Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Έχω ένα μικρό προβληματάκι. Εδώ και κάνα εικοσαήμερο δεν μπορώ να στείλω sms. Λαμβάνω αλλά δεν στέλνω.

Δεν ξέρω τι έχει συμβεί , αλλά όταν γράφω ένα μήνυμα και το στέλνω δεν φτάνει ποτέ και γράφει συνεχώς αποστολή. Έχει κανεις καμιά ιδέα??? Που στο καλό υπάρχει στις ρυθμίσεις το τηλέφωνο του κέντρου μηνυμάτων ή φραγή (αν υπάρχει) ??? Προγράμματα : Handcent SMS και το κλασσικο που έρχεται με το Android.

 

 

εμενα εστρωσε με ενα απλο reboot...τι να πω μαλλον εφαγε σκαλωμα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έστρωσε, μην με ρωτήσετε πως.... Παίζει και το κλείσιμο - άνοιγμα που του έκανα !!!!!!!!!!!!

Thanks anyway για τις απαντήσεις.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Έστρωσε, μην με ρωτήσετε πως.... Παίζει και το κλείσιμο - άνοιγμα που του έκανα !!!!!!!!!!!!

Thanks anyway για τις απαντήσεις.

 

:lol: βρεθηκε η λυση λοιπον!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, ειμαι νεος στον χωρο του android και θελω μια μικρη βοηθεια... θελω να περασω ενα gps προγραμμα στο κινητο αλλα δεν βρισκω κατι.. κατεβασα το sygic aura αλλα δεν μου λειτουργει..εχετε να προτινετε κατι και κυριως να ειναι τσαμπα η εφαρμογη?? ευχαριστω :)

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Τσάμπα πρόγραμμα πλοήγησης και νόμιμα δεν το βλέπω να υπάρχει.

 

Μόνο αν έχεις συμβόλαιο με κάμποσα MB δωρεάν data μπορείς να χρησιμοποιήσεις την πλοήγηση των google maps, που είναι δωρεάν αλλά οι χάρτες κατεβαίνουν από το internet (γιαυτό και η ανάγκη για data).

 

Αναρωτιέμαι βέβαια αν τα google maps κάνουν κάποιου είδους caching, π.χ. είσαι σπίτι, σχεδιάζεις μια διαδρομή και οι χάρτες κατεβαίνουν από το wifi -- φυσικά αν χαθείς, χάθηκες!

Link to comment
Share on other sites

Τσάμπα πρόγραμμα πλοήγησης και νόμιμα δεν το βλέπω να υπάρχει.

 

Μόνο αν έχεις συμβόλαιο με κάμποσα MB δωρεάν data μπορείς να χρησιμοποιήσεις την πλοήγηση των google maps, που είναι δωρεάν αλλά οι χάρτες κατεβαίνουν από το internet (γιαυτό και η ανάγκη για data).

 

Αναρωτιέμαι βέβαια αν τα google maps κάνουν κάποιου είδους caching, π.χ. είσαι σπίτι, σχεδιάζεις μια διαδρομή και οι χάρτες κατεβαίνουν από το wifi -- φυσικά αν χαθείς, χάθηκες!

 

μπορεις απο το σπιτι σου να κατεβαζεις κουτακια των 10 τετραγωνικων μιλιων απο το google maps και να τα εχεις αποθηκευμενα στη συσκευη σου (μεσω labs, δες το παρακατω λινκ)

 

http://www.robblatt.com/technology/google-maps-pre-caching-on-google-maps-for-android/

 

παρολα αυτα δε νομιζω οτι η πλοηγηση της google δουλευει και τοσο καλα στη χωρα μας, στη συσκευη μας συγκεκριμενα δε νομιζω οτι οτι σε αφηνει καν να τη χρησιμοποιησεις , αλλα και να σε αφηνε, εγω δε θα το πολυεμπιστευομουν, καθως οι χαρτες εχουν αρκετα θεματακια ως προς την αξιοπιστια (πχ μονοδρομοι)

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

μπορεις απο το σπιτι σου να κατεβαζεις κουτακια των 10 τετραγωνικων μιλιων απο το google maps και να τα εχεις αποθηκευμενα στη συσκευη σου (μεσω labs, δες το παρακατω λινκ)

 

http://www.robblatt.com/technology/google-maps-pre-caching-on-google-maps-for-android/

 

παρολα αυτα δε νομιζω οτι η πλοηγηση της google δουλευει και τοσο καλα στη χωρα μας, στη συσκευη μας συγκεκριμενα δε νομιζω οτι οτι σε αφηνει καν να τη χρησιμοποιησεις , αλλα και να σε αφηνε, εγω δε θα το πολυεμπιστευομουν, καθως οι χαρτες εχουν αρκετα θεματακια ως προς την αξιοπιστια (πχ μονοδρομοι)

 

καπως μεσω τορρεντ η' κατι τετοιο?? και το sygic ποθ κατεβασα απο εκει δουλευε μια χαρα και ξαφνικα εφαγε σκαλωμα.. απλα κατεβασα αυτο διοτι αυτο βρηκα 1ο...

