Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά ,

 

Πρίν από 2 μέρες έγινα κάτοχος του Galaxy S. Καταπληκτικό κινητό αλλα

έχω ένα μικρό θεματάκι με το Internet. Απλά θέλω να το απενεργοποιήσω εντελώς το GPRS και να μπαίνει ΜΟΝΟ με Wi-Fi.

Ένας φίλος έχει μεν το I-phone αλλά έχει βάλει ένα ψευτικο account και δεν συνδέεται με GRPS με τιποτα. Μήπως υπάρχει παρόμοιος τρόπος με το Galaxy ή κάτι αντίστοιχο ?

 

Ευχαριστώ

Κώστας

 

μπορεις να σβησεις τις ρυθμισεις APN απο τα προφιλ λογαριασμων ωστε να μην μπορει να μπει σε GPRS

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά ,

 

Πρίν από 2 μέρες έγινα κάτοχος του Galaxy S. Καταπληκτικό κινητό αλλα

έχω ένα μικρό θεματάκι με το Internet. Απλά θέλω να το απενεργοποιήσω εντελώς το GPRS και να μπαίνει ΜΟΝΟ με Wi-Fi.

Ένας φίλος έχει μεν το I-phone αλλά έχει βάλει ένα ψευτικο account και δεν συνδέεται με GRPS με τιποτα. Μήπως υπάρχει παρόμοιος τρόπος με το Galaxy ή κάτι αντίστοιχο ?

 

Ευχαριστώ

Κώστας

πας ρυθμισεις->ασυρματη επικοινωνια->δικτυα κινητης τηλεφωνιας->ονοματα σημειων προσβασης πατας το αριστερο πληκτρο της συσκευης και επιλεγεις new apn θα σου ανοιξει μια λιστα με επιλογες στις δυο πρωτες επιλογες να γραψεις vindo,πατα το αριστερο πληκτρο της συσκευης παλι απελεξε αποθηκευση και τελειωσες.λογικα θα βλεπεις αυτην την επιλογη με το ονομα vindo στα ονοματα των σημειων προσβασης την οποια οταν θα την πατας και γινεται πρασινη θα εισαι αποκομενος απο το νετ.

 

ρε παιδεια τι γινεται πως στελνω καποιο αρχειο μεσω bluetοοth? δεν μπορω να βρω ακρη

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Ενεργοποιεις το bluetοοth και πας ρυθμισεις->ασυρματη επικοινωνια->ρυθμισεις bluetοοth και τικαρεις την επιλογη <ορατο> γιατι αλλιως δεν θα συνδεθει με το αλλο τηλεφωνο,να ξερεις μονο οτι θα ειναι ορατο για 2 λεπτα νομιζω.

πας εφαρμογες->τα αρχεια μου βρισκεις το αρχειο που θελεις να στειλεις και πατας πανω του μεχρι να σου ανοιξει το μενου απο το οποιο θα επιλεξεις <κοινοχρηστο>,πατωντας το θα σου ανοιξει ενα μενου που θα εχει τις επιλογες

bluetοοth και gmail επελεξε το bluetοοth,θα σου ανοιξει η αναζητηση συσκευων για να βρεις σε ποιον θελεις να το στειλεις,επιλεγεις αυτον που θελεις και φευγει.

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό το παιδί για όλα έχει μια λύση(φτου φτου φτου)

Κατεβάζω το mvideoplayer και μετα τι κάνω; Πως περνάω τους υπότιτλους;

όχι τιποτα αλλο αλλα τώρα θυμηθηκα πως η ταινια που κατεβαζω γιατί εχω ταξίδι σε 2-3 ωρες είναι στα γαλλικά!

 

σε αυτο το παιδι φιλη μου πραγματικα ειμαι περιεργος ποτε θα του λυσουμε εμεισ απορια!τυχερακια με το προγραμματακι αυτο θα εχουμε καλυτερο player απο το αρχικο βασικα ψαχνω και εγω ενα που να μην κοβει την ταινια μολις βγαινω απο αυτην υπαρχει??(ξερω την απεχθεια σου για το μηλαρακι αλλα μου την κρατουσε απο κει που την εκανα παυση εδω ολο βασανιζομαι :D

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

2 πραγματα εχω αυτο

 

PDA:I9000XWJM1

PHONE:I9000XXJG6

CSC:I9000XXJG7

 

το κινητο μου ειναι αγγλικο . πως μπορω να βρω την πραγματικη μου ρομ?

