Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα κι απο εμένα!

Πέρασα τις επαφές μου μέσω bluetooth απο άλλο LG τηλέφωνο, τις άνοιξα στο κινητό με το πρόγραμμα ThinkFree Office αλλά έχω το εξής πρόβλημα :

Όταν με καλούν δε μου εμφανίζει το όνομα τηε επαφής παρα μόνο τον αριθμό και επίσης στις επαφες τα νουμερα ειναι περασμενα με οριζοντιες παυλες αναμεσα σε καθε 3 νουμερα ( πχ 697-χχχ-χχχ-χ)

Συμβαίνει σε κάποιον άλλο ?

Drazen #3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτο που δεν κανει τοσο καιρο η SE,η Samsung ακομα και η HTC που εχει την καλυτερη υποστηρηξη σε update νεων λειτουργικων στα κινητα της το κανει η LG μεσα σε μερικες ωρες.Απλα Respect......και ναι το Optimus One θα φορεσει την Gingerbread!!!!!!!!....αυτο θα πει υποστηριξη.

 

http://www.engadget.com/2010/12/09/lg-commits-to-upgrading-optimus-ones-to-gingerbread-angry-horde/

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και το άρθρο του engadget :"Respect, LG. Respect. "

Ήμουν πολύ κοντα στο να το αποκτήσω, τώρα πλέον πείστηκα απολύτως!!!Πολύ θετικά νέα!!:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

θα ναι αστειο παντως να φορεσει το Optimus την 2.3 πριν απο κινητα οπως το Galaxy S,HTC Desire και x10ι αν κ το τελευταιο ισως την παρει το 2017.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα κι απο εμένα!

Πέρασα τις επαφές μου μέσω bluetooth απο άλλο LG τηλέφωνο, τις άνοιξα στο κινητό με το πρόγραμμα ThinkFree Office αλλά έχω το εξής πρόβλημα :

Όταν με καλούν δε μου εμφανίζει το όνομα τηε επαφής παρα μόνο τον αριθμό και επίσης στις επαφες τα νουμερα ειναι περασμενα με οριζοντιες παυλες αναμεσα σε καθε 3 νουμερα ( πχ 697-χχχ-χχχ-χ)

Συμβαίνει σε κάποιον άλλο ?

 

Φιλε μου το ειχα και εγω αυτο το προβλημα, βαλε μπροστα απο τους αριθμους

+30-697χχχχχχχ και ειναι ενταξει.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το ειχα και εγω αυτο το προβλημα, βαλε μπροστα απο τους αριθμους

+30-697χχχχχχχ και ειναι ενταξει.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση! Επειδή είναι πολλές οι επαφές έβαλα το LG PC SUITE και τις διόρθωνω.

Ευχαριστώ κ πάλι !

Drazen #3
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα. απο τοτε που πηρα το κινητο ι οθονη εχει ενα μικρο εξογκομα κατι σαν γρατζουνιτσα. ισως την εκανα εγω (μαλλον εγω την εκανα) απλα το εχω παντα σε θηκη και δεν εχει πεσει ακομα κατω. οπωσ και να χει καποιοσ να ρωταγε την lg για ανταλαχτικα.. ασ πουμε τζαμακι οθονησ ή αλαγης προσοψης σε αλλο χρωμα. καλο θα ηταν να ξερουμε αν γινεται να εχουμε αυτα τα ανταλαχτικα για το κινητο μας.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κωδικό προστασίας μπορούμε να βάλουμε στην συσκευή?? (όταν αλλάξει η sim να κλειδώσει η συσκευή. Γίνεται αυτό?)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παδιά κατέβασα το navionics το gps για τι θάλασσα αλλα δεν μου το περνάει πατάω install πάνα φορτώσει και μου λέει η εφαρμογή δεν είναι εγκατεστημένη...

 

ευχαριστώ!!!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να πει για μας τους οχι τοσο γνωστες τι ειναι root κ γιατι γινεται?ευχαριστω
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

παρατηρησα οτι η διαθεσιμη για τις εφαρμογες μνημη συνεχως μειωνεται (αυτη που φαινεται πηγαινοντας ρυθμισεις - αποθηκευση σε καρτα sd - αποθηκευση στο τηλεφωνο - διαθεσιμος χωρος)

 

εγκατεστησα κ δοκιμασα καποιες εφαρμογες, τις οποιες τελικα εβγαλα με το AppRemover.

λετε να εμειναν "υπολειμματα" απο τις εφαρμογες αυτες ?

 

υπαρχει καποια εφαρμογη που βρισκει κ σβηνει τετοια "υπολειμματα" και γενικα αχρηστα αρχεια απο τη μνημη του τηλεφωνου ?

 

τελος, λετε οτι χρειαζεται καποιο antivirus ? αν ναι, εχετε δοκιμασει καποιο ?

ευχαριστω.

Σας ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη βοήθειά σας :)
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος και εγώ. Το τηλέφωνο δεν παίζεται ! Πώς συγχρονίζονται τα favorites του ΙΕ με το LG PC Suite ? Πατάω συγχρονισμό αλλά δεν συγχρονίζει τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει μήπως κάποιο πρόγραμμα όπως το nodata στο windows phone που είχα και εμπόδιζε τη σύνδεση με το internet μέσω δικτύου?
Link to comment
Share on other sites

kekropa στην αρχική οθόνη είναι.το τέταρτο εικονίδιο απο τις ειδοποιήσεις
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει μήπως κάποιο πρόγραμμα όπως το nodata στο windows phone που είχα και εμπόδιζε τη σύνδεση με το internet μέσω δικτύου?

 

Εγώ χρησιμοποιώ το APNdroid...δωρεάν & απλό ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά συγχρόνισα τα bookmarks του Firefox με την εφαρμογή "My bookmarks" αλλά τα περνάει όλα χύμα χωρίς τα folders που τα έχω φτιάξει στον Firefox :-( Κάποιος άλλος τρόπος να περάσω τα bookmarks με τα folderάκια τους ?
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμμ.... έχω να γράψω στο forum εδω και....4 χρόνια...όμως ποτε δεν είναι αργα...

Λοιπόν...αντιμετωπίζω το εκής δύλειμα. Άν θα πάρω το LG optimus one ή SE X8.

Προς το παρόν σκευτομαι πως αν είχαν την ίδια χρηματική αξία τότε θα διάλεγα το optimus γιατι εχει 2,2 android. Απο την αλλη έχουν μια διαφορά γυρω στα 80 ευρώ και το πιο πιθανό είναι να δούμε μέσα στο 2011 και 2.2 στο X8...οπότε τα έχω κανει λίγο σαλάτα...

Ένα άλλο που θα ήθελα να ρωτήσω είναι πως τελικά το Ndrive to iGo και το navigon κάνουν δουλεια χωρίς την βοήθεια του a-gps? Γιατι αν είναι να χρεωνόμαστε δεν κάνουμε τίποτα.

περιμένω και εγω την αναβάθμιση στη vodafone αντε να δουμε... αν θα το έχουν φέρει μεχρι τις 21 του μήνα ή θα ισχύει ακομα η αποκλειστικότητα...:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμμ.... έχω να γράψω στο forum εδω και....4 χρόνια...όμως ποτε δεν είναι αργα...

 

λάθος μόλις το κοιταξα και είναι απο το μάρτιο του 2005... κοινώς πάμε σε λίγο για 6ο

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμμ.... έχω να γράψω στο forum εδω και....4 χρόνια...όμως ποτε δεν είναι αργα...

Λοιπόν...αντιμετωπίζω το εκής δύλειμα. Άν θα πάρω το LG optimus one ή SE X8.

Προς το παρόν σκευτομαι πως αν είχαν την ίδια χρηματική αξία τότε θα διάλεγα το optimus γιατι εχει 2,2 android. Απο την αλλη έχουν μια διαφορά γυρω στα 80 ευρώ και το πιο πιθανό είναι να δούμε μέσα στο 2011 και 2.2 στο X8...οπότε τα έχω κανει λίγο σαλάτα...

Ένα άλλο που θα ήθελα να ρωτήσω είναι πως τελικά το Ndrive to iGo και το navigon κάνουν δουλεια χωρίς την βοήθεια του a-gps? Γιατι αν είναι να χρεωνόμαστε δεν κάνουμε τίποτα.

περιμένω και εγω την αναβάθμιση στη vodafone αντε να δουμε... αν θα το έχουν φέρει μεχρι τις 21 του μήνα ή θα ισχύει ακομα η αποκλειστικότητα...:mad::mad:

η διαφορα τψν 2 κινητων ειναι αρκετα μεγαλη, κυριως λογω 2.2(που δε θα παρει το Χ8) και σε λιγο καιρο και της νεας 2.3 που θα παρει αναβαθμισει το one, αλλα και λογω της μεγαλυτερης οθονης. αξιζει και με το παραπανω τα επιπλεον 80 ευρω

Link to comment
Share on other sites

η διαφορα τψν 2 κινητων ειναι αρκετα μεγαλη, κυριως λογω 2.2(που δε θα παρει το Χ8) και σε λιγο καιρο και της νεας 2.3 που θα παρει αναβαθμισει το one

 

Δεν πρόκειτε να πάρει το 2.3 μιας και υποστιρίζει μόνο συσκευές με επεξεργαστη ανω τψν 1 Ghz

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειτε να πάρει το 2.3 μιας και υποστιρίζει μόνο συσκευές με επεξεργαστη ανω τψν 1 Ghz

 

Έχεις μείνει πίσω :rolleyes:

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/LG-Optimus-One-P500-AGRCBK-and-LG-base-SCS-320.htm

γιατι ειναι ετσι η πισω του πλευρα στην φωτο; σκεφτομαι να το παρω απο το πλαισιο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...