Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!! :D:D:D

 

Βασίλης

Λαμβάνω αργά αλλά απολαυστικάάάάάάάά κάτι ταπεινά δυαδικά αρχεία!!! Λέτε να δουλέψει και να τα καταφέρουμε ?!? Για να δούμε!!! :)

 

ΥΓ. Παρεπιπτόντως Κύριλλε, είχα ήδη κατεβάσει ακόμα πιο αρχαία έκδοση Kies από αυτήν που πρότεινες (πριν ακόμα ποστάρεις εννοείται) για να είμαι on the safe side!!! :rolleyes:

 

Άντε να δούμε!

 

Βασίλης

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λαμβάνω αργά αλλά απολαυστικάάάάάάάά κάτι ταπεινά δυαδικά αρχεία!!! Λέτε να δουλέψει και να τα καταφέρουμε ?!? Για να δούμε!!! :)

 

ΥΓ. Παρεπιπτόντως Κύριλλε, είχα ήδη κατεβάσει ακόμα πιο αρχαία έκδοση Kies από αυτήν που πρότεινες (πριν ακόμα ποστάρεις εννοείται) για να είμαι on the safe side!!! :rolleyes:

 

Άντε να δούμε!

 

Βασίλης

 

Θα δουλέψει σίγουρα !!! άντε να κατέβει το firmware :)

 

Υ.Γ: ωραίος !! :)

Link to comment
Share on other sites

Λαμβάνω αργά αλλά απολαυστικάάάάάάάά κάτι ταπεινά δυαδικά αρχεία!!! Λέτε να δουλέψει και να τα καταφέρουμε ?!? Για να δούμε!!! :)

 

ΥΓ. Παρεπιπτόντως Κύριλλε, είχα ήδη κατεβάσει ακόμα πιο αρχαία έκδοση Kies από αυτήν που πρότεινες (πριν ακόμα ποστάρεις εννοείται) για να είμαι on the safe side!!! :rolleyes:

 

Άντε να δούμε!

 

Βασίλης

 

Θα δουλέψει, μη μασάς...:happy:

Όλοι είμαστε μαζί σου...:dance:

Link to comment
Share on other sites

Θα δουλέψει, μη μασάς...:happy:

Όλοι είμαστε μαζί σου...:dance:

Μάλλον πέτυχε!!!

 

Λέω μάλλον γιατί σε κάποια στιγμή το Kies αναγνώρισε το κινητό μου σαν I9000!!!!

 

Ήμαρτον Kies !!!! :lol:

 

Καληνύχτα παιδιά!

 

Βασίλης

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πέτυχε!!!

 

Λέω μάλλον γιατί σε κάποια στιγμή το Kies αναγνώρισε το κινητό μου σαν I9000!!!!

 

Ήμαρτον Kies !!!! :lol:

 

Καληνύχτα παιδιά!

 

Βασίλης

 

Μπράβο...

:cool::cool::cool::cool::cool:

Link to comment
Share on other sites

παιδες επανερχομαι ξανα με το προβλημα μου.....

 

ματαια λοιπον κανοντας απειρα hard reset, επανεγκαταστησεις του kies, επαννεκινησεις του Pc, αλλαγη pc, εγκατασταση drivers ειτε μεσο Κιες ειτε μεσο χειροκινητης εγκαταστασης, το προβλημα παραμενει: ΚΑΘΕ ΠΟΥ ΣΥΝΔΕΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ¨ΑΓΝΩΣΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ USB" .ειτε ειμαι σε recovery mode, ειτε σε download mode ειτε οπως αλλιως μπορεις να το συνδεσεις. φορτιζει κανονικα αλλα ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ. το προβλημα ειναι στο SOFTWARE του κινητου. υπαρχει αλλος τροπος να κανεις SO HARD RESET στο galaxy 3 ή αυριο πουρνο πουρνο στην samsung?