και αν υπαρχει καπου οδηγος για αυτο που ειδα πιο πανω για αλλαγη του κινητου μου ετσι ωστε το kies να βλεπει οτι το κινητο ειναι ελληνικο?

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εκανα την αναβάθμιση σε 2.2 αλλα δεν σημειωσα τις καταχωρήσεις στο registry για το kies πριν την αναβάθμιση.Το μονο που θυμαμαι είναι

PDA:JM5

PHONE:JM1

CSC:JM1

Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει για τις καταχωρήσεις

SoftwareRevision

ProductCode

HIDSWVER

DEVCONINFO

για να τις περάσω οταν εμφανισθεί η ελληνική αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο το παιδι φιλη μου πραγματικα ειμαι περιεργος ποτε θα του λυσουμε εμεισ απορια!τυχερακια με το προγραμματακι αυτο θα εχουμε καλυτερο player απο το αρχικο βασικα ψαχνω και εγω ενα που να μην κοβει την ταινια μολις βγαινω απο αυτην υπαρχει??(ξερω την απεχθεια σου για το μηλαρακι αλλα μου την κρατουσε απο κει που την εκανα παυση εδω ολο βασανιζομαι :D

 

Act 1 Video Player 3.2.0 Δοκιμασε το και πες μου μετα...

Link to comment
Share on other sites

Εκεί βάζεις τον προηγούμενο ελληνικό κωδικο που ξέρεις ήδη... δηλαδή τώρα βάζουν τον παλιό JF3 της Σουηδίας.... OTAN βγει το ελληνικό, αν δεν έχεις Ελληνικό, αρκεί να βάλεις στο Kies κάτι σε στύλ

"HIDSWVER" = I9000XWJM5/I9000OXXJM1/I9000XXJM1/I9000XWJM5

"ProductCode" = GT-I9000HKDEUR ,

 

και θα σου δώσει το επόμενο ελληνικό που θα κυκλοφορεί.

 

Αμ μπράβο αυτούς τους κωδικούς ήθελα γιατί δεν τους είχα, με τους δικούς μου το kies δεν θα με αναβάθμιζε ούτε στην Δευτέρα Παρουσία!

 

Sent from my Galaxy S

 

2 πραγματα εχω αυτο

 

PDA:I9000XWJM1

PHONE:I9000XXJG6

CSC:I9000XXJG7

 

το κινητο μου ειναι αγγλικο . πως μπορω να βρω την πραγματικη μου ρομ?

και αν υπαρχει καπου οδηγος για αυτο που ειδα πιο πανω για αλλαγη του κινητου μου ετσι ωστε το kies να βλεπει οτι το κινητο ειναι ελληνικο?

 

ευχαριστω.

Σημείωσε αυτούς που γράφει ο Τυχεράκιας πιο πάνω σε μένα...από ότι κατάλαβα το ίδιο πράγμα είναι

 

Sent from my Galaxy S

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

σε αυτο το παιδι φιλη μου πραγματικα ειμαι περιεργος ποτε θα του λυσουμε εμεισ απορια!τυχερακια με το προγραμματακι αυτο θα εχουμε καλυτερο player απο το αρχικο βασικα ψαχνω και εγω ενα που να μην κοβει την ταινια μολις βγαινω απο αυτην υπαρχει??(ξερω την απεχθεια σου για το μηλαρακι αλλα μου την κρατουσε απο κει που την εκανα παυση εδω ολο βασανιζομαι :D

 

Xαχα μου έχουν λυθεί κι εμένα απορίες από δω, μην ανησυχείς :) Anyway, αυτό που θες να κάνεις το κάνει ο mvideoplayer, ναι. Βασικά τον βρίσκω τον καλύτερο για το Galaxy, που έχει native divx support...είναι ελαφρύς. Για άλλα android θα προτιμούσα τον RockPlayer, ή τον Act1 που πρότεινε ο φίλος παραπάνω.. κι αυτά το κανουν αυτό που ζητάς.

 

Αμ μπράβο αυτούς τους κωδικούς ήθελα γιατί δεν τους είχα, με τους δικούς μου το kies δεν θα με αναβάθμιζε ούτε στην Δευτέρα Παρουσία!

 

Sent from my Galaxy S

 

Αντώνη δεν είναι κανένα μυστικό αυτοί οι κωδικοί, απλά κάνε *#1234#, και ας πούμε το HIDSWVER πάει (PDA/CSC/MODEM/PDA), το άλλο είναι GT-I9000HKDxxx , όπου xxx το product code...

