Jump to content

[Επίσημο] HTC HD7


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 778
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεις να μου πεις πως λεγεται το προγραμμα?

 

Ανοιξε το zune μπες στο marketplace/apps και κανε αναζητηση γραφοντας recording και θα σου τα βγαλει!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ψάχνοντας για αντικαταστάτη του nokia 5800 που έχω τα τελευταία δυομισι χρόνια, μου κινησε το

ενδιαφέρον το htc hd7 που τρέχει windows 7. Προσάθησα να διαβάσω αρκετά post απο την αρχή της

συζήτησης αυτής, αλλά δυστυχώς μου είναι αδύνατον να τα διαβάσω όλα. Θα ήθελα λοιπον μετά απο ένα χρόνο

κυκλοφορίας της συσκευης ένα review από χρήστες και μη, καθώς και διευκρινίσεις για κάποιες ελλείψεις

τις οποίες από ότι διάβασα στα πρώτα post αναμένατε να καλυφθούν με τα επερχόμενα updates.

Για παράδειγμα η καταχώρηση wallpapers και ήχων κλήσης από προσωπικό αρχείο και όχι αυτό του τηλεφώνου και

κυρίως η αρχική έλλειψη file explorer. (To 5800 έχει file explorer και μου είναι αδύνατον να φανταστω ότι θα αγοράσω

ένα τηλέφωνο windows 7 χωρίς δυνατότητα αναζήτησης στα αρχεία του)

Θα εκτιμούσα τις απόψεις γενικά για το τηλέφωνο και ειδικά για το file explorer.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδια καλησπερα!υπάρχει δυνατότητα το wifi να παραμενει ανοιχτο οταν το κινητο ειναι κλειδωμενο προκειμενου να λαμβανω mail και γενικα ειδοποιησεις?

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

έχω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το HD7

ή μια είναι πως μπορώ να ξέρω αν συνδέομαι μόνο με wifi όταν υπάρχει,και όχι με την εταιρεία της κινητής τηλεφωνίας με χρέωση

και η δεύτερη ερώτηση είναι, βλέπω στο zune το update,να το κατεβάσω έτσι απλά ή πρέπει να προσέξω κάτι το ιδιαίτερο το λέω από αυτά που διάβασα στο θρεντ με το mango κάτι για HSPL/RSPL δεν κατάλαβα αν είναι για αυτούς που έχουν πειράξει τις συσκευές ποιο μπροστά με ξεκλείδωμα :rolleyes:

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αν δεν κανω λαθος το ιδιο μενου εχουμε ,πατας settings mobile network θα δεις το data connections αν το βαλεις στο onn και στο data roaming \ roam τοτε γινετε συνδεση μεσω του παροχου σου , εγω το χρησιμοποιω μονο για την ενημερωση του καιρου .

2 settings wifi το ανοιγεις και κανεις συνδεση μεσο του ιντερνετ που εχεις στο σπιτι σου και τα λοιπα.

3 αν δεν εχεις κανει την αναβαθμιση σε mango διαβασε με προσοχη τον οδηγο του φιλου κολλοσου .

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ

η αναβάθμιση περιέχει Ελληνικά μόνο αν κάνεις update με Ελληνικό λογαριασμό στο zune διότι έκανα αναβάθμιση με Γαλλικό λογαρισμό που έχω και δεν εμφανίστηκε στις γλώσσες τα Ελληνικά μόνο στο πληκτρολόγιο

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει ρολο, οντως εχουμε μονο ελληνικο πληκτρολογιο για sms στο mango, θα επρεπε ειτε να κανεις καποια διαδικασια σε ξεκλειδωτη συσκευη με registry editor η να φλασαρης μια απο τις rom που εχει προτεινη ο κολλοσος ,τωρα που εισαι σε mango αν δεν κανω λαθος η συσκευη εχει κλειδωσει και προς το παρον δεν γινετε κατι .

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ και πάλι για τις πληροφορίες

δεν θέλω να ξεκλειδώσω τη συσκευή οπότε δεν με νοιάζει

thanks

 

δεν μπορώ να στείλω μηνυματα

πάω στα sms setting βάζω αριθμό κέντρου μηνυμάτων διότι είναι κενό και πατάω αποθήκευση και τζίφος κενό ξανά το νούμερο

δοκιμἀζω με κενό μπας και είναι οκ τίποτα

γνωρίζει κανείς κάτι cote έχω

 

Λύση βγάζετε την κάρτα sim από το HD7 την βάζετε σε άλλο κινητό προσθέτετε το κέντρο μηνυμάτων τοποθετήτε ξανά την κάρτα sim στο HD7 και το βλέπεις γραμμένο και αποθηκευμένο

Edited by esykas
cote λύση
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators

 

...και βγείτε εκτός εγγύησης (για όσους ενδιαφέρονται).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για όσους ενδιαφέρονται, 2 νέες Custom ROM βγήκαν στους XDA που έχουν πλέον τα πάντα...

 

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=783

 

Επίσης ξέρει κανείς καποιο τρόπο ώστε να κρατήσω τα apps μετά από ROM update ή ξανά όλα πέρασμα;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
το 16αρι HD7 δουλευει Ελλαδα?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά.

ευχαριστω Γιαννη,,,αυτο το thread δεν εχει καθολου οδηγους στο 1ο post...να υποθεσω οτι ισχυει ο,τι εχει γραφει στους αλλους οδηγους και thread για το HD7 σωστα?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι, σε γενικές γραμμές οι οδηγίες είναι κοινές σε όλες τις συσκευές με WP7 με μικρές εξαιρέσεις ανά εταιρία συνήθως. Γιαυτό και θα δεις η περισσότερη κίνηση πάνω σε αυτό το λειτουργικό είναι και στο σχετικό forum... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=136

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σε γενικές γραμμές οι οδηγίες είναι κοινές σε όλες τις συσκευές με WP7 με μικρές εξαιρέσεις ανά εταιρία συνήθως. Γιαυτό και θα δεις η περισσότερη κίνηση πάνω σε αυτό το λειτουργικό είναι και στο σχετικό forum... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=136

OK φιλε thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τελικά η αναβάθμιση έγινε για λογαριασμούς outlook;

Ελληνικά μόνο με custom rom;

 

σήμερα έκανα την αναβάθμιση από 8 γίγα στα 32 και είμαι πλέον άνετος στην φόρτωση μουσικής και εφαρμογών στο τηλέφωνο αξίζει τον κόπο και ας χάνεις την εγγύηση :)

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

τελικά η αναβάθμιση έγινε για λογαριασμούς outlook;

Ελληνικά μόνο με custom rom;

 

σήμερα έκανα την αναβάθμιση από 8 γίγα στα 32 και είμαι πλέον άνετος στην φόρτωση μουσικής και εφαρμογών στο τηλέφωνο αξίζει τον κόπο και ας χάνεις την εγγύηση :)

φιλε μου ηταν ευκολη η διαδικασια?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ηταν ευκολη η διαδικασια?

 

εάν έχεις ανοίξει ξανά συσκευή ναι είναι πανεύκολο

το πλαστικό υπόλοιπο από την κάτω μεριά της μπαταρίας το αφαιρείς με την βοήθεια μια πλαστικής κάρτας όπως δείχνει ο πρώτος που το έκανε και όταν φτάσεις στην κάρτα μνήμης ξεβιδώνοντας τις βίδες (η μία έχει επάνω το αυτοκόλλητο γνησιότητας) απλά την σπρώχνεις λίγο για να ξεκουμπώσει όπως κάνεις δηλαδή σε όλες τις κάρτες που βγαίνουν και αλλάζουν στα τηλέφωνα,συνήθως στα πλάγια π.χ. Νόκια

:)

 

να προσθέσω ακόμη ότι προσπάθησα με τον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316887

αλλά το μόνο που πέτυχα είναι να μην βγάζςι πλέον το serial στην κάτω πλευρά της τρικολόρ οθόνης :)

πάλι καλά

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

το έχω το zune φίλε μου αλλα απλά συγχρονίζει τα mp3 που έχω στο pc...μήπως κάνω κάτι λάθος?? επίσης μια φορά το έκανε...μετά το αρχείο εξαφανίστηκε απο το κινητό και πλέον δε μπορώ να κάνω drag n drop..
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν θα σου δουλέψει στο hd7 αλλά στο hd2 με ξεκλείδωτη wp7 rom για να μεταφέρω mp3 εύκολα και γρήγορα έχω κάνει αυτό

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=975401

μέσω zune αν κατάλαβα καλά,εφόσον έχεις χύμα mp3 αρχεία π.χ. από κατέβασμα μέσω youtube ζητάει κάποιο είδος "εισιτηρίου" με πληρωμή και μετά σε αφήνει να το περάσεις

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

έχω το HD7 με την 7740 μετά απο 4 updates...τπτ άλλο δεν έχω κάνει...να το ξεκλειδώσω προς το παρόν δέ γίνεται παρά μόνο εάν αλλάξω ρομ, έτσι? απλά θέλω να περάσω κάποια τραγουδάκια όπως το κάναμε παλιά:cry:

 

έχω βάλει κι ένα προγραμματάκι που είναι σαν remote server με φάκελο στον Η/Υ και ειναι σα να τα ΚΑτεβάζω απο ιντερνετ και μετά μια εφαρμογή απο το μαρκετ που λέγεται musicdownload και τα παίζω απο εκεί...στην μουσική και βίντεο του κινητού δεν υπάρχει τπτ

 

επίσης το είχα κάνει κι αυτό που προτείνεις φίλε bbbb, αλλά εμφάνιζε μόνο τους φακέλους και μεσα ήταν κενά....

Edited by Alexboom
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...