Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hepl!!!γιατι στο odin με πεταει εξω οταν παω να περασω ενα απο τα BOOT: I5800XXJPF-REV02-Bootloader-low-CL794643.tar.md5

PHONE: I5800XXJP4_PHONE.tar.md5

PDA: I5800XXJPF-REV02-PDA-CL794643.tar.md5

CSC: I5800OXXJPF-CSC-MULTI-OXX.tar.md5

 

Και κατι ακομα.Με τι κανω αποσυμπ.τα αρχεια και πως?

Όταν ξαναμπαίνεις υπάρχει η διαδρομή, σωστά; Δε χρειάζεται να αποσυμπιέσεις τα αρχεία. Και δεν είναι απαραίτητο το Bootloader. Θα σου προτείνω να κατεβάσεις την XWJPF η οποία είναι και one-package(uploaded by kyrillos13).

κυριλε σε στην παρακατω φωτογραφια ποιο ειναι το προγραμμα???????????

Ψάξε το ως Quadrand.

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

αυτο v5.0 Extra Package ;;;

 

και ποιο gingerbread

 

αυτο Gingerbread Theme for LauncherPro ;;; η αυτο

Gingerbread Theme with Fly-In Animations ;;:confused:

 

thanks

 

Κατέβασε το v5.0 extra package και μέσα έχει το gingerbread theme που θες :P

 

 

News!

Ανέβηκε ένα update.zip που ενημερώνει την Kyrillos rom σε v5.2.

Αλλαγές:

-Πλέον δεν θα κάνει 2 δεύτερα μέχρι να παίζει δυνατά ο ήχος όταν σας καλούνε. Θα παίζει κατευθίαν!

-Νέο wallpaper

-Άλλαξα 2 εικονίδια στο phone.apk (θα το καταλάβετε όταν σας πάρουν τηλέφωνο

 

DOWNLOAD

 

Περάστε το στην κάρτα μνήμης σας και κάντε restart σε recovery, Επιλέξτε "choose update.zip from sdcard", μετά το δεύτερο και επιλέξτε το zipaki να το εγκαταστήσετε. Μόλις τελειώσει κάντε restart... :) Δεν χρειάζεται wipe.

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Σε καμιά βδομάδα βγαίνει και η άλλη :P

Υ.γ: Ωραίος, εγώ έχω στο desktop έναν 2 duo από 2,13, > 2,80. :P

 

Οπότε σε αναμονή μέχρι την επόμενη εβδομάδα :) Για να είμαι ειλικρινής θέλω να δω με oc cpu(όταν βγάλεις την 5.2)αν θα παίζει στο 1300 ghz χωρίς κολλήματα το angry birds.Εκει μετά θα πω ότι όντως άλλο κινητό.Η δεν παίζει ρόλο μόνο η cpu του galaxy 3?Εννοώ που δεν έχει επεξέργαστη γραφικών.Οποιος γνωρίζει ας μου κόψει από τώρα τα φτερά...χαχαχα :cry:

Link to comment
Share on other sites

Νασαι καλά αστροναύτης!!Τον οδηγο σου τον είχα διαβάσει εξαρχής αλλα μετα απο τοσες σελιδες φορουμ πλέον δεν θυμόμουν που έχω δει τι!Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Οπότε σε αναμονή μέχρι την επόμενη εβδομάδα :) Για να είμαι ειλικρινής θέλω να δω με oc cpu(όταν βγάλεις την 5.2)αν θα παίζει στο 1300 ghz χωρίς κολλήματα το angry birds.Εκει μετά θα πω ότι όντως άλλο κινητό.Η δεν παίζει ρόλο μόνο η cpu του galaxy 3?Εννοώ που δεν έχει επεξέργαστη γραφικών.Οποιος γνωρίζει ας μου κόψει από τώρα τα φτερά...χαχαχα :cry:

 

Με oc παίζουν πιο smooth τα παιχνίδια, αλλά μην φανταστείς τεράστια διαφορά :P Βάλε την v5.1/v5.2 και μετά για oc, μόνο ένα κερνελ φλασάρεις.... Ούτε wipe ούτε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Με oc παίζουν πιο smooth τα παιχνίδια, αλλά μην φανταστείς τεράστια διαφορά :P Βάλε την v5.1/v5.2 και μετά για oc, μόνο ένα κερνελ φλασάρεις.... Ούτε wipe ούτε τίποτα.

