Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά...Μήπως πρέπει να βάλουμε ξανά την 2.1 όταν θα βγει η official??

 

ναι. αλλά λογικά θα ανεβάσει και το samfirmware την official (πριν βγει στο κιες) οπότε το ίδιο είναι, απλά φλασάρεις με odin αντί για κιες. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έκανες factory reset μετά το φλασάρισμα?

 

 

Φιλε μαλλον το ειχα ξεχασει ,γιατι χθες πηγα να το γυρισω παλι σε 2.1 εκανα επαναφορα , δοκιμασα αν δεχεται κλησεις κ ολα οκ...... Μετα και απο αυτο το τηλ ειναι super ... σταθερο , γρηγοροτερο απο πριν και γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος...

Τελικα υπαρχη τροπος να συνδεθουμε με Kies ??????( λογο επαναφορας back up

αρχειου επαφων ) .....

 

Σου κάνουν τεχνική υποστήριξη σε μη επισημη έκδοση firmware?

Περίεργο...

 

Τηλ/κη υποστηριξη οτι αφορα ρυθμισεις εισερχομενων και αν γραμμη δικτυου εταιριας

εχει προβλ... οχι τεχνικο service ...

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

τι θα γινει με αυτα τα APN της wind τα βαζω με το backup and restore στο galaxy 3 και δεν μπαινουν, ουτε χειροκινητα αποθηκευονται...τι φταιει ρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

Παντως θα σου στειλω αυριο ενα κερνελ φιξ που θα ανεβασει λιγο ακομα τα benchmarks...

 

Μήπως μπορείς να το στείλεις; Με οδηγίες όμως, ε;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πως θα περασουμε το νεο update με kies? :P Μπερδευτικα :P

 

Με kies αν έχεις ακόμη εγκατεστημένη την 2.1 εκδοση, με odin αν έχεις εγκαταστήσει την 2.2 ή του Κύριλλου ή οποιαδήποτε άλλη:O

Όταν κάνεις μία ερώτηση είσαι ανόητος για πέντε λεπτά. Αν δεν κάνεις ποτέ ερωτήσεις:cry:, θα μείνεις ανόητος για όλη σου τη ζωή
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!!!να ρωτήσω κάτι άλλο....στα samsung apps σας βγαίνει τίποτα η μόνο τα 2 που βγάζει στην αρχή ??
Google
Link to comment
Share on other sites

στη version του kyrillos13[/member] τιποτε !! εαν παλι σου βγαζει κατι σε αλλη εκδοση, με το root explorer ή με το titanium τα απεγκαταστεις
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Eδω και μερικές εβδομάδες δεν λειτουργεί το mls (το gps είναι on ) Επίσης τρέχω το gps test το οποίο δεν μπορεί να δεί κανένα δορυφόρο.

 

Ξέρει κάνεις κάτι ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Eδω και μερικές εβδομάδες δεν λειτουργεί το mls (το gps είναι on ) Επίσης τρέχω το gps test το οποίο δεν μπορεί να δεί κανένα δορυφόρο.

 

