Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς πως μπορώ να βάλω ρολόι στην αρχική οθόνη σαν αυτό που έχει το HTC στα φυλλάδια;;; Δεν θέλω να συνδέεται στο internet και μου έρθει κανένας λογαριασμός χχχχχ € :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά!Εδώ και 2 μέρες είμαι και γω κάτοχος του Optimous (ή transformers) όπως το λέω εγώ!!Κατάφερα και έκανα συγχρονισμό με το lg suite ωστόσο παρατήρησα ότι ενώ τις επαφές τις βγάζει κανονικά όταν δέχομαι μια κλήση δεν εμφανίζει το όνομα της επαφής παρά μόνο τον αριθμό.Έχουμε καμία ιδέα γιατί γίνεται αυτό?και πως μπορώ να το φτιάξω?

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα, ξανα-έκανα συγχρονισμό από άλλο PC με το LG suite, και πρόσεχα να μην απενεργοποιηθεί η οθόνη του κινητού ενώ γινόταν ο συγχρονισμός. Τώρα τα βλέπω κανονικά. Μπορεί βέβαια να έφταιγε και κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

To LG suite που το βρήκατε;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο πρόβλημα, ξανα-έκανα συγχρονισμό από άλλο PC με το LG suite, και πρόσεχα να μην απενεργοποιηθεί η οθόνη του κινητού ενώ γινόταν ο συγχρονισμός. Τώρα τα βλέπω κανονικά. Μπορεί βέβαια να έφταιγε και κάτι άλλο.

 

Θα το δοκιμάσω τώρα πάλι!!Σε ευχαριστώ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε κάποιο update για το κινητό;

Μου έβγαλε ένα περίεργο μήνυμα να το συνδέσω με το PC Suite. Eν τω μεταξύ εγώ δεν έχω κανένα πρόγραμμα που να το λένε PC Suite αλλά έβαλα να κατεβαίνει ένα που είναι 145 ΜΒ από το LG Mobile Support tool....

 

To suite ειναι μεσα στην sd σου!

 

Sent from my LG-P500 using the enemies of Pyongyang

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα εχτές το βράδυ όταν πρωτομπήκα στο market μου είπε κάτι για update αλλά από κεκτημένη ταχύτητα δεν πρόλαβα να το διαβάσω και χάθηκε..... :)

 

Το update notification υπαρχει στις εγκατεστημενες εφαρμογες σου και το τρεχεις οποτε θες, ακομα δεν εχει ερθει το update ομως

Στο μαρκετ βγαινουν update για αλλα πραγματα, πχ youtube, το notification πεταγεται καμια φορα απο μονο του, αλλα και παλι δε λεει κατι νεο ,για τη v10b μιλαει, οχι τη v10e που θελουμε

 

Sent from my LG-P500 using the enemies of Pyongyang

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Eγώ λιώνω με το Angry Birds,πολύ FB,twitter,4square και συνεχώς sms και μου βγάζει 2 μέρες...

Το Nokia5800 που είχα πριν με την μισή χρήση έβγαζε δεν έβγαζε 1+κάτι μέρα

 

 

Υ.Γ. 2η μέρα και η μπαταρία είναι στο 78%.... Καλά τα πάει ως τώρα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κατι ακουσα οτι το gingerbread θα ειναι διαθεσιμο για το κινητο άμεσα...Αληθεύει ? ξερουμε τπτ ? Edited by mpilias90
Link to comment
Share on other sites

τίποτα επίσημο ακόμα. λογικά θα πάρει πρώτο το nexus 1 και μετά από αρκετό καιρό όσα έχουν της απαραίτητες απαιτήσεις που θέλει το gingerbread και την όρεξη του κάθε κατασκευαστή
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά!Εδώ και 2 μέρες είμαι και γω κάτοχος του Optimous (ή transformers) όπως το λέω εγώ!!Κατάφερα και έκανα συγχρονισμό με το lg suite ωστόσο παρατήρησα ότι ενώ τις επαφές τις βγάζει κανονικά όταν δέχομαι μια κλήση δεν εμφανίζει το όνομα της επαφής παρά μόνο τον αριθμό.Έχουμε καμία ιδέα γιατί γίνεται αυτό?και πως μπορώ να το φτιάξω?