 

Η v5.1 με fugumod 2.4 beta3 είναι ήδη φλασαρισμένη στο κινητό μου :) Οπότε περιμένω την επόμενη που μου'πες(v5.2)με oc kernel.Κ εκεί θα δω τις διαφορές μετά :D

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστουμε για ολα Κυριλλε.....

 

 

να ρωτησω επειδη δεν βρισκω την απαντηση το τηλ μου κανει σαν νερακι και κουκιδιτσες απο μεσα απο την οθονη ....

 

καποιος το ειχε αναφερει ξανα........τι σκ*τα ειναι αυτο ????:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστουμε για ολα Κυριλλε.....

 

 

να ρωτησω επειδη δεν βρισκω την απαντηση το τηλ μου κανει σαν νερακι και κουκιδιτσες απο μεσα απο την οθονη ....

 

καποιος το ειχε αναφερει ξανα........τι σκ*τα ειναι αυτο ????:mad::mad::mad:

 

Πρόβλημα του κινητού, είναι ελλατωματικό μάλλον :/ Θέλει service αν στο κάνει πολύ και είναι ενοχλητικό.

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα του κινητού, είναι ελλατωματικό μάλλον :/ Θέλει service αν στο κάνει πολύ και είναι ενοχλητικό.

 

σαν υγρασια ενα πραγμα ωρες ωρες...... και μερικα κουκιδακια λιγο ποιο κατω απο την μεση.......

 

μου αρεσει που φημιζονται για τις οθονες τους.. σκ..τ. στα μουτρα τους....:(:(:(

 

βασικα χθες μου το εκανε λιγοτερο....

και σημερα πανω που εβαλα την ρομ σου και ημουν που χαρουμενος το ειδα παλι....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σ'όλη την παρέα ...

Κύριλλε είσαι πραγματικά καταπληκτικός κ σε ευχαριστούμε για όλα... Μία ερώτηση..

Είδα το καινούριο V5.2....

Πως μπορώ να το φλασάρω? Ως update.zip ?

Από CWM?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σ'όλη την παρέα ...

Κύριλλε είσαι πραγματικά καταπληκτικός κ σε ευχαριστούμε για όλα... Μία ερώτηση..

Είδα το καινούριο V5.2....

Πως μπορώ να το φλασάρω? Ως update.zip ?

Από CWM?

 

Κυριλλος said

"Περάστε το στην κάρτα μνήμης σας και κάντε restart σε recovery, Επιλέξτε "choose update.zip from sdcard", μετά το δεύτερο και επιλέξτε το zipaki να το εγκαταστήσετε. Μόλις τελειώσει κάντε restart... Δεν χρειάζεται wipe. "

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους.

 

Εγώ θα ήθελα σε αυτό το σημείο, αφού δώσω τα εύσημα για άλλη μια φορά στον Κύριλλο και στα υπόλοιπα παιδιά της ομάδας για την καταπληκτική δουλειά που κάνουν, να κάνω μια διαπίστωση.

 

Παρόλα τα καλούδια που ο Κύριλλος και η ομάδα φτιάχνει για το G3, νομίζω πως η όλη διαδικασία έχει αρχίσει και ξεφεύγει από τα όρια της ευκολίας και του προσιτού όσον αφορά στα θέματα των αναβαθμίσεων των εκδόσεων. Με άλλα λόγια, όσο προχωράει το πράγμα αυξάνονται με γεωμετρική πρόοδο οι διαδικασίες που χρειάζεται να κάνει κάποιος για να περάσει τις τελευταίες εκδόσεις. Από εκεί που είχαμε ένα φλασάρισμα με το Odin, τώρα έχουμε τρία φλασαρίσματα, διαγραφές περιεχομένων, κ.λ.π. Είναι δε γεγονός, και αυτό το γνωρίζουν όλοι όσοι ασχολούνται έστω και επιδερμικά με την τεχνολογία (και όχι μόνον), ότι όσο 'ανοίγεις' τον τραχανά (αυξάνεις τις διαδικασίες) αυξάνονται και οι πιθανότητες να συμβούν λάθη. Λάθη που οφείλονται στο συνδυασμό τόσων διαφορετικών εκδόσεων φάσματος, τόσων διαφορετικά στημένων κινητών όσο και στο επίπεδο γνώσεων των περισσότερων χρηστών.

 

Πιστεύω δε ότι τα αιτήματα βοήθειας προς τον Κύριλλο και τα άλλα παιδιά, θα αυξάνονται δραματικά γιατί έχουν γίνει τόσες οι διαδικασίες που είναι απίθανο να μην συμβούν στραβές, κολλήματα, κ.α.

