Jump to content

[Επίσημο] Nokia C5-03


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 421
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια!σκεφτομαι και γω να αγορασω τοσυγκεκριμενο κινητο!μεχρι τωρα απο αυτα που διαβασα καταλαβα οτι ειναι ενα καλο κινητο για ολα οσα θελω εγω!εχω απλα 2 ερωτησεις!

1ον)Το κινητο σηκωνει πολλες εφαρμογες με μια μεγαλη καρτα μηνμης(π.χ. 16 GB)

2ον)Το κινητο θα χρειαστει γρηγορα αναβαθμιση και αν ναι μπορει καποιος να μου εξηγησει βημα βημα πως θα το κανω αυτο?(επειδη δεν το πολυκατεχω το θεμα)

Και τελος αξιζει η να αγορασω το htc explorer??(ειμαι σε διλημμα)

Ευχαριστω πολυ:)

Edited by kostas97
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ο συζυγος μου και εγω εχουμε το ιδιο κινητο. Επειδη χαλασε το δικο του θα του δωσω το δικο μου. Τα παιχνιδια που εχει απο το ovi ειναι αποθηκευμενα στη καρτα μνημης. Βαζοντας τη στο δικο μου θα συνεχισει να παιζει απο εκει που το ειχε αφησει ή θα τον γυρισει στην αρχη?
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ούτε το ένα ούτε το άλλο.Θα πρέπει να γίνει εγκατάσταση από την αρχή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα,

 

Προσπαθώ να μπω στο hotmail για να τσεκάρω τα mail μου αλλά μου βγάζει το εξής μήνυμα: "JavaScript required to sign in".

Ξέρει κάποιος τι πρέπει να κάνω;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έβγαλα άκρη με το javascript και εγκατέστησα την υπηρεσία email της nokia. Μόλις διάβασα τους όρους χρήσης και είδα ότι η υπηρεσία χρεώνεται πάτησα απόρριψη αλλά μετά είδα ότι η υπηρεσία εγκαταστάθηκε (?) κανονικά. Γνωρίζει κάποιος τι παίζει με τις χρεώσεις; Πρέπει να επικοινωνήσω με την cosmote?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα παιδιά, ετοιμάζομαι να πάρω το κινητάκι και θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα. Κυρίως με ενδιαφέρει το gps και θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι το ίδιο λειτουργικό με το Χ6 που είχα και με βόλεψε πολύ. Επίσης επειδή σε θα βρεθώ γερμανια για ένα διαστημα, αν δεν είναι κλειδωμένο, θα έχω πρόβλημα να περάσω γερμανικό αριθμό?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά, ετοιμάζομαι να πάρω το κινητάκι και θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα. Κυρίως με ενδιαφέρει το gps και θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι το ίδιο λειτουργικό με το Χ6 που είχα και με βόλεψε πολύ. Επίσης επειδή σε θα βρεθώ γερμανια για ένα διαστημα, αν δεν είναι κλειδωμένο, θα έχω πρόβλημα να περάσω γερμανικό αριθμό?

το κινητο ειναι μαπα! απλα κακο στα χρηματα αυτα βρισκεις αξιολογο κινητο ανδροιδ.το gps θελει ειναι βοηθητικο και θελει ενεργα δεδομενα για να δουλεψει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!σκεφτομαι και γω να αγορασω τοσυγκεκριμενο κινητο!μεχρι τωρα απο αυτα που διαβασα καταλαβα οτι ειναι ενα καλο κινητο για ολα οσα θελω εγω!εχω απλα 2 ερωτησεις!

1ον)Το κινητο σηκωνει πολλες εφαρμογες με μια μεγαλη καρτα μηνμης(π.χ. 16 GB)

2ον)Το κινητο θα χρειαστει γρηγορα αναβαθμιση και αν ναι μπορει καποιος να μου εξηγησει βημα βημα πως θα το κανω αυτο?(επειδη δεν το πολυκατεχω το θεμα)

Και τελος αξιζει η να αγορασω το htc explorer??(ειμαι σε διλημμα)

Ευχαριστω πολυ:)

 

Αν και υπερβολικά καθυστερημένα να σου πω ότι πολύ κακώς είσαι /ήσουν σε δίλημμα! Δεν το συζητώ έφυγες για το htc! Πολλά θέματα η βλακεία της Νοκια, και να είναι σίγουροι ότι αυτή ήταν και η τελευταία φορά που τους έδωσα λεφτά...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξερει κανεις αν προβλεπεται κανενα μελλοντικο software upgrade για το c5-03;

 

με καμα κυβέρνηση :P

 

Μακάρι να υπήρχε πιθανή αναβάθμιση, αλλά μάλλον όχι.

Στο μεταξύ, κάποια στιγμή μεσα στο καλοκαίρι έπαθε ένα τρομερό κρασάρισμα η συσκευή, και μάλλον λόγω whatsapp. οπότε και την έχω παροπλίσει και το χω ρίξει στο C3 που είχα. Παρά το full reset και την αναβάθμιση που του κανα μέσω usb με τη σουίτα, δεν το εμπιστεύομαι πια σαν συσκευή. Αν κάποια στιγμή έχω χρόνο και όρεξη να το αναστήσω έχει καλώς.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ξερει κανεις αν προβλεπεται κανενα μελλοντικο software upgrade για το c5-03;

 

Εννοείται! Με το τελευταίο update μου βγάζει το μήνυμα ''Αποφύγετε την ακρόαση μουσικής σε υψηλή ένταση για αποφυγή βλάβης στην ακοή'' (ή κάπως έτσι δλδ) . Μιλάμε για τεράστια πρόοδο, όχι αστεία...:rolleyes:

 

 

Α, btw τόσο ''αξιόπιστη'' συσκευή δεν είχα ποτέ μου... Αλλού πατάω, άλλο βγάζει... Και να φανταστείτε ότι την πρόσεχα κι όλας την *******... Επιδότηση τα Χριστούγεννα και έφυγα για Android!

