Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε εμένα μου την αναγνώριζε κάποτε αλλά μετά κατάλαβα ότι είχα βάλει λάθος την σιμ. για τσέκαρε αν την έχεις βάλει σωστά.

 

πιστευω οτι την βαζω σωστα.προς τα κατω οι επαφες της σιμ και το κοψιμο αριστερα.(με την οθονη να κοιταει πανω)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα,

εχω ενα θεματακι προσπαθοντας να κανω παρτισιον στην καρτα για το link2sd... ξεκινησα με καθαρη καρτα φορμαρισμενη σε fat, ακολουθω τα βηματα του οδηγου με το mini tool και αφου κανω resize οταν παω να κανω create στο unallocated κοματι δεν με αφηνει... μου λεει συνεχως οτι πρεπει να σβησω πρωτα ολα τα παρτισιον αλλα δεν υπαρχει κανενα γιατι μολις εχω φορμαρει την καρτα... ( η πλακα ειναι οτι ειχα ξανα κανει τη διαδικασια με eclair και δεν μου ειχε βγαλει κανενα προβλημα... ) υπαρχει αλος τροπος να γινει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

εχω ενα θεματακι προσπαθοντας να κανω παρτισιον στην καρτα για το link2sd... ξεκινησα με καθαρη καρτα φορμαρισμενη σε fat, ακολουθω τα βηματα του οδηγου με το mini tool και αφου κανω resize οταν παω να κανω create στο unallocated κοματι δεν με αφηνει... μου λεει συνεχως οτι πρεπει να σβησω πρωτα ολα τα παρτισιον αλλα δεν υπαρχει κανενα γιατι μολις εχω φορμαρει την καρτα... ( η πλακα ειναι οτι ειχα ξανα κανει τη διαδικασια με eclair και δεν μου ειχε βγαλει κανενα προβλημα... ) υπαρχει αλος τροπος να γινει?

 

Δοκίμασε να κάνεις apply πριν το "create" και μετά δοκίμασε να φτιάξεις το δευτερο partition.

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

μπα... ουτε αυτο δεν επιασε... απλα δεν θελει να γινει...

 

Μέσω του τηλ το κάνεις; Ή από card reader; Δοκίμασε να σβήσεις τα partitions και αντι να κάνεις ένα και μετά resize, κάνε ένα πχ 800ΜΒ και τα υπόλοιπα 200ΜΒ το δεύτερο.

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

το κανω μεσω του τηλ οχι με card reader.

το δοκιμασα να τα σβησω και μετα εκανα create 1παρτισιον 1,4G και αλλο 1 το υπολοιπο (2G καρτα) αλλα δεν μου το εκανε παλι...

τωρα δοκιμαζω να κανω κανονικο φορματ στην κατα (απο το disk management των windows γιατι ειχα κανει quick) και μετα παλι τη διαδικασια του οδηγου, μηπως και ετσι φτιαξει...

Link to comment
Share on other sites

το κανω μεσω του τηλ οχι με card reader.

το δοκιμασα να τα σβησω και μετα εκανα create 1παρτισιον 1,4G και αλλο 1 το υπολοιπο (2G καρτα) αλλα δεν μου το εκανε παλι...

τωρα δοκιμαζω να κανω κανονικο φορματ στην κατα (απο το disk management των windows γιατι ειχα κανει quick) και μετα παλι τη διαδικασια του οδηγου, μηπως και ετσι φτιαξει...

 

τελια πρεπει να εχει προβλημα η καρτα μαλον γιατι την εβαλα σε ανταπτορα στο card reader και δεν την αναγνωριζει.... οποτε δοκιμασα μια παλιοτερη καρτα που ειχα 1gb και εκανε το παρτισιον κανονικα... και δουλευει και κανονικα το link2sd. οποτε παω για καινουργια καρτα μαλον. ευχαριστω για τη βοηθεια :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας εχω froyo 2.2 rom v3.3 .εδω αρχιζει το προβλημα με την 3.3 δουλευε κανονικα το κινητο ωσπου βγηκε η v5.0 beta2 του κυριλλου την φλασαρο και το κινητο αρχιζει και κολλαει τραγικα....ξαναφλασαρω 1-2-3 βαζω την 5.0rc 1-2-3 φορες τα ιδια σερνετε κολλαει πρεπει να βγαλω μπαταρια για να ξαναδουλεψει οσπου ανοιγει λειτουργει κανονικα μεχρι να κανω μια λειτουργεια και παλι τα ιδια....μεχρι που απελπιστικα ξαναγυρισα στηνν 3.3 και βρικα την υγεια μου...τι μπορει να φταιει?? ευχαριστω :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως τα ιδια συμπτωματα εχω και εγω. Μονο σε παλιες εκδοσεις ειναι πιο stable. Στην 4.0 παιζει καλα σε εμενα...αλλα σε κατι ασχετες εφαρμογες π.χ ραδιο κολλαει και παλι
Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιση απο 4 του Κυριλλου σε 5.0 beta1 ολα δουλευουν γενικα καλα εδω και 10 μερες με καποια κοληματα.2-3 συνολικα. δεν χρειαστηκε να κανω wipe cache ουτε wipe data. Την καρτα (8 Giga class 4) την ειχα χωρισει με partition (1+7) απο την προηγουμενη αναβαθμιση στην 4

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Όταν κάνεις μία ερώτηση είσαι ανόητος για πέντε λεπτά. Αν δεν κάνεις ποτέ ερωτήσεις:cry:, θα μείνεις ανόητος για όλη σου τη ζωή
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια!!!!!!Περασα τη 4 του Κυριλλου και μου βγαζει οτι η μνημη του τηλεφωνου ειναι 0!!!Τι φταιει;;;;Δοκιμασα να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και οταν παει να ανοιξει μου γραφει: your storage not prepared yet,please use UI menu for format and reboot actions.Τι κανω τωρα; Edited by minasc
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια!!!!!!Περασα τη 4 του Κυριλλου και μου βγαζει οτι η μνημη του τηλεφωνου ειναι 0!!!Τι φταιει;;;;Δοκιμασα να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και οταν παει να ανοιξει μου γραφει: your storage not prepared yet,please use UI menu for format and reboot actions.Τι κανω τωρα;

 

κανε factory reset μέσω recovery

Link to comment
Share on other sites

λοιπον βλέπω οτι μερικοι έχετε πρόβλημα με την έκδοση 5 πριν φλασαρετε καντε wipe cache factory reset μεσω recovery γιατι κ εγω αντιμετωπισα προβλημα βασικα κολληματα κ τετοια.. κ τωρα έχω 5.0 beta2 και το κινητο πεταει να ναι καλα ο kyrillos.
Link to comment
Share on other sites

κανε factory reset μέσω recovery

 

Ελπιζω να πετυχει!!!Ευχαριστω!!!.........ΠΕΤΥΧΕ!!!!!! Εγινα και λιγο απληστος και περασα τη 5 beta 2 τελικα!!!

Edited by minasc
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται η final σε περίπου 2 ώρες (overclock and non overclock), με fixes για το πληκτρολόγιο, και αρκετά σταθερή με καλή μπαταρία. Δυστυχώς το kernel με το 1% battery mod δεν είναι ακόμη έτοιμο. (OC=fugumod 2.4 alpha5 & NON OC= fugumod 2.2).
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται η final σε περίπου 2 ώρες (overclock and non overclock), με fixes για το πληκτρολόγιο, και αρκετά σταθερή με καλή μπαταρία. Δυστυχώς το kernel με το 1% battery mod δεν είναι ακόμη έτοιμο. (OC=fugumod 2.4 alpha5 & NON OC= fugumod 2.2).

 

Εισαι τεραστιος!!!Θα περιμενουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εισαι τεραστιος!!!Θα περιμενουμε!!!!

 

Επίσης το προεπιλεγμένο θέμα θα είναι το honeycomb αλλά θα μπορείτε να επιλέξετε ή το stock της samsung ή το gingerbread, και θα το φλασάρετε μέσω CWM Recovery. :P

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το προεπιλεγμένο θέμα θα είναι το honeycomb αλλά θα μπορείτε να επιλέξετε ή το stock της samsung ή το gingerbread, και θα το φλασάρετε μέσω CWM Recovery. :P

 

Καποια στιγμη να εξηγησετε ομως και σε εμας τους ψιλοασχετους πως δουλευει αυτο(CWM recovery)!!! Μολις μαθαμε το ODIN!!!! Χαχαχα!!

Edited by minasc
Link to comment
Share on other sites

Καποια στιγμη να εξηγησετε ομως και σε εμας τους ψιλοασχετους πως δουλευει αυτο(CWM recovery)!!! Μολις μαθαμε το ODIN!!!! Χαχαχα!!

 

οντως... πειτε κατι..

Link to comment
Share on other sites

Καποια στιγμη να εξηγησετε ομως και σε εμας τους ψιλοασχετους πως δουλευει αυτο(CWM recovery)!!! Μολις μαθαμε το ODIN!!!! Χαχαχα!!

 

Έχω οδηγίες μέσα σε ένα v5.0_extra package που ετοιμάζω. :P Είναι πολύ εύκολο. Μια φορά το κάνεις και το μαθαίνεις.

Link to comment
Share on other sites

Καποια στιγμη να εξηγησετε ομως και σε εμας τους ψιλοασχετους πως δουλευει αυτο(CWM recovery)!!! Μολις μαθαμε το ODIN!!!! Χαχαχα!!

 

12 points και απο εμενα

Kyrillos' Rom 10
Link to comment
Share on other sites

Έχω οδηγίες μέσα σε ένα v5.0_extra package που ετοιμάζω. :P Είναι πολύ εύκολο. Μια φορά το κάνεις και το μαθαίνεις.

 

Ημουν σιγουρος!!!ΟΚ φιλαρακι,θα περιμενουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έτοιμη η v5.0 αλλά δεν δουλεύει το -ελληνικό- πληκτρολόγιο. Θα φτιαχτεί το επόμενο update.. sorry αλλά δεν έχω χρόνο να το ψάξω.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έτοιμη η v5.0 αλλά δεν δουλεύει το -ελληνικό- πληκτρολόγιο. Θα φτιαχτεί το επόμενο update.. sorry αλλά δεν έχω χρόνο να το ψάξω.

 

εχεις κανει καταπληκτικη δουλεια που αξιζει να περιμενουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...