Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς τις ρυθμίσεις internet για cosmote? Ευχαριστώ.

 

Η ερωτηση εχει απαντηθει παρα πολλες φορες. Χρησιμοποιησε τη αναζητηση σε παρακαλω και κοιτα στην υπογραφη του χρηστη TonyK

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι καλα εισαι

ισως χρειαστεις κανενα lagfix

 

εσυ τωρα μολις το πηρες??? :p

 

 

και μενα θα με ενδιεφερε κατι τετοιο αλλα δυστυχως δεν εχω βρει...

για τις οθονες αναφερομαι, για το κλειδωμα δεν με ενδιαφερει... :O

 

Ήταν η δεύτερη αλλαγή του Μαρκετ. Και είχα μείνει στην αλλαγή που έγινε πριν από 3 εβδομάδες περίπου. Οπότε η δεύτερη αλλαγή αυτή αυτές τις μέρες την θεώρησα ως καινούρια και όχι ως συνέχεια της πρώτης.

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

παιδια τε το titanium backup , οταν επιλεγουμε backup εφαρμογων, κανει και στα δεδομενα; για να μην χαθουν save παιχνιδιων!

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τα κολλήματα που τρώει ο browser ώρες ώρες είναι το λιγότερο εξευτελιστικά....δυστυχώς δεν έχω βρει ακόμα τρόπο να τα αναπαράξω, αλλά εχθές και με δολφιν μου έφαγε κάποια σκαλώματα. δε θυμάμαι να τα είχα στη 2.1 αυτα, και εχω βαλει τα plugins να ειναι on demand..... Με πειράζει που παντα τα κινητα μου τα δουλευα στα αγγλικα, και φτασαμε τωρα να το γυρισουμε ελληνικα μονο και μονο για να εχουμε ελληνικη αλφαβητο στον καταλογο, και αυτη με λειψούς χαρακτήρες και απαράδεκτες μεταφράσεις μενου.
Link to comment
Share on other sites

παιδια τε το titanium backup , οταν επιλεγουμε backup εφαρμογων, κανει και στα δεδομενα; για να μην χαθουν save παιχνιδιων!

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Μενού -> backup all user apps + system data Και παίρνει τα πάντα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Απο την χρηση του κινητου μετα απο μηνες εχετε παρατηρησει ξεφτισματα η γρατζουνιες στο πλαισιο γυρω απο την οθονη;

Ειναι ευαισθητο σε αυτη την περιοχη;

Ευχαριστω!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

μιχαλακι και εγω εχω τετοια κολληματα στον browser ενω στην 2.1 δεν τα ειχα.δεν ξερω τι να κανω.το εχω ψιλομετανοιωσει για την 2.2 αλλα δεν ξερω τι να κανω.καμια βοηθεια,καμια προταση κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Απο την χρηση του κινητου μετα απο μηνες εχετε παρατηρησει ξεφτισματα η γρατζουνιες στο πλαισιο γυρω απο την οθονη;

Ειναι ευαισθητο σε αυτη την περιοχη;

Ευχαριστω!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

γυρω απο την οθονη και ειδικα η οθονη πιστευω ειναι πολυ ανθεκτικη...

σε αντιθεση με το πισω καπακι το οποιο ειναι αρκετα ευαισθητο απο οτι εχω καταλαβει... :mad:

μιχαλακι και εγω εχω τετοια κολληματα στον browser ενω στην 2.1 δεν τα ειχα.δεν ξερω τι να κανω.το εχω ψιλομετανοιωσει για την 2.2 αλλα δεν ξερω τι να κανω.καμια βοηθεια,καμια προταση κανεις?

να πας πισω στη 2.1 η να βαλεις τη jpy 2.2.1

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

γυρω απο την οθονη και ειδικα η οθονη πιστευω ειναι πολυ ανθεκτικη...

σε αντιθεση με το πισω καπακι το οποιο ειναι αρκετα ευαισθητο απο οτι εχω καταλαβει... :mad:

 

να πας πισω στη 2.1 η να βαλεις τη jpy 2.2.1

 

Συμφωνώ γι'αυτό θηκούλα τύπου backplate σε διάφορα χρωματάκια και είμαστε κομπλέ! (στο νήμα με τα αξεσουάρ για προτάσεις).

Link to comment
Share on other sites

γυρω απο την οθονη και ειδικα η οθονη πιστευω ειναι πολυ ανθεκτικη...

σε αντιθεση με το πισω καπακι το οποιο ειναι αρκετα ευαισθητο απο οτι εχω καταλαβει... :mad:

 

να πας πισω στη 2.1 η να βαλεις τη jpy 2.2.1

 

καλα τα λες αλλα δεν ξερω να κανω ουτε το ενα ουτε το αλλο.κοινως ειμαι για κλαματα.αν βαλω την jpy 2.2.1 δεν τρωει τετοια κολληματα?

Link to comment
Share on other sites

Eχει να προτεινει καποιος ενα ωραιο widget που να δεχεται google news και να τα εμφανιζει απο 4χ1 μεχρι 4χ4 και σε κατηγοριες ειδησεων?
Link to comment
Share on other sites

καλα τα λες αλλα δεν ξερω να κανω ουτε το ενα ουτε το αλλο.κοινως ειμαι για κλαματα.αν βαλω την jpy 2.2.1 δεν τρωει τετοια κολληματα?

