Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό γίνεται αυτόματα ή πρέπει να τα αντιγράψω μόνος μου;

 

Μέσα από το link2sd, όπως για όλες τις άλλες εφαρμογές. Μπες στο πρόγραμμα και δες τι σου λέει για κάθε εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα! Μπορεί να μου πει κάποιος που ακριβώς εξυπηρετεί το Partition της Sd Card και πως γίνετε;

 

Χάνεις τα δεδομένα σου; Πρέπει να προσέξεις κάτι πριν το κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μπορεί να μου πει κάποιος που ακριβώς εξυπηρετεί το Partition της Sd Card και πως γίνετε;

 

Χάνεις τα δεδομένα σου; Πρέπει να προσέξεις κάτι πριν το κάνεις;

 

Δημιουργείς ένα έξτρα χώρο όπου αποθηκεύονται οι εφαρμογές και διαγράφονται από την μνήμη του κινητού.

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποιο πρόβλημα όπως το Mini Tools αλλά καλό θα ήταν να αντιγράψεις πρώτα ότι περιέχει η κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Emergency!

 

Μόλις προχθές έκανα το κινητό μου Root. Πριν από λίγο πέρασα το ROM Manager και πριν κάνω το οτιδήποτε πάτησα την επιλογή για ROM Backup. Έσβησε το κινητό ξαφνικά και ξανανοιξε αλλά με το σήμα της LG κολλημένο! Κάνω Hard Reset αλλά δεν πιάνει; Έχετε κάποια λύση; Υποψιάζεστε κάτι;;

Link to comment
Share on other sites

Emergency!

 

Μόλις προχθές έκανα το κινητό μου Root. Πριν από λίγο πέρασα το ROM Manager και πριν κάνω το οτιδήποτε πάτησα την επιλογή για ROM Backup. Έσβησε το κινητό ξαφνικά και ξανανοιξε αλλά με το σήμα της LG κολλημένο! Κάνω Hard Reset αλλά δεν πιάνει; Έχετε κάποια λύση; Υποψιάζεστε κάτι;;

 

Εισαι σιγουρος οτι το κανεις σωστα? Κρατα πατημενα ταυτόχρονα το κατω βελακι[αυτο που μειωνεις την ενταση] το Home button και το κουμπι που κανεις on/off το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Έλα Αλέξη. Ναι το κάνω σωστά. Έψαξα λίγο στο Ίντερνετ και βρήκα ένα τρόπο unbrick με KDZ.exe τα έκανα όλα σωστά, κατέβασα και τη μανίσια ROM την φόρτωσα με αυτό το πρόγραμμα όπως πρέπει, αλλά μου έβγαλε Error. Τώρα το κινητό δεν ανοίγει, ούτε το σήμα του LG αλλά ούτε και σε emergency mode με κίντρινη οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Έλα Αλέξη. Ναι το κάνω σωστά. Έψαξα λίγο στο Ίντερνετ και βρήκα ένα τρόπο unbrick με KDZ.exe τα έκανα όλα σωστά, κατέβασα και τη μανίσια ROM την φόρτωσα με αυτό το πρόγραμμα όπως πρέπει, αλλά μου έβγαλε Error. Τώρα το κινητό δεν ανοίγει, ούτε το σήμα του LG αλλά ούτε και σε emergency mode με κίντρινη οθόνη.

 

Δοκιμασε να το συνδεσεις στο pc χωρις να το ανοιξεις. Πριν περασεις την ρομ εκανες wipe cache και γενικα καθαρισμο του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έκανα, δεν ήξερα αν έπρεπε αλλά το έκανα. Τώρα το κινητό είναι νεκρό μετά από προσπάθεια που έκανα με το KDZ_UPD.exe. Δεν ανοίγει ούτε μέχρι το σήμα της LG αλλά ούτε και σε Emergency mode όταν το συνδέω στο PC πατώντας Volume Up + Back Button. Απογοητεύτηκα...:(
Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εκτός εγγύησης γιατί δεν βρίσκω την απόδειξη αγοράς, άσε που πρέπει να έχει περάσει ο χρόνος...

 

Γνωρίζει κανείς πόσο στοιχίζει η αλλαγή πλακέτας;;; Αξίζει ή πάμε για καινούργιο;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εκτός εγγύησης γιατί δεν βρίσκω την απόδειξη αγοράς, άσε που πρέπει να έχει περάσει ο χρόνος...

 

Γνωρίζει κανείς πόσο στοιχίζει η αλλαγή πλακέτας;;; Αξίζει ή πάμε για καινούργιο;

 

αν το ειχες παρει απο μεγάλο εμπορικό με πιστωτική η με αναβάθμιση επικοινώνησε μαζί τους και πες πως έχεις χάσει την απόδειξη και ίσως μπορούν να μεσολαβήσουν με το σέρβις. Επίσης εμενα ειχε 2 χρονια εγγύηση και επαθε το ιδιο το ειχαν ετοιμο σε 3 μερες! οποτε προσπαθησε το μηπως και βγαλεις καποια ακρη. Αν είναι τελείως νεκρό μπορείς να πεις οτι το επαθες κατα τη διαδικασία αναβάθμισης, ετσι και αλλιως αν εχει ακει η πλακετα δε μπορουν να δουν τι ειχες κανει εχουν χαθει ολα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλα καλά με το κινητό. Σήμερα το πήρα στα χέρια μου μετά από 5 μέρες. Αλλαγή πλακέτας δωρεάν μέσα στην εγγύηση. Το μόνο που έτσι είδα περίεργα είναι η ταχύτητα του κινητού. Μου φαίνεται πως δεν είναι τόσο ομαλό στο scrolling όσο το είχα πριν.

