Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως ξέρει κάποιος ποιό πρόγραμμα μου κρατάει ανοιχτό το Wi-fi?

Και πως μπορώ να το κλείνω με το ζόρι.

 

Και σε εμένα ανοιγει το wifi στα καλα καθουμενα. Όπως καποιες φορες στα καλα καθουμενα ανοιγει το mp3 player. Ευτυχως το ελεγχω παντα και τις κλεινω.

Δεν ξερω αν μπορει να ληθει αυτο το προβλημα με καποιο τροπο!

Μαρία
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

H

Και σε εμένα ανοιγει το wifi στα καλα καθουμενα. Όπως καποιες φορες στα καλα καθουμενα ανοιγει το mp3 player. Ευτυχως το ελεγχω παντα και τις κλεινω.

Δεν ξερω αν μπορει να ληθει αυτο το προβλημα με καποιο τροπο!

 

Το θεμα με το wifi δεν το εχω.Αλλα τωρα που το ειπατε εχω παρατηρησει οτι ανοιγει ο music και video player στα καλα καθουμενα.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς την ίδια ώρα και κάνει και σε εμένα, με το φορτιστή.
και εγω για φορτιστη μιλαω
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Αν ενοεις αυτη την επιλογη που εχει στις ρυθμισεις του wifi και λεει:

"Να ειδοποιουμαι οταν υπαρχει διαθεσιμο δικτυο" δεν το εχω επιλεγμενο.

Πες μου τωρα οτι μονο εγω αντιμετωπιζω τετοιο προβλημα...

Τι αλλο μπορει να το ενεργοποιει φιλε μου?

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα ένα thread με αυτό το θέμα. Έχω κάνει μια παρουσίαση των εφαρμογών Aldiko και FBReader, που είναι οι δύο πιο δημοφιλείς.

Από τα dead-tree copies στην ηλεκτρονική ανάγνωση

http://elektronikosanagnostis.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

 

Αντιμετωπιζω ενα θεμα με το wifi του samsung galaxy το οποιο οταν κλεινω το κινητο τελειως μετα το βλεπω ενεργοποιημενο χωρις να το ανοιξα εγω και το ειχα κλεισει πριν κανω επανεκινηση.

 

Ειμαι νεος στο galaxy αντιμετωπιζει κανεις το ιδιο προβλημα?

 

Ευχαριστω.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Δοκίμασε να μπεις στις ρυθμίσεις - ασύρματη απικοινωνία και δίκτυα - ρυθμίσεις wi-fi, κάτω αριστερό κουμπί για επιλογές - για προχωρημένους - πολιτική αδράνειας wi-fi - επέλεξε ποτέ.

Έχω την εντύπωση πως από τότε που το επέλεξα το wi-fi δεν ξανάξοιξε μόνο του. Ρίξτου μια δοκιμή.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου στο ποτε το εχω.

Σε ευχαριστω θα δοκιμασω να διαβασω το thread που ανοιξε ο φιλος να δω αν βρω λυση. Να στε καλα.

 

Αλλη ερωτηση παιδια τωρα. Αν κανω επαναφορα ρυθμισεων σβηνει υα παντα εφαρμογες και root-lagfix? Αν ναι μετα δεν θα μπορω να το ξανακανω γιατι δεν εχω υπολογιστη για τωρα...

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

λοιπον μια ερωτηση.

εχω βαλει το apn on-off αν το εχω κλειστο δεν λαμβανω και δεν στελνω και mms αλλα δεν κανει και refresh το κινητο που με βολευει.

πως μπορω να εχω ελευθερα τα mms αλλα να μπλοκαρει μονο το ιντερνετ?

Link to comment
Share on other sites

Αλλη ερωτηση παιδια τωρα. Αν κανω επαναφορα ρυθμισεων σβηνει υα παντα εφαρμογες και root-lagfix? Αν ναι μετα δεν θα μπορω να το ξανακανω γιατι δεν εχω υπολογιστη για τωρα...

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

ναι στα σβηνει ολα.και σε κανει unroot.αν θες τη γνωμη μου πριν κανεις factory reset,πρωτα κανε undo lag fix και μετα unroot.μου ετυχε να κανω factory reset με το τηλεφωνο rooted και lag fixed και μετα το factory reset to superuser εικονιδιο δεν ειχε φυγει

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Οκ φιλε afilopou σε ευχαριστω θα το κανω μπας και φτιαξει το wifi και ελπιζω μετα να μπορω να κανω root και lagfix μονο με το κινητο με το προγραμμα one click root και επισης να μου τα επαναφερει ολα το titanium back up οπως πριν ,το εχω αγορασμενο.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Αλλη ερωτηση παιδια τωρα. Αν κανω επαναφορα ρυθμισεων σβηνει υα παντα εφαρμογες και root-lagfix? Αν ναι μετα δεν θα μπορω να το ξανακανω γιατι δεν εχω υπολογιστη για τωρα...

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

ο συνδυασμος των τριων πληκτρων σου δουλευει?volume up or down +home+power? αν ναι μπορεις να ψαξεις στο market την εφαρμογη oclf (ryanza,αν δεν κανω λαθος).ειναι free και μπορεις να το κανεις το root και το lag fix απο το κινητο σου

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

H

 

Το θεμα με το wifi δεν το εχω.Αλλα τωρα που το ειπατε εχω παρατηρησει οτι ανοιγει ο music και video player στα καλα καθουμενα.

 

Ο music player ανοίγει κάθε φορά που βγάζεις το handsfree...

Παράξενο αλλά έτσι γίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον περασα κι εγω σημερα τελικα την goodbye rfs περισσοτερο για δοκιμη καθως δεν νιωθω και πολυ σιγουρια να λειτουργω με πειραματικες rom.

 

Απο το πρωι την δουλευω και ειναι οντως πολυ δυνατη, εχω εντοπισει ομως 2 θεματακια.

 

Αυτα που ακουγα για τον browser τα αντιμετωπιζω κι εγω. Δεν ειναι δυστυχως οπως ο αντιστοιχος της JM8 που πηγαινε σφαιρατα. Μαλλον οφειλεται στην υποστηριξη flash καθως φορτωνουν κανονικα οι σελιδες πλεον, αλλα ειδικα στις πολυ βαριες σελιδες γονατιζει, με αρκετα σπασιματα στο scrollαρισμα και στο zoom. Ισως ειναι και θεμα browser...

 

Το δευτερο θεματακι εχει να κανει με την διαθεσιμη RAM. Η αληθεια ειναι οτι δεν παρατηρησα με ποσα ΜΒ ξεκινησε μετα το reboot αλλα μετα απο χρηση και με ανοιγμα πολλων εφαρμογων, εφτασε στα 58ΜΒ παρουσιαζοντας τα γνωστα μικρα ψιλοκολληματακια σε σχεση με το ξεκινημα. Καμια σχεση βεβαια με αλλες ROM στις οποιες αν επεφτε απο τα 60 ΜΒ το κινητο απλα σου ερχοταν να το εκσφενδονισεις. Προφανως αν βαλω τον autokiller στο strict θα απογειωθει παλι, αλλα θελω να δω λιγο πως τα πηγαινει χωρις αλλα πειραγματα.

 

Παντως τα παιδια στο xda εχουν κανει φοβερη δουλεια, βαζοντας τα γυαλια στη samsung που οπως αποδεικνυει δεν προκειται να βγαλει τετοια εργαστασιακη ROM στον αιωνα τον απαντα.

 

Συνεχιζω τη χρηση και θα σας πω περεταιρω εντυπωσεις μετα απο καμια μερα χρησης ακομη.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου στο ποτε το εχω.

Σε ευχαριστω θα δοκιμασω να διαβασω το thread που ανοιξε ο φιλος να δω αν βρω λυση. Να στε καλα.

 

Αλλη ερωτηση παιδια τωρα. Αν κανω επαναφορα ρυθμισεων σβηνει υα παντα εφαρμογες και root-lagfix? Αν ναι μετα δεν θα μπορω να το ξανακανω γιατι δεν εχω υπολογιστη για τωρα...

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Συγνώμη αλλά αν το έχεις στο «ποτέ» αυτό δεν σημαίνει να ΜΗΝ κλείνει ποτέ; Δοκίμασες να το βάλεις στο «όταν κλείνει η οθόνη»;

Επίσης αν έχεις one click lag fix υπάρχει και εκεί επιλογή για wifi αλλά πρώτα σαν επιλογή βάλε αυτό που σου γράφω πιο πάνω

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

παιδες πως ακριβως δουλευει το Qwerty Remocon?για να βρει την tv θα πρεπει η τω να εχει bleutooth?

 

Η tv θα πρέπει να είναι samsung γενιάς 2010 και μετά και συνδέεται με wifi...στα settings της tv σου δες αν έχει κάτι σχετικό με wifi σύνδεση

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

με ποιο προγραμμα μπορω να κανω reboot;

 

Καποιες σελιδες πισω ενας φιλος ρωτησε ακριβως το ιδιο. Ψαχνουμε και βρισκουμε. Το κουμπι αναζητηση ειναι πανω δεξια.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω καθημερινα ολες τις σελιδες κ εχω διαβασει τα faqs του alex.δεν θελω να κανω reboot ανοιγοκλεινοντας το κινητο θελω να ξερω αν υπαρχει καποιο προγραμμα.επισης ποια ειναι ακριβως η χρησιμοτητα του reboot;sorry αν η ερωτηση ειναι χαζη..
Link to comment
Share on other sites

διαβαζω καθημερινα ολες τις σελιδες κ εχω διαβασει τα faqs του alex.δεν θελω να κανω reboot ανοιγοκλεινοντας το κινητο θελω να ξερω αν υπαρχει καποιο προγραμμα.επισης ποια ειναι ακριβως η χρησιμοτητα του reboot;sorry αν η ερωτηση ειναι χαζη..

 

Οχι καθολου χαζη η ερωτηση, με παρεξηγησες. Απλα εχθες καποιος φιλος ρωτησε πως να κανει reboot και εκτος του προφανους τροπου, να ανοιγοκλεισεις δηλαδη το κινητο του εγραψα τη διαδικασια μεσω του recovery menu απο οπου μπορεις να κανεις reboot μαζι με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Δεν χρειαζεται καποια εφαρμογη για να κανεις reboot, παρολο που πολλες εφαρμογες σου δινουν αυτη τη δυνατοτητα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω τελικά έχετε καταλάβει τι παίζει με την RAM; Έχουμε 512; και αν ναι τότε γιατί μετά από τόσα updates εμφανίζει μόνο 304 ή 326 ή 341 ή ότι άλλο έχετε πεί μέσα στο forum και ειδικά για froyo. Είναι τόσο δύσκολο εφόσον έτσι και αλλιώς χρειάζεται cusomisation to android από την samsung για να φτιάξει ένα ολοκληρωμένο firmware να αναγνωρίζει όλη την RAM;

 

Το φρογιο ερχεται με 304 ram που ειναι λιγοτερα απο αυτα που ερχοντε με την eclair. Τα αλλα ειναι reserved για τις λειτουργιες του τηλ. Εχουν βγει Kernel που ανεβαζουν τον αριθμο των Ram εως και 356, που βοηθουν στο να τρεχει καλυτερα το ι9000 και eιδικα ο explorer

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις σου.μολις εκανα root Το κινητο και ψαχνω να βρω χρησιμα προγραμματα για rooted συσκευες.εχω titanium backup,root explorer,adfree,autokiller.αν εχεις καποιο προγραμμα στο μυαλο σου θα με βοηθουσες πολυ.επισης δεν μπορω να καταλαβω ποια ακριβως ειναι η χρησιμοτητα του launcher pro...
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις σου.μολις εκανα root Το κινητο και ψαχνω να βρω χρησιμα προγραμματα για rooted συσκευες.εχω titanium backup,root explorer,adfree,autokiller.αν εχεις καποιο προγραμμα στο μυαλο σου θα με βοηθουσες πολυ.επισης δεν μπορω να καταλαβω ποια ακριβως ειναι η χρησιμοτητα του launcher pro...

 

Ολα οσα αναφερεις ειναι χρησιμα, αλλα για εφαρμογες υπαρχει ειδικο thread οποτε θα βγουμε εκτος θεματος. Οσο για το launcher pro :google:

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Το φρογιο ερχεται με 304 ram που ειναι λιγοτερα απο αυτα που ερχοντε με την eclair. Τα αλλα ειναι reserved για τις λειτουργιες του τηλ. Εχουν βγει Kernel που ανεβαζουν τον αριθμο των Ram εως και 356, που βοηθουν στο να τρεχει καλυτερα το ι9000 και eιδικα ο explorer
Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία. Άρα η διαθέσιμη μνήμη (512) αξιοποιείται πλήρως απλά εκ κατασκευής της ROM κάνει reserved ένα ποσοστό αποκλειστικά για το σύστημα.
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία. Άρα η διαθέσιμη μνήμη (512) αξιοποιείται πλήρως απλά εκ κατασκευής της ROM κάνει reserved ένα ποσοστό αποκλειστικά για το σύστημα.

 

Πληρως απο τα 512 αξιοποιειται περισσοτερο με τα χακς που βγηκανε αυτες τις μερες. Γιατι η Samsung δεν εβγαλε το Φρογιο με τα περισσοτερα δια8εσημα Ραμ χωρις να επιρεαζει τη σωστη λειτουργια δεν το ξερω. Εχω 341 δια8εσημα με το δικο μου και μπορω να πω οτι εχει διαφορα με το browser. Στα υπολοιπα δεν ειδα διαφορες αφου το i9000 τρεχει με custom ROM και No-RFS Overkill JFS

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...