 

Κανείς δεν γεννήθηκε ξερόλας γι'αυτό υπάρχουν τα παιδιά που έχουν φάει τα μάτια του να διαβάζουν και τον χρόνο τους για να γράψουν οδηγούς για να τους ακολουθεί ακόμα και ο ποιο άσχετος. Καλό διάβασμα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=284103

Link to comment
Share on other sites

Eχει να προτεινει καποιος ενα ωραιο widget που να δεχεται google news και να τα εμφανιζει απο 4χ1 μεχρι 4χ4 και σε κατηγοριες ειδησεων?

 

Για δες εδώ: Pulse

Link to comment
Share on other sites

Το gps δουλεύει χωρίς internet?

 

ναι...

 

 

Το μέγεθος του μηνύματός σας είναι μικρότερο από 10 χαρακτήρες. Θα σας παρακαλούσαμε να δημοσιεύετε μηνύματα με ουσιώδες περιεχόμενο και να αποφεύγετε τα μονολεκτικά σχόλια, εφόσον αυτό είναι δυνατό.

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Το gps δουλεύει χωρίς internet?

 

Το gps ειναι μια πονεμενη ιστορια κι εχουν γραφτει απειρα πραγματα. Σε καποιους λειτουργει ρολοι, σε αλλους αναλογα με τη rom και σε αλλους εχει συνεχως προβληματα. Παντως χωρις Internet υποτιθεται οτι λειτουργει...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Για δες εδώ: Pulse

 

Ναι κατι τετοιο αλλα να εχει μονο Google news και να δεχεται GR.Ειχε το Optimus που ειχα προεγκατεστειμενο αλλα δεν θυμαμαι πως λεγοταν και σου τα εβγαζε και σε κατηγοριες (αθλητικα,κοσμος,ελλαδα,τεχνολογια...)

 

Yπαρχει τροπος να αποθηκευσω τα bookmarks που εχω περασει στον android browser ωστε να τα εχω ετοιμα σε καποιο μελλοντικο wipe?....ενω εχω δημιουργησει Bookmarks o φακελος με τα bmarks στην internal sd ειναι αδειος η τουλαχιστον ετσι φαινεται.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση.

 

ξερει κανεις αν μπορω με καποιο τροπο να κανω copy το desktop απο την "μαμα" home εφαρμογη και να το αντιγραψω ολοκληρο στο ADW ή στο launcher pro?

 

Εννοω να μην καθομαι να ξαναφτιαχνω κι εκει τους φακελους, τις συντομευσεις, κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει τροπος να αποθηκευσω τα bookmarks που εχω περασει στον android browser ωστε να τα εχω ετοιμα σε καποιο μελλοντικο wipe?....ενω εχω δημιουργησει Bookmarks o φακελος με τα bmarks στην internal sd ειναι αδειος η τουλαχιστον ετσι φαινεται.

 

Γίνονται μια χαρά buck up με το titanium

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Γίνονται μια χαρά buck up με το titanium

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Το restore αν δεν ενεργοποιησω Dropbox γινεται μεσω batch->Run->restore all apps with data?
Link to comment
Share on other sites

Ναι κατι τετοιο αλλα να εχει μονο Google news και να δεχεται GR.Ειχε το Optimus που ειχα προεγκατεστειμενο αλλα δεν θυμαμαι πως λεγοταν και σου τα εβγαζε και σε κατηγοριες (αθλητικα,κοσμος,ελλαδα,τεχνολογια...)

Τώρα κατάλαβα, νομίζω μιλάς για το Genie Widget. Πάρτο από εδώ

 

 

 

μια ερωτηση.

 

ξερει κανεις αν μπορω με καποιο τροπο να κανω copy το desktop απο την "μαμα" home εφαρμογη και να το αντιγραψω ολοκληρο στο ADW ή στο launcher pro?

 

Εννοω να μην καθομαι να ξαναφτιαχνω κι εκει τους φακελους, τις συντομευσεις, κλπ κλπ

 

Όχι δεν γίνεται.

 

Το restore αν δεν ενεργοποιησω Dropbox γινεται μεσω batch->Run->restore all apps with data?

 

Ακριβώς!

 

Έκανα αναζήτηση και βρίσκω μόνο ρυθμίσεις για vodafone και στην υπογραφή του TonyK δεν αναφέρει τίποτα γι αυτό το θέμα :(

 

Στο blog του o Αντώνης (TonyK) έχει ρυθμίσεις για όλους τους providers δες την υπογραφή του.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά.Πως μπορώ να ενεργοποιήσω το 3g να φαίνεται δίπλα από το σήμα της κεραίας?

 

Τι εννοείς? Όταν ανοίγει το data (mobile internet) βγαίνει και το εικονίδιο..

Link to comment
Share on other sites

Ποιο καλο παιδακι θα με βοηθησει να βγαλω επιτελους την παναρχαια JFB και να βαλω την 2.2 η την 2.2.1?Ειμαι λιγο πολυ ασχετος με τα roots και τις αναβαθμισεις,οποτε αν υπαρχει καποιο λινκ με απλα βηματα για το πως 8α αναβαθμισω σας παρακαλω να στειλετε ενα pm!Eυχαριστω πολυ και καλη χρονια!
Link to comment
Share on other sites

Ποιο καλο παιδακι θα με βοηθησει να βγαλω επιτελους την παναρχαια JFB και να βαλω την 2.2 η την 2.2.1?Ειμαι λιγο πολυ ασχετος με τα roots και τις αναβαθμισεις,οποτε αν υπαρχει καποιο λινκ με απλα βηματα για το πως 8α αναβαθμισω σας παρακαλω να στειλετε ενα pm!Eυχαριστω πολυ και καλη χρονια!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=283153

Kοιτα εκει που λεει :

- Επίσημο Ελληνικό Froyo firmware για το Galaxy S (ΧWJPΗ)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...