Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eδω ειναι ενα βιντεο που τραβηξα on the go τις προαλλες. Στριφογυριζα για γραψω το καστρο. Δεν ξερω αν φταιει το youtube, αλλα στον υπολογιστη φαινεται καλυτερο. Εν τω μεταξυ δεν εχω πειραξει κατι ιδιαιτερο στις ρυθμισεις της καμερας και δεν ειμαι φωτογραφος :lol: Παντως το θεωρω decent.

 

Aυτη ειναι φωτογραφια που τραβηξα ενα απογευμα, με συννεφια και βροχη.

 

http://img839.imageshack.us/i/20100918175533.jpg/

 

Και αυτη ειναι τραβηγμενη βραδυ.

 

http://img521.imageshack.us/i/20100918210232.jpg/

 

Επισης ρε παιδια υπαρχει τροπος να κατεβασω το firmware που θελω να του βαλω (επισημο) και να του το δωσω στο πιατο του Kies να μου το περασει?

Ολο μου κλεινει το προγραμμα στο step που κανει downloading και μου κανει force close στο firmware updating τμημα του kies!

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια πως κανουμε mound την SD card

 

Αφού συνδεθείς σαν συσκευή αποθήκευσης κατέβασε το notification bar και εκεί θα δεις την ειδοποίηση usb. Πάτα την και επέλεξε mount ή το αντίστοιχο στα ελληνικά.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα την άποψή σας για το θέμα του wi fi.

Μέσα στο σπίτι και σε απόσταση 2 μέτρων από τον ρούτερ, χωρίς εμπόδιο μπροστά, το εικονίδιο δεν μου δείχνει πλήρες σήμα. Πρέπει να πάω το κινητό στο μισό μέτρο από τον ρούτερ για να δείξει πλήρες σήμα. Δύο δωμάτια δε παραπέρα σήμα μηδέν.

Σε εξωτερικούς χώρους σε σημεία που αποδειδειγμένα έβρισκα δυνατό σήμα από ελεύθερα access points τώρα δεν βρίσκω καν σήμα.

Το αναφέρω γιατί με άλλα κινητά που χρησιμοποιούσα δεν υπήρχε πρόβλημα λήψης. Το έχετε παρατηρήσει και εσείς; Ξέρετε αν είναι πρόβλημα firmware που θα ληθεί με το froyo ή είναι θέμα hardware;

 

Μπορεί να είναι και τα 2 στην περίπτωσή σου, ή απλά θέμα router. Εγώ μένω σε διώροφο, ο ρούτερ είναι στον κάτω όροφο, εγώ είμαι στον πάνω και δεν είχα ποτέ θέμα λήψης...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα την άποψή σας για το θέμα του wi fi.

Μέσα στο σπίτι και σε απόσταση 2 μέτρων από τον ρούτερ, χωρίς εμπόδιο μπροστά, το εικονίδιο δεν μου δείχνει πλήρες σήμα. Πρέπει να πάω το κινητό στο μισό μέτρο από τον ρούτερ για να δείξει πλήρες σήμα. Δύο δωμάτια δε παραπέρα σήμα μηδέν.

Σε εξωτερικούς χώρους σε σημεία που αποδειδειγμένα έβρισκα δυνατό σήμα από ελεύθερα access points τώρα δεν βρίσκω καν σήμα.

Το αναφέρω γιατί με άλλα κινητά που χρησιμοποιούσα δεν υπήρχε πρόβλημα λήψης. Το έχετε παρατηρήσει και εσείς; Ξέρετε αν είναι πρόβλημα firmware που θα ληθεί με το froyo ή είναι θέμα hardware;

Δεν έχω παρατηρήσει τέτοια συμπεριφορά στο δικό μου, ούτε έχει υποπέσει στην αντίληψή μου πρόβλημα στο wifi - το αντίθετο, πετάει σε ταχύτητα, βρίσκει δίκτυα ακαριαία, συνδέεται με τη μία, κάνει ανέβασμα-κατέβασμα αρχείων σαν pc, άψογο!

