Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φίλε kyrillos13 έβαλα την δική σου Kyrillos_ROM_v2.2_ext2 και ενώ πάει σφαίρα το κινητό στην συνέχεια με έβγαλε πολλά προβλήματα , στα καλά καθούμενα χτυπούσαν διάφορες εφαρμογές έφαγε flashαρισμα πάλι μετα δεν δούλευε το wifi ξανά flashαρισμα και τώρα στο τέλος ενώ έχω 69mb χώρο δεν κάνει με τίποτα εγκατάσταση τα προγράμματα (ότι και να είναι ) αν αδειάσω λίγη κάνει αλλά όταν πάει στα 69 ελεύθερα πάλι δεν κάνει εγκατάσταση , και μεγάλο πρόβλημα με το adw launcher πέρασα ένα θέμα και δεν μπορούσα να μπω με τίποτα στο κινητό , τώρα λέω να δοκιμάσω την 2.3 και βλέπουμε

 

Έβαλες την special εε? η special είναι μονταρισμένη από άλλον και είναι πολύ ασταθής.

Βάλε την normal v2.3 και το lagfix του motafoca και θα πηγαίνει τέζα το κινητό χωρίς κολήματα και χωρίς να χτυπάνε εφαρμογές :)

απλά δες τις οδηγίες πρώτα (είναι μέσα στην rom ένα instructions.txt) :P

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για το pc με το οποίο θα μπορώ να κάνω back up τα πάντα στο κινητό. Έτσι ώστε όταν κάνω αναβάθμιση, να το συνδέω στο pc και να τα περνάω μπαμ μπαμ. Είχα για το sony ericsson το myphone explorer και ήταν άπαιχτο. Αλλά το galaxy δεν μπορώ να το συνδέσω με το συγκεκριμένο πρόγραμμα αν και λέει ότι υποστηρίζει android κινητά.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για το pc με το οποίο θα μπορώ να κάνω back up τα πάντα στο κινητό. Έτσι ώστε όταν κάνω αναβάθμιση, να το συνδέω στο pc και να τα περνάω μπαμ μπαμ. Είχα για το sony ericsson το myphone explorer και ήταν άπαιχτο. Αλλά το galaxy δεν μπορώ να το συνδέσω με το συγκεκριμένο πρόγραμμα αν και λέει ότι υποστηρίζει android κινητά.

 

πρέπει να κατεβάσεις και την εφαρμογή myphone explorer από το μαρκετ και να την τρέξεις, για να συνδεθείς :)

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση φίλος kyrillos13 όταν το κάνω με την μέθοδο που λες θα έχω και το ops ή όχι (σε κάθε flashαρισμα) ???μην γίνει καμία πατάτα Edited by lost

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να κατεβάσεις και την εφαρμογή myphone explorer από το μαρκετ και να την τρέξεις, για να συνδεθείς :)

 

Ευχαριστώ πολύ δεν το γνώριζα αυτό. Μέσω wifi συνδέεται. Μια χαρά όλα!!

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση φίλος kyrillos13 όταν το κάνω με την μέθοδο που λες θα έχω και το ops ή όχι (σε κάθε flashαρισμα) ???μην γίνει καμία πατάτα

 

έλα φίλε. το ops χρειάζεται σε κάθε φλασάρισμα με odin, ότι και αν φλασάρεις!

Link to comment
Share on other sites

μόλις τελείωσα σε 2 μέρεσ που θα το πιο το αίμα θα σε πω αποτελέσματα φίλος , ευχαριστώ για κάθε βοήθεια

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σε ολους ,,, εκανα και εγω αναβαθμιση σε 2.2 froyo ( οδηγιες απο topic page

No 1 )...

Μετα την αναβαθμιση δεν μπορω να κανω root με z4root ωστε να κανω restore εφαρμογες και data... εγινε ( Back up ολα κανονικα )..

το τηλ λειτουργ κανονικα με τα συμπτωματα και τις ασταθειες του οπως τις περιγραφεται ολοι οι παλιοι.....

Επαναλαβα αρκετες φορες την διαδικασια για root αλλα τιποτα ........Μηπως καποιος μπορει να με βοηθησει ??????

Ευχαριστω !!!!

Link to comment
Share on other sites

Κύριλλε μήπως ξέρεις πότε βγαίνει η 2.2 στο kies???

 

μάλλον τον μάρτιο!

 

Παιδια καλησπερα σε ολους ,,, εκανα και εγω αναβαθμιση σε 2.2 froyo ( οδηγιες απο topic page

No 1 )...

Μετα την αναβαθμιση δεν μπορω να κανω root με z4root ωστε να κανω restore εφαρμογες και data... εγινε ( Back up ολα κανονικα )..

το τηλ λειτουργ κανονικα με τα συμπτωματα και τις ασταθειες του οπως τις περιγραφεται ολοι οι παλιοι.....

Επαναλαβα αρκετες φορες την διαδικασια για root αλλα τιποτα ........Μηπως καποιος μπορει να με βοηθησει ??????

Ευχαριστω !!!!

