Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Παιδιά ξέχασα να σας πω ότι έπαιξα 2 παιχνίδια και η μπαταρία από 51% πήγε 37% γιατί τόσο πολύ μήπως πρέπει τίποτα να κάνω? η να περάσω άλλο kernel?

 

Είναι γεγονός ότι τα παιχνίδια "ξεζουμίζουν" την μπαταρία σε αυτές τις συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα παιχνιδια τραβανε γενικα αρκετη μπαταρια και ειναι φυσιολογικο νομιζω αφου το κινητο ισως και να φτανει στα peak του για να παιξει αξιοπρεπως τα περισσοτερα "δυνατα" games. Απο κει και επειτα δοκιμασε και αλλους κερνελ, δες ποιος σου καθεται καλυτερα. Μεχρι στιγμης πολυ καλη αποδοση μπαταριας εχουν οι goldenleaf του fserve στο xda. Και παλι ομως μην περιμενεις ποτε να παιζεις 1 ωρα παιχνιδια και να μην αδειαζεις ενα 20%.

 

Καλες γιορτες σε ολους!

 

Aυτό έχω επάνω φιλε μου οποτε δεν τον αλλάζω δεν πειράζει απλός δεν ήξερα αν ήταν φυσιολογικό τώρα όλα μια χαρά απλός το μονο που με απασχολεί ακόμα είναι αν υπάρχει ελληνικός ορθογράφος δεν βρίσκω με τίποτα μήπως ξέρει κάποιος ??

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Έχω ένα πρόβλημα. Έχω το LG Optimus One P500 κ μετέφαερα κάποιες επαφές του κινητού που είχα κάνειbackup από το PC στο κινητό. Πάω να ανοίξω τώρα τις επαφές κ μου βγάζει το εξής μήνυμα:

Λυπούμαστε! Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της διαδικασίας android.process.acore. Προσπαθήστε αργοτερα.

Μετά κλείνει κ δε μπορώ να ανοίξω τις επαφές να πάρω τηλ. ΣΟΣ βοήθεια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι root μπορείς πολύ εύκολα με αυτό.

 

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά, μια ερώτηση να κάνω, από ότι είδα με το Titanium Back Up pro επίσης μπορείς να κάνεις απεγκατάσταση system apps. Οταν την απεγκαταστήσουμε και εάν κάνουμε καποια στιγμή factory reset δεν θα υπάρχει στην rom του κινητού για να επανέλθει σε εργοστασιακή κατάσταση?

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Έχω ένα πρόβλημα. Έχω το LG Optimus One P500 κ μετέφαερα κάποιες επαφές του κινητού που είχα κάνειbackup από το PC στο κινητό. Πάω να ανοίξω τώρα τις επαφές κ μου βγάζει το εξής μήνυμα:

Λυπούμαστε! Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της διαδικασίας android.process.acore. Προσπαθήστε αργοτερα.

Μετά κλείνει κ δε μπορώ να ανοίξω τις επαφές να πάρω τηλ. ΣΟΣ βοήθεια!!!!!

 

Με μια μικρη χρηση του google βρηκα αυτο

http://blog.dileno.com/archive/201006/how-to-solve-the-androidprocessacore-error/

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Έχω ένα πρόβλημα. Έχω το LG Optimus One P500 κ μετέφαερα κάποιες επαφές του κινητού που είχα κάνειbackup από το PC στο κινητό. Πάω να ανοίξω τώρα τις επαφές κ μου βγάζει το εξής μήνυμα:

Λυπούμαστε! Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της διαδικασίας android.process.acore. Προσπαθήστε αργοτερα.

Μετά κλείνει κ δε μπορώ να ανοίξω τις επαφές να πάρω τηλ. ΣΟΣ βοήθεια!!!!!

Αν ήταν από παλιό κινητό, μπορεί να έχεις πρόβλημα με τους ελληνικούς χαρακτήρες, π.χ. αντί για ελληνικό Η υπήρχε λατινικό Η ή και άλλοι άκυροι χαρακτήρες καμιά φορά. Εγώ είχα αυτό το πρόβλημα μόνο όταν ενεργοποίησα την ταξινόμηση με βάση το επώνυμο. Η λύση ήταν να περάσω τις επαφές στο λογαριασμό google και να διορθώσω-ξαναγράψω όλα τα ονόματα-επώνυμα με κανονικούς ελληνικούς χαρακτήρες. Αυτά που χρειάζονται διόρθωση φαίνονται γιατί είναι εκτός αλφαβητικής σειράς, π.χ. μαζί με τα αντίστοιχα λατινικά.

Link to comment
Share on other sites

Όταν ταξινομούνται οι επαφές με βάση το επίθετο και όχι το όνομα βγάζει αυτό το λάθος.

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να σας πω το ICS δεν θα το παρει ετσι δεν ειναι? υπαρχει επισημη αναφορα οτι δεν θα το παρει?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να σας πω το ICS δεν θα το παρει ετσι δεν ειναι? υπαρχει επισημη αναφορα οτι δεν θα το παρει?

 

Υπάρχει επίσημη ενημέρωση των συσκευών που θα αναβαθμιστούν και το Ρ500 δεν συμπεριλαμβάνεται ανάμεσα τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εδω φαινεται το ποτε και ποιες συκευες LG θα παρουν την ICS

http://www.gsmarena.com/lg_reveals_android_ice_cream_sandwich_update_schedule-news-3574.php

TCe
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό παρατηρώ οτι το τηλέφωνο με την τελευταία αναβάθμιση δεν κρατάει τη μπαταρία όπως οταν είχε την 2.2. Το έχω περίπου 10-11 μήνες. Φταιει η gingerbread ή η φθορά της μπαταρίας που φτάνει στον χρόνο?

 

Για μπαταρία αξιόπιστη απο Ε-bay ή άλλο site έχει κανένας κάτι δοκιμασμένο να προτείνει?

 

Ευχαριστώ και Καλή Χρονιά σε όλους

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά παληκάρια.

Για δείτε αυτό. (Αν δεν το ξέρετε).

http://www.whatsapp.com/

Όταν κατεβάζεις την εφαρμογή, που την αποθηκεύεις στο τηλέφωνο ?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά παληκάρια.

Για δείτε αυτό. (Αν δεν το ξέρετε).

http://www.whatsapp.com/

Όταν κατεβάζεις την εφαρμογή, που την αποθηκεύεις στο τηλέφωνο ?

Ευχαριστώ.

 

Ωπου θες την αποθηκευεις και απλα πας εκει και την τρεχεις

Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/Peripherals/PC-Peripherals/Speakers-Headsets-Microphones/headphones/Turbo-X-Earphones-Mic-iMe-Pink-SK-30-Pink-and-Black.htm

αυτό το handsfree είναι συμβατό με το κινητό; Και γενικότερα πιστεύετε αξίζει; 2 χρόνια εγγύηση δεν είναι και λίγο..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

εκανα root το κινητο με τον οδηγο που δινεται στο 1ο post (SuperOneClick)

παω επειτα να flasharw το CWM μεσω του Rom Manager και ενω μου λεει οτι ολα καλα και πως εγκατασταθηκε σωστα, οταν παω να κανω reboot into recovery (ειτε απο το rom manager ειτε απο το 3-button combo), παντα κανει ενα factory data reset και μετα συνεχιζει στο bootαρισμα, με τα παντα σβησμενα. Το superuser παραμανει κανονικα μεσα μετα εννοειται, τι μπορει να φταει, υπαρχει αλλος τροπος να περασω CWM Recovery?

 

edit: ξαναδοκιμασα ολη την διαδικασια εξαρχης, παλι το ιδιο αποτελεσμα :-/

 

edit2: δοκιμασα και τον οδηγο με την χρηση του GingerBreak αντι του Psneuter και εν τελη ακριβως το ιδιο προβλημα παραμενει..

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει p500 και p500 google? αυτο απο την cosmote μου το ειπανε και κουφαθηκα,γιατι νομιζω πως ειναι το ιδιο!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα ,θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει p500 και p500 google? αυτο απο την cosmote μου το ειπανε και κουφαθηκα,γιατι νομιζω πως ειναι το ιδιο!

 

Μία συσκευή είναι, τώρα αυτό που σου είπαν στην cosmote το αφήνω ασχολίαστο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω ενα lgp500(optimus1) και λεω να το κανω root αλλα εχω καποιες ερωτισης!

1.Πως θα το κανω? ειναι δυσκολο?

2.Υπαρχει καποιος κυνδινος να χαλασει η να χασω την εγγυηση?

Αυτα τα λιγα! να πω πως δεν εχω ασχοληθει και πολυ με android σε θεματα root οπωτε be kind :D

 

Να σημειοσω οπως εχω την v20g version και 2,3,3!!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
HTC HD 2 HyperDroid
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα, εχω ενα lgp500(optimus1) και λεω να το κανω root αλλα εχω καποιες ερωτισης!

1.Πως θα το κανω? ειναι δυσκολο?

2.Υπαρχει καποιος κυνδινος να χαλασει η να χασω την εγγυηση?

Αυτα τα λιγα! να πω πως δεν εχω ασχοληθει και πολυ με android σε θεματα root οπωτε be kind :D

 

Πληροφορίες στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

εκανα root το κινητο με τον οδηγο που δινεται στο 1ο post (SuperOneClick)

παω επειτα να flasharw το CWM μεσω του Rom Manager και ενω μου λεει οτι ολα καλα και πως εγκατασταθηκε σωστα, οταν παω να κανω reboot into recovery (ειτε απο το rom manager ειτε απο το 3-button combo), παντα κανει ενα factory data reset και μετα συνεχιζει στο bootαρισμα, με τα παντα σβησμενα. Το superuser παραμανει κανονικα μεσα μετα εννοειται, τι μπορει να φταει, υπαρχει αλλος τροπος να περασω CWM Recovery?

 

edit: ξαναδοκιμασα ολη την διαδικασια εξαρχης, παλι το ιδιο αποτελεσμα :-/

 

edit2: δοκιμασα και τον οδηγο με την χρηση του GingerBreak αντι του Psneuter και εν τελη ακριβως το ιδιο προβλημα παραμενει..

 

Καλημέρα και καλη χρονία σε όλους. Το ίδιο συνέβαινε και σε μένα και σε πόστ μου, κάποιος φίλος μου πρότεινε λύση την οποία επειδή θα το εσπαγα αν δεν δούλευε, ακόμα δεν εχω δοκιμασει... (δες πόστ #4631 σελ. 309) αν θες μπορεις να τη δοκιμασεις και μας λες αν δουλευει.

Edited by RadiactiveToy
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλη χρονία σε όλους. Το ίδιο συνέβαινε και σε μένα και σε πόστ μου, κάποιος φίλος μου πρότεινε λύση την οποία επειδή θα το εσπαγα αν δεν δούλευε, ακόμα δεν εχω δοκιμασει... (δες πόστ #4631 σελ. 309) αν θες μπορεις να τη δοκιμασεις και μας λες αν δουλευει.

 

ευχαριστω φιλε μου, το ειδα το post εκεινο, αλλα ηταν μεγαλο μπερδεμα.

μα καλα γιατι τοσο δυσκολα τα πραγματα, σε οσα κινητα εχει τυχει να κανω ιστοριες, ποτε δεν αντιμετωπισα τετοιες δυσκολιες..

(δεν ηταν κανενα LG ομως.. πχ το galaxy s απλα του περνας εναν kernel απο Odin, και σε 1-2 λεπτα εισαι root + cwm)

ισως οταν χαλαρωσω λιγο (γιατι και εγω ηθελα να το σπασω), να δοκιμασω αυτο που λεει το post στην σελ 309 :lol:)

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως τα καταφερα να το κανω root με το superonclick 2.3.3.

Δεν ξερω τι εκανα λαθος με τις προηγουμενες εκδοσεις...αλλα με την τελευταια ολα ο.κ.

Edited by pepe1
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως τα καταφερα να το κανω root με το superonclick 2.3.3.

Δεν ξερω τι εκανα λαθος με τις προηγουμενες εκδοσεις...αλλα με την τελευταια ολα ο.κ.

μετα το root εβαλες CWM μεσω Rom Manager? γιατι μεχρι το root καταφερα να φτασω κι εγω, στο να του περασω CWM ειναι το προβλημα

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...