Jump to content

[Επίσημο] HTC HD7


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
έχω το HD7 με την 7740 μετά απο 4 updates...τπτ άλλο δεν έχω κάνει...να το ξεκλειδώσω προς το παρόν δέ γίνεται παρά μόνο εάν αλλάξω ρομ, έτσι?

 

Όχι, μπορείς και όπως είσαι... http://labs.chevronwp7.com/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 778
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικά το zune είχε κάποιο πρόβλημα... μετά από restore στο πρόγραμμα ξεκόλλησε...αν και μου πήρε ώρα να το διαμορφώσω όπως θέλω..πολύ φασαρία είχε!!

φίλε μου athanaso77, αυτό προϋποθέτει να το αγοράσω γιατί αυτός o chevron αν θυμάμαι καλά συνεργάζεται πλέον με την MS...:(...

δεν είναι χρηματικό το ζήτημα αλλά...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα 7 ευρώ δεν το θεωρώ αξιοσημείωτο κόστος σε σχέση με το τι προσφέρει στη συσκευή αυτή η προσπάθεια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναί σίγουρα δεν είναι κι εγώ δεν μπορώ χωρίς να έχω file explorer στο κινητό, απο προχθές που το έχω προσπαθούσα 1 μέρα mε το zune μόνο...είναι παίδεμα στην αρχή ξεκλείδωτο..να δούμε και τί θα κάνουν οι xda με το windowbreak :worry: και βλέπουμε...

 

καλημέρα παιδιά και πάλι...εαν ξέρετε να μου πείτε..το original unlock apo chevron μου δίνει τη δυνατότητα να έχω κια πλήρη υποστήριξη του bluetooth..ήχων κλήσης..ρυθμίσεις browser κ.λπ.?? θα χρειαστεί και το HTC interop unlock επίσης??

 

edit: επειδή έχω ψάξει διάφορα και δεν βλέπω κάποια λύση....ξέρει κάποιος να μου πει πώς θα πάω σε custom rom αφού έχω μόνο κάνει τα updates kai τίποτε άλλο? έχω την 7740.16 και λένε οτι για να βάλω κάποια ρομ, hspl/rspl, πρέπει να έχω bootloader κάτω απο 4....εγώ έχω 5.10...πώς μπορώ να το κάνω?? αμα δεν μπορεί να γίνει hspl δε γίνεται τίποτα...σωστά??

 

κατέβασα αυτήν ''RUU_Schubert_HTC_Europe_1.69.401.01_Radio_5.54.09.21_22.33b.50.10_Signed_SCHUBERT_RELEASE.exe'' έκανα extract την ρομ και την μετονόμασα σε SCHUIMG.nbh.....μετά διάβασα κάτι για goldcard και y cable....είναι ο μόνος τρόπος??

Edited by Alexboom
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα..εχω παρει προσφατα το htc hd7 αλλα ειναι στα αγγλικα υπαρχει λογισμικο στα ελληνικα???

 

Διάβασε πιο πίσω, έχει απαντηθεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Full πληκτρολόγιο με t9 υπάρχει?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια μετα απο πολλα και διαφορα κατοχος και εγω win7 συσκευης ,της συγκεκριμενης...

αλλα θελω βοηθεια ..παρακαλω παιδες!

τα στοιχεια του κινητου ειναι

OS VERSION : 7.10.7740.16

FIRMWARE REVISION : 2250.21.51004.401

HARDWARE REVISION : 0002

RADIO SOFTWARE VERSION : 5.71.09.02A.22.51.50.21U

RADIO HARDWARE VERSION : A.102.0.D4

BOOTLOADER : 5.10.2250.0 (132968)

CHIP SOC : 2.2.5.0

Τι κανω?

1. μου ζηταει update μολις ανοιγω το τηλεφωνο...το κανω? πως?

2. ελληνικα πως ? (οχι στα μενου , στα μηνυματα θελω)

3. marketplace πως μπαινω ? μου ζητα live id (ο κωδικος που πηρα για το HD2 κανει και εδω?)

4. θελω να το ξεκλειδωσω...πως? απο που?

5. πως εγκαθιστω εφαρμογες (free και paid) απο pc , IE κλπ?

κατι προγ/τα xap install κλπ τι ειναι?

6. Πως περναω custom rom ? ποια ειναι η καλυτερη?

7. μπορω με custom rom να εχω updates μεχρι και tango?

8. αν οχι ή θελω να γυρισω σε επισημη πως γινεται?