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Act 1 Video Player 3.2.0 Δοκιμασε το και πες μου μετα...

 

αυτο φιλε μου θα παιζει και υποτιτλους??

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

εχω συγχρονίσει το gmail με τις επαφές τηλεφώνου. πώς μπορώ να τις αποθηκεύσω στο τηλέφωνο έτσι ώστε να μπορώ να βάλω ήχους κλήσεις για κάποιες επαφές??
Link to comment
Share on other sites

φιλε υποθετω οτι μας κανει μ@*#κιες αυτος,το προβλημα πιστευω οτι το εχουν αν οχι ολοι οι περισσοτεροι,απλα αν δεν μιλας πολυ η αν δεν το παρατηρησεις δεν το παιρνεις χαμπαρι.εγω παντως τον ξηλωσα και ειμαι στο τσεκαρισμα.

 

Εκανα διαγραφή των πάντων και δεν ξαναέβαλα τιποτε απο αυτά.

Μόνο ενα task manager για να το κοιτάω.

Δεν εχω κάνει kill ποτέ τίποτε.

Είναι πολύ καλύτερα από πρίν.

Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτοντικα να αναφερω πως για μια και μοναδικη φορα το Kies εκανε την δουλεια του. Πειραξα την registry, μου εβγαλε την αναβαθμιση σε 2.2 και μετα μου την περασε επιτυχως. Εκανε βεβαια καμια ωρα να κατεβασει τα binary (whatever, λες και ηταν 10GB ξερω γω), αλλα στο τελος το περασε και ολα καλα. Αφου δεν το πιστευα (μαλιστα ανησυχουσα διοτι η διαδικασια τελειωσε την στιγμη που επρεπε να φυγω και ελεγα πως δεν θα εχω κινητο το βραδυ :lol:)

 

Το σημαντικο ειναι πως μου κρατησε ολες τις ρυθμισεις καθως και τις εφαρμογες.

 

@@major1965 γιατι να πειραξεις την registry για να αλλαξεις το firmware οταν βγει ελληνικο? Αφου το ιδιο με αυτο που βαλαμε θα ειναι, απλως θα εχει swype ελληνικο το οποιο στο κατω κατω μπορεις να το περασεις και ο ιδιος. I'm just saying.

 

Αλεξ στο froyo δεν γινεται Root και OCLF (γιατι απο το λιγο που το χειριστηκα οσο ημουν για ποτα μου φανηκε πως το χρειαζεται) μεσω της εφαρμογης του RyanZA?

Ειδα τα links που παρεθεσες αλλα ρωταω αν υπαρχει και εναλλακτικη.

 

Ασχετο, @tonysac, το γιοπλε τι ειναι και πως προεκυψε?? :lol:

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

 

 

Αλεξ στο froyo δεν γινεται Root και OCLF (γιατι απο το λιγο που το χειριστηκα οσο ημουν για ποτα μου φανηκε πως το χρειαζεται) μεσω της εφαρμογης του RyanZA?

Ειδα τα links που παρεθεσες αλλα ρωταω αν υπαρχει και εναλλακτικη.

 

Ασχετο, @tonysac, το γιοπλε τι ειναι και πως προεκυψε?? :lol:

 

Root όχι δεν κάνει το OCLF στο Froyo. Πρέπει να κάνεις root πρώτα μόνος σου, και μετά να βάλεις το OCLF αν θες.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ξαναεβγαλα το galaxy απο το κουτί του για να ρίξω μια δεύτερη ματιά στην JP6.

άνοιξα όσες εφαρμογές έχει εγκατεστημένες απο την μανα του συν το motonav tapatalk και system panel.

Με 13 ενεργές και τις υπόλοιπες στο παρασκήνιο, κατάφερα να ρίξω την μνήμη στα 57 ελεύθερα.

Απο τις ενεργές μετα τις 12-13 όταν ανοίγεις μια καινούργια κλείνει αυτόματα κάποια άλλη η άλλες. Μοιάζει να ενεργοποηται νωρίτερα το kill.

 

Δεν παρατήρησα ιδιαίτερες καθυστερήσεις. Απλα δεν έκανε το μπαμ που κάνει όταν ανοίγεις εφαρμογές με την ram πάνω απο τα 100MB ελεύθερη.

 

Βέβαια δεν έχω καν βάλει το mail μου και οι εφαρμογές ελάχιστες.

 

πιστεύω ότι με προσεκτικό στήσιμο η συσκευη δεν χρειάζεται lag fix.

