Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα και απο εμενα παλι...τελικα μετα απο την v3.3 ρομ και η v4.0 ειναι σταθερη στο κινητο μου.επειδη ακουω απο πολλους οτι ηκαινουρια v5.1 ειναι σταθερη πως την βαζω?? κανονικα οπως τις προηγουμενες,???δεν καταλαβαινω τις οδηγιες με μπερδευουν!!πρεπει να παω στην 5μετα 5.1 καιμετα 5.1.1 Σας παρακαλω επειδηδεν ειναι ολοι σχετικοι οπως μερικοι εδω μεσα ας το κανετε λιγο πιο λιανα...ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ολοι οι προηγουμενοι φιλοι εχουν δίκιο.

Καταρχήν ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στον Κυριλλο για την δουλεια που εχει κάνει, σε αντίθεση με την Samsung...

Κατεβασα την εκδοση 5 και είδα τις οδηγίες, αλλα μηπως θα ηταν εύκολο να μπούν στην 1η σελίδα οδηγίες (οπως έγινε και με την 2.2) για ολους εμάς τους άσχετους, για το πως από την 2.1 ή 2.2 να πάμε ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ στην 5.Χ ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

;)

Επίσης μια διευκρίνηση: ποια/ες εκδόσεις έχουν και ποιές δεν έχουν Ελληνικό πληκτρολόγιο?

Edited by amkokos

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

εβαλα τον 2.4 beta3 kernel 800 MHz αλλα κολλουσε απιστευτα σε σημειο να μην μπορω να κανω και πολλα πραγματα ευκολα. γι αυτο εβαλα τον απλο 2.4 beta3 ο οποιος λειτουργει πολυ καλυτερα.

στην 5.1 κι εγω απο σημερα και θα τεσταρω καναδυο μερες..

κυριλλε, 5.1 oc θα βγει;

 

υγ: ο αστροναυτης που ειναι...;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά, είχα την 5.0 Final. Έκανα reboot σε CWM και έκανα wipe data/cache. Μετά μπήκα σε download mode φλάσαρα την 5.1 και μετά πάλι σε download mode και πέρασα την 5.1.1 (τον kernel). Μετά πέρασα το fs.convert στην sd, εκεί που λέει ο Κύριλλος και έκανα reboot. Μέχρι τώρα φαίνεται ότι δούλεψε και έτσι. Μια χαρά είναι το κινητό μέχρι στιγμής. Έκανα κάτι λάθος;
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι? ποτε γινεται αυτο?(When the phone reboots will stuck on an android icon screen. Press the menu button, and do a wipe data/factory reset & wipe cache & reboot..)

 

το ανθρωπακι με το θαυμαστικο δεν μου το εβγαλε να ανησυχω?

Edited by millernet
Link to comment
Share on other sites

υγ: ο αστροναυτης που ειναι...;

Ο αστροναυτης εδω ειναι και παρακολουθει διχως κινητο πλεον τις εξελιξεις αλλα παραλληλα ετοιμαζει και μια εκπληξη.

Σε λιγες μερες θα υπαρξουν νεοτερα

Ευχαριστω για το ενδιαφερον

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησούλα. Εχω βάλει την 5.1 αλλα δεν φλάσαρα kernel. Μεσα στο menu λεει οτι έχει την 2.6.32.9 fugumod. Είναι σωστό ή πρέπει να κάνω κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Μόνο το kernel έμεινε και το partition...

 

Edit: Έτοιμο!!! Απλά τέλειο...Κινητό Galaxy 3K GT-I5800 (όπου K=Kyrillos!!!)

Edited by pkatsaras
Link to comment
Share on other sites

Ώπα! Ήρθαν τα ζόρια!!! Kyrille help! Γιατί δεν ανοίγει μετά το partition? Έχει κολλήσει στο ανθρωπάκι!!! Δεν έχω ξανακάνει με CWM partition...
Link to comment
Share on other sites

Ώπα! Ήρθαν τα ζόρια!!! Kyrille help! Γιατί δεν ανοίγει μετά το partition? Έχει κολλήσει στο ανθρωπάκι!!! Δεν έχω ξανακάνει με CWM partition...

