Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Εγω παντως σας το ειχα πει οτι ειμαι αισιοδοξος. και οταν διαβασα οτι η samsung θα συνεργαστει με την google για να βγαλουν το nexus s, σας ειπα οτι υπαρχει περιπτωση να δωσουν και στο galaxy το 2.3.

εγω παντως πιστευω οτι ισως μας δωσουν απευθειας το 2.3.

 

μακαρι φιλε μου μακαρι, ειναι ομως πολυ καλο για να ειναι αληθινο... :lol:

πιστευω ομως οτι τα παλικαρια του xda ισως κανουν κατι :D

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μακαρι φιλε μου μακαρι, ειναι ομως πολυ καλο για να ειναι αληθινο... :lol:

πιστευω ομως οτι τα παλικαρια του xda ισως κανουν κατι :D

φιλε μου απο το xda θα το παρουμε 100% το 2.3 και δεν το συζηταμε καν.:D:D

εγω παντως ελπιζω να το παρουμε και επισημα.

φαντασου να παω εγω απο την παλιο-jg1 σε 2.3. θα κανω τουμπες ολη μερα !!!!

:lol::lol::lol::lol:

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

απ τη στιγμη που εβγαλε η samsung κινητο με 2.3 δεν υπαρχει λογος να μη το δωσει σε ολες τις συσκευες. μπορει να το τρεναρε τοσο καιρο περιμενοντας το outcome της συνεργασιας με τη google....ειμαι 99 % σιγουρος οτι η επομενη αναβαθμιση(τι επομενη?η πρωτη μας χαχαχα) θα ειναι η 2.3 κατευθειαν. το 1 % το φυλαω για να παω μαζι του στην αντιπροσωπεια να τα κανω μπαχαλο αν δεν..
Link to comment
Share on other sites

μπορει να το τρεναρε τοσο καιρο περιμενοντας το outcome της συνεργασιας με τη google....

Δεν το νομιζω, αν ισχυε δεν θα εδινε σε καμια χωρα την αναβαθμιση :X

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν το νομιζω, αν ισχυε δεν θα εδινε σε καμια χωρα την αναβαθμιση :X

 

κι αν τις αναβαθμισεις αυτες τις ζητησαν οι παροχοι? οπως εδω η vodafone?(γιατι αυτο νομιζω οτι εγινε και μετα απο παραπονα πελατων τους λογικα και με καθε επιφυλαξη.... ασε με ρε prattein να ριξω κανα ονειρο....δε με συμφερει να ξυπνησω ακομα... :lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω νομιζω οτι εφοσον αλλες ευρωπαικες χωρες εχουν παρει τη 2.2 θα το παρουμε και εμεις αργα η γρηγορα χωρις να μεταπηδησουμε κατευθειαν στη 2.3

ετσι αν βγει η 2.3 για το galaxy θα το παρουν πρωτα ολες οι αλλες χωρες και μετα εμεις

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκοπευω να αγορασω το galaxy αλλα πρωτα θα ηθελα να μαθω αν εχει προβληματα σαν κινητο, δλδ αν κολαει, αν κλεινει απο μονο του, αν ζεστενεται κτλ...

Επισης αν εχει κανενα προβλημα με το σημα...

Α!και τελος αν το wifi πιανει απο τοσο μακρυα οπως τα laptop...

Αυτα... :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκοπευω να αγορασω το galaxy αλλα πρωτα θα ηθελα να μαθω αν εχει προβληματα σαν κινητο, δλδ αν κολαει, αν κλεινει απο μονο του, αν ζεστενεται κτλ...

Επισης αν εχει κανενα προβλημα με το σημα...

Α!και τελος αν το wifi πιανει απο τοσο μακρυα οπως τα laptop...

Αυτα... :)

κανενα κινητο δεν μπορει να εχει το ιδιο σημα wifi σε σχεση με τα laptop, για τον πολυ απλο λογο οτι δεν μπορουν να φορεσουν τα ιδια chipset πανω στην μητρικη.

τα laptop εχουν παντα καλυτερο και δυνατοτερο σημα. νομος !!!!

για τα υπολοιπα που λες εχουν απαντηθει πολλες φορες. ριξε ενα διαβασμα γιατι εχουμε βαρεθει να τα λεμε.

 

μην τα θελετε ολα ετοιμα. το διαβασμα ειναι ο καλυτερος συμμαχος εναντιον της...αγνοιας !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

για τα υπολοιπα που λες εχουν απαντηθει πολλες φορες. ριξε ενα διαβασμα γιατι εχουμε βαρεθει να τα λεμε.

