Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασες να μπεις gmail μέσω μάρκετ ή youtube; Μερικές φορές αυτό πιάνει

 

Sent from Galaxy !

 

Στο youtube συνδέθηκα κανονικά, στο gmail δυστυχώς τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο youtube συνδέθηκα κανονικά, στο gmail δυστυχώς τίποτα

 

Δηλαδή στον λογαριασμό του youtube δέχθηκε κανονικά τον κωδικό σου;(εννοώ τον google κωδικό σου)

Επίσης αν δοκιμάσεις να μπεις κατευθείαν στο μάρκετ δεν σου ζητάει να δώσεις κωδικό;

 

Sent from Galaxy !

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

αντε με το καλο.

τελος καλο ολα καλα δηλαδη :clap:

εκανες και update απο οτι ειδα, σου εφυγε δηλαδη το απωθημενο που ειχες να χρησιμοποιησεις το kies για update μια φορα :D

 

σχετικα με download και recovery mode αν φλασαρεις μια coocked rom που περιεχει μεσα της το clockwork mod παιζει να εχεις μετα recovery κανονικα με 3 button?

η πρεπει να κανεις πρωτα την διαδικασια ενεργοποιησης του 3b combo και μετα θα δουλεψει το cwm?

 

Thanks Δημητρη:) Δεν εκανα update απο το kies, εκανα update στο kies (εβαλα την τελευταια του εκδοση) και απλα μου λεει πως εχω την πιο ενημερωμενη rom, αρα μολις δωσει γιαουρτι θα μπορω να το τσιμπησω. Μαλλον θα περιμενω οπως με κοβω, τρεμω και να το πιασω το κινητο τωρα βασικα:p

 

Αυτο με την μαγειρεμενη που λες δεν ξερω αν θα πετυχει. Προς το παρον αν θελω να χρησιμοποιησω το download mode ο πιο απλος τροπος ειναι με το jig (δεν δοκιμασα αν λειτουργει αλλα λογικα θα λειτουργει) και για το recovery ειναι να μπω μεσω του rom manager. Ο τροπος για μονιμη επαναφορα μεσω adb δεν ειναι μαλλον για μενα, ειδικα στη φαση που ειμαι τωρα. Δεν θελω να μπλεξω παλι.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι,

μετά από άπειρες προσπάθειες πρέπει να σας πω πως η σύνδεση με Kies δεν είναι πια δυνατή( ενώ προηγούμενα με το νεό update ήταν). Απεγκατέστησα μερικά apps που είχα κατεβάσει, αποσύνδεσα και τις 2 sd κάρτες, δεν γίνεται πια τίποτε. Δεν συνδέεται, ούτε ως mass storage dev; έχω 2,1 update 1...ιδέες; (δεν έχω winamp, στο windows tray κλείνω τα apps)...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως μολις ανακαλυψα το πρωτο (μακαρι και το τελευαιο) κουσουρι που αφησε η εγχειρηση στο κινητο μου. Το πλαστικο μεταλλικου χρωματος πλαισιο που ειναι γυρω γυρω απο το κινητο σε καποιο σημειο στο πλαι η δεν κουμπωσε καλα η στραβωσε ελαχιστα στην προσπαθεια τους να το ανοιξουν. Εκτος αν εφαγε καμια τουμπα στη μεταφορα. ΟΚ ειναι ανεπαισθητο και θελει πολυ προσοχη για να το δεις, αλλα κλασσικα εμενα τωρα πλεον εκει περα πανω συνεχεια πεφτει το ματι μου:p

 

Ενταξει μην ειμαστε και πλεονεκτες. Ολα καλα, δεν εγινε και τιποτα απλα επειδη καποιοι με ρωτησαν για ενδεχομενα κουσουρια. Γιαννη (potokis) το γκαντεμιασες τελικα :lol::lol:

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

καλα ρε παιδια ακομη περiμενετε το γιαουρτι???Ελεος ρε SAMSUNG ΠΙΑ..

 

Διορθωση φιλε μου.... Ελεος ρε SAMSUNG HELLAS πια γιατι ολοι η υπολοιπη ευρωπη το εχει παρει. Δεν φταιει η Samsung γενικα για τα χαλια μας ε?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στον λογαριασμό του youtube δέχθηκε κανονικά τον κωδικό σου;(εννοώ τον google κωδικό σου)

Επίσης αν δοκιμάσεις να μπεις κατευθείαν στο μάρκετ δεν σου ζητάει να δώσεις κωδικό;

 

Sent from Galaxy !

 

Όχι τον google κωδικό μου, αυτόν που συνδέομαι στο youtube.