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εχω το συγκεκριμενο μοντελο περιπου 2 μηνες!εκανα αναβαθμηση,ολα κομπλε!το μονο προβλημα που μου εχει προκυψει ειναι με τον αισθητηρα εγγυτητας!Δέχομαι και κανω κλησεις κανονικα,αλλα δεν μπορω να τις τερματισω γιατι σβηνει η οθονη!το εχει παθει κανενας αλλος αυτο?

Και επισης μπορει να μου πει καποιος τι ειναι ο εντοπισμος σφαλματων?δλδ διορθωνει μονο του σφαλματα?η πρεπει εγω να κανω κατι?Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εχω το συγκεκριμενο μοντελο περιπου 2 μηνες!εκανα αναβαθμηση,ολα κομπλε!το μονο προβλημα που μου εχει προκυψει ειναι με τον αισθητηρα εγγυτητας!Δέχομαι και κανω κλησεις κανονικα,αλλα δεν μπορω να τις τερματισω γιατι σβηνει η οθονη!το εχει παθει κανενας αλλος αυτο?

Και επισης μπορει να μου πει καποιος τι ειναι ο εντοπισμος σφαλματων?δλδ διορθωνει μονο του σφαλματα?η πρεπει εγω να κανω κατι?Ευχαριστω!

 

αυτο με τον αισθητηρα το εχω (και πριν ρην αναβαθμηση το ειχα )και γω και δεν εχω βρει λυση παρα μονο να καθαριζω την περιοχη του αισθητηρα.εχεισ προστατευτικη ζελατινα?

εγω εχω.Ειμαστε οι μοναδικοι που το εχουμε εδω μεσα εχω ξαναρωτησει και τα παιδια μ ειπαν να παω για service.

το εντοπισμος σφμαλματων δεν διωρθωνει τιποτα και χρησιμοποειτε κατα την συνδεση του κινητου με τον υπολογιστη.ειναι για συγκεκρυμενη δουλεια αν και μερικεσ εφαρμογες το ζητανε.

Edited by tibillys
Link to comment
Share on other sites

αυτο με τον αισθητηρα το εχω (και πριν ρην αναβαθμηση το ειχα )και γω και δεν εχω βρει λυση παρα μονο να καθαριζω την περιοχη του αισθητηρα.εχεισ προστατευτικη ζελατινα?

εγω εχω.Ειμαστε οι μοναδικοι που το εχουμε εδω μεσα εχω ξαναρωτησει και τα παιδια μ ειπαν να παω για service.

το εντοπισμος σφμαλματων δεν διωρθωνει τιποτα και χρησιμοποειτε κατα την συνδεση του κινητου με τον υπολογιστη.ειναι για συγκεκρυμενη δουλεια αν και μερικεσ εφαρμογες το ζητανε.

 

 

Ναι την εχω την ζελατινα!την εβγαλα για να δω μηπως δουλεψει καλυτερα,αλλα παλι τα ιδια.τωρα την εχω ξαναβαλει.Για να μην εχω προβλημα χρησιμοποιω hands free.με αυτα δουλευει κανονικα η οθονη.Μπηκα στο site της LG και εστειλα mail για τον αισθητηρα.Θα το στειλω για service μεσοβδομαδα.Αν μπεις στο site εχει τα τηλεφωνα και να τους στειλεις mail.

Tον εντοπισμο σφαλματων πρωτη φορα εχτες το προσεξα που ειχα συνδεσει το κινητο με το pc.τεσπα!ειπα και εγω μηπως ειναι κατι σαν recovery.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Διαβασα πως το p500 εχει ενα προβληαμ με την οθονη του οπου σε καθε πατημα της η χρηση τςη cpu φτανει το 100% με αποτελεσμα παιχνιδια κυριως να σερνονται. Παρολα αυτα στο xda ανακοινωσαν οτι εχουν λυσει τουλαχιστον κατα ενα μεγαλο ποσοστο αυτο το προβλημα. Λοιπον εχω κατεβασει το αρχειο σε zip μορφη που ελεγαν. Το θεμα ειναι οτι δεν γνωριζω τι να κανω πλεον με αυτο, δλδ τα ακριβη βηματα για να το περασω. Στην ουσια φλασαρεις το kernel του κινητου. Το θεμα ειναι ποια ειναι τα ακριβη βηματα κ αν υπαρχει καποια προυποθεση για να το περασεις. Με ενα search που εκανα δεν βρηκα κατι αξιολογο οποτε ευελπιστω να με βοηθησετε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Διαβασα πως το p500 εχει ενα προβληαμ με την οθονη του οπου σε καθε πατημα της η χρηση τςη cpu φτανει το 100% με αποτελεσμα παιχνιδια κυριως να σερνονται. Παρολα αυτα στο xda ανακοινωσαν οτι εχουν λυσει τουλαχιστον κατα ενα μεγαλο ποσοστο αυτο το προβλημα. Λοιπον εχω κατεβασει το αρχειο σε zip μορφη που ελεγαν. Το θεμα ειναι οτι δεν γνωριζω τι να κανω πλεον με αυτο, δλδ τα ακριβη βηματα για να το περασω. Στην ουσια φλασαρεις το kernel του κινητου. Το θεμα ειναι ποια ειναι τα ακριβη βηματα κ αν υπαρχει καποια προυποθεση για να το περασεις. Με ενα search που εκανα δεν βρηκα κατι αξιολογο οποτε ευελπιστω να με βοηθησετε

 

στη 2.3.3 αυτο το προβλημα σταματησε (βεβαια υπαρχουν αλλα..)