Ξέρει κάνεις κάτι ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

ποια εκδοση/rom εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες. Μια ερώτηση και πολύ σημαντική από εμένα. Το κινητό μου ενώ το έχω στη τσέπη μου και το βγάζω κάποιες φορές να πάρω τηλ, κάνει επανεκκίνηση ή είναι ανοιχτό και μου ζητάει το ΡΙΝ. Το κουνάω στο χέρι μου να δω αν παίζει κάτι με τη μπαταρία αλλά δεν σβήνει. Βασικά αν ήταν θέμα κακής επαφής δε θα έβρισκα ανοιχτό το τηλέφωνο όταν το έβγαζα από τη τσέπη μου αλλά κλειστό. Αντιμετωπίζει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα ή έχει κάποια λύση να με βοηθήσει; Έχω το 2.2 με τη ρομ και το lagfix του Κύριλλου όπως επίσης και το θέμα του 2.3. Και τρέχω Launcher Pro γιατί μόνο αυτό έχω βρει που να φτιάχνει φακέλους στο μενού. Με συγχωρείτε για το μεγάλο ποστ.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες. Μια ερώτηση και πολύ σημαντική από εμένα. Το κινητό μου ενώ το έχω στη τσέπη μου και το βγάζω κάποιες φορές να πάρω τηλ, κάνει επανεκκίνηση ή είναι ανοιχτό και μου ζητάει το ΡΙΝ. Το κουνάω στο χέρι μου να δω αν παίζει κάτι με τη μπαταρία αλλά δεν σβήνει. Βασικά αν ήταν θέμα κακής επαφής δε θα έβρισκα ανοιχτό το τηλέφωνο όταν το έβγαζα από τη τσέπη μου αλλά κλειστό. Αντιμετωπίζει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα ή έχει κάποια λύση να με βοηθήσει; Έχω το 2.2 με τη ρομ και το lagfix του Κύριλλου όπως επίσης και το θέμα του 2.3. Και τρέχω Launcher Pro γιατί μόνο αυτό έχω βρει που να φτιάχνει φακέλους στο μενού. Με συγχωρείτε για το μεγάλο ποστ.

 

Το ιδιο μου έκανε κι εμένα. Οταν έκανες εγκατάσταση έκανες επαναφορά εργαστηριακών ρυθμίσεων (factory reset);;; Η αν εκανες restore απο προηγούμενο backup σου έβαλε τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου της προηγούμενης έκδοσης. Εν πάσει περιπτώσει για να το λύσεις κάνε επαναφορά εργαστηριακών ρυθμίσεων και μετά εγκατέστησε τις εφαρμογές μια-μια, ή αν κάνεις restore από backup, κάνε μόνο τις εφαρμογές χωρίς επαναφορά των ρυθμίσεων τις οποίες θα τις βάλεις με το χερι (wifi, GPRS, λογαριασμό στο google). Ελπίζω να σε κάλυψα:O

Όταν κάνεις μία ερώτηση είσαι ανόητος για πέντε λεπτά. Αν δεν κάνεις ποτέ ερωτήσεις:cry:, θα μείνεις ανόητος για όλη σου τη ζωή
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο θεμα με την μπαταρια γενικα γιατι μου λεει πχ 70% και κανω ενα reboot και παει παλι στο 90% μαλλον ειναι bug...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Eδω και μερικές εβδομάδες δεν λειτουργεί το mls (το gps είναι on ) Επίσης τρέχω το gps test το οποίο δεν μπορεί να δεί κανένα δορυφόρο.

 

Ξέρει κάνεις κάτι ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

εκτιμω πως με μια επανεκιννηση ή μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων να δουλεψει. πρωτα απο ολα ομως βγαλε και ξανα βαλε την εξωτερικη καρτα μνημης. εαν παλι δεν δουλεψει ουτε ετσι, κανε μια αναβαθμιση σε frοyo και υπαρχουν αρκετα καλυτερα gps software να χρησιμοποιησεις.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα, νεοσ κατοχος του galaxy. υπαρχει καποια εφαρμοφη για να μεταφερω τις εφαμογες απο το τηλεφωνο στην καρτα μνημης με την 2.1? χωρισ να βαλω την 2.2 η να κανς ακομα root. ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα, νεοσ κατοχος του galaxy. υπαρχει καποια εφαρμοφη για να μεταφερω τις εφαμογες απο το τηλεφωνο στην καρτα μνημης με την 2.1? χωρισ να βαλω την 2.2 η να κανς ακομα root. ευχαριστω εκ των προτερων

 

όχι :/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω ένα θέμα με το LagFix! Ενώ έχω πάνω Froyo, είμαι root, έχω κάνει partition την sd μου (8άρα είναι και την έκανα 7 + 1) και έχω το BusyBox 1.17.1, πάω να τρέξω το LagFix και δεν γίνεται τίποτα. Για την ακρίβεια, το LagFix που είναι και στο πρώτο post όταν το τρέχεις "σκάει", ενώ το scriptaki του apollo τρέχει κανονικά αλλά όταν κάνει reboot το κινητό, δεν έχει γίνει τίποτα... :cry: Έχω δοκιμάσει τα πάντα ως αναφορά factory reset, το ξανάflashαρα αλλά και πάλι τίποτα! Αρνείται παραδειγματικά να συνεργαστεί! Καμία ιδέα????