οπως καταλαβαινετε δεν ξερω τιποτα...με εχει βοηθησει παλιοτερα ο colossus και ευχαριστω θερμα αλλα τωρα εχω στα χερια μου συγκεκριμενη συσκευη

και θελω ενα οδηγο για τα παραπανω....

ευχαριστω θερμα παιδια οποιον μπορει να με βοηθησει...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

όταν συνδέσεις το τηλέφωνο με τον Η/Υ θα σου βγάλει σύνδεσμο να κατεβάσεις το ZUNE...απο εκεί θα κάνεις αναβάθμιση...τώρα δεν ξέρω πώς είναι δυνατό να έχεις HD7 με 7740.16 χωρίς να έχεις κάνει αναβάθμιση....μάλλον δεν είναι καινούργιο ή είναι ήδη φλασαρισμένο με custom rom...

 

ελληνικά απο settings/keyboard

 

marketplace με windowslive id....

 

όλα τα υπόλοιπα τα κάνεις αν είναι ξεκλείδωτο...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα, τον τελευταίο καιρό έχω διαπιστώσει ότι το κινητό μου δεν κάνει updates από το Marketplace, ενώ έχω πάρα πολλές εφαρμογές δεν αναβαθμίζει καμία από αυτές ούτε από τα παιχνίδια. Στο κινητό δεν έχω κάνει κανένα hack ούτε έχω προσπαθήσει να κάνω το παραμικρό....Η έκδοση λογιμσικού του είναι OS version: 7.10.8107.79...
Link to comment
Share on other sites

έχουμε ακριβώς το ίδιο περιβάλλον κινητού....δεν καταλαβαίνω όμως...τι αναβαθμίσεις εννοείς??? στις εφαρμογές π.χ. της HTC έκανε κανονικά τις αναβαθμίσεις που χρειάστηκε...με ειδοποίησε κιόλας...οι υπόλοιπες απο το marketplace που λες, αναβαθμίζονται με κάποια άλλη εγκατάσταση...δεν θα την κάνει μόνο του το κινητό:worry:

 

ξέρει κανείς πότε θα ξαναβγάλει tokens ο chevron??

Edited by Alexboom
Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές που κατεβάζουμε μέσω Marketplace αναβαθμίζονται με ειδοποίηση που εμφανίζει στο Marketplace. Το κινητό το έχω σχεδόν έναν χρόνο κ τον τελευταίο έχει σταματησει να βγάζει αυτά τα updates. Παλαιότερα μου εμφάνιζε τουλάχιστον 2 εφαρμογές την ημέρα που ήθελαν να κάνουν update...
Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το Zune δεν μπορώ να αναβαθμίσω τις εφαρμογές. Αν κ εσένα σου έκανε μόνο σε μία εφαρμογή τον τελευταίο καιρό ίσως τότε να έχει να κάνει με τις εκδόσεις λογισμικού. Το κινητό όταν το πήρα πέρυσι τέτοιο καιρό μου έβγαζε συνεχώς αναβαθμίσεις στις διάφορες εφαρμογές. Ισως οι εφαρμογές τωρα να είναι πιο τελειοποιημένες κ να έχουν ανάγκη από λιγότερα fixes...
Link to comment
Share on other sites

ίσως...πάντως απο το zune μπαίνεις στο marketplace...οπότε ίσως να έκανε κάτι σχετικό...εμένα αυτό που με καίει είναι να το ξεκλειδώσω και δυστυχώς δε γίνεται :mad:
Link to comment
Share on other sites

ίσως...πάντως απο το zune μπαίνεις στο marketplace...οπότε ίσως να έκανε κάτι σχετικό...εμένα αυτό που με καίει είναι να το ξεκλειδώσω και δυστυχώς δε γίνεται :mad:

 

Γίνεται να το έχεις ξεκλείδωτο με custom rom

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά από χρόνια χρήστης nokia έπεσα στα windows και παλεύω με τα νέα δεδομένα μέσω μιας συσκευής htc hd7.

μετά τα πολύωρα updates,αφου η συσκευή είναι φίλου έχω πρόβλημα με το να διαγράψω το windowlive id του,που όπως διάβασα, σαν το πρώτο καταχωρημένο στη συσκευή είναι αδύνατο να διαγραφεί.Είναι πραγματικά έτσι?Μπορώ με κάποιο hard reset να διαγραψω όλα του τα στοιχεία,αφου ακόμα και στην εφαρμογή people facebook hotmail κλπ εμφανίζονται τα updates που αντιστοιχούν στο δικό του id.Πως γίνεται να διαγράψω ολά αυτά και να μην εμφανίζεται το δικό μου id ως 2ο?

