Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κάποιος που έκανε την αναβάθμιση, τελικά χάνονται επαφές, ημερολογίο, εφαρμογές ή όχι;

 

χανονται ολα οσα ειναι αποθηκευμενα στο τηλεφωνο. οσα ειναι στην SD παραμενουν. ε αυτο ελειπε :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαμια απαντηση?

Αν δεν έχεις όρεξη να σκάσεις 8 ευρώ για μια καλή Toshiba 4GB (διπλάσια δηλαδή της εργοστασιακής) που δε θα έχει αυτό το πρόβλημα, τότε δεν είμαι σίγουρος αν αξίζει τον κόπο.

Φήμες λένε ότι η 2.2.2 που μόλις βγήκε το λύνει, αλλά δε μπορώ να στο επιβεβαιώσω.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις όρεξη να σκάσεις 8 ευρώ για μια καλή Toshiba 4GB (διπλάσια δηλαδή της εργοστασιακής) που δε θα έχει αυτό το πρόβλημα, τότε δεν είμαι σίγουρος αν αξίζει τον κόπο.

Φήμες λένε ότι η 2.2.2 που μόλις βγήκε το λύνει, αλλά δε μπορώ να στο επιβεβαιώσω.

 

Νομίζω ότι αυτά που κυκλοφορούν στην Ελλάδα δεν έχουν εργοστασιακή μνήμη. Εμένα δεν είχε και πήρα και την LG και μου το επιβεβαίωσαν έμμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

Εκανα την αναβαθμηση σε 2.2.2 (10e)αλλα δεν γινεται root.

Δεν βλεπω κατι αν και εμενα ειχε σταματησει το προβλημα της καρτας με μια sandisk 8gb

αντιθετως παρατηρησα οτι με αυτην την αναβαθμηση εχω προβλημα με το σημα.

Τωρα που θελω να γυρισω ξανα στην 10α πως γινεται???

Εκανα μια προσπαθεια εχτες απο το xda με τα firmware που εχει βρηκα το Ελληνικο (το τηλεφωνο ειναι απο wind και εχει απο οτι ειχα δει γερμανικο firmware και μολις ανοιγει βγαζει στα γερμανικα την εναρξη του και μετα γυρναει μονο του στα Ελληνικα) και μολις το εβαλα μου εβγαζε ενα μνμ απο την ωρα που ανοιγα την συσκευη για το android καμια δεκαρια φορες.

Τι να κανω?

Αν δεν γινεται για το Ελληνικο 10α Firmware μπορω να ξαναβαλω το γερμανικο?

 

Τωρα και κατι αλλο θελω να κανω custom recovery ακολουθω τις οδηγιες και ως το σημειο

αυτο:

If you get an error message then you have probably not installed the Android SDK properly.

3. Type adb shell and hit enter

4. Type su and hit enter

5. See your phone at this time and touch the “Allow” option which SuperUser shows you

6. Now the terminal window will have a # sign appended to it.

 

ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ.

 

Απο εδω και κατω ας μου εξηγησει καποιος τι γινεται???

 

Now one by one, copy the following lines, in the serial order and paste it into the terminal window (right click on window and paste, CTRL + V won’t work)

 

 

 

1. mount -o remount,rw -t yaffs2 /dev/block/mtdblock1 /system

2. cat /sdcard/flash_image> /system/bin/flash_image

3. chmod 755 /system/bin/flash_image

4. mv /system/etc/install-recovery.sh /system/etc/install-recovery.sh.bak (if it gives error message here, simply proceed to the next step)

5. mount -o remount,ro -t yaffs2 /dev/block/mtdblock1 /system

6. flash_image recovery /sdcard/recovery-RA-GNM-thunderg-1.1.0.img

7. reboot recovery

8. The phone will reboot now.

9. To access the Custom Recovery, turn off the phone and then press

 

Home+Vol Down+Power button to boot into the Custom Recovery

 

Οταν κανω την επικοληση στο πρωτο βημα για να παω στο δευτερο τι κανω?

γιατι κατι δεν κανω σωστα.

 

Συγνωμη για το μεγαλο ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Περνας το πρωτο και πατας enter, περνας δευτερο πατας enter...σε καθε ενα επαληθευει αν το περασες σωστα
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ.

Τωρα με το firmware τι να κανω??

 

UPDATE: Εβαλα την V10h που ειναι Ελληνικη και ολα καλα, μολις βαζω ομως την 10α την Ελληνικη κατα την εκκινηση μου βγαζει:

"Υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της διαδικασιας android.procces.acore προσπαθηστε αργοτερα" και μου βγαζει την επιλογη "αναγκαστικο κλεισιμο" μου το κανει 3-4 φορες και μετα εξαφανιζεται και η συσκευη λειτουργει χωρις να εχω δυνατοτητα να μπω αλλου εκτος του κεντρικου μενου.

Τι συμβαινει??? Πως μπορω να το κανω να φυγει αυτο μνμ?? Με ενδιαφερει γιατι η καινουρια δεν παιρνει root.

 

UPDATE2:Εβαλα την ελληνικη 10α και εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και βλεπω οτι ειναι οκ.

Edited by hotgr
Link to comment
Share on other sites

Παδια γεια σας .

 

δεν ξερω αν καποιο προηγουμενο παιδι ειχε το προβλημα που εχω εγω και εχει απαντηθει ηδη αλλα δεν εχω καθολου χρονο για 100+ σελ.