Όσον αφορά το μαρκετ φυσικά και θέλει να έχεις λογαριασμό στο google αλλά ούτε απο εκεί δεν μπορώ να συνδεθώ στο λογαριασμό μου.

Link to comment
Share on other sites

Όχι τον google κωδικό μου, αυτόν που συνδέομαι στο youtube.

Όσον αφορά το μαρκετ φυσικά και θέλει να έχεις λογαριασμό στο google αλλά ούτε απο εκεί δεν μπορώ να συνδεθώ στο λογαριασμό μου.

καλημερα

δοκιμασε να κανεις κανα ρεσετ το ρουτερ σου και καμια επανακινηση στη συσκευη να δεις αν συνδεεται με wifi στο internet και μετα κανεις συνδεση στο λογαριασμο σου

δε χανεις νομιζω κατι αν κανεις παλι και ενα hard reset στη συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Όχι τον google κωδικό μου, αυτόν που συνδέομαι στο youtube.

Όσον αφορά το μαρκετ φυσικά και θέλει να έχεις λογαριασμό στο google αλλά ούτε απο εκεί δεν μπορώ να συνδεθώ στο λογαριασμό μου.

 

Κάνε το εξής μπας και είσαι τυχερός...μπες στο youtube-ο λογαριασμός μου, αλλά εκεί ΜΗΝ δώσεις κωδικό ακόμα...δες από κάτω που λέει κλικ εδώ αν δεν έχεις λογαριασμό και θες να δημιουργήσεις καινούριο, και θα σε βάλει στο site του youtube, εκεί κάτω κάτω δες που λέει σύνδεση και πάτα εκεί..τότε θα σου ανοίξει ένα παράθυρο για να βάλεις τον google κωδικό σου..μακάρι να σου δουλέψει έτσι...αν δουλέψει από εκεί μπες κατευθείαν στο μάρκετ και δες αν δουλεύει...

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

τελικα εκανα καποιους πειραματισμους με την darky v 5.2 και περασα τον speedmod kernel froyo

και χωρις lagfix ενεργοποιημενο εχω quandrant σχεδον 1200 η συσκευη πεταει οπως πριν

η μπαταρια πλεον ειναι οπως ηταν μια χαρα 1μιση μερα με σκληρη χρηση wifi/3g zougla browsing talptalk facebook και μερικες κλησεις

Edited by mantzaros
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι,

μετά από άπειρες προσπάθειες πρέπει να σας πω πως η σύνδεση με Kies δεν είναι πια δυνατή( ενώ προηγούμενα με το νεό update ήταν). Απεγκατέστησα μερικά apps που είχα κατεβάσει, αποσύνδεσα και τις 2 sd κάρτες, δεν γίνεται πια τίποτε. Δεν συνδέεται, ούτε ως mass storage dev; έχω 2,1 update 1...ιδέες; (δεν έχω winamp, στο windows tray κλείνω τα apps)...

 

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα και εγώ με την τελευταία έκδοση του Kies . Το πρόβλημά μου λύθηκε με uninstall του Kies με τον uninstaller της Samsung (από το download center) και εγκατάσταση του Kies μετά. Έχω εγκατεστημένο τo winamp κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/white_color_version_of_samsung_galaxy_s_launched_in_germany-news-2143.php

 

πλέον ο γαλαξίας κυκλοφορεί και σε λευκό χρώμα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια παω να κανω update το kies και μου κολαει στο 100%.ελεος!μπορει να μου πει καποιος απο που μπορω να παρω την καινουρια εκδοση?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση βλεπω σε πολλους που ανεβαζουν screenshots οτι διπλα απο τις μπαρες του σηματος εχουν και την αισχυ σε dbm πως θα το κανω αυτο?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια παω να κανω update το kies και μου κολαει στο 100%.ελεος!μπορει να μου πει καποιος απο που μπορω να παρω την καινουρια εκδοση?

 

Χθες το αναβαθμισα και μου κολλησε αρκετη ωρα στο 100% οπου εκανε update κατι drivers αν θυμαμαι καλα. Περιμενα καποια ωρα και μετα ολοκληρωθηκε κανονικα.

 

@dimitris15 - το κυκλακι που δειχνει τη μπαταρια με το ποσοστο εννοεις φιλε? Αν εννοεις αυτο τοτε http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=765419 με προσοχη ομως ειδικα αν δεν εχεις τα 3 κουμπια.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Χθες το αναβαθμισα και μου κολλησε αρκετη ωρα στο 100% οπου εκανε update κατι drivers αν θυμαμαι καλα. Περιμενα καποια ωρα και μετα ολοκληρωθηκε κανονικα.