 

Δηλαδή αν αποφύγετε να βάζετε εφαρμογές που τις χρησιμοποιητε μια φορά τον μήνα, πεταξετε ότι άχρηστο έχει απο samsung και μόνο με το min free η auto killer θα είστε μια χαρα.

 

Κατα τα αλλα εγω περνάω βασανιστήρια έχοντας το galaxy στα χέρια μου και το iPhone στην Ελλάδα σφραγισμένο στο κουτι του.

Δεν είμαι σίγουρος αν το μήλο θα είναι αυτο που θέλω πέρα απο την εξωτερική του εμφάνιση κα ποιοτητα:wacko:

 

Έχω περάσει στο iPad τo beta iOS 4.2 που είναι για τεσταρισμα απο developers και διαθέτει multi tasking.

Εδώ είναι ταλαιπωρία να κλεινεις εφαρμογές μια μια και δεν υπάρχουν task killers. Οπότε ότι ανοίγει δεν ξανακλεινει.

Παρ όλο που φτάνει η ελεύθερη ram στα 20-25Mb αυτο παραμένει σταθερό.

Βέβαια δεν έχει αυτη την εκρηκτικοτητα στο άνοιγμα των εφαρμογών που είχε με το προηγούμενο iOS το οποίο δεν διεθεται multi tasking, αλλα δεν έχει σκαμπανεβάσματα. Υπ οψην το iPad έχει μόνο 256ΜΒ ραμ ενώ το iPhone 512.

 

Αυτο θα ήθελα και στο galaxy. Δηλαδή να ανοίγω εφαρμογές χωρίς να με ενδιαφέρει και όχι να είναι σφεντονα στην αρχή και μετα να αρχίζουν οι δισταγμοι κλπ.

 

Πάντως το galaxy πρέπει να είναι πιο γρήγορο απο το iPhone, όσο κρατιεται η ραμ ψηλα. Φαίνεται σε όλα τα βίντεο.

Για browsing δεν το συζηταω είναι σίγουρα.

Αν είχε αυτά τα 200 MB που λείπουν μέχρι τα 512, θα ήταν το κάτι άλλο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εκεί βάζεις τον προηγούμενο ελληνικό κωδικο που ξέρεις ήδη... δηλαδή τώρα βάζουν τον παλιό JF3 της Σουηδίας.... OTAN βγει το ελληνικό, αν δεν έχεις Ελληνικό, αρκεί να βάλεις στο Kies κάτι σε στύλ

"HIDSWVER" = I9000XWJM5/I9000OXXJM1/I9000XXJM1/I9000XWJM5

"ProductCode" = GT-I9000HKDEUR ,

 

και θα σου δώσει το επόμενο ελληνικό που θα κυκλοφορεί.

 

Έχω την εντύπωση ότι αν η τελευται 2.1 ελληνική ήταν η JM5, θα πρέπει να βάλεις

 

HIDSWVER" = I9000XWJM5/I9000OXXJM5/I9000XWJM5/I9000XWJM5

 

Δηλαδή δεν αλλάζει όλα ήταν JF3 απλα στην δεύτερη σειρά μπαίνει ο κωδικός που αντιστοιχεί στην περιοχή, και Προφανώς είναι το OXX ενώ στην Νορβηγικη ήταν το swc.

 

Κάποιος που έχει ελληνική είτε cos είτε EUR ας δοκιμάσει με την registry χωρίς καν να δοκιμάσει για update. Αρκεί να ανοίξει το kies με συνδεδεμένο το τηλέφωνο και να αντιγράψει του συνδιαδμους αυτούς.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι αν η τελευται 2.1 ελληνική ήταν η JM5, θα πρέπει να βάλεις

 

HIDSWVER" = I9000XWJM5/I9000OXXJM5/I9000XWJM5/I9000XWJM5

 

Δηλαδή δεν αλλάζει όλα ήταν JF3 απλα στην δεύτερη σειρά μπαίνει ο κωδικός που αντιστοιχεί στην περιοχή, και Προφανώς είναι το OXX ενώ στην Νορβηγικη ήταν το swc.

 

Κάποιος που έχει ελληνική είτε cos είτε EUR ας δοκιμάσει με την registry χωρίς καν να δοκιμάσει για update. Αρκεί να ανοίξει το kies με συνδεδεμένο το τηλέφωνο και να αντιγράψει του συνδιαδμους αυτούς.