 

μην τα θελετε ολα ετοιμα. το διαβασμα ειναι ο καλυτερος συμμαχος εναντιον της...αγνοιας !!!!

 

Βασικα εχω ριξει πολυ διαβασμα...αλλα δεν εχω δει κατι σχετικο (ειναι και πολλες οι σελιδες για το galaxy)!

Απλα ειδα ενα βιντεο και εδειχνε ενα προβλημα με το σημα, οταν το κρατας χαμηλα πεφτει τελειως..Οποτε, μηπως θα μπορουσες να μου απαντησεις συντομα σε αυτο και στις προηγουμενες ερωτησεις?

Link to comment
Share on other sites

παιδια γινεται οταν γραφω η αλλαγη της ελληνικης γλωσσα σε αγγλικη να γινεται αλλιως εκτος απο το κολπο που ειναι να σερνεις γρηγορα το δαχτυλο σου απο το space μεχρι το t??
Link to comment
Share on other sites

παιδια γινεται οταν γραφω η αλλαγη της ελληνικης γλωσσα σε αγγλικη να γινεται αλλιως εκτος απο το κολπο που ειναι να σερνεις γρηγορα το δαχτυλο σου απο το space μεχρι το t??

 

με το swype γραφεις?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δικιο! :P

Μιας και αναφερες το nexus s εχει ανακοινωθει επισημα στο gsmarena και δεν βλεπω να εχει κατι καλυτερο απο το galaxy!(εκτως απο την 2.3) Ισα ισα δεν εχει sd slot και ραδιο...

το ξερω οτι δεν εχει ραδιο και sd slot. στο προτεινα γιατι λογικα (το ευχομαι) δεν θα χρησιμοποιησει ξανα η samsung το συστημα rfs αλλα καποιο ext, οποτε το κινητο δεν θα λαγκαρει με τιποτα και θα ειναι σφαιρατο.

παντως ετσι οπως σε κοβω, παρε το galaxy και θα εισαι πολυ ευχαριστημενος. μην αγχωνεσαι για το αν ειναι καλο η οχι. αυτο ειναι δεδομενο για μενα τουλαχιστον.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Απο οποιδιποτε γραμμα με ενα αποτομο σουρσιμο προς τα πανω αλαζεις γλωσσα, δε θελει συγκεκριμενα απ'το space. Αλιως μεσα απ'της ρυθμισεις. Δε σε βολευει το σουρσιμο?
Link to comment
Share on other sites

θα με βολευε του στυλ οπως το iphone που εχει την επιλογη γλωσσας στο qwerty και οταν ηθελα το εβαζα αγγλικα η ελληνικα...δεν γινεται καπως ετσι ε?
Link to comment
Share on other sites

θα με βολευε του στυλ οπως το iphone που εχει την επιλογη γλωσσας στο qwerty και οταν ηθελα το εβαζα αγγλικα η ελληνικα...δεν γινεται καπως ετσι ε?

 

Eκτος αν αλλαξεις πληκτρολογιο. Δοκιμασε το Htc_ime ειναι πολυ καλο. Καπου στο thread πρεπει να εχει δωθει λινκ για κατεβασμα.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατι ειμαι απαισιοδοξος σχετικα με το τζιντζεροψωμο 2.3? Απο αυτα που ειδα το νεο nexus S εχει μηδαμηνες διαφορες σχετικα με το γαλαξια, κατα την προσφιλη τακτικη της samsung. Ενα νεο γερο "feature" ειναι το 2.3. Γιατι να το δωσει και σε μας και να μην το κρατησει σαν ατου για να πουλησει το αλλο? Παλι μεσω xda θα γινει η δουλεια αν γινει...

 

edit - α και φυσικα το φλας το οποιο εντελως τυχαια δεν βαλανε στο δικο μας.:P:P

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

παιδιά στο mp3 player υπάρχει η δυνατότητα να παίζει φακέλους με συλλογές; Δηλαδή να φτιάξω έναν φάκελο "ξένα", έναν φάκελο "ελληνικά", κλπ και να μπορεί να παίξει μόνο αυτον τον φάκελο (χωρίς να είναι δηλαδη συγκεκριμένο album)
Link to comment
Share on other sites

Έχουν παραγίνει τα off topic.. Όλη η συζήτηση με τα κινητά και το αν είναι καλύτερη ή φθηνότερη κάποια άλλη εταιρία δεν ανήκει εδώ αλλά στους διαξιφισμούς. Τα λαγκφιξ και οι ανανεώσεις firmware καθώς και οι αλλαγες του εικονιδιου της μπαταρίας ανήκουν στο θέμα με τα hacks και βελτιωσεις.
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

υπαρχει καποιο link για εγκατασταση ελληνικων στο swype για froyo ? Βρηκα διαφορα links απο google αλλα δεν μου φανηκαν αξιοπιστα, ποτε δουλευε ποτε οχι.