 

Σήμερα (ή καλύτερα χτες) από τις 9:00 προσπάθησα να κάνω το partition στην κάρτα (512Mb ext2) ενός φίλου με Galaxy3. Μέχρι και αυτήν την ώρα πολεμούσα, αλλά τίποτα. Σαν κι εσένα κολλούσε στο Lagfix, ενώ νωρίτερα το scriptακι τελείωνε επιτυχώς (έτσι τουλάχιστον έδειχνε) και γινόταν και reboot στο κινητό.

Αυτό που διάβασα μόλις τελείωνε το Lagfix είναι κάποιο error message σχετικά με το /system/bin/busybox.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται...

 

 

Swyped from my HTC Desire using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάνα νέο με τήν αναβάθμισή σε Froyo;;;Μας έχουν γκαστρώσει με τις καθυστερίσεις!!!

Ερώτηση,αυτοί που έχουν froyo ήδη απάνω θα μπορέσουν να αναβαθμίσουν κανονικά,η θα πρεπει να κάνουν Downgrade;

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα (ή καλύτερα χτες) από τις 9:00 προσπάθησα να κάνω το partition στην κάρτα (512Mb ext2) ενός φίλου με Galaxy3. Μέχρι και αυτήν την ώρα πολεμούσα, αλλά τίποτα. Σαν κι εσένα κολλούσε στο Lagfix, ενώ νωρίτερα το scriptακι τελείωνε επιτυχώς (έτσι τουλάχιστον έδειχνε) και γινόταν και reboot στο κινητό.

Αυτό που διάβασα μόλις τελείωνε το Lagfix είναι κάποιο error message σχετικά με το /system/bin/busybox.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται...

 

 

Swyped from my HTC Desire using Tapatalk

 

Το θέμα είναι ότι σε μένα δεν έχει πετάξει κανένα error!!!! Και το partition έχει γίνει κανονικότατα! Ο λόγος ο οποίος μάλλον σου πέταξε error είναι γιατί το partition του ext2 πρέπει να είναι 1GB και όχι μικρότερο! Το ψάχνω να βρω τι φταίει αλλά ... μια τρύπα στο νερό! :blink: Αν βρω ή βρει κάποιος κάτι, ενημερώνουμε!

Edited by evans_405
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάνα νέο με τήν αναβάθμισή σε Froyo;;;Μας έχουν γκαστρώσει με τις καθυστερίσεις!!!

Ερώτηση,αυτοί που έχουν froyo ήδη απάνω θα μπορέσουν να αναβαθμίσουν κανονικά,η θα πρεπει να κάνουν Downgrade;

 

Downgrade δυστυχώς...

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Γιατί από τότε που έβαλα τη 2.2 δεν έχω σήμα 3G? Με την 2.1 δεν μπορούσα να το κλείσω και τώρα το κλείνω το ανοίγω το ίδιο και το αυτό.

Εκεί που μιλάω όταν καλώ εγώ ή όταν με καλούν, κάνει διακοπές το ηχείο. Τί παίζει πάλι με αυτό. 2.2 froyo

Edited by caveneo
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έλειψα καιρό και είμαι ανενημέρωτος.. Πότε θα γίνει η επίσημη αναβάθμιση;;;.. Έχει αρχίσει να κολλάει το κινητό και ανυπομονώ..

Ευχαριστώ

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...