 

Οχι, αυτό δε θα δώσει τίποτα... αν και αυτή τη στιγμή κανένα δε θα δώσει τίποτα, γιατί ΔΕΝ υπάρχει αναβάθμιση στην Ελλάδα...

Όπως είπα πιο πάνω, πάει PDA/CSC/MODEM/PDA. To ελληνικό δεν είναι με modem και csc ίδιο με το pda... πρέπει να μπουν όπως είναι περασμένα στα αρχεία της Samsung ότι έχει δωθεί για την εκάστοτε χώρα... στην σουηδία όπως και στην Αγγλία τυχαίνει το csc και το modem να είναι ίδια έκδοση με το pda...

 

Ή αν το επίσημο της Samsung είναι η JM2 που δίνει η Cosmote, θα πρέπει ας πούμε να βάλουν

"HIDSWVER" = I9000XWJM2/I9000OXXJM1/I9000XXJM1/I9000XWJM2 , και

"ProductCode" = GT-I9000HKDCOS.

 

Αλλά ΔΕ θα τους δώσει τίποτα, μέχρι να βγει στην Ελλάδα... και δεν έχει βγει. Ούτε στην Αγγλία έχει έρθει αυτή τη στιγμή. Από βδομάδα, βλέπουμε.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Όπως το βλέπω το galaxy τελικά θα γίνει το απόλυτο κινητό μόνο με τη rom του cyanogen που από ότι διαβάζω η πρώτη stable για galaxy θα είναι η 6.1.

 

Η αλήθεια είναι ότι galaxy με έβαζε στον πειρασμό και περίμενα να δω πώς θα είναι το froyo.

Κατά τα άλλα με στράβωσε η samsung με την συμπεριφορά της στο software κομμάτι που βάζει ένα προβληματικό file system και δεσμεύει ram με αποτέλεσμα να "κόβει" ένα κινητό που μπορεί να έχει τόσες δυνατότητες.

Link to comment
Share on other sites

Σημείωσε αυτούς που γράφει ο Τυχεράκιας πιο πάνω σε μένα...από ότι κατάλαβα το ίδιο πράγμα είναι

 

Sent from my Galaxy S

 

το θεμα ειναι οτι δεν ξερω που να τα γραψω αυτα !

και αν κανω αυτο με καποια βοηθεια απο εσας :D

μετα το κινητο θα παρει ελλινηκη froyo χωρις να κανω κατι αλλο???

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την 2.2 !!!! 2 σοσ ερωτησεις.... τι μπορω να βαλω απο το market για να φτιαξει το lag γιατι μου φενεται λιγο μεγαλυτερο και απο πριν... :( και τι μπορω να βαλω σε πληκτρολογιο για να εχω και ελληνικα γιατι τωρα εχω ελληνικο μενου αλλα οχι ελληνικο πληκτρολογιο..... ειχα ακουσει για ενα φοβερο πληκτρολογιο που υπαρχει μου 'μαθαινει λεξεις που γραφουμε συχνα αλλα δεν θυμαμαι ονομα... ΑΑΑ και καλτι αλλο... δεν υπαρχει πια η εφαρμογη facebook που ηταν στο appstore της samsung που ηταν πολυ καλυτερο απο το κλασσικο app που κυκλοφορει στο market .... που το βρισκουμε και αυτο οεο? Edited by mikemilos
Link to comment
Share on other sites

truckman καταρχην ευχαριστω για την βοηθεια αλλα οταν παταω πανω στο αρχειο, στο μενου δεν μου βγαζει τις επιλογες gmail και bluetooth με αποτελεσμα να μην μπορω να στηλω τραγουδια,φωτο,βιντεο μηπως εχω καποιο προβλημα με το bluetooth

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα τις αρχικές ρυθμίσεις registry στο kies πριν την αναβάθμιση

HKEY_CURRENT_USER\Software\Samsung\Kies\DeviceDB\1]

 

"SoftwareRevision"="I9000XWJM5/I9000OXXJM1/I9000XXJM1/I9000XWJM5"

 

"ProductCode"="GT-I9000HKDEUR"

 

"HIDSWVER"="I9000XWJM5/I9000OXXJM1/I9000XXJM1/I9000XWJM5"

 

"DEVCONINFO"=" MN(GT-I9000);VER(I9000XWJM5/I9000OXXJM1/I9000XXJM1/I9000XWJM5);HIDVER(I9000XWJM5/I9000OXXJM1/I9000XXJM1/I9000XWJM5);PRD(GT-I9000HKDEUR);SN();IMEI(****** της συσκευής σου το ΙΜΕΙ);PN( );CON(AT,MTP);LOCK(FALSE)

#OK#OK"

Λογικά θα πρέπει να μπουν για να δει το ΚΙΕS την αναβάθμιση για Ελλάδα.

Edited by major1965
πιθανον στη καταχώρηση DEVCONINFO να μη χρειαζεται να βαλεις κατι να την αφήσεις κενή
Link to comment
Share on other sites

truckman καταρχην ευχαριστω για την βοηθεια αλλα οταν παταω πανω στο αρχειο, στο μενου δεν μου βγαζει τις επιλογες gmail και bluetooth με αποτελεσμα να μην μπορω να στηλω τραγουδια,φωτο,βιντεο μηπως εχω καποιο προβλημα με το bluetooth

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Πάτα παρατεταμένα πάνω στο αρχείο. Όταν σου βγάλει τις επιλογές πατάς την πρώτη "κοινόχρηστο" και επέλεξε bluetooth" , "gmail" κλπ.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

μια μικρη βοηθεια..οταν ανοιγω το mp3 player μου εμφανιζει ενα κατεβατο ηχους απο το gps προγραμμα που εχω στην καρτα μνημης πως γινετε να τους απενεργοποιησω να μη φενονται μεσα στο mp3 player? χωρις να τους χασω μιας και τους χρειαζεται το gps??

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

Xαχα μου έχουν λυθεί κι εμένα απορίες από δω, μην ανησυχείς :) Anyway, αυτό που θες να κάνεις το κάνει ο mvideoplayer, ναι. Βασικά τον βρίσκω τον καλύτερο για το Galaxy, που έχει native divx sςupport...είναι ελαφρύς. Για άλλα android θα προτιμούσα τον RockPlayer, ή τον Act1 που πρότεινε ο φίλος παραπάνω.. κι αυτά το κανουν αυτό που ζητάς.

 

 

 

Αντώνη δεν είναι κανένα μυστικό αυτοί οι κωδικοί, απλά κάνε *#1234#, και ας πούμε το HIDSWVER πάει (PDA/CSC/MODEM/PDA), το άλλο είναι GT-I9000HKDxxx , όπου xxx το product code...

Μα αυτό λέω, εγώ πατώντας *#1234# βλέπω τους κωδικούς της JG5 που δεν υπάρχει περίπτωση να μου δώσει ελληνικό γιοπλέ...παραπάνω που έγραψες του κωδικούς της JM1 που είναι και official, αυτους γύρευα για να μπορέσω και εγώ να αναβαθμίσω μέσω kies

 

Παρεμπιπτοντικα να αναφερω πως για μια και μοναδικη φορα το Kies εκανε την δουλεια του. Πειραξα την registry, μου εβγαλε την αναβαθμιση σε 2.2 και μετα μου την περασε επιτυχως. Εκανε βεβαια καμια ωρα να κατεβασει τα binary (whatever, λες και ηταν 10GB ξερω γω), αλλα στο τελος το περασε και ολα καλα. Αφου δεν το πιστευα (μαλιστα ανησυχουσα διοτι η διαδικασια τελειωσε την στιγμη που επρεπε να φυγω και ελεγα πως δεν θα εχω κινητο το βραδυ :lol:)

 

Το σημαντικο ειναι πως μου κρατησε ολες τις ρυθμισεις καθως και τις εφαρμογες.

 

@@major1965 γιατι να πειραξεις την registry για να αλλαξεις το firmware οταν βγει ελληνικο? Αφου το ιδιο με αυτο που βαλαμε θα ειναι, απλως θα εχει swype ελληνικο το οποιο στο κατω κατω μπορεις να το περασεις και ο ιδιος. I'm just saying.

 

Αλεξ στο froyo δεν γινεται Root και OCLF (γιατι απο το λιγο που το χειριστηκα οσο ημουν για ποτα μου φανηκε πως το χρειαζεται) μεσω της εφαρμογης του RyanZA?

Ειδα τα links που παρεθεσες αλλα ρωταω αν υπαρχει και εναλλακτικη.

 

Ασχετο, @tonysac, το γιοπλε τι ειναι και πως προεκυψε?? :lol:

 

Για πες τώρα που πέρασες σε 2.2 τρέχουν όλες οι εφαρμογές σου και τι γίνεται αν υπάρχουν κάποιες που δεν τρέχουν;

Το γιοπλέ είναι μία παλιά μάρκα γιαουρτιού...:lol::p:lol:

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...