 

Γνωρίζω ότι θα υπάρξουν φίλοι που μπορεί να μην τους αρέσουν αυτά που λέω αλλά αυτό που τελικά γράφω είναι 'δώστε τεχνολογία στον λαό, αλλά τεχνολογία που να μπορεί να την κουμαντάρει και τεχνολογία που να είναι χρηστική'. Εκτός και αν υπάρχει συνειδητή απόφαση ή σκέψεις το thread αυτό να αποτελεί κατά 100% ένα μόνιμο beta lab και μόνο.

 

Καλή συνέχεια στον Κύριλλο και στα παιδιά που ασχολούνται.

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

σαν υγρασια ενα πραγμα ωρες ωρες...... και μερικα κουκιδακια λιγο ποιο κατω απο την μεση.......

 

μου αρεσει που φημιζονται για τις οθονες τους.. σκ..τ. στα μουτρα τους....:(:(:(

 

βασικα χθες μου το εκανε λιγοτερο....

και σημερα πανω που εβαλα την ρομ σου και ημουν που χαρουμενος το ειδα παλι....

 

Μήπως είναι από τη "λίγδα" των δακτύλων; Δεν υπονοώ τίποτα, όλα τα χέρια λεκιάζουν!

Και όντως έχουν καλές οθόνες!

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι από τη "λίγδα" των δακτύλων; Δεν υπονοώ τίποτα, όλα τα χέρια λεκιάζουν!

Και όντως έχουν καλές οθόνες!

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

ωραιος !!!!!! οχι δεν ειναι φιλε μου !!!! απο μεσα ειναι .......:p

 

σε παω....που ελεγε και ο χριστοδουλας !!!!:)

Link to comment
Share on other sites

@treasure Τα πολλαπλά φλασαρίσματα είναι λόγω του CWM (που είναι σε alpha stage ακόμα), γιατί θέλει συγκεκριμένα partitions... Γιαυτό φλασάρεις 2/3 φορές
Link to comment
Share on other sites

Αστροναύτης μια ερωτηση γιατι ταχω ψιλοκάνει πάνω μου τώρα..Εγω που περασα την ρομ του Κυριλλου με τη διαδικασία που σας είπα στο πρώτο μου post χωρίς ποτέ να κάνω το κινητό root με το superoneclick υπάρχει περιπτωση να μου ωγάλει προβλημα? Αν όχι μπορώ να το κανω τωρα root που εχω περασμένη ηδη τη rom και το fugu?
Link to comment
Share on other sites

Αστροναύτης μια ερωτηση γιατι ταχω ψιλοκάνει πάνω μου τώρα..Εγω που περασα την ρομ του Κυριλλου με τη διαδικασία που σας είπα στο πρώτο μου post χωρίς ποτέ να κάνω το κινητό root με το superoneclick υπάρχει περιπτωση να μου ωγάλει προβλημα? Αν όχι μπορώ να το κανω τωρα root που εχω περασμένη ηδη τη rom και το fugu?

 

Μην αγχώνεσε. Ροοτ έχει από μόνη της η ρομ :)

Link to comment
Share on other sites

:p Ειναι ωραία η διαδικασία αλλά φουλ αγχος!! Ευχαριστώ για την φανταστική rom!

 

Παρακαλώ :)

 

Υ.Γ: Βγαίνω βόλτα, οπότε η τεχνική υποστήριξη συνεχίζει μετά τις 12... :)

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα 5.1 όλα μια χαρά με το φλασάρισμα και η ρομ δείχνει πολύ ωραία και πιο σφαιράτη!

Ομως το App2sd γιατί δεν με αφήνει να μεταφέρω εφαρμογές στην εσωτερική μνήμη;

Kyrillos' Rom v9.5 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε αφηνει να περασεις γιατι εχει bug o συγκεκριμενος KERNEL 2.4 beta2. Εαν κατεβασεις τον 2.4 beta3 απο εδω: http://fugumod-i5800.googlecode.com/files/Fugumod_froyo_I5800_standard_v2.4.beta3.tar θα ληθει το προβλημα σου. Τον κανεις Flash σαν ONE PACKAGE χωρις να κανεις WIPΕ και χωρις να χασεις και τιποτα...

 

και εισαι ΚΟΜΠΛΕ!! :)

Mobile:Newman N1 ROM: Etotalk N1v1.0.7 Android version: 4.0.4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...