Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα έκανα με επιτυχία Update σε Froyo 2.2 (I5800XXJPF).

Έβαλα και Live wallpapers...

Το μόνο μου πρόβλημα που δεν κατάφερα να λύσω είναι το lagfix. Kάνω τα βήματα κανονικά αλλα μετά δεν κάνει επανεκκίνηση μόνο του...

 

έχεις βάλει busybox? πατάς allow στο κινητό?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nαι κανονικά τα έχω κάνει αυτα...

 

εαν πατάς και allow λογικά θα έπρεπε να κάνει επανεκκίνηση κατευθίαν.. δεν ξέρω τι φταίει.

Link to comment
Share on other sites

όχι. λοιπόν το τιτανιουμ δεν συμπιέζει αρχεία ούτε τρέχεις εφαρμογές από εκεί. κρατάς backup ώστε αν κάνεις αναβάθμιση λογισμικού ή κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να μην χρειάζεται να τις βάζεις μία μία από την αρχή και χωρίς να χάσεις τις ρυθμίσεις τους.. :)

 

Κρατάει και τα δεδομένα του κάθε προγράμματος;

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβληματακι οταν συνδεω το καλωδιο usb στο pc δεν ανοιγει παραθυρο για ανταλαγη αρχειων ενω εχθες ανοιγε και εχω ενεργοποιησει τον εντοπισμο σφαλματων

 

 

κανενα link για το ndrive με χαρτεσ εληνικουσ εχουμε να το κατεβασω

Edited by karaiskos
Link to comment
Share on other sites

Κρατάει και τα δεδομένα του κάθε προγράμματος;

 

ναι, δεδομένα, ρυθμίσεις, saves παιχνιδιών, τα πάντα!!

Link to comment
Share on other sites

έβαλα την JPF όπως λέει ο kyrillos, όλα μια χαρά ως εκεί!!! μετά κάνω εγκατάσταση το z4root (για live wallpapers) και οταν πατάω ROOT περιμένω κανα 20λεπτο και δε κάνει τίποτα. Σε εσάς πόση ώρα κάνει περίπου; ξέρετε καμία αντίστοιχη εφαρμογή που να δουλέβει στο galaxy 3;
Link to comment
Share on other sites

έβαλα την JPF όπως λέει ο kyrillos, όλα μια χαρά ως εκεί!!! μετά κάνω εγκατάσταση το z4root (για live wallpapers) και οταν πατάω ROOT περιμένω κανα 20λεπτο και δε κάνει τίποτα. Σε εσάς πόση ώρα κάνει περίπου; ξέρετε καμία αντίστοιχη εφαρμογή που να δουλέβει στο galaxy 3;

 

πρέπει να το κάνεις μέσω pc με το superoneclick, γιατί το z4root δεν δουλεύει σε froyo στο galaxy 3.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους και καλη εβδομαδα ... πανωντας *#1234# μου εβγαλε τα ακολουθα: PDA I5800XXJPB

PHONE:I5800XXJP2

CSC:I5800XXJPB

Build Info : 2010.12.

Εκανα σωστα την εγκατασταση η πρεπει να την ξανακανω ; Ευχαριστω ...

Link to comment
Share on other sites

ακολούθησα το μέρος Α του οδηγού κ τώρα με *#1234# λέει:

PDA: I5800XXJPB

PHONE:I5800XXJP4

CSC:I5800OXXJPF

Build Info:2010.12

 

hmm ok. είσαι σίγουρος ότι το πρώτο λέει PDA: I5800XXJPB και όχι PDA: I5800XXJPF? :P

Link to comment
Share on other sites

To busybox είναι στο /system/bin ή στο /system/xbin?

 

/system/bin

Σωστό ή λάθος?(Οκ το διώρθωσε το Titanium)

 

To LauncherPro λέει ότι δεν εγκαταστάθηκε.

Edited by Larrythe

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

ακολούθησα το μέρος Α του οδηγού κ τώρα με *#1234# λέει:

PDA: I5800XXJPB

PHONE:I5800XXJP4

CSC:I5800OXXJPF

Build Info:2010.12

ξανακανε.πριν και μετα το update κανε επαναφορα εργοστασιακων και wipe cache.

προφανως δεν εγινε flash το pda κοματι της rom(αφου λεει jpb)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

ξανακανε.πριν και μετα το update κανε επαναφορα εργοστασιακων και wipe cache.