Μου φαίνεται ότι πρέπει να το ψάξεις (δοκίμασε το router σου με άλλες συσκευές, το SGS σε άλλα hotspots, κλπ) και κάνε το σύντομα μήπως έχει πρόβλημα το hardware (η κεραία σου, μεμονωμένη αστοχία υλικού) και θέλει αλλαγή η συσκευή...

Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα την άποψή σας για το θέμα του wi fi.

Μέσα στο σπίτι και σε απόσταση 2 μέτρων από τον ρούτερ, χωρίς εμπόδιο μπροστά, το εικονίδιο δεν μου δείχνει πλήρες σήμα. Πρέπει να πάω το κινητό στο μισό μέτρο από τον ρούτερ για να δείξει πλήρες σήμα. Δύο δωμάτια δε παραπέρα σήμα μηδέν.

Σε εξωτερικούς χώρους σε σημεία που αποδειδειγμένα έβρισκα δυνατό σήμα από ελεύθερα access points τώρα δεν βρίσκω καν σήμα.

Το αναφέρω γιατί με άλλα κινητά που χρησιμοποιούσα δεν υπήρχε πρόβλημα λήψης. Το έχετε παρατηρήσει και εσείς; Ξέρετε αν είναι πρόβλημα firmware που θα ληθεί με το froyo ή είναι θέμα hardware;

 

ακριβως ειχα και εχω το ιδιο προβλημα,εχει σταλει για σερβις γιαυτον το λογο αλλα οπως με ενημερωσαν δεν εχει κανενα προβλημα,να σου πω την αληθεια και με μια ακριβως γραμμη δεν αντιμετωπιζω καμια δυσκολια

και με αλλαγη firware που κανανε οι ιδιοι παλι τα ιδια:Xειναι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να αποθηκευω τις φωτο στη εξωτερικη καρτα μνημης που εβαλα?ευχαρηστω! Edited by filippos_04
Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα την jm8 το θεμα ειναι οτι πρεπει να μου εχει αλλαξει το sales code γιατι μου εμφανιζει σερβικα και δεν μπορω να κατεβασω απο το μαρκετ. πειραζε εαν βαλω την CSC απο JM2?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα την jm8 το θεμα ειναι οτι πρεπει να μου εχει αλλαξει το sales code γιατι μου εμφανιζει σερβικα και δεν μπορω να κατεβασω απο το μαρκετ. πειραζε εαν βαλω την CSC απο JM2?

 

Aν έβαλες την I9000OXXJM1 είσαι οκ.

 

για να συνδεσω το τηλ με το pc ως (Συσκευη αποθηκευσης)θα πρεπει να εχω κατεβασει το Kies στο pc?εντωμεταχυ μπηκα στο samsungmodile να το κατεβασω κ δεν μπορω να το βρω με τιποτα! στραβωθηκα??

Πάρτο από δω: http://netload.in/dateidQyqTHkFki/Kies_1.5.3.10093_31_1.exe.htm

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Aν έβαλες την I9000OXXJM1 είσαι οκ.

 

 

Πάρτο από δω: http://netload.in/dateidQyqTHkFki/Kies_1.5.3.10093_31_1.exe.htm

JM1 γενικα η μονο το jm1 της CSC?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

εχω μπει στη σελιδα της samsung για να κατεβασω το PCStudio3.1 παταω το τηλ στην αvαζητηση που μου βγαζει το pcstudio

 

κ μου λεει 0 αναζητηση προιοντων

 

 

Δεν υπαρχοθν δεδομενα τι κανω λαθοςςςς??? εχω τα win7

Link to comment
Share on other sites

εχω μπει στη σελιδα της samsung για να κατεβασω το PCStudio3.1 παταω το τηλ στην αvαζητηση που μου βγαζει το pcstudio

 

κ μου λεει 0 αναζητηση προιοντων

 

 

Δεν υπαρχοθν δεδομενα τι κανω λαθοςςςς??? εχω τα win7

 

To PC Studio δεν είναι συμβατό με το Galaxy S... κατέβασε το Kies.

 

JM1 γενικα η μονο το jm1 της CSC?