 

Έκανες wipe data μετά το partition?

Link to comment
Share on other sites

Έκανες wipe data μετά το partition?

 

Όχι...Έκανα τώρα wipe data/cache και άνοιξε. Επίσης έφτιαξα ένα fs.convert με mmcblk0p2 ext4 το έβαλα και έκανα επανεκκίνηση. Έκανα μλκια;

Link to comment
Share on other sites

Όχι...Έκανα τώρα wipe data/cache και άνοιξε. Επίσης έφτιαξα ένα fs.convert με mmcblk0p2 ext4 το έβαλα και έκανα επανεκκίνηση. Έκανα μλκια;

 

Δεν νομίζω ότι έκανες ******* αλλά δεν χρειαζόταν. Το παρτιτιον είναι ήδη ext4. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι έκανες ******* αλλά δεν χρειαζόταν. Το παρτιτιον είναι ήδη ext4. :)

 

Τεσπα το είδα στο xda...Έχω 1GB sd έκανα 128ΜΒ το πρώτο που ζητάει και 64ΜΒ το δεύτερο. Καλά είναι;

Link to comment
Share on other sites

Τεσπα το είδα στο xda...Έχω 1GB sd έκανα 128ΜΒ το πρώτο που ζητάει και 64ΜΒ το δεύτερο. Καλά είναι;

 

Έτσι και έτσι. εγώ έχω 512mb (και 256mb καλά είναι) και 0.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι και έτσι. εγώ έχω 512mb (και 256mb καλά είναι) και 0.

 

Αν θέλω να ξανακάνω partition κάνω format στην sd και ξανά την διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλω να ξανακάνω partition κάνω format στην sd και ξανά την διαδικασία;

 

σωστά :P

Link to comment
Share on other sites

σωστά :P

 

Thanx!!! Πάντως είναι μακράν η καλύτερη Rom σου κατ' εμέ έτσι όπως την βλέπω! Θα μείνω πολύ καιρό με αυτή στο λέω. Μόνο αν παίξει κάτι με gingerbread μπορεί να αλλάξω!!!

Link to comment
Share on other sites

Thanx!!! Πάντως είναι μακράν η καλύτερη Rom σου κατ' εμέ έτσι όπως την βλέπω! Θα μείνω πολύ καιρό με αυτή στο λέω. Μόνο αν παίξει κάτι με gingerbread μπορεί να αλλάξω!!!

 

Μπορεί το καλοκαίρι που θα έχω χρόνο, να προσπαθήσω να κάνω port την Cyanogen!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ όπως είχα έτοιμη τη sd από την 5.0 final έτσι την άφησα (με partition sd από CWM την είχα κάνει). Δούλεψε κανονικά πάντως χωρίς πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί το καλοκαίρι που θα έχω χρόνο, να προσπαθήσω να κάνω port την Cyanogen!

 

Ωραίος!!! Άντε καλό τελείωμα με τις εξετάσεις σου και καλά αποτελέσματα!!! Keep Rom-ing!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ όπως είχα έτοιμη τη sd από την 5.0 final έτσι την άφησα (με partition sd από CWM την είχα κάνει). Δούλεψε κανονικά πάντως χωρίς πρόβλημα.

 

Είχα την 4.0 final...Δεν το έπαιξα το ενδεχόμενο να μου στραβώσει κάτι!!! Τα διέγραψα όλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ ούτε partition εκανα, ούτε έβαλα kernel και δουλέυει μια χαρά! Αν μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ ούτε partition εκανα, ούτε έβαλα kernel και δουλέυει μια χαρά! Αν μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος

 

Δεν χρειάζεται παρτιτιον. Το κερνελ είναι μια ανανεωμένη έκδοση που διορθώνει κάτι bugs.

Link to comment
Share on other sites

Κυρίλλε φλάσαρα την v5.1 Καταρχάς να βάλω το kernel 2.4 beta3?Κ αν ναι που το τοποθετώ το αρχείο αυτό στο odin?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...