προφανως δεν εγινε flash το pda κοματι της rom(αφου λεει jpb)

 

wipe cache πως κανουμε?

Πατησα volume up+home+start και βγαζει ενα μην FORCED UPLOAD BY KEY PRESSING κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

wipe cache πως κανουμε?

Πατησα volume up+home+start και βγαζει ενα μην FORCED UPLOAD BY KEY PRESSING κατι τετοιο

 

volume up + volume down + home + power

Link to comment
Share on other sites

kyrillos αλλη froyo rom απο samfirmware θα βγει ή παμε για την επισημη τωρα?

 

στο samfirmware ανεβαίνουν όλες οι roms.. επίσημες και ανεπίσημες, οπότε ναι θα βγει και άλλη, μπορεί και η τελική froyo...

Link to comment
Share on other sites

αν βγει η επισημη εκδοση froyo μας στειλουν μυνημα απο τη samsung ?οπως εχει ειπωθει απο καποια παιδια εδω μεσα η με αλλο τροπο?επισης οσοι ειναι root πρεπει να γινουν unroot για να αναβαθμιστουν?
Link to comment
Share on other sites

αν βγει η επισημη εκδοση froyo μας στειλουν μυνημα απο τη samsung ?οπως εχει ειπωθει απο καποια παιδια εδω μεσα η με αλλο τροπο?επισης οσοι ειναι root πρεπει να γινουν unroot για να αναβαθμιστουν?

 

Για την ενημέρωση δεν ξέρω αν θα μας στείλουν μήνυμα πάντως μόλις συνδέσεις το κινητό σου θα σου πει αν έχεις ενημέρωση κατευθείαν... Δεν χρειάζεται να γίνεις Unroot για την αναβάθμιση, θα γίνει αυτόματα..

Link to comment
Share on other sites

παντα ενημερωμενος κυριλος ,μαλον θα χρειαστει να σβηνω και να ανοιγω το κινητο μου ,με την αναβαθμιση οι εφαρμογες χανοντε?
Link to comment
Share on other sites

παντα ενημερωμενος κυριλος ,μαλον θα χρειαστει να σβηνω και να ανοιγω το κινητο μου ,με την αναβαθμιση οι εφαρμογες χανοντε?

 

μέσω kies δεν χάνονται.. Αλλά αν δεν κάνεις factory reset, το κινητό θα "σέρνεται"... αφού είσαι root, κατέβασε το titanium backup και κάνε backup όλες τις εφαρμογές σου, ώστε όταν κάνεις αναβάθμιση να είναι όλα όπως πριν..

Link to comment
Share on other sites

volume up + volume down + home + power[/QU

 

Ποση ωρα κανει για wipe data/factory reset ή wipe cache partition?Χρειαζεται να ξαναπατησεις το home μονος σου οταν κανεις ενα απο τα 2 για να βγει παλι στο μενου ή το κανει αυτοματα οταν τελειωσει γιατι εμενα εκανε κανα 15 και δεν εκανε κατι απο μονο του?

Επισης γιατι στις πληροφοριες γραφει Kernel Version 2.6.29 root@se-s603 #2 σε eclair unroot?

Edited by gwgos21
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το LauncherPro που δεν μπορώ να κάνω εγκατάσταση, δε μπορώ να συνδέσω και το τηλ στον υπολογιστή. Δεν το αναγνωρίζει καθόλου ότι ρυθμίσεις και αν δοκίμασα, ενώ και το KIES εγκατέστησα και οδηγούς. Άλλαξα από PDA σε μόντεμ και πίσω και πάλι τίποτα. Είχα τη δυνατότητα να δοκιμάσω σε 2 υπολογιστές με windows7 32bit και 64bit. Για τη μεταφορά αρχείων βρήκα εφαρμογή και το συνδέω με wifi. Τι γίνεται όμως με την αναβάθμιση? Ούτε το Odin ούτε το ADB αναγνωρίζει όπως είναι φυσικό.

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

ξανακανε.πριν και μετα το update κανε επαναφορα εργοστασιακων και wipe cache.

προφανως δεν εγινε flash το pda κοματι της rom(αφου λεει jpb)

 

να ξανακανω ολη την διαδικασια ... επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και wipe cache ? πατησα πανω κατω volume κεντρικο και power ... χωρις να επαναλαβω την διαδικασια .... μου ειπε οτι εγινε και μετα μου εδειξε το ιδιο pda:i5800xxjpb...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...