Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Thanx για τις πληροφορίες.

Ψάχνω για Android συσκευή σε entry-medium budget (καταραμένο Δ.Ν.Τ.:rocket:).

Έλεγα να περιμένω για το HTC Gratia,αλλά μέχρι τότε

θα πάει περίπατο η επιδότηση..

To συγκεκριμένο μου φαίνεται τίμια πρόταση

σε σχέση με τον ανταγωνισμό(από κοτε μαζί με βάση και φορτιστή αυτοκινήτου,που μου χρειάζονται),όσο το βλέπω σε βιντεο-παρουσιάσεις

άλλο τόσο κερδίζει πόντους και μάλλον θα το τιμήσω.:happy:

 

ειναι οντως πολυ καλη επιλογη

δεν θα το μετανοιωσεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το είδα εχθές στο Γερμανό. Το χειρίστηκα για κάμποση ώρα.. Στην αφή με παραξένεψε λίγο. Βέβαια είχε στην οθόνη του την προστατευτική ζελατίνα της εταιρίας. Δεν ξέρω αν από αυτό ήταν αλλά ήταν λίγο αργό στην εναλλαγή των οθονών.

 

επίσης το άκουσα και σε ήχο κ ήταν αρκετά ικανοποιητικός.. Δεν ξέρω αν κανείς σας έχει ακουσει το sony ericsson xperia x8 σε ήχο να μου πει αν είναι δυνατότερο.

 

Τέλος, πιστεύετε στα τέλη Νοέμβρη να έχει πέσει η τιμή στον Γερμανό;;

 

Ευχαριστώ και καλορίζικο σε όσους το έχουν πάρει!!

Link to comment
Share on other sites

Το είδα εχθές στο Γερμανό. Το χειρίστηκα για κάμποση ώρα.. Στην αφή με παραξένεψε λίγο. Βέβαια είχε στην οθόνη του την προστατευτική ζελατίνα της εταιρίας. Δεν ξέρω αν από αυτό ήταν αλλά ήταν λίγο αργό στην εναλλαγή των οθονών.

 

επίσης το άκουσα και σε ήχο κ ήταν αρκετά ικανοποιητικός.. Δεν ξέρω αν κανείς σας έχει ακουσει το sony ericsson xperia x8 σε ήχο να μου πει αν είναι δυνατότερο.

 

Τέλος, πιστεύετε στα τέλη Νοέμβρη να έχει πέσει η τιμή στον Γερμανό;;

 

Ευχαριστώ και καλορίζικο σε όσους το έχουν πάρει!!

 

 

οντως με τη ζελατινα πανω ηταν οπως λες η αποκριση και ευαισθησια. χωρις αυτη ειναι τελειως διαφορετικα.

 

το κακο με το Χ8 ειναι πως ειναι Android 1.6 και καποια στιγμη θα βγει αναβαθμιση σε 2.1(ποτε?) ενω αυτο ειναι 2.2 απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος, πιστεύετε στα τέλη Νοέμβρη να έχει πέσει η τιμή στον Γερμανό;;

Βρε παιδια τι ασχολεισται με γερμανο,multirama,eshop κτλ.....μπειτε skroutz και χτυπηστε το οπου το βρειτε φθηνοτερα.Απ οπου κ να το αγορασετε ισχυει η εγγυηση της ελληνικης αντιπροσωπειας.Υπομονη κανα 20ημερο να το φερουν ολοι και μετα να δειτε για ποτε θα παει στα 220 ευρω η τιμη στο skroutz :) Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια τι ασχολεισται με γερμανο,multirama,eshop κτλ.....μπειτε skroutz και χτυπηστε το οπου το βρειτε φθηνοτερα.Απ οπου κ να το αγορασετε ισχυει η εγγυηση της ελληνικης αντιπροσωπειας.Υπομονη κανα 20ημερο να το φερουν ολοι και μετα να δειτε για ποτε θα παει στα 220 ευρω η τιμη στο skroutz :)

 