 

@dimitris15 - το κυκλακι που δειχνει τη μπαταρια με το ποσοστο εννοεις φιλε? Αν εννοεις αυτο τοτε http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=765419 με προσοχη ομως ειδικα αν δεν εχεις τα 3 κουμπια.

οχι ενοω οτι διπλα απο την μπαρες με το σημα υπαρχει υπαρχει και το σημα σε dbm πχ -69 dbm
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/white_color_version_of_samsung_galaxy_s_launched_in_germany-news-2143.php

 

πλέον ο γαλαξίας κυκλοφορεί και σε λευκό χρώμα:rolleyes:

εχω ακριβως τετοια θηκη στην ποιοτητα του οριτζιναλ καπακιου λευκο χρωμα κ ειναι ακριβως οπως στη φωτο ! δε χρειαζεται να το ζηλευεται

Link to comment
Share on other sites

Γειά στην παρέα,

Μέχρι προχθές το κινητό μου συνδεόνταν με την εφαρμογή kies. Σήμερα ελπίζοντας να δω νέα αναβάθμισης δοκίμασα και .....μηδέν. Πριν γράψω το μύνημα δοκίμασα στις 350 τόσες σελίδες να βρώ απάντηση στο πρόβλημα. Εχθές εγκατέστησα μία εφαρμογή την dolphin browser HD ελπίζοντας να βλέπω site χωρίς τον flash player μιας και έχοντας την version 2.1 δεν μπορούσα να τον έχω. Υποθέτω πως αυτή η εγκατάσταση του browser δημιουργεί το πρόβλημα.Μπορώ ίσως να λύσω το πρόβλημα της σύνδεσης με το kies χωρίς να απεγκαταστήσω τον browser? Και αν ναί πως ελέγχω το extension και το διορθώνω? Και επίσης που βρίσκω lagfix?

Link to comment
Share on other sites

οχι ενοω οτι διπλα απο την μπαρες με το σημα υπαρχει υπαρχει και το σημα σε dbm πχ -69 dbm

 

Α καταλαβα τι λες. Ειναι νομιζω ενα setting της cyanogen mod στο nexus one. Δεν το εχω δει στο δικο μας...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας .

Πριν απο λιγες μερες απεκτησα το τηλεφωνο και....καλα να παθω!!

Ειμαι μεγαλος ειμαι και ασχετος με το αθλημα ..εδεσε το γλυκο!

Καταχρωμενος λοιπον την καλωσυνη σας θα ηθελα (οσο και αν εψαξα δεν βρηκα κατι που να διαφωτισει) να μου υποδειξετε το τροπο ή να μου δωσετε κανα λινκ για το πως θα κανω το gps να δουλεψει.

Ειχα ενα αλλο Samsung του εβαζες μεσα την καρτουλα της Garmin και ολα (σχεδον ) καλα.

Με τουτο το διαολο δεν μπορω να βρω ακρη.

Βοηθηστε τον στραβο να βρει το φως του (ή μαλλον τον δρομο του!!)

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Μιχαλης
Link to comment
Share on other sites

Sms δεν μου εχει περασει ποτε απο το μυαλο να σωσω, σπανια αφηνω και κανενα μεσα αλλα τεσπα.

SMS backup+ ...δωρεάν στο market και τα συγχρονίζει σε label του gmail

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες,

 

με την 2,2 έκδοση του android έχετε δει κάποια σημαντική βελτίωση στο κινητό απόκριση κτλπ? καλύτερo galaxy S me 2.2 η DHD me 2.2 ? Μια φορά που το δοκίμασα το galaxy S και είχε 2,1 πάνω του , μου φάνηκε κάπως να καθηστερεί στα μενού σε σχέση με το DHD ενώς φίλου μου.... αυτά είναι παρελθόν? επίσης.. 2,3 προβλέπεται για τον γαλαξία ?

 

 

Ευχαριστώ!!

 

P.S. αν έχει κάποιο ελάττωμα ή κάποιο πρόβλημα ή αδυναμία που ενδεχομένως να μην γνωρίζω, θα ήθελα να την αναφέρετε !! thanks again!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση βλεπω σε πολλους που ανεβαζουν screenshots οτι διπλα απο τις μπαρες του σηματος εχουν και την αισχυ σε dbm πως θα το κανω αυτο?

 

Signal Status Bar από το market. ;)

Σε 2.1 δεν μου δούλευε. Σε froyo μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

SMS backup+ ...δωρεάν στο market και τα συγχρονίζει σε label του gmail

 

Το έχω ξαναγράψει. Επειδή το kies είναι τελείως άχρηστο για τέτοια πράγματα, υπάρχει το MyPhoneExplorer της Sