι η πιο σταθερή και γρήγορη.

Εν αναμονή της Apocalypse Final ή της Kyrillos' 4.0 Final...

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την Kiryllos 3.3 εδώ και 2 εβδομάδες περίπου. το μοναδικό πρόβλημα που έχω είναι ότι κατά την διάρκεια μιας συνομιλίας η φωνη μου και η φωνή του συνομιλητή μου ακούγονται διακεκομμένες. όταν γίνεται αυτό η μπάρα ειδοποιήσεων αναβοσβήνει πράσινη. Είναι bug της rom?το εχει κ κάποιος άλλος?
Link to comment
Share on other sites

Εχθες εβαλα την apocalypse beta 2. Φαινεται να ειναι σταθερη και με το adb εκανα φορματ στην καρτα το system se ext4 και τωρα μου λεει internal memory 930 mb. Πολυ ωραιω κολπο. Θα μαρεσε να το βλεπω στο κυριλλος 4 ρουμ.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχθες εβαλα την apocalypse beta 2. Φαινεται να ειναι σταθερη και με το adb εκανα φορματ στην καρτα το system se ext4 και τωρα μου λεει internal memory 930 mb. Πολυ ωραιω κολπο. Θα μαρεσε να το βλεπω στο κυριλλος 4 ρουμ.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Αυτο που παρατηρησα ειναι ομως πως μετα απο επανεκινηση μου σβηνει οτι εχω στν καρτα μνημης και κανει factory reset στο τηλεφωνο .Το ψαχνω και θα ενημερωσω

 

Edit:Λυθηκε και αυτο το προβλημα με το χασιμο των δεδομενων και το factory reset.Ωρα για δοκιμες

Edited by astronaytis
Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθώ να βάλω την 2.3 αλλά όταν το τρέχω το cmd Μέσω adb και κάνω τις 2 πρώτες εντολές μου λεει "perssmition not permited" , ενω εχω κανει root με superoneclick (να σημειωσω εχω την 2.2)

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την Kiryllos 3.3 εδώ και 2 εβδομάδες περίπου. το μοναδικό πρόβλημα που έχω είναι ότι κατά την διάρκεια μιας συνομιλίας η φωνη μου και η φωνή του συνομιλητή μου ακούγονται διακεκομμένες. όταν γίνεται αυτό η μπάρα ειδοποιήσεων αναβοσβήνει πράσινη. Είναι bug της rom?το εχει κ κάποιος άλλος?

 

Στην 3.3 οχι.το ειχα σε μια προηγουμενη ρομ,δε θυμαμαι ποια.η 3.3 δουλευει πολυ καλα.απο τοσα φλασαρισματα νομιζω οτι κατι τετοια ζητηματα οφειλονται στο οτι δεν εκατσε καλα η ρομ.αλλα καλυτερα περιμενε να σου πουν ο αστροναυτης η ο κυριλλος.

 

Ολη μερα στα 1000 σημερα και μεχρι τωρα κανενα προβλημα...

 

kyrillos13 v4.0 rc ultimate rom

Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθώ να βάλω την 2.3 αλλά όταν το τρέχω το cmd Μέσω adb και κάνω τις 2 πρώτες εντολές μου λεει "perssmition not permited" , ενω εχω κανει root με superoneclick (να σημειωσω εχω την 2.2)

 

Ποια εννοεις 2,3?

Link to comment
Share on other sites

Giangerbread.

 

Μολις το εκανα τελικα,αλλα δεν αλλαξαν πολλα και συγκεκριμενα στις ρυθμισεις μεσα στο "about phone" ακομα 2.2 το δειχνει.Μερικα εικονιδια απο το wi-fi η μπαταρια και οτι εγινε μαυρο αλλαξε,ολα τα αλλα ιδια.

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Giangerbread.

 

Μολις το εκανα τελικα,αλλα δεν αλλαξαν πολλα και συγκεκριμενα στις ρυθμισεις μεσα στο "about phone" ακομα 2.2 το δειχνει.Μερικα εικονιδια απο το wi-fi η μπαταρια και οτι εγινε μαυρο αλλαξε,ολα τα αλλα ιδια.

 

Δεν υπαρχει 2,3 για το κινητο μας.Θελω να γραψεις τι λεει στο about phone

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες που μπορω να βρω το GalaxyS_One-Click_Root_Greek.zip για να κανω root το κιν μου? Νεος στα Android και κατοχος του Galaxy 3 3 μερες τωρα.

 

http://www.multiupload.com/0YZ9EPGSGM

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν πρέπει να ανησυχήσω..

 

Χθες για πρώτη φορά το κινητό κόλλησε τελείως και χρειάστηκε να βγάλω τη μπαταρία για να ξαναλειτουργήσει.

 

Σήμερα πάλι, το βάζω να φορτίσει και μετά από κανά μισάωρο γυρνάω να το δω και πάλι είναι κολλημένο. Πάλι μπαταρία εκτός.

 

Δεν ξέρω τί παίζει, το κινητό το έχω 2 μήνες. Του χω βάλει τη v3.0 του Κύριλλου μαζί με JIT.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν πρέπει να ανησυχήσω..

 

Χθες για πρώτη φορά το κινητό κόλλησε τελείως και χρειάστηκε να βγάλω τη μπαταρία για να ξαναλειτουργήσει.

 

Σήμερα πάλι, το βάζω να φορτίσει και μετά από κανά μισάωρο γυρνάω να το δω και πάλι είναι κολλημένο. Πάλι μπαταρία εκτός.

 

Δεν ξέρω τί παίζει, το κινητό το έχω 2 μήνες. Του χω βάλει τη v3.0 του Κύριλλου μαζί με JIT.

 

Καποια εφαρμογη που προσθεσες τελευταια μηπως το επηρεασε?

εβαλες κατι προσφατα?

Link to comment
Share on other sites

Μπα όχι!

 

Και έχω και λίγες εφαρμογές στο κινητό..

 

Εχεις βαλει και το kernel για ποιο γρηγορο επεξεργαστη μηπως?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...