Αν μπορεί να γίνει hard format,ενημερώστε με πως καθώς και πως στο market ενώ μπαίνω από το δικό μου account εμφανίζει πάλι τα στοιχεία του φίλου μου μέσω του zune.

Αυτά τα λίγα για αρχή και θα επανέλθω με το θέμα των offline χαρτών της νοκια που τόσο μου λείπουν και αν υπάρχει καμιά νεότερη πληροφορία για το αν θα διατεθούν και για όλους τους χρήστες windows .

Thanks εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να το έχεις ξεκλείδωτο με custom rom

 

δεν μπορείς να βάλεις custom σε MNG :(

 

Κωνσταντίνε, μόλις μου βρήκε 10 εφαρμογές για αναβάθμιση:D

 

Μετά από χρόνια χρήστης nokia έπεσα στα windows και παλεύω με τα νέα δεδομένα μέσω μιας συσκευής htc hd7.

μετά τα πολύωρα updates,αφου η συσκευή είναι φίλου έχω πρόβλημα με το να διαγράψω το windowlive id του,που όπως διάβασα, σαν το πρώτο καταχωρημένο στη συσκευή είναι αδύνατο να διαγραφεί.Είναι πραγματικά έτσι?Μπορώ με κάποιο hard reset να διαγραψω όλα του τα στοιχεία,αφου ακόμα και στην εφαρμογή people facebook hotmail κλπ εμφανίζονται τα updates που αντιστοιχούν στο δικό του id.Πως γίνεται να διαγράψω ολά αυτά και να μην εμφανίζεται το δικό μου id ως 2ο?

Αν μπορεί να γίνει hard format,ενημερώστε με πως καθώς και πως στο market ενώ μπαίνω από το δικό μου account εμφανίζει πάλι τα στοιχεία του φίλου μου μέσω του zune.

Αυτά τα λίγα για αρχή και θα επανέλθω με το θέμα των offline χαρτών της νοκια που τόσο μου λείπουν και αν υπάρχει καμιά νεότερη πληροφορία για το αν θα διατεθούν και για όλους τους χρήστες windows .

Thanks εκ των προτέρων

 

για το ID, δοκίμασε να μπείς στο ιντερνετ με τα στοιχεία σου και αν θυμάμαι καλά μπορείς να αντιστοιχίσεις τις επαφές σου στο τηλέφωνο

Edited by Alexboom
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα παιδια

Καταρχας συγχαρητηρια για το forum και το ποσο μεγαλο διαστημα το λειτουργειτε δινοντας χρησιμες απαντησεις!

Η ερωτηση μου ειναι η εξης:

Αγορασα απο την Αγγλια το κινητο (HTC HD7) κλειδωμενο στο δικτυο της Ο2.

Το ξεκλειδωσα στην Αγγλια επιτυχημενα δεχομενο κανονικοτατα την ελληνικη sim της WIND.

Γυρισα Ελλαδα και εχωντας κατεβασμενο το τελευταιο update για την αγγλικη μανισια εκδοση της συσκευης αλλαξα οσα μπορουσα να αλλαξω στα ελληνικα (locale , πληκτρολογιο και ετσι ).

Αυτο που δεν εχει επιλογη να αλλαξει ειναι η γλωσσα της εκδοσης των Windows.

Προσωπικα δεν με ενοχλει αυτο .Εκεινο ομως που θα ηθελα να ρωτησω ειναι γιατι μου βγαζει μονο 70 ελληνικους χαρακτηρες σε καθε μηνυμα (text ) ενω πχ για αγγλικους μου βγαζει 160?

Γινεται να αλλαξει καπως "αναιμακτα" αυτο ή θα πρεπει να αλλαξω ROM ?

Ελπιζω να εγινα οσο πιο κατανοητος γινεται.

Σας ευχαριστω προκαταβολικα για οποια απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, στο region + language έχω

 

Display lang : English (δεν έχω Ελληνικά παρά Αγγλικά κι άλλες 4 γνωστές γλώσσες)

 

Region format : Greek

 

System locale : Greek

 

Browser & search language : Greek

 

επιλογές για να αλλάξεις το unicode σε πλήρες σύστημα γραφής δεν έχω βρει κάπου, γιατί αυτό στο κάνει να έχεις λιγότερους χαρακτήρες και ίσως να φταίει κάτι με το κινητό...απο αναβαθμίσεις τί εννοείς έβαλες την αγγλική? απο zune δεν τις κάνεις?? έχεις πειράξει τίποτα σε αυτό μήπως? ίσως θέλει κάτι κι απο zune ώστε να κατεβάζει αναβαθμίσεις με system locale Ελληνικά/διεθνείς ρυθμίσεις...:confused:

 

αν πάντως γράφεις συχνά και χρεώνεσαι 3πλα τα μηνύματα υπάρχει μια εφαρμογή ''greek sms 160''...με 0.99€

Edited by Alexboom
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, στο region + language έχω

 

Display lang : English (δεν έχω Ελληνικά παρά Αγγλικά κι άλλες 4 γνωστές γλώσσες)

 

Region format : Greek

 

System locale : Greek

 

Browser & search language : Greek

 

επιλογές για να αλλάξεις το unicode σε πλήρες σύστημα γραφής δεν έχω βρει κάπου, γιατί αυτό στο κάνει να έχεις λιγότερους χαρακτήρες και ίσως να φταίει κάτι με το κινητό...απο αναβαθμίσεις τί εννοείς έβαλες την αγγλική? απο zune δεν τις κάνεις?? έχεις πειράξει τίποτα σε αυτό μήπως? ίσως θέλει κάτι κι απο zune...:confused:

 

 

 

Ευχαριστω για την ταχυτατη απαντηση!

Αυτα ακριβως εχω αλλαξει και εγω καθως εχω Display lang : English χωρις Ελληνικά και άλλες 2 γνωστές γλώσσες.

Απο αναβαθμισεις εννοω οτι κατεβασε σαν update απο μονο του το κινητο την εκδοση 7.5 windows (7.10.8107.79) και δεν εχω κανει κατι αλλο οσων αφορα καποια αναβαθμιση.

Το zune το εχω εγκατεστημενο στο pc, μου φαινεται δυσκινητο προγραμμα (δεν το εχω χρησιμοποιησει πολυ ακομα βεβαια) αλλα δεν εχω ανακαλυψει αν μπορει να επηρεασσει μια τετοια λεπτομερεια.Η μονη επιλογη που αφορα το τηλεφωνο ειναι να ψαξει για καποιο update (το οποιο εχει γινει ηδη με την αναβαθμιση των windows).

(Υπαρχει μηπως καποια επιλογη στο zune γιατι εψαχνα καποια ωρα αλλα δεν βρηκα κατι που θα βοηθουσε...)

Με αυτα που εχουν γινει δηλαδη θα επρεπε να ειχα παραπανω χαρακτηρες?

Ελπιζω παλι να ειμαι σαφης.

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Edited by konstantinos61
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως μπορειτε να μου πείτε που μπορώ να βρω κατάστημα για ανταλακτικα για το HTC HD 7 κυρίως τα κουμπιά του ήχου της κάμερας κ το on off κουμπί αλλά κ το περίβλημα του το πολύ σκληρο πλαστικό γυρω γυρω εννοώ άμα μπορεί καπιος ας μου απαντησει ή ας μου προτείνει καπια εναλλακτική.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την ταχυτατη απαντηση!

Αυτα ακριβως εχω αλλαξει και εγω καθως εχω Display lang : English χωρις Ελληνικά και άλλες 2 γνωστές γλώσσες.

Απο αναβαθμισεις εννοω οτι κατεβασε σαν update απο μονο του το κινητο την εκδοση 7.5 windows (7.10.8107.79) και δεν εχω κανει κατι αλλο οσων αφορα καποια αναβαθμιση.

Το zune το εχω εγκατεστημενο στο pc, μου φαινεται δυσκινητο προγραμμα (δεν το εχω χρησιμοποιησει πολυ ακομα βεβαια) αλλα δεν εχω ανακαλυψει αν μπορει να επηρεασσει μια τετοια λεπτομερεια.Η μονη επιλογη που αφορα το τηλεφωνο ειναι να ψαξει για καποιο update (το οποιο εχει γινει ηδη με την αναβαθμιση των windows).

(Υπαρχει μηπως καποια επιλογη στο zune γιατι εψαχνα καποια ωρα αλλα δεν βρηκα κατι που θα βοηθουσε...)

Με αυτα που εχουν γινει δηλαδη θα επρεπε να ειχα παραπανω χαρακτηρες?

Ελπιζω παλι να ειμαι σαφης.

Ευχαριστω προκαταβολικα.

το πιθανότερο είναι να φταίει ι ΡΟΜ η οποία είναι αγγλική...αν στο έχουν φλασάρει απλά βάλε μια δικιά σου ΡΟΜ...εγώ δεν μπορώ να βάλω γιατί το έχω απείραχτο με αναβαθμίσεις...και το Υ καλώδιο κοστίζει:( :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...