 

Είχα και εγώ το ίδιο θέμα, μετά από υπόδειξη φίλου λίγες σελίδες πιο πίσω η λύση βρέθηκε και είναι να προσθέσεις το +30 πριν από κάθε νούμερο

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους!επειδη ενδιαφερομαι να αποκτησω το κινητο αλλα βλεπω προβλημα με την καρτα μνημης το σκεφτομαι περισοτερο τωρα.σε κατι φορουμ που κοιταξα χρηστες εκαναν hard reset κ το προβλημα λυθηκε.δεν ξερω κατα ποσο ισχυει.το κινητο ειναι καλο σε δυνατοτητες απλα εγω χρειαζομαι flash player με ολες τις δυνατοτητες.κυριως για το zynga poker του facebook.οκ δεν ειναι κ σοβαρος ο λογος που θελω flash player αλλα δεν θελω να κανω παραχωρησεις.θελω να παω σε android μιας κ ο αδερφος μου με το desire του ειναι απολυτα ικανοποιημενος απο πλευρας λογισμικου και εφαρμογων.θελω μια φτηνη επιλογη οπως το optimus.γιαυτο θελω να μαθω για την υποστηριξη του flash player της συσκευης.εχει πληρη υποστηριξη η συσκευη;συγγνωμη για τις πολλες παρατηρησεις μου αλλα θελω να μεινω ικανοποιημενος χωρις να μετανιωσω για την επιλογη μου.
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υποστηριζει πληρως flash,λογω του επεξεργαστη του η adobe αποφασισε να το κλασει

 

Το flash player δυστυχως δε μας το εμφανιζει καν στο μαρκετ και οσοι το εγκατεστησαν μονοι τους, απλα δε δουλεψε

 

Θες δυνατη cpu για φλας, αρα πρεπει να ανεβασεις το budget σου αρκετα

 

Sent from my LG-P500 using the enemies of Pyongyang

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Zynga poker υπαρχει ομως.

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υποστηριζει πληρως flash,λογω του επεξεργαστη του η adobe αποφασισε να το κλασει

 

Το flash player δυστυχως δε μας το εμφανιζει καν στο μαρκετ και οσοι το εγκατεστησαν μονοι τους, απλα δε δουλεψε

 

Θες δυνατη cpu για φλας, αρα πρεπει να ανεβασεις το budget σου αρκετα

 

Sent from my LG-P500 using the enemies of Pyongyang

 

Ευχαριστω πολυ φιλε.το ξεχναω το κινητο.περιμενω να πεσει το desire για να το παρω σε λευκο μιας κ εχει πληρη υποστηριξη απο την adobe.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η λύση ήταν να κάνω εξαγωγή των επαφών ως csv στην κάρτα μνήμης, μετά να τις διαγράψω τελείως απο τον κατάλογο και να ξανακάνω τέλος import το αρχείο csv pου είχα φτάξει πριν. Ελπίζω να βοθήσω κ άλλους έτσι.!
Link to comment
Share on other sites

Zynga poker υπαρχει ομως.

 

Sent from my Milestone

 

Αλλο να υπαρχει κ αλλο να το ανοιγει.αν ειναι να το κατεβαζεις κ να μην μπορεις να παιξεις απο το κολλημα που θα εχει το κινητο τοτε ειναι σαν να μην το εχει

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και η λυση του μεταχειρισμενου

 

Με 300λιγα βρισκεις σε καλη κατασταση

 

Κι εγω αυτο θα κανα μιας και φιλος μου δινει το δικο του, απλα ειχα σημαντικη επιδοτηση και η διαφορα τιμης ηταν μεγαλη, αλλωστε ηθελα απλα μια αξιοπρεπη συσκευη, δε με απασχολουσε τοσο ναναι high end

 

Sent from my LG-P500 using the enemies of Pyongyang

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Αλλο να υπαρχει κ αλλο να το ανοιγει.αν ειναι να το κατεβαζεις κ να μην μπορεις να παιξεις απο το κολλημα που θα εχει το κινητο τοτε ειναι σαν να μην το εχει

 

 

Δε συνεννοουμαστε.