 

Τώρα είναι και τελείως άδειο, κανονικά θα έπρεπε να μην έχει ψεγάδι.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: κατεβάζοντας από εδώ (http://www.lg.com/global/support/opensource/opensource-detail.jsp) την V20G και φλασάροντάς την, επιστρέφω στην τελευταία επίσημη rom, σωστά;

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα και χρόνια πολλά,

Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να βάλω την Rom που προτείνει σε προηγούμενα post ο φίλος toolis (page 327);;;

Ακόμη πως θα πάρω backup ότι χρειάζομαι από το κινητό μου;;;;

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!!!!!:):)

Link to comment
Share on other sites

Για εγκατάσταση νέας ROM κοίταξε στο πρώτο-πρώτο μήνυμα αυτού του θέματος.

 

Για backup βάλε το Titanium backup, το οποίο παίρνει backup τα δεδομένα κάθε εφαρμογής και μπορείς μετά να κάνεις επιλεκτική επαναφορά. Ειδικά για τα SMS υπάρχει και το SMS backup & restore.

 

Επειδή έχω εγκαταστήσει εκείνη τη ROM σημειώνω τα εξής:

α) Είναι αρκετά σταθερή αλλά κάποιες φορές θέλει το τηλέφωνο reboot γιατί σταματάνε να τρέχουν διάφορα προγράμματα. Δεν έχω καταφέρει να το αποδώσω κάπου συγκεκριμένα και δεν συμβαίνει ιδιαίτερα συχνά.

β) Τρώει την μπαταρία αρκετά πιο γρήγορα σε σχέση με την επίσημη ROM.

γ) Κατά τα άλλα είναι πολύ όμορφη και γρήγορη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Κατάφερα και έβαλα την Oxygen. Μπορώ να εγκαταστήσω κάποιο theme γιατί είναι πολύ μαύρο και δεν μπορώ να δω τίποτα (όταν είμαι εκτός στο φως της ημέρας). Μπορεί κάποιος να μου πεί ποιά είναι η καλύτερη Rom που μπορώ να εγκαταστήσω (λιγότερα bugs, περισσότερες ρυθμίσεις, πιο αξιόπιστη);;;

 

Ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Κατάφερα και έβαλα την Oxygen. Μπορώ να εγκαταστήσω κάποιο theme γιατί είναι πολύ μαύρο και δεν μπορώ να δω τίποτα (όταν είμαι εκτός στο φως της ημέρας). Μπορεί κάποιος να μου πεί ποιά είναι η καλύτερη Rom που μπορώ να εγκαταστήσω (λιγότερα bugs, περισσότερες ρυθμίσεις, πιο αξιόπιστη);;;

 

Ευχαριστώ!!!!

 

Η πιο σταθερη και γρηγορη ειναι αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1325386 αλλα ειναι 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρησή η Rom που προτείνεται παραπάνω αλλά σε εμένα έπεσε λίγο μπαταριοφάγα. Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να βάλω την V20G_00.kdz????
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να βάλω την V20G_00.kdz????

 

http://webtrickz.com/install-official-v20b-gingerbread-update-on-lg-optimus-one-using-kdz-updater-guide/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα στον υπολογιστή στο σπίτι μου με Windows 7 Ultimate 64bit αλλά και στην δουλειά μου με Windows 7 Ultimate 32bit αλλά και στις δύο περιπτώσεις τζίφος. Όταν επιλέγω το αρχείο V20G_00.kdz και πατάω launch update τότε εμφανίζει αυτό το error

 

 [R&D Test Tools Log File]

09:13:19 : Launching SW update  
09:13:19 : Unpacking KDZ   
09:13:20 : KDZ file extraced  
09:13:21 : Files were extracted.
09:13:21 : LGMobileDL Load.
09:13:21 : Port = -1
09:13:21 : Connecting to phone    
09:13:21 : PHONE WAS NOT FOUND!      
09:13:24 : ===FINISHED=== 

 

Σημείωση: Δεν υπάρχει το modem LG για να το καταργήσω...

Κάθε βοήθεια δεκτή.... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλημερα! μου το δινουν γυρω στα 75 ευρωπουλα που ειναι rooted σε καλη κατασταση λενε...τι λετε?

 

ειναι ενταξει η τιμουλα του? με κουτι κομπλε

Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά μου φαίνονται, αλλά αυτό καμιά φορά εξαρτάται. Εγώ το είχα πάρει €150 τον Ιούνιο του 2011. Δεν νομίζω να το έδινα τόσο αλλά έχει και κάποιες φθορές εξωτερικά το δικό μου... Πιστεύω αν το ρίξεις στο 60, άντε 65 είναι καλά.

Σίγουρα πάντως είναι απίστευτα τίμιο τηλέφωνο..

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Διάβασα πως υπάρχει πρόβλημα μεταξύ κινητων μάρκας LG και σύνδεσης μέσω wifi σε router speedtouch585v6

 

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει λύση στο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα παιδια.Να ρωτησω κατι ; Ξέρει κανείς μήπως θα βγει καινούρια έκδοση του official λογισμικού android : Δηλαδή μετά απο την 2.3 θα υπάρξει καμιά επόμενη :

Ευχαριστώ !!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Να ρωτησω κατι ; Ξέρει κανείς μήπως θα βγει καινούρια έκδοση του official λογισμικού android : Δηλαδή μετά απο την 2.3 θα υπάρξει καμιά επόμενη :

Ευχαριστώ !!

 

Δεδομένου ότι υπάρχουν πλέον αρκετές νεότερες εκδόσεις Android αλλά καμία δεν έχει μεταφερθεί στο P500, είναι εντελώς απίθανο να συμβεί κάτι τέτοιο. Πολύ απλά δεν συμφέρει τους κατασκευαστές να ξοδεύουν χρήματα για να υποστηρίζουν φθηνές συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...