Edited by Zisis1992
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται! Με το τελευταίο update μου βγάζει το μήνυμα ''Αποφύγετε την ακρόαση μουσικής σε υψηλή ένταση για αποφυγή βλάβης στην ακοή'' (ή κάπως έτσι δλδ) . Μιλάμε για τεράστια πρόοδο, όχι αστεία...:rolleyes:

 

 

Α, btw τόσο ''αξιόπιστη'' συσκευή δεν είχα ποτέ μου... Αλλού πατάω, άλλο βγάζει... Και να φανταστείτε ότι την πρόσεχα κι όλας την *******... Επιδότηση τα Χριστούγεννα και έφυγα για Android!

 

Σωστός μονο android παιδια εχω που να μην είχα και το c5 03 και το 700 και πρόσφατα πήρα το Vodafone smart two 2,3,7 gingerbread. Πρόπερσινο λογισμικό και σε μερικά πράγματα είναι καλύτερο και από το 700 που έχει 300 μακριά τέλος τα symbian είναι εποχή Android

 

Ξερει κανεις αν προβλεπεται κανενα μελλοντικο software upgrade για το c5-03;

 

Και να γίνει φίλε μου τίποτα δεν θα αλλάξει.... Το μόνο σίγουρο.. Γιαυτό καντη για Android

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλη χρονια και ευτυχια σε ολους.....

θελω να ρωτησω το εξης... προκαιρου πηρα της κοπελας μου το NOKIA ASHA 306 για πρωτοχρονιατικο δωρο και χθες που το ανοιξαμε να το δουμε ειδα πως αν και πιο φτηνη συσκευη απο C5-03 εχει διαφορετικο λογισμικο, εχει πιο ωραιο μενου, οι αλλαγες στις σελιδες γινονται πιο ομαλα κτλ.... μπορω να εγκαταστησω το ιδιο λειτουργικο η ακομα καλυτερο στο C5-03 μου η θα πρεπει να αρκεστω στις απλες ανανεωσεις που του κανω μεσω συσκευης;;;

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια και ευτυχια σε ολους.....

θελω να ρωτησω το εξης... προκαιρου πηρα της κοπελας μου το NOKIA ASHA 306 για πρωτοχρονιατικο δωρο και χθες που το ανοιξαμε να το δουμε ειδα πως αν και πιο φτηνη συσκευη απο C5-03 εχει διαφορετικο λογισμικο, εχει πιο ωραιο μενου, οι αλλαγες στις σελιδες γινονται πιο ομαλα κτλ.... μπορω να εγκαταστησω το ιδιο λειτουργικο η ακομα καλυτερο στο C5-03 μου η θα πρεπει να αρκεστω στις απλες ανανεωσεις που του κανω μεσω συσκευης;;;

Καλή χρονιά!

Όχι δεν μπορείς να αλλάξεις λειτουργικό στο κινητό σου. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να περνάς τις αναβαθμίσεις που γίνονται διαθέσιμες κατά καιρούς από την Nokia για την συσκευή σου.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

το NOKIA ASHA 306 μηπως φοραει το BELLA λογισμικο;;;

To Nokia Asha 306 έχει λειτουργικό Series 40 Developer Platform 2. Η έκδοση Belle αφορά το Symbian το οποίο είναι εντελώς διαφορετικό λειτουργικό από το Series 40.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Για σας,

 

Eπεσε στα χερια μου ένα παλιό Nokia C5-03 δουλεύει μια χαρά απλός όταν το έκανα hard reset έχασε το Component QT και τώρα δεν ανοίγει ούτε το Nokia store που δούλευε πριν το reset.

 

Έχω ψάξει πολύ να βρω το QT και ότι και να κάνω install βγάζει λάθoi είτε για το certificate ήταν ότι είναι corrupt.

 

Ξέρει κανεις που βρίσκετε το σωστό QT για το συγκεκριμένο κινητό ?

 

OS Symbian OS v9.4, Series 60 rel. 5

CPU 600 MHz ARM 11

 

Tο κινητό απλό θέλω να το κάνω remote control για το XBMC που έχω σπίτι και θέλω να κάνω install ένα wifi keyboard mouse app

 

Eυχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Νομιζω έχει γινει συμφωνια για μεταφορα του nokia store στον opera

http://symbian.apps.opera.com/en_gr/

Δεν ξερω τι ειναι ακριβως αυτο που ψαχνεις αλλα ψαξε στο opera.

Ειχα κανει και εγω καποια στιγμη hard reset και εξαφανιστηκαν apps απο το κινητο.

Η αλλη εναλλακτικη που εχεις νομιζω ειναι να φλασαρεις την original ελληνικη rom και την οποια παλιοτερα εβρισκες στο Internet απο tool της Nokia.

Edited by gouglis
πληρης απαντηση
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω έχει γινει συμφωνια για μεταφορα του nokia store στον opera

http://symbian.apps.opera.com/en_gr/

Δεν ξερω τι ειναι ακριβως αυτο που ψαχνεις αλλα ψαξε στο opera.

Ειχα κανει και εγω καποια στιγμη hard reset και εξαφανιστηκαν apps απο το κινητο.

Η αλλη εναλλακτικη που εχεις νομιζω ειναι να φλασαρεις την original ελληνικη rom και την οποια παλιοτερα εβρισκες στο Internet απο tool της Nokia.

Το τελευταιο που ειπες δεν το πολυ καταλαβα αν μπορεις εξηγησε το λιγο.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...