Υπαρχει τροπος να κανω update το swype απο αυτο που δινει η εταιρια κατασκευης του ? Δηλαδη αν χρειαστει να το αγορασω, οχι να το κατεβασω σπασμενο.

 

Αν καποιος εχει κανει τετοια εγκατασταση παρακαλω να αναφερει τα βηματα ωστε να το κανω και εγω, αν βεβαια του δουλεψε σωστα.

 

Ευχαριστω

 

ΥΓ. Βγηκε το gingerbread και ουτε μια αναφορα στην αρχικη σελιδα. Ωραια !!!!

 

εχεις το EUR επιλεγμενο?

 

το τηλεφωνο ειναι απο Γερμανια και εχει ελληνικα μονο στο menu. Οποτε θα πρεπει να το περασω με το χερι εκτος και αν υπαρχει αλλος τροπος.

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

υπαρχει καποιο link για εγκατασταση ελληνικων στο swype για froyo ? Βρηκα διαφορα links απο google αλλα δεν μου φανηκαν αξιοπιστα, ποτε δουλευε ποτε οχι.

Υπαρχει τροπος να κανω update το swype απο αυτο που δινει η εταιρια κατασκευης του ? Δηλαδη αν χρειαστει να το αγορασω, οχι να το κατεβασω σπασμενο.

 

Αν καποιος εχει κανει τετοια εγκατασταση παρακαλω να αναφερει τα βηματα ωστε να το κανω και εγω, αν βεβαια του δουλεψε σωστα.

 

Ευχαριστω

 

 

Διάβασε στους οδηγούς για νέους χρήστες, έχει links και οδηγίες για το swype.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα τα δοκίμασες όλα; τουλάχιστον τα

Checkin Service, Download Manager,Google Apps, Google Talk Service, Market?

 

Επίσης, δοκίμασες και με wifi και με 3g και έχουν και τα 2 πρόβλημα; Μήπως έχεις firewall στο wifi?

 

Tέλος, δοκίμασε να κάνεις unmount τις κάρτες σου και ξαναδοκίμασε, έχω δει ότι μερικές φορές κάτι στην κάρτα εμποδίζει.

 

Μόνο το checkin service δεν έχω πειράξει γιατί δεν το βρίσκω... πως είναι άραγε στα

ελληνικά... ??

Δυστυχώς τίποτα ακόμα ούτε με το mount/unmount... αυτό το έκανα όταν σύνδεσα το κινητό με το pc μέσω usb... υπάρχει και άλλος τρόπος?

Καμμιά άλλη ιδέα; πραγματικά είναι πολύ σπαστικό!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το checkin service δεν έχω πειράξει γιατί δεν το βρίσκω... πως είναι άραγε στα

ελληνικά... ??

Δυστυχώς τίποτα ακόμα ούτε με το mount/unmount... αυτό το έκανα όταν σύνδεσα το κινητό με το pc μέσω usb... υπάρχει και άλλος τρόπος?

Καμμιά άλλη ιδέα; πραγματικά είναι πολύ σπαστικό!!!

 

Kάπου είδα ότι είχε σημασία αν είχανε gmail ή googlemail, και όταν το αλλάξανε σε gmail έφτιαξε... αν αλλάξεις gmail αccount? και δεν ξέρω αν έχει σχέση και με το πρόβλημά σου, αλλά δοκίμασε να κάνεις login στο youtube με το gmail account σου...

Δεν ξέρω τί άλλο να προτείνω... καλή τύχη :blink:

- Alex
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα και τις επαφες μου στο gmail μου μεσα απο αυτο τον οδηγο http://antonis-news.blogspot.com/201...id-galaxy.html αμα θελω να τις βαλω παλι απο gmail στο κινητο τι κανω??
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα και τις επαφες μου στο gmail μου μεσα απο αυτο τον οδηγο http://antonis-news.blogspot.com/201...id-galaxy.html αμα θελω να τις βαλω παλι απο gmail στο κινητο τι κανω??

 

Καλημερα,θα πας στις ρυθμισεις και στη συνεχεια στο συγχρονισμο,στο παραθυρο που θα σου ανοιξει τικαρισε και τα δυο κουτακια και απο κατω θα δεις το λογαριασμο του gmail σου να γινεται πρασινος,πατα μια πανω του και θα σου ανοιξει ενα παραθυρο οπου θα βλεπεις οτι ξεκιναει συγχρονισμος,ολες οι επαφες που εχεις στο gmail θα αρχισουν να περνιουνται στο τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...