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα την διαδικασια για να περασω το κερνελ (μαλλον). Το θεμα μου ομως πλεον ειναι το εξης. Λεει οτι πρεπει να μπω στο recovery mode. Οκ πρεπει να κλεισω το κινητο κ να πατησω vol down+home+power button. Κανωντας το αυτο το μονο που πετυχαινω ειναι να βαλει εργοστασιακες ρυθμισεις κ τιποτα αλλο. Δεν με πηγαινει σε καποιο μενου. Τι δεν κανω σωστα κ δεν μπορω να μπω στο recovery?

 

Εdit: Ακυρο, απο οτι καταλαβα το custom recovery ειναι προγραμμα...

Edited by HTO
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

τελικά δεν γίνεται να το συνηθήσω το ρημαδιασμένο το Smartphone, μάλλον θα το δώσω κι ας το έχω κάτι λιγότερο από μήνα......πόσο να το δώσω ρε παιδιά (μια λογική τιμή για χρήση λίγων ημερών)???

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά παιδιά. Να ρωτήσω κάτι.

Στο τηλέφωνο έχω το sygic aura. Θα ήθελα να ρωτήσω, εάν το συνδέσω ασύρματα με μπλούτούθ με μία ασύρματη επικοινωνία midland bt2 για κράνος μοτοσυκλέτας, θα ακούω την πλοήγηση μέσα απο την ενδοεπικοινωνία άραγε ?

Ευχαριστώ.

 

Και αλήθεια ρε παιδιά, απο πλοήγηση το κινητό πώς τα πάει ?

Ο επεξεργαστής ανταποκρίνεται σωστά ή σου δείχνει τη στροφή όταν είναι πολύ αργά ?

Το δοκίμασε κανείς ?

Edited by kles
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα την διαδικασια για να περασω το κερνελ (μαλλον). Το θεμα μου ομως πλεον ειναι το εξης. Λεει οτι πρεπει να μπω στο recovery mode. Οκ πρεπει να κλεισω το κινητο κ να πατησω vol down+home+power button. Κανωντας το αυτο το μονο που πετυχαινω ειναι να βαλει εργοστασιακες ρυθμισεις κ τιποτα αλλο. Δεν με πηγαινει σε καποιο μενου. Τι δεν κανω σωστα κ δεν μπορω να μπω στο recovery?

 

Εdit: Ακυρο, απο οτι καταλαβα το custom recovery ειναι προγραμμα...

 

Βάλε rom manager απο το market, είναι πιο απλό. Δοκίμασε Franco kernel αν έχεις stock 2.3.3 να μου πείς αν δουλεύει το transfering

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γινεται με καποιο τροπο να μπαινω ιντερνετ απο το LG μεσω συνδεσης Usb ?

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Γινεται με καποιο τροπο να μπαινω ιντερνετ απο το LG μεσω συνδεσης Usb ?

 

εχει απαντηθη παλια ,παντως μαλλον οχι

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανεις την rom του andy που βγηκε χτες??εντυπωσεις?

 

Από ότι διάβασα έχει αρκετά bugs και προβλήματα ακόμα... Τόσους μήνες περιμέναμε και μας έσκασε αυτό. mik's CM7 προς το παρόν και ξερό ψωμί! :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, μπορει καποιος να μου δωσει τα φωτα του σ' ενα προβλημα που εχω;;;

Προσπαθω να κανω συγχρονισμο με το pc suite IV κ δεν μου κανει τιποτα εχει μεινει στα τηλεφωνα που ειχα πριν το καλοκαιρι. Οτι κ να δοκιμασα, το μονο που καταφερα ειναι να σβησω αυτα που ειχα στο outlook... (Με 2.3.3)

 

Ευχαριστω!!! :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

κοιτα μεσα απο το pc suite και στον συγχρονισμο, την κατευθυνση του συγχρονισμου. Πρέπει να έχει τη ρυθμιση: Κατευθυνση συγχρονισμου απο το pc προς το κινητο (pc --> κινητο)
TCe
Link to comment
Share on other sites

κοιτα μεσα απο το pc suite και στον συγχρονισμο, την κατευθυνση του συγχρονισμου. Πρέπει να έχει τη ρυθμιση: Κατευθυνση συγχρονισμου απο το pc προς το κινητο (pc --> κινητο)

 

Εγω ομως θελω απο το κιν στο pc...

Λεει οτι δεν υπαρχει αποκριση απο το τηλεφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...