 

Mόνο το CSC... το JM8 έχει PDA JM8, modem JM4 (λόγικά αυτό έχεις αν το κατέβασες από το samfirmware...), και CSC βάλε αυτό: http://www.multiupload.com/LRKYS0QS3T

 

Για λεπτομέρειες κοίτα εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3329368#post3329368. Το γενικό ελληνικό sales code είναι το EUR.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ για τις διαπιστώσεις σχετικά με το iPhone 4. M ενδιαφέρουν οι απόψεις αυτών που το είχαν η έχουν.

Δεν κρύβω ότι το σκέφτομαι. Όχι γιατί έχω κάποιο πρόβλημα με το galaxy, αλλά γιατί βλέπω ότι η samsung δεν αντιλαμαβανεται ότι δεν αρκεί ένα τέλειο hardware.

Αν δεν δωθει το froyo μέσα στον Οκτώβρη, σημαίνει ότι έχουν πρόβλημα.

- ... Ή!!!!! .... πανε γι' αλλα κολπα :cool: :ninja: :whistle: .... μεχρι να δω την τελικη εκβαση ... θα ελπιζω. (το ειχα ξαναποσταρει τελη Αυγουστου)

- ... αλλωστε ειναι η μονη συσκευη απο τις υπαρχουσες ,που πληρει δυνατα τις προδιαγραφες !! ...

- Θα μπορουσε αραγε να συμβει κατι τετοιο;;;; ... αν αναλογιστουμε οτι ειμαστε Οκτωβρη και φως δεν ειδαμε ,... γιατι να μην μας τιμησουν (για την καθυστερηση) και να εξιλεωθουν και απο τις καταρες και απο το κακο ματι;;; .... οεο;; :rolleyes:

 

- Μπηκε Οκτωβρης και επισημο 2.2 δεν εχουμε δει ... στις 15 του τρεχοντος ,δινεται το 3.0 .... ΤΥΧΑΙΟ;;;; ... δεν νομιζω!!! :shifty: ....

 

- Αισιοδοξες υποθεσεις κανω ... ενας σοβαρος κατασκευαστης που δινει τετοιο hardware ,πρεπει να σταθει στο υψος των περιστασεων αυτου(του hardware) .... το Froyo ,δεν εχει μεγαλη διαφορα απο το 2.1 .... θα ελεγα πως ειναι ενα μεταβατικο σταδιο για το περασμα στο ουσιωδες 3.0 .... οποτε λογικα σκεφτομενος ο κατασκευαστης ,τιμα την συσκευη του με το αναλογο software ,εστω κι αν απαιτειται μεγαλυτερη καθυστερηση!!!! .... και ζησανε αυτοι καλα και μεις καλυτερα .... :mad:

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- ... Ή!!!!! .... πανε γι' αλλα κολπα :cool: :ninja: :whistle: .... μεχρι να δω την τελικη εκβαση ... θα ελπιζω. (το ειχα ξαναποσταρει τελη Αυγουστου)

- ... αλλωστε ειναι η μονη συσκευη απο τις υπαρχουσες ,που πληρει δυνατα τις προδιαγραφες !! ...

- Θα μπορουσε αραγε να συμβει κατι τετοιο;;;; ... αν αναλογιστουμε οτι ειμαστε Οκτωβρη και φως δεν ειδαμε ,... γιατι να μην μας τιμησουν (για την καθυστερηση) και να εξιλεωθουν και απο τις καταρες και απο το κακο ματι;;; .... οεο;; :rolleyes:

 

- Μπηκε Οκτωβρης και επισημο 2.2 δεν εχουμε δει ... στις 15 του τρεχοντος ,δινεται το 3.0 .... ΤΥΧΑΙΟ;;;; ... δεν νομιζω!!! :shifty: ....

 

- Αισιοδοξες υποθεσεις κανω ... ενας σοβαρος κατασκευαστης που δινει τετοιο hardware ,πρεπει να σταθει στο υψος των περιστασεων αυτου(του hardware) .... το Froyo ,δεν εχει μεγαλη διαφορα απο το 2.1 .... θα ελεγα πως ειναι ενα μεταβατικο σταδιο για το περασμα στο ουσιωδες 3.0 .... οποτε λογικα σκεφτομενος ο κατασκευαστης ,τιμα την συσκευη του με το αναλογο software ,εστω κι αν απαιτειται μεγαλυτερη καθυστερηση!!!! .... και ζησανε αυτοι καλα και μεις καλυτερα .... :mad:

 

Sorry αλλά μάλλον είναι μούφα... τα ίδια λέγανε για το Froyo ακριβώς... Θέλω να το δώ να το λέει η Samsung, όχι κάποιο άσχετο website, και το άρθρο που έδωσες είναι από τις 11 Αυγούστου...

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

εψαξα σημερα λιγο το samfirmware.com και ειδα οτι υπαρχουν εκδοσεις firmware απο JM2 εως και 8 , τι ειναι ολες αυτες οι εκδοσεις και τη διαφορες εχουν απο την JM2 που εχει το κινητο μου .

Φανταζομαι οτι δεν ειναι επισημα απο την samsung , αλλα δεν βρηκα καποιο change log για να δω τι παραπανω προσφερουν

Link to comment
Share on other sites

εψαξα σημερα λιγο το samfirmware.com και ειδα οτι υπαρχουν εκδοσεις firmware απο JM2 εως και 8 , τι ειναι ολες αυτες οι εκδοσεις και τη διαφορες εχουν απο την JM2 που εχει το κινητο μου .

Φανταζομαι οτι δεν ειναι επισημα απο την samsung , αλλα δεν βρηκα καποιο change log για να δω τι παραπανω προσφερουν

 

Μικρά bugfixes. Είναι test εκδόσεις της Samsung που διέρρευσαν... από τη JM1 μέχρι την JM6 δεν υπάρχουν ιδιαίτερες διαφορές απ'ότι έχω διαβάσει... οι 2 τελευταίες όμως έχουν σημαντική βελτίωση στο GPS. Kατά τ'άλλα δε νομίζω να δεις ιδιαίτερες διαφορές από τη JM2 που έχεις.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

- ... Ή!!!!! .... πανε γι' αλλα κολπα :cool: :ninja: :whistle: .... μεχρι να δω την τελικη εκβαση ... θα ελπιζω. (το ειχα ξαναποσταρει τελη Αυγουστου)

- ... αλλωστε ειναι η μονη συσκευη απο τις υπαρχουσες ,που πληρει δυνατα τις προδιαγραφες !! ...

- Θα μπορουσε αραγε να συμβει κατι τετοιο;;;; ... αν αναλογιστουμε οτι ειμαστε Οκτωβρη και φως δεν ειδαμε ,... γιατι να μην μας τιμησουν (για την καθυστερηση) και να εξιλεωθουν και απο τις καταρες και απο το κακο ματι;;; .... οεο;; :rolleyes:

 

- Μπηκε Οκτωβρης και επισημο 2.2 δεν εχουμε δει ... στις 15 του τρεχοντος ,δινεται το 3.0 .... ΤΥΧΑΙΟ;;;; ... δεν νομιζω!!!

Θέλω κι εγώ δάφνες...το είχα ποστάρει κι εγώ τον Αύγουστο...χαχαχα...λίγες πιθανότητες υπάρχουν για κάτι τέτοιο από την στιγμή μάλιστα που έχουν δώσει ήδη το 2.2 για το Captivate...δεν νομίζω να κάνουν ξεχωριστή μεταχείρηση σε εμάς...:cool:

Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να φανω αρνητικος και απαισιοδοξος αλλα ολες αυτες οι αναβολες και καθυστερησεις στα δικα μου ματια δειχνει οτι η σαμσουνγκ μας παει για γερο γειωμα και συντομα θα σταματησει να ασχολειται με μας και τη συσκευη μας........
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στο δικο μου γραφει

PDA:I9000BUJMA

PHONE:I9000BUJM3

CSC:I900GVGRJM3

 

ειναι καλο,ειναι κακο?

διαβαζω κατι για jm8 αξιζει να την περασω ή καλυτερα να περμενω το 2.2android

 

μιλαμε εχω λιωσει στο διαβασμα....

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου αξίζει να πας μόνο στην jm8 και αυτό μόνο αν σε ενδιαφέρει πολύ το gps. Αν όχι καλύτερα να περιμένεις το παγωμένο γιαούρτι (αν και από ότι βλέπω μέχρι να μας το σερβίρουν θα είναι μουχλιασμένο).

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω αγορασε προσφατα το samsung galaxy s και αποφασισα πριν απο λιγο να κανω root και να εγκαταστησω το lagfix που απ οτι λενε κανει το τηλ πιο γρηγορο ετσι λοιπον βρηκα τον πιο ευκολο τροπο απ οτι λενε συγκεκριμενα απο το μαρκετ κατεβασα αυτο RyanZA's One click lag fix το εκανα εγκατασταση και μετα πατησα στην πρωτη επιλογη που ελεγε root και μετα αφου εκανα επανεκινηση και φορτωνε διαφορα αρχεια μου εγραψε οτι εγινε root τοσο απλα?? και μετα εγκατεστησα το δευτερο μενου το lagfix v2+αλλα ακομα δεν εχω καταλαβει τι εχω κανει .....αν μπορει καποιος να με βοηθηση θα το εκτιμουσα πολυ!! δηλαδη τωρα ειμαι root? και το τηλ παει πιο γρηγορα με το lagfix?

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

Αφου παιδια δεν είχανε πει οτι τελικά η Gingerbread θα είναι 2.Χ ? Πάντως με την τοσο μεγάλη καθυστέρηση του Froyo πολύ χλωμό εως αδύνατο να δούμε ποτέ εκδοση παραπάνω απο 2.2. Κρίμα αλλά δεν θα σκάσω κιολας :p , ολο και κάποιες custom rom θα βγουνε , δεν μπορεί :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα το sales code λεει KOR το κινητο ειναι αγορασμενο απο oteshop ειναι φυσιολογικο αυτο η μπορει να αλλαξε με την αλλαγη firmware να το παω eur? περασα το CSC απο JM1 που μου προτεινε ο φιλος tyxerakias Edited by dimitris15
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω αγορασε προσφατα το samsung galaxy s και αποφασισα πριν απο λιγο να κανω root και να εγκαταστησω το lagfix που απ οτι λενε κανει το τηλ πιο γρηγορο ετσι λοιπον βρηκα τον πιο ευκολο τροπο απ οτι λενε συγκεκριμενα απο το μαρκετ κατεβασα αυτο RyanZA's One click lag fix το εκανα εγκατασταση και μετα πατησα στην πρωτη επιλογη που ελεγε root και μετα αφου εκανα επανεκινηση και φορτωνε διαφορα αρχεια μου εγραψε οτι εγινε root τοσο απλα?? και μετα εγκατεστησα το δευτερο μενου το lagfix v2+αλλα ακομα δεν εχω καταλαβει τι εχω κανει .....αν μπορει καποιος να με βοηθηση θα το εκτιμουσα πολυ!! δηλαδη τωρα ειμαι root? και το τηλ παει πιο γρηγορα με το lagfix?

 

Ένα φάκελο με το όνομα Δικαιώματα τον βλέπεις; Αν έκανες κανονικά την διαδικασία του recovery mode και βλέπεις τον παραπάνω φάκελο είσαι οκ..κατέβασε από το μάρκετ την εφαρμογή quandrant και κάνε μία μέτρηση..αν σου βγάλει γύρω στις 2000 έβαλες και το lag fix με επιτυχία, και θα έχεις ένα καινούριο τηλέφωνο!

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε από πού θα αγοράσεις το κινητό ώστε να μην είναι κλειδωμένο σε κάποια εταιρεία...αυτό βέβαια το λέω αν φυσικά σκοπεύεις να ασχοληθείς μαζί του αρκετά και όχι αν απλώς το θέλεις όπως είναι. Στην περίπτωση που δεν έχεις σκοπό να παίξεις μαζί του, δεν σε απασχολεί το παραπάνω ζήτημα, οπότε αξίζει να το πάρεις όσο φθηνότερα το βρεις. Από όπου και να το πάρεις θα έχεις εγγύηση.

αν ειναι κλειδωμένο, τοτε τι γινετε;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...