 

Καλησπέρα :)

 

το z4root δεν δουλεύει σε froyo. κάνε ροοτ με το superoneclick (φτιάξε account στο xda ώστε να το κατεβάσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Κυρίλλε που βρίσκω το lagfix motafoca? Ετοιμάζομαι για flash και θα πω κι εγώ τις εντυπώσεις μου γιατί κρατιέμαι κρατιέμαι αλλά βαρέθηκα να περιμένω...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Κυριλλε ,, το ανακαλυψα ηδη μεσα απο το

http://theunlockr.com/2010/10/11/how-to-root-your-android-phone-superoneclick-method/

εκανα restore ολα οκ!!!!!.....

Link to comment
Share on other sites

Κυρίλλε που βρίσκω το lagfix motafoca? Ετοιμάζομαι για flash και θα πω κι εγώ τις εντυπώσεις μου γιατί κρατιέμαι κρατιέμαι αλλά βαρέθηκα να περιμένω...

 

Ειναι στις οδηγιες 2-3 σελιδες πισω. Επισης μπορεις να το βρεις και στο xda. Δεν μπορω να στειλω λινκ γιατι ειμαι απο κινητο

 

 

Sent from my "Gingerbread Edition" Galaxy 3

Link to comment
Share on other sites

Τωρα με 2.2 εχασα την επιλογη στο menu ασυρματη επικ/ ρυθμισεις usb /να μπορω να ειμαι ρουτερ σε pc ??????

 

Δεν την εχασες λογικα. Απλα.ψαξε καλυτερα. Μπορει να εχει μετακινηθει σαλλο μενου :)

 

Sent from my "Gingerbread Edition" Galaxy 3

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κι εγώ στα πετυχημένα flashαρισματα!!! Κυρίλλος13 ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΣ !!! Και ένα τεράστιο ευχαριστώ στον αστροναύτη για τις οδηγίες του και την βοήθειά του!!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κι εγώ στα πετυχημένα flashαρισματα!!! Κυρίλλος13 ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΣ !!! Και ένα τεράστιο ευχαριστώ στον αστροναύτη για τις οδηγίες του και την βοήθειά του!!!

 

Για αυτο ειμαστε εδω για να μαθαινουμε αυτα που μας εμαθαν!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ,, εβαλα 2.2 froyo , εκανα restore τα backup apk και data ,το τηλ λειτουργ κανονικα ,,ομως δεν δεχομαι εισερχομενες κλησεις,,,,, μετα απο επικ/νια με εταιρια κινητης ολα οκ απο αυτους ... ( εγω εξερχομενες κανονικα ) οταν με καλουν κτυπαει μια φορα και παγωνει... σε αυτον που με καλει λεει οτι δεν λειτουργει λογο τεχν. προβληματος......
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ,, εβαλα 2.2 froyo , εκανα restore τα backup apk και data ,το τηλ λειτουργ κανονικα ,,ομως δεν δεχομαι εισερχομενες κλησεις,,,,, μετα απο επικ/νια με εταιρια κινητης ολα οκ απο αυτους ... ( εγω εξερχομενες κανονικα ) οταν με καλουν κτυπαει μια φορα και παγωνει... σε αυτον που με καλει λεει οτι δεν λειτουργει λογο τεχν. προβληματος......

 

Σου κάνουν τεχνική υποστήριξη σε μη επισημη έκδοση firmware?

Περίεργο...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ,, εβαλα 2.2 froyo , εκανα restore τα backup apk και data ,το τηλ λειτουργ κανονικα ,,ομως δεν δεχομαι εισερχομενες κλησεις,,,,, μετα απο επικ/νια με εταιρια κινητης ολα οκ απο αυτους ... ( εγω εξερχομενες κανονικα ) οταν με καλουν κτυπαει μια φορα και παγωνει... σε αυτον που με καλει λεει οτι δεν λειτουργει λογο τεχν. προβληματος......

 

έκανες factory reset μετά το φλασάρισμα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω ένα θέμα με το LagFix! Ενώ έχω πάνω Froyo, είμαι root, έχω κάνει partition την sd μου (8άρα είναι και την έκανα 7 + 1) και έχω το BusyBox 1.17.1, πάω να τρέξω το LagFix και δεν γίνεται τίποτα. Για την ακρίβεια, το LagFix που είναι και στο πρώτο post όταν το τρέχεις "σκάει", ενώ το scriptaki του apollo τρέχει κανονικά αλλά όταν κάνει reboot το κινητό, δεν έχει γίνει τίποτα... :cry: Έχω δοκιμάσει τα πάντα ως αναφορά factory reset, το ξανάflashαρα αλλά και πάλι τίποτα! Αρνείται παραδειγματικά να συνεργαστεί! Καμία ιδέα????

Τέλος θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να απεγκαταστήσω κάποιες εφαρμογές της μαμάς Samsung! Προσπάθησα με το Titanium Pro αλλά μαντέψτε... τίποτα!

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω ένα θέμα με το LagFix! Ενώ έχω

Τέλος θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να απεγκαταστήσω κάποιες εφαρμογές της μαμάς Samsung! Προσπάθησα με το Titanium Pro αλλά μαντέψτε... τίποτα!

Σας ευχαριστώ!

 

 

Εφόσον είσαι root με root explorer μπορείς να απλά να διαγράψεις τα σχετικά .apk από το σύστημα (system/app) καθώς και τα συνοδευτικά .odex που είναι συνήθως κάτω ακριβως από το .apk

(πρέπει να κάνεις mount r/w τον φάκελο για να σου επιτραπεί να τα διαγράψεις.)

 

ελπίζω να βοήθησα :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...