 

Εχω το εξης προβλημα . το wifi δεν συγχρονιζεται με το ρουτερ του σπιτιου μου!! ( netfaster iad 2 )

Eνω βαζω κανονικα τον κωδικο μου και παταω συνδεση μου βγαζει την εξης εξελιξη...

 

συνδεση - συνδεση με netfaster 2 - ελεγχος ταυτοτητας με netfaster - ΑΠΟΣΥΝΔΕΘΗΚΕ !!! Kαι μετα παλι απο την αρχη μεχρι που σταματαει μονο του!

 

εχει κανεις ιδεα τι μπορει να φταει ; ευχαριστω εκ των προτερων .

 

Υ.Γ το ρουτερ δουλευει καλα με αλλα κινητα και το κινητο μου το εχω συνδεσει με αλλα ρουτερ....

 

Δεν ξέρω αν τελικά έλυσες το πρόβλημα, αλλά ακούγεται σαν να βάζεις λάθος τον κωδικό :)

Link to comment
Share on other sites

κάθε βράδυ φόρτιση, flash δεν εχει και δεν νομιζω να παρει

 

Απλα σ'υμφωνα με αυτο το

λεει οτι εχει flash...

tcp γενικα ομως το προτεινετε σαν κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Απλα σ'υμφωνα με αυτο το
λεει οτι εχει flash...

tcp γενικα ομως το προτεινετε σαν κινητο?

 

δεν εχει λαθος ειναι γραμμενο στο κουτι της ινδιας

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες νομιζω οτι δεν γινεται. Εγω χρησιμοποιω το igo και με εχει βολεψει αρκετα.

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

 

To iGO χρειάζεται σύνδεση στο Internet;

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα χθες και το δικό μου, όλα πηγαν μια χαρα, και ΔΕΝ σβηνουν τα δεδομένα που εχετε ήδη μέσα.

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ εφτιαξε το πρόβλημα με την sd card!!!!!!!!!!!!! (Άντε και είχαν παίξει τα νευρα μου)

 

Επίσης το τηλέφωνο ανταποκρίνετε πολυ ποιο γρηγορα και ειναι επίσης πολυ ποιο ομαλό στην κινηση των μενου και γενικοτερα στην λειτουργια του!!!!!

 

 

 

 

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aναβαθμησα και εγω το κινητο μου σημερα....v-10h και 2.2.2...

αμα ακολουθησεις τις οδηγιες ειναι πολυ ευκολο και ενω πιστευα οτι θα χασω επαφες και προγραμματα...τελικα δεν εχασα τιποτα...ειναι ιδιο οπως πριν

Δεν παρατηρησα μεγαλη διαφορά....μονο λιγο μειωση στη χωρητικ. μνημης του τηλεφωνου....

Link to comment
Share on other sites

παιδες εγώ όταν αγόρασα το κινητό στην κάρτα (micro sd) που είχε μέσα έχει και το πρόγραμμα copilot 8.2.0.218 το οποίο δεν είναι εγκατεστημένο αλλά το έχει σε μορφή apk. Ξέρει κανείς αν είναι full το πρόγραμμα και όχι trial; να μην το κάνω εγκατάσταση τσάμπα.....!!!!!
frastgr
Link to comment
Share on other sites

To iGO χρειάζεται σύνδεση στο Internet;

 

Οχι μονο το GPS ανοιγεις και εισαι ετοιμος

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα χθες και το δικό μου, όλα πηγαν μια χαρα, και ΔΕΝ σβηνουν τα δεδομένα που εχετε ήδη μέσα.

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ εφτιαξε το πρόβλημα με την sd card!!!!!!!!!!!!! (Άντε και είχαν παίξει τα νευρα μου)

 

Επίσης το τηλέφωνο ανταποκρίνετε πολυ ποιο γρηγορα και ειναι επίσης πολυ ποιο ομαλό στην κινηση των μενου και γενικοτερα στην λειτουργια του!!!!!

 

 

 

 

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Να μας ενημερώσεις ξανά σε καμμιά εβδομάδα αν είναι πιο γρήγορο και ποιο ομαλό στην κίνηση γιατί όλα στην αρχή γρήγορα είναι.
Link to comment
Share on other sites

εμένα με βλέπω να μη βάζω ούτε την 2.3.....τι διαφορά έχει η 2.2 με την 2.2.2 δε κατάλαβα.....lag ακόμα έχει, με τα 2g δίκτυα ακόμα πρόβλημα, no root.....το μόνο που παρατήρησα είναι άμα γυρίσεις πλάγια στα βίντειο τα κουμπιά αυξομείωσης έντασης δεν αλλάζουν πλέον....τρομερό; να ναι καλα το nand backup και γυρίσαμε πίσω.....στα 730mhz.....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια απο VPN γνωριζει κανεις ? Γιατι το κινητο δεν μπορει να συνδεθει σε (pptp VPN connection) ??? Οποιος ξερει ας απαντησει.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά εγώ κάνει το τηλεφωνώ root και custom rom όπως είναι να την κάνω την αναβαθμίσει η να το κάνω unroot? και αν σβήνει από μέσα αρχεία επαφές και τέτοια!!
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Και πως περνάμε το i-go ???

 

Εγω το κατεβασα απο το piratebay. Μεσα στο torrent απ οτι θυμαμαι ειχε οδηγειες για το πως το περνας.

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...