Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα δε θα παρει android 4. ξαναρωτησα και μου το ειπαν επισημα :(
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

Έχω το lg optimus one p500 και φοράει το android 2.3.3 και τώρα τελευταία αναβοσβήνει μόνη της η οθόνη, δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει μπορεί κάποιος να βοηθήσει??????

ΑΑΑΑΑΑΑΑ η αδερφή μου έχει το ίδιο κινητό με android 2.2 και παθαίνει ακριβώς το ίδιο πράγμα άμα μπορείτε να βοηθήσετε και γι αυτό...

 

Ευχαριστούμε πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από ενάμιση χρόνο άρχισε να χάνει την SD Card ενώ δεν το έκανε με την αρχική ROM τότε που όλοι παραπονούνταν.

Είναι με 2.3 εργιστασιακη. Του έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και το έχω με ελάχιστες εφαρμογές.

Συνεχίζει να την χανει 1-2 φορές την μέρα.

Για να την δει ξανα χρειάζεται απλά να κουνησω λίγο την κάρτα.

 

Παρουσιάζει ένα ακόμα πρόβλημα, πιο αραιά όμως. Όταν το πιάνει κάνει συνέχεια επανεκινησεις. Σταματά μόνο αν βγάλω και βάλω την μπαταρία.

 

Είναι να το στέλνω μάλλον στο service τι λέτε;

Θα κάνω Μία τελευταία δοκιμή με άλλη κάρτα κάτι θα διαγράψω τα πάντα από την εσωτερική.

Μάλλον πάει για πλακέτα.

Έχει κάνεις ανάλογη εμπειρία; Και αν ναι πως το επιδιόρθωσαν;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τρεχω ανεπισημη ICS παει αψογα καλυτερα απο ποτε! μονο στο youtube δε παιζει σε HD αλλα ειναι ακόμα υπο ανάπτυξη η ρομ! ετρεξα και JB αλλα ειχε πολλες ελλείψεις! ακομα κ ετσι ομως πήγαινε σφαιρα
Link to comment
Share on other sites

σορρυ παράληψη! λινκ δεν εχω εδω σε αυτο το pc αλλα εβγαλα print screen τις πληροφορίες συστηματος
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, να κάνω και εγώ μια ερώτηση έτσι αρκετά απλή νομίζω άλλα έχει κολλήσει το μυαλό μου.

Θέλω να κάνω back up τα νούμερα που έχω αποθηκευμένα στο τηλέφωνο και όχι στην κάρτα.

όταν χρησιμοποιώ το lg pc suite δεν μου κάνει back up τις επαφές αυτές.

καμιά ιδέα για το τι γίνεται ή κάποιος άλλος τρόπος να κάνω back up???

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που χρειάζεσαι λέγετε MyPhoneExplorer. Θα το βρεις εδώ και θα το εγκαταστήσεις στο pc σου. Μετά θα βάλεις στο κινητό σου αυτό για να μπορείς να συνδέεις το κινητό με το pc ασύρματα μέσω wi-fi ή bluetooth και να έχεις την δυνατότητα για αντίγραφα ασφαλείας των επαφών σου, των μηνυμάτων σου, να μπορείς να μεταφέρεις αρχεία από και προς το τηλέφωνο και πολλά άλλα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά θυμάστε ποιο πρόγραμμα είχαμε πει στην αρχή που μας διπλασιάζει σχεδόν την μνημη flash το κινητού???? Και αν ναι βάλτε ένα link!!!!
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Τη βοήθειά σας παρακαλώ..

σε αντίθεση με τη stock v20g όπου υπάρχει η επιλογή στις ρυθμίσεις των sms δε βρίσκω τρόπο να την ορίσω στη Cyanogenmod..

είμαι με την τελευταία nightly

Link to comment
Share on other sites

Τρεχω ανεπισημη ICS παει αψογα καλυτερα απο ποτε! μονο στο youtube δε παιζει σε HD αλλα ειναι ακόμα υπο ανάπτυξη η ρομ! ετρεξα και JB αλλα ειχε πολλες ελλείψεις! ακομα κ ετσι ομως πήγαινε σφαιρα

 

που θα την βρω την ics?

iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

το τηλέφωνο από το σέρβις αν είναι εύκολο? Θέλω να το στείλω για καθαρισμό από μέσα γιατί έχει μαζέψει σκουπιδάκια μέσα από το εξωτερικό τζάμι το καθαρίζουν έτσι? νομίζω κ΄ποιος το χει κάνει. και αν είναι εύκολο πόσες μέρες αναμονή? ευχαριστώ
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

το τηλέφωνο από το σέρβις αν είναι εύκολο? Θέλω να το στείλω για καθαρισμό από μέσα γιατί έχει μαζέψει σκουπιδάκια μέσα από το εξωτερικό τζάμι το καθαρίζουν έτσι? νομίζω κ΄ποιος το χει κάνει. και αν είναι εύκολο πόσες μέρες αναμονή? ευχαριστώ

 

Μονος μου το καθαρησα αρκετες φορες..αλλα αμα δε πολυπιανει το χερι σου ξανασκεψου το(εγω ειμαι κ ηλεκτρονικος κ κατι φεγγαρια τεχνικος στον Γερμανο ημουν). Εχει ενα βιντεο στο youtube που διχνει την σειρα εξαρτηματων που βγαζεις. Ειναι ελατωμα γενικα του p500 να μπαινει σκονη μεσα απτην οθονη(απτη πρωτη βδομαδα μπηκε σε μενα παρολο που ειχα θηκη κ καθαρα χερια)

 

iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

παιδια χαιρετω κ παλι.

Εχει ανεβασει κανεις την ελληνικη V20g καπου;

εγινε βλακεια με το τηλεφωνο κ τωρα δεν δουλευει.Του εχω περασει την V20E κ ανοιξε αλλα θελω την ελληνικη.

Το θεμα ειναι τεραστιο κ δεν μπορω να ψαχνω μια μια τις σελιδες.

Ευχαριστω!

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους! μολις εκανα ρουτ το κινητο! ακολουθησα τις οδηγιες που βρηκα αλλα εχω ενα προβλημα. δεν μπορω να ανοιξω το google play. το κατεβασα απο το pc και πηγα να το ανοιξω μου ζηταει λογαριασμο παταω εισαγωγη λογαριασμου η κατι παρομοιο και μου κλεινει και με επαναφερει εκει που ημουν . τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους! μολις εκανα ρουτ το κινητο! ακολουθησα τις οδηγιες που βρηκα αλλα εχω ενα προβλημα. δεν μπορω να ανοιξω το google play. το κατεβασα απο το pc και πηγα να το ανοιξω μου ζηταει λογαριασμο παταω εισαγωγη λογαριασμου η κατι παρομοιο και μου κλεινει και με επαναφερει εκει που ημουν . τι μπορει να φταιει?

Ποιές οδηγίες ακολούθησες;

Ποια είναι η τωρινή διαδικασία για ρουτάρισμα του P500;

Είχα ρουτάρει το δικό μου παλιά αλλά το ξερούταρα για να το πάω για σέρβις.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κάποιος το σημειωματάριο σε .apk ? αυτό που εχει μέσα η συσκευή και είναι στα widgets. Μου αρέσει πολύ και θέλω να το περάσω και σε μια άλλη συσκευή που έχω.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα βρεις αυτό που ψάχνεις.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση και το χρόνο σου, αλλα δεν μου δουλεύει :( ενω γίνεται κανονικά η εγκατάσταση , μετα μου λέει δεν ειναι δυνατή η φόρτωση του widget. Βρήκα το ιδιο widget απο τους XDA αλλά στην αγγλική έκδοση. Θα το ήθελα στα ελληνικά, αλλά απο το τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω. Το τράβηξα από το τηλέφωνο με το root explorer και σου το έστειλα, το γιατί δεν λειτουργεί, δεν ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

μετα απο επαναφορα απο το cloackwork δεν εχει συνδεση με το δικτυο κινητης. επανεφερα την baseband με bootfix αλλα δεν θελει...

please help

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδια!εχω ένα προβληματακι και χρειαζομαι την βοηθεια σας,

δεν μπορω με τπτ να συνδεσω το κινητο με το LG PC Suite IV.

Σας ευχαριστω!:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...