Υπαρχει για να το παιξεις εννοω ρε φιλε,εφαρμογη.

Δεν το ειπα ρητορικα,αφού εμενα παίζει θα παίζει και σένα.

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Δε συνεννοουμαστε.

Υπαρχει για να το παιξεις εννοω ρε φιλε,εφαρμογη.

Δεν το ειπα ρητορικα,

 

Sent from my Milestone

 

Φιλε δεν ειπα οτι δεν υπαρχει.κ στο vodafone joy υπαρχει angry birds αλλα πας να παιξεις το παιχνιδι κ κολαει απιστευτα.αυτο εννοω.αν μπορει να το υποστηριξει το κινητο χωρις κολληματα.αυτο δεν γνωριζω.

Link to comment
Share on other sites

Εσβησα το suite απο την καρτα καταλάθος γιατι έκανα διαμόρφωση....πως μπορω να το επαναφέρω? το κατεβάζω απο κάπου? qsis help :) στείλε κανα λινκ

 

με το gps εχω ακούσει 10 διαφορετικα πράγματα...διαβάζω τα post και περιμενω να δω κατι σιγουρο και χωρις internet.

 

κατι τελευταίο...ξέρετε ποιες εφαρμογες τρέχουν internet ωστε να τισ περιοριζουμε, μην παθουμε κανα σύγκριο με τον λογαριασμο, το ρολοι τρέχει ιντερνετ? γιατι εμφανιζει καιρό και ειδήσεις μαζι....

Link to comment
Share on other sites

Εσβησα το suite απο την καρτα καταλάθος γιατι έκανα διαμόρφωση....πως μπορω να το επαναφέρω? το κατεβάζω απο κάπου? qsis help :) στείλε κανα λινκ

 

με το gps εχω ακούσει 10 διαφορετικα πράγματα...διαβάζω τα post και περιμενω να δω κατι σιγουρο και χωρις internet.

 

κατι τελευταίο...ξέρετε ποιες εφαρμογες τρέχουν internet ωστε να τισ περιοριζουμε, μην παθουμε κανα σύγκριο με τον λογαριασμο, το ρολοι τρέχει ιντερνετ? γιατι εμφανιζει καιρό και ειδήσεις μαζι....

 

εισαι τυχερος γιατι το χω στο dropbox μου καλου κακου :p

 

παρε λινκ

http://dl.dropbox.com/u/17446443/LGPCSuiteIV.rar

 

ΥΓ το dropbox δουλευει πολυ καλα στο android, ειναι πολυ καλη περιπτωση για οnline αποθηκουλα :)

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα και εγω απο την cosmote το κινητο ειναι πολλη καλο αλλα αυτο που με ενοχλησε ειναι οτι η μπαταρια τελιωνει αμεσως τουλαχιστον σε εμενα...
Link to comment
Share on other sites

Σκεψου οτι αυτο το κινητο εχει απο τις καλες μπαταριες,αλλα ακομα και ακριβοτερα , την αδειαζουν πολυ πιο γρηγορα

 

Sent from my LG-P500 using the enemies of Pyongyang

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω word excel txt διαβάζει ή μόνο Pdf?

επίσης τις επαφές τις συγχρονίζεις με το outlook ή κάπως αλλιώς?

Edited by iammysterious
Link to comment
Share on other sites

thnx qsis το περναω μεσα ζιπαρισμενο ή οχι? Το ThinkFree διαβάζει pdf, doc, xls & ppt και τους τύπους με το x μπροστα για τα καινουργια office. ξερει κανεις καμια εφαρμογη να μετραει τα MB που κατεβαινουν για να ελεγχουμε τα ορια?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...