Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά όλα φτιάχνουν...Μετά απο αρκετό ψάξιμο επανέφερα τη rom που είχα και χωρίς να χάσω ούτε μία εφαρμογή. Το rom manager φυσικά το πήγε απο κει που ήρθε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εκανα κ εγω αναβ. σε 10h κ στα μυνηματα εχασα το ελληνικο πληκτρολογιο, εκανα ρεσετ πατοντας σπιτακι-κατω ενταση-κουμπι on of και επανηλθε το πληκτρολογιο με την καινουργια εκδοση απειραχτη. δοκιμασε το ιδιο κ εσυ .

 

με το reset που λες χάνεις δεδομένα (επαφές, σημειώσεις ή εφαρμογές);

είναι δηλαδή hard reset;

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

με το reset που λες χάνεις δεδομένα (επαφές, σημειώσεις ή εφαρμογές);

είναι δηλαδή hard reset;

 

ναι ειναι factory reset. δε χανεται οτι βρισκεται στην SD

δεν υπαρχει και αλλο reset. το αλλο ειναι απλα restart

Link to comment
Share on other sites

@celestial_penso Από το site που είναι παραπάνω για το flash της original firmware. Απλά ακολουθείς τις οδηγίες στο 1 βημα που που λέει πως θα βρεις το firmware.

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μετα απο εφτα μερες με την συσκευη μπορω να πω πως ειναι η καλητερη αγορα κινητου που εχω κανει πολυ ευχαριστημενος!!

 

ξερει κανεις πως μπορουμε να ενεργοποιησουμε την αναφορα μυνηματων?

Link to comment
Share on other sites

μετα απο εφτα μερες με την συσκευη μπορω να πω πως ειναι η καλητερη αγορα κινητου που εχω κανει πολυ ευχαριστημενος!!

 

ξερει κανεις πως μπορουμε να ενεργοποιησουμε την αναφορα μυνηματων?

 

ανοιγεις τα μηνυματα,πατας μενου-ρυθμισεις και θα το δεις

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά .

 

Έχει βάλει κανείς σας emulator για NES - SNES κτλ; Έχετε κολλήματα ; Εγώ που τα έβαλα τα ψιλοκολλάει όλα τα παιχνίδια . Έχω βάλει και τον ESmanager και σκοτώνω όλες τις εφαρμογές πριν ξεκινήσω το παιχνίδι αλλά πάλι τίποτα . Καμιά ιδέα ;;

 

Έχω δει στο Youtube ότι παίζει το κινητό μας πολύ πιο βαριά παιχνίδια!

 

Ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά .

 

Έχει βάλει κανείς σας emulator για NES - SNES κτλ; Έχετε κολλήματα ; Εγώ που τα έβαλα τα ψιλοκολλάει όλα τα παιχνίδια . Έχω βάλει και τον ESmanager και σκοτώνω όλες τις εφαρμογές πριν ξεκινήσω το παιχνίδι αλλά πάλι τίποτα . Καμιά ιδέα ;;

 

Έχω δει στο Youtube ότι παίζει το κινητό μας πολύ πιο βαριά παιχνίδια!

 

Ευχαριστώ .

 

ναι παιζει αλλα αν το αγγιζεις τερματιζει η cpu και κολλαει τις αλλες εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Πάτα απλά ΝΕS στο μάρκετ και μετά θα χρειαστείς να κατεβάσεις την εφαρμογή ROM gripper .

 

Αν τα καταφέρεις , ενημέρωσε .

Link to comment
Share on other sites

Επεστρεψε σημερα απο το service το κινητο,το οποιο ειχε το γνωστο προβλημα με την καρτα μνημης(αρχικα εκανε επανεκκινησεις και επειτα σταματησε να αναγνωριζει οποιαδηποτε καρτα).Στο δελτιο επισκευης που μου εστειλαν γραφουν οτι εγινε επισκευη της πλακετας,οποτε τωρα ολα καλα.

Αν καποιος παρατηρησει τα ιδια συμπτωματα μπορει με ενα τηλεφωνο στην lg να κανονισει να του το παρουν απο το σπιτι και να το επιστρεψουν επιδιορθωμενο.Οι ανθρωποι ειναι απαιχτοι,αφου για εμενα που αυτη την περιοδο μενω στη Μυτιληνη,η ολη διαδικασια (παραλαβη-επιδιορθωση-παραδοση πισω σε εμενα),πηρε μονο μια εβδομαδα.

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Τί είναι αυτό ακριβώς και πώς το βρίσκω ;

 

http://www.appbrain.com/app/rom-gripper/com.bingo.rom_gripper

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά, έχω την έκδοση 10b, και δεν σκοπεύω να την αναβαθμίσω. Θέλω να κάνω root. Τι προτείνετε? Z4root ή Superoneclick? Ευχαριστώ.
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά, έχω την έκδοση 10b, και δεν σκοπεύω να την αναβαθμίσω. Θέλω να κάνω root. Τι προτείνετε? Z4root ή Superoneclick? Ευχαριστώ.

 

Εγω με το z4root Το εκανα

 

 

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Voltron ευχαριστώ αλλά πιο πάνω εξηγώ ότι ενώ έχω βάλει τον emulator και το Rom gripper μου κολλάει πολύ.

 

Απλά ο φίλος dgeorge4 ανέφερε για να μην κολλάει το mik kernel !! Που δεν έχω ιδέα τι είναι και τί κάνει.

 

Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Voltron ευχαριστώ αλλά πιο πάνω εξηγώ ότι ενώ έχω βάλει τον emulator και το Rom gripper μου κολλάει πολύ.

 

Απλά ο φίλος dgeorge4 ανέφερε για να μην κολλάει το mik kernel !! Που δεν έχω ιδέα τι είναι και τί κάνει.

 

Ευχαριστώ πάντως.

 

καλα αυτο αστο εκτος αν θες να κανεις macgyverιλικια εκτος εγγυησης :p

Link to comment
Share on other sites

Παμε κατι αλλο, που ειναι το speedial το ρημαδι;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=938544

 

οτι λεει και εδω. εψαξα και εγω και δε βρηκα κατι αλλο.

μπορεις να βαλεις και εφαρμογη γιαυτο το πραγμα

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω βρει τιποτα ουτε στο manual ουτε στο νετ. τι να σου πω....αν ξερει καποιος αλλος ας πει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα απο τοσο καιρο που εχετε το κινητο στα χερια σας τι εχετε να πειτε?

να το παρω ή να προτιμησω καποιο αλλο στην κατηγορία του? ευχαριστω εκ των προτερων..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Απόκτησα κι εγώ πριν καμιά βδομάδα το συγκεκριμένο κινητό και ερχόμενος από Symbian, είμαι ενθουσιασμένος με τα Android. Το πήρα μεταχειρισμένο και ήρθε με το mik kernel, προβλήματα με την micro sd δεν είδα αν και έχει μέσα μια 4 GB (δεν την έβγαλα να δω μάρκα).

 

Κανένα headphones της προκοπής έχει να προτείνει κανείς; Κατά προτίμηση handsfree (δηλαδή με μικρόφωνο για κλήσεις) και κουμπία τουλάχιστον για απάντηση κλήσης και volume. Αν είχε κι άλλα κουμπιά για play/pause, next/previous track κλπ ακόμα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...