 

ΥΓ. προσπαθησα να περασω την froyo, εκανα backup, root, unroot, factory settings, κλησιμο, ανοιγμα.....ΜΠΕΤΟ!!!ΕΔΩ ΚΟΛΛΗΣΑΜΕ!!

Edited by spirosteam
Link to comment
Share on other sites

παιδες επανερχομαι ξανα με το προβλημα μου.....

 

ματαια λοιπον κανοντας απειρα hard reset, επανεγκαταστησεις του kies, επαννεκινησεις του Pc, αλλαγη pc, εγκατασταση drivers ειτε μεσο Κιες ειτε μεσο χειροκινητης εγκαταστασης, το προβλημα παραμενει: ΚΑΘΕ ΠΟΥ ΣΥΝΔΕΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ¨ΑΓΝΩΣΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ USB" .ειτε ειμαι σε recovery mode, ειτε σε download mode ειτε οπως αλλιως μπορεις να το συνδεσεις. φορτιζει κανονικα αλλα ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ. το προβλημα ειναι στο SOFTWARE του κινητου. υπαρχει αλλος τροπος να κανεις SO HARD RESET στο galaxy 3 ή αυριο πουρνο πουρνο στην samsung?

 

ΥΓ. προσπαθησα να περασω την froyo, εκανα backup, root, unroot, factory settings, κλησιμο, ανοιγμα.....ΜΠΕΤΟ!!!ΕΔΩ ΚΟΛΛΗΣΑΜΕ!!

 

στείλε pm στον tyxerakias. Μπορεί να ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδια. Όταν κανω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων παίζει ρολο αν έχουμε την sd ή όχι; Χάνουμε κάτι (σε εφαρμογές) από όταν το αγοράσαμε; Θα κανω επαναφορα μήπως και στρώσει και συνδέεται με το kies.(Έχω την 2.1.1). Ολα τα άλλα δεν πιάσανε...
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

παιδες επανερχομαι ξανα με το προβλημα μου.....

 

ματαια λοιπον κανοντας απειρα hard reset, επανεγκαταστησεις του kies, επαννεκινησεις του Pc, αλλαγη pc, εγκατασταση drivers ειτε μεσο Κιες ειτε μεσο χειροκινητης εγκαταστασης, το προβλημα παραμενει: ΚΑΘΕ ΠΟΥ ΣΥΝΔΕΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ¨ΑΓΝΩΣΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ USB" .ειτε ειμαι σε recovery mode, ειτε σε download mode ειτε οπως αλλιως μπορεις να το συνδεσεις. φορτιζει κανονικα αλλα ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ. το προβλημα ειναι στο SOFTWARE του κινητου. υπαρχει αλλος τροπος να κανεις SO HARD RESET στο galaxy 3 ή αυριο πουρνο πουρνο στην samsung?

 

ΥΓ. προσπαθησα να περασω την froyo, εκανα backup, root, unroot, factory settings, κλησιμο, ανοιγμα.....ΜΠΕΤΟ!!!ΕΔΩ ΚΟΛΛΗΣΑΜΕ!!

 

Ναι μου έστειλε κι εμένα εδώ και καιρό, ό,τι και να δοκίμασε δε δουλεύει. Ένα πράγμα δε θυμάμαι αν ρώτησα... σε άλλο pc έχεις δοκιμάσει να το συνδέσεις;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ναι μου έστειλε κι εμένα εδώ και καιρό, ό,τι και να δοκίμασε δε δουλεύει. Ένα πράγμα δε θυμάμαι αν ρώτησα... σε άλλο pc έχεις δοκιμάσει να το συνδέσεις;

 

 

σε 3 διαδορετικους υπολογιστες, συν οτι και στους 3 δοκιμασα απεγκατασταση και ξανα μανα, τους drivers της @@ συσκευης μας και αυτοματα και χειροκινητα...... παω για service και μαλλον θα βαλω το χερι στην τσεπη μιας και το κωλοεικονιδιο του superuser δεν λεει βα φυγει....οποτε.....buy buy εγγυηση@@@!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

σε 3 διαδορετικους υπολογιστες, συν οτι και στους 3 δοκιμασα απεγκατασταση και ξανα μανα, τους drivers της @@ συσκευης μας και αυτοματα και χειροκινητα...... παω για service και μαλλον θα βαλω το χερι στην τσεπη μιας και το κωλοεικονιδιο του superuser δεν λεει βα φυγει....οποτε.....buy buy εγγυηση@@@!!!!!!!

 

Δοκίμασες να βγάλεις την κάρτα SD και μετά να το συνδέσεις;

Link to comment
Share on other sites

παιδια ολο το σουκου εβγαλα τα ματια μου!!! πιστευω οτι δοκιμασα τα παντα@!!! με, χωρις, με αλλη sd , τα παντα...... δεν ξερω στο service τι θα μπορεσουν να κανουν αραγε. δεν πιστευω να ειναι θεμα hardware αλλα software. τι τροπο εχουν (εαν εχουν) να το επαναφερουν αραγε????
Link to comment
Share on other sites

παιδια ολο το σουκου εβγαλα τα ματια μου!!! πιστευω οτι δοκιμασα τα παντα@!!! με, χωρις, με αλλη sd , τα παντα...... δεν ξερω στο service τι θα μπορεσουν να κανουν αραγε. δεν πιστευω να ειναι θεμα hardware αλλα software. τι τροπο εχουν (εαν εχουν) να το επαναφερουν αραγε????

 

Καλά ξεμπερδέματα... :worry:

Link to comment
Share on other sites

σε 3 διαδορετικους υπολογιστες, συν οτι και στους 3 δοκιμασα απεγκατασταση και ξανα μανα, τους drivers της @@ συσκευης μας και αυτοματα και χειροκινητα...... παω για service και μαλλον θα βαλω το χερι στην τσεπη μιας και το κωλοεικονιδιο του superuser δεν λεει βα φυγει....οποτε.....buy buy εγγυηση@@@!!!!!!!

 

To εικονίδιο μπορεί να φύγει, βάλε το root explorer, μπες στο /system/app , πάτα πάνω δεξιά το mount R/W, και μετά βρες και σβήσε το superuser.apk σ'αυτό το directory... μετά κάνε reboot.

 

Και πες τί έγινε.

 

Μην αγχώνεσαι για το εικονίδιο υπάρχουν πολλοί τρόποι για να φύγει.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

den μου εχει εικονιδιο πουθενα πανω δεξια mouνd r/w (τι σημaiνει...?) αλλα μου γραφει οτι ειμαι mounted.... τελοσπαντων το κανω ομως (σβυνω την εφαρμογη) κανω επαννεκινηση και τσουπ!!! νατο παλι......
Link to comment
Share on other sites

Επειδή εδώ αντιμετωπίσει και γω προβλήματα με drivers μήπως να έβρισκες φρέσκα windows, που δεν έχουν άλλες εγκαταστάσεις και να έβαζες το κιες πρώτο πρώτο;

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1)

2) Όχι, δε θα ξαναεμφανιστεί. Οπότε αν νομίζεις οτί θα τη χρειαστείς, κράτα backup πριν τη σβήσεις.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.πάντως αν σβηστούν αυτά χωρίς μπακαπ τότε και ανροοτ να γίνει δε χάνεται η εγγύηση;;;

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Επειδή θέλω να τσεκάρω την εύρυθμη λειτουργία του Kies, θα μπορούσε να επιβεβαιώσει κάποιο μέλος που δεν έχει κάνει στο παρελθόν rooting στο Galaxy 3 του, εαν του εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα το Kies όταν ζητάει update λογισμικού?

 

Δεν έχω πρόβλημα να μην μου βγάζει μήνυμα ότι δεν υπάρχει νεότερο update, εφόσον έχω το πιο πρόσφατο, αλλά με νοιάζει να μην μου βγάζει άρες-μάρες-κουκουνάρες! Με άλλα λόγια το παρακάτω λεκτικό είναι αυτό που βγάζει και σε κάποιον που δεν έχει rootάρει ποτέ το κινητό του?

 

Σας ευχαριστώ.

 

Βασίλης

 

Edited by treasure

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Επειδή θέλω να τσεκάρω την εύρυθμη λειτουργία του Kies, θα μπορούσε να επιβεβαιώσει κάποιο μέλος που δεν έχει κάνει στο παρελθόν rooting στο Galaxy 3 του, εαν του εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα το Kies όταν ζητάει update λογισμικού?

 

Δεν έχω πρόβλημα να μην μου βγάζει μήνυμα ότι δεν υπάρχει νεότερο update, εφόσον έχω το πιο πρόσφατο, αλλά με νοιάζει να μην μου βγάζει άρες-μάρες-κουκουνάρες! Με άλλα λόγια το παρακάτω λεκτικό είναι αυτό που βγάζει και σε κάποιον που δεν έχει rootάρει ποτέ το κινητό του?

 

Σας ευχαριστώ.

 

Βασίλης

 

http://img831.imageshack.us/img831/9748/kies0.jpg

 

Το επιβεβαιώνω εγώ. Τα ίδια βγάζει και σε μένα που δεν έχω κάνει ποτέ rooting. ;)

Link to comment
Share on other sites

Το επιβεβαιώνω εγώ. Τα ίδια βγάζει και σε μένα που δεν έχω κάνει ποτέ rooting. ;)

Σε ευχαριστώ theta!

 

Now I can rest in Peace! :lol:

 

Βασίλης

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κι από μένα. Αναγκαστικά σημερα ''επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων'' και διαμόρφωση της sd. Από τότε όλα καλά με το kies. Συνδέεται κανονικότατα... Μίλησα και με Mls, μου είπαν να χρησιμοποιήσω το back up της sd. Δουλεύει καλά εκτός από λίγα κολλήματα. Αν ξέρει κάποιος ας μου πει εκτός το αρχείο της εφαρμογής και τον ''intrinsyc'' έχει κάποιο άλλο φάκελο για το Mls στην sd;
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κι από μένα. Αναγκαστικά σημερα ''επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων'' και διαμόρφωση της sd. Από τότε όλα καλά με το kies. Συνδέεται κανονικότατα... Μίλησα και με Mls, μου είπαν να χρησιμοποιήσω το back up της sd. Δουλεύει καλά εκτός από λίγα κολλήματα. Αν ξέρει κάποιος ας μου πει εκτός το αρχείο της εφαρμογής και τον ''intrinsyc'' έχει κάποιο άλλο φάκελο για το Mls στην sd;

 

μου φαίνεται όχι.

 

 

 

Froyo News:

Έρχεται καινούρια έκδοση Froyo και λογικά καλύτερη και πιο σταθερή.

πληροφορίες: Model: GT-I5800 | Code: DBT | Version: I5800XXJPA/I5800OXXJPA/I5800XXJP2 | Date: 30.11.2010 11:57 | Size: 124,35 MB | ID: 3122381675

μόλις ανέβει στο internet θα σας ενημερώσω :)

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Froyo News:

Έρχεται καινούρια έκδοση Froyo

μόλις ανέβει στο internet θα σας ενημερώσω :)

 

ωχ κύριλλε μόλις είχα ενα Deja Vu... :lol: :p

 

αντε να δούμε στο κινητάκι μας φώς..

Link to comment
Share on other sites

Froyo News:

Έρχεται καινούρια έκδοση Froyo και λογικά καλύτερη και πιο σταθερή.

πληροφορίες: Model: GT-I5800 | Code: DBT | Version: I5800XXJPA/I5800OXXJPA/I5800XXJP2 | Date: 30.11.2010 11:57 | Size: 124,35 MB | ID: 3122381675

μόλις ανέβει στο internet θα σας ενημερώσω :)

 

Ναιιι :up:

 

Go go Kyrillos!! Δώσε froyo στο λαό! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...