Δεν θα με ενδιέφερε ο Γερμανός αν δεν είχα κερδίσει μια έκπτωση 20 ευρώ σε αγορές άνω των 100 ευρώ. Γι αυτό το ρώτησα.. Φυσικά στο skroutz σε λίγο καιρό θα υπάρχουν καλύτερες τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα με ενδιέφερε ο Γερμανός αν δεν είχα κερδίσει μια έκπτωση 20 ευρώ σε αγορές άνω των 100 ευρώ. Γι αυτό το ρώτησα.. Φυσικά στο skroutz σε λίγο καιρό θα υπάρχουν καλύτερες τιμές.
Οκ τοτε προς νοεμβριο που σε ενδιαφερει ισως το ριξει 1-2 ευρω :p:)
Link to comment
Share on other sites

οντως με τη ζελατινα πανω ηταν οπως λες η αποκριση και ευαισθησια. χωρις αυτη ειναι τελειως διαφορετικα.

 

το κακο με το Χ8 ειναι πως ειναι Android 1.6 και καποια στιγμη θα βγει αναβαθμιση σε 2.1(ποτε?) ενω αυτο ειναι 2.2 απο την αρχη.

 

Ναι το κατάλαβα μόλις είχα φύγει από το κατάστημα.. Όταν θα ξαναπάω θα τη ξεκολλήσω!!! :lol:

 

Σαν αυτή τη ζελατίνα είναι και τα διάφορα screen protectors που βάζουμε για να προστατέψουμε την οθόνη απο γρατζουνιές κ διάφορα;; ελπίζω να μην συμπεριφέρονται έτσι στην αφη..

 

για το Χ8 δεν τίθεται ζήτημα.. απλά για το ηχείο του αναρωτιώμουν..

Link to comment
Share on other sites

μου εκανε θετικη εντυπωση το GPS του επισης. σε συνδυασμο με πυξιδα app ειναι πολυ ωραιο gadget/feature. πολυ γρηγορα λοκαρει σε δορυφορο το GPS. Google maps κλπ ολα παιζουν αψογα.

 

πολυ καλα δομημενο εργαλειο.

 

Όταν λες σε συνδυασμό με πυξίδα, εννοείς ότι περιστρέφει τον χάρτη στην κατεύθυνση που κοιτάς, όπως το iphone 3GS?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάπου διάβασα οτι αν και android 2.2 δεν μπορεί να τρέξει flash player γιατί δεν το υποστηρίζει ο επεξεργαστής του. Είναι αλήθεια;;

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να πάρει flash player;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάπου διάβασα οτι αν και android 2.2 δεν μπορεί να τρέξει flash player γιατί δεν το υποστηρίζει ο επεξεργαστής του. Είναι αλήθεια;;

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να πάρει flash player;;

 

ναι ειναι αληθεια

μονο εαν υποστηριξει η Adobe αυτον τον επεξεργαστη (χλωμο)

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ στό τέλος της σελίδας:

http://www.adobe.com/products/flashplayer/systemreqs/

 

και εδώ:

http://www.adobe.com/flashplatform/supported_devices/smartphones.html

 

επίσης κάπου είδα ότι υπάρχει ένας browser που παίζει flash. Λέγεται skyfire αλλά επειδή δεν έχω το κινητό στα χέρια μου δεν ξέρω αν όντως ισχύει και αν αξίζει..

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ το κινητάκι! Πολύ καλό θα έλεγα, με πολλές δυνατότητες και αρκετά γρήγορρο.

 

Για το φλας που λετε, τελικά μπορούμε να βάλουμε? (Δεν κατάλαβα και πολλά από το παραπάνω λινκ).

 

Ο skyfire δεν λέει και πολλά γιατί δεν έχει φλας player αλλά μετατρέπει τα βίντεο σε html5 στους σερβερ του και τα παρουσιάζει μετά, οπότε είναι και πολύ αργό. Flash lite παίζει καμία περίπτωση να μπαίνει στο συγκεκριμένο κινητό?

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια και απο μενα,ζητω την βοηθεια σας το πως κανω συνχρωνισμο των επαφων με το outlook αναλητικα γιατι δεν μου βλεπει το κινητο με το pc suite.

και εχω και ενα αλλο προβλημα με το wi fi του ρουτερ μου που ειναι της (hol)

ενω βαζω τον κωδικο δεν ξεκλειδωνη.αυτα για την ωρα ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια και απο μενα,ζητω την βοηθεια σας το πως κανω συνχρωνισμο των επαφων με το outlook αναλητικα γιατι δεν μου βλεπει το κινητο με το pc suite.

και εχω και ενα αλλο προβλημα με το wi fi του ρουτερ μου που ειναι της (hol)

ενω βαζω τον κωδικο δεν ξεκλειδωνη.αυτα για την ωρα ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Κατέβασε το LGMobile update απο εδώ

 

http://www.lg.com/gr/support/product/support-product-profile-mobile-redux.jsp?customerModelCode=LGP500&initialTab=drivers&targetPage=support-product-profile-mobile-redux

 

το Εργαλείο Υποστήριξης LG Mobile που λέει, και ακολούθα τις οδηγίες. Θέλει drivers για το κινητό, το pc suite 4 και μετά όλα γίνονται πολύ εύκολα (αν έχεις τις επαφές σου στο outlook).

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα αυτα που λες τα εχω εγκαταστηση και οταν

παταω για συνχρωνισμο μου λεει οτι δεν αποκρινεται το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα αυτα που λες τα εχω εγκαταστηση και οταν

παταω για συνχρωνισμο μου λεει οτι δεν αποκρινεται το κινητο.

 

το ιδιο προβλημα ειχα κι εγω.

 

δεν ξερω πως το ελυσα παρα μονο μπορω να υποθεσω οτι λυθηκε μετα την εγκατασταση ενος application που λεγεται BusyBox. ξερω οτι δεν εχει πολυ λογικη αυτο αλλα...

 

dummy mode=on

 

πως μπορω να κανω root τη συσκευη? υπαρχει κανα λινκ για ινφο?

 

dummy mode=off

Edited by karteo
Link to comment
Share on other sites

εκανα απεγκατασταση ολων των προγραματων και τα κατεβαζω απο την αρχη

και πληκτρολογω το ΙΜΕ και μου βγαζει λαθος,αυτο κανω απο χθες το πρωι

και δεν βγαζω ακρη.

Link to comment
Share on other sites

@antokap: Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει άλλο. Βασικά και εγώ είχα κάνει εγκατάσταση το BusyBox επείδή είχε αναφέρει ο karteo ότι ίσως τον βοήθησε γιατί και εγώ πεδεύτηκα λίγο να συγχρονιστώ. Αλήθεια τι κάνει αυτό το πρόγραμμα?

 

Για root ψάχνομαι και εγώ, αν έχει κάποιος κάτι σαφές σε οδηγό θα βοηθούσε πολύ! Και γενικά τι κάνουμε από κει και πέρα? Βασικά παρατήρησα ότι δεν υπάρχουν όλες οι εφαρμογές στο market? Γιατί? Πως μπορούμε να βρούμε εφαρμογές που λείπουν και πως τις περνάμε στο τηλέφωνο (από το pc, ή τις κατεβάζουμε απ'εθείας στο τηλ?).

 

 

που βρίσκουμε εφρμογές? Κάνα καλό site?

 

 

Επίσης, μπορούμε να φτιάξουμε φακέλους στις φώτος? Και να μετονομάσουμε? Μέσω υπολογιστή, ανοίγοντας την sd μπορείς να φτιάξεις φακέλους και μετά τους διαβάζει το κινητό, αλλά μέσα από το κινητό απ'ευθείας γίνεται?

 

Και κάτι τελευταίο(?). Δοκίμασα το nokia bluetooth handfree που είχα και δεν λειτουργεί. Δεν το βλέπει καν. Δεν το υποστηρίζει? Γνωρίζουμε κάτι, παίρνει μόνο lg?

 

Thanks!!!

Link to comment
Share on other sites

για να κανετε root κατεβαστε αυτο το αρχειο

 

προυποθεση να εχετε εγκαταστησει τους usb drivers, το android sdk και να εχετε ενεργοποιησει το usb debagging απο τις ρυθμισεις του τηλεφωνου

Link to comment
Share on other sites

@antokap: Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει άλλο. Βασικά και εγώ είχα κάνει εγκατάσταση το BusyBox επείδή είχε αναφέρει ο karteo ότι ίσως τον βοήθησε γιατί και εγώ πεδεύτηκα λίγο να συγχρονιστώ. Αλήθεια τι κάνει αυτό το πρόγραμμα?

 

τελικα κανοντας διαφορες δοκιμες γιατι δεν μου καθοταν καλα το να εχει σχεση το BusyBox με το συγχρονισμο παρατηρησα το εξης.

 

οτι δεν μπορει να συγχρονιστει αν εχεις κανει απενεργοποιηση της προσβασης δεδομενων !

 

για να μην κατεβαζει χωρις λογο απο το internet, το απενεργοποιουσα ειτε απο το taskbar στην κορυφη ειτε απο τις Ρυθμισεις. Μετα απο μερικα τεστς παιζει μια χαρα ο συγχρονισμος πλεον. με το netcounter τσεκαρα να δω αν εξαιτιας αυτου δημιουργειται καποιο internet traffic αλλα δεν φαινεται να παραγει τετοιο.

 

traffic δημιουργει οταν στις 'γενικες ρυθμισεις συγχρονισμου' εχεις enabled το 'δεδομενα φοντου' οπου κατεβαζει στο background καποια data.

 

τωρα παντως δεν αντιμετωπιζω προβλημα με συγχρονισμο

Edited by karteo
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Χαίρομαι που βρέθηκε μια πιο... επιστημονική εξήγηση γιατί και εγώ είχα πρόβλημα το βράδυ που το δοκίμαζα και δεν μου έκανε πάλι συγχρονισμό και το έψαχνα. Θα το δοκιμάσω και ελπίζω να είναι αυτό το πρόβλημα μου.

 

Βασικά όταν κάνει συγχρονισμό, έχει 4 passes (γεμίσματα στην μπάλα προόδου). Περνάει το πρώτο, αλλά μου βγάζει πρόβλημα στο 2ο. Δηλαδή δεν μου έκανε ανανέωση στις επαφές από το pc, τις όποιες αλλαγές έκανα, προς το κινητό...

 

Κάποιες από τις παραπάνω απορίες μου μήπως γνωρίζει κάποιος?

 

@zzzzz: ευχαριστώ για το αρχειάκι του root, αλλά υπάρχει κάποιος οδηγός τι κάνω από κει και έπειτα, γιατί δεν βγάζω άκρη? Τι είναι το android sdk? Κάτι για τους developers αν κατάλαβα καλά, αλλά πως το χρησιμοποιούμε σε σχέση με το αρχείο?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

@zzzzz: ευχαριστώ για το αρχειάκι του root, αλλά υπάρχει κάποιος οδηγός τι κάνω από κει και έπειτα, γιατί δεν βγάζω άκρη? Τι είναι το android sdk? Κάτι για τους developers αν κατάλαβα καλά, αλλά πως το χρησιμοποιούμε σε σχέση με το αρχείο?

 

Ευχαριστώ!

 

AndroidSDK

 

Αποσυμπιέστε το "android-sdk.zip" στο σκληρό σας δίσκο, για παράδειγμα στο C:\ και μετονομάστε το φάκελο που προκύπτει σε "androidsdk"

Link to comment
Share on other sites

karteo σε ευχαριστουμαι για την βοηθεια μας ελυσες τα χερια.προγραμμα φωνητικης

πλοηγησης υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος που το εχει αν απο παιχνιδια παιζουν ΚΑΝΟΝΙΚΑ τo angry birds και τα καινουργια σε 3D που εχουν βγει;;
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος που το εχει αν απο παιχνιδια παιζουν ΚΑΝΟΝΙΚΑ τo angry birds και τα καινουργια σε 3D που εχουν βγει;;

 

Το angry birds το παίζει κανονικότατα, 3D δεν έχω καταφέρει να βρω για να βάλω κάποιο, αλλά γιατί να μην τα παίζει??? Ας στείλει κάποιος με pm κανένα site για εφαρμογές ρε παιδιά!

 

Συνδέθηκα σήμερα στο ιντερνετ και μου έβγαλε ένα μήνυμα για update συσκευής. Σας έβγαλε τίποτα? Δεν ξέρω αν το έκανε αυτόματα ή πρέπει να κάνω κάτι εγώ, αλλά δεν βλέπω κάπου στις ρυθμίσεις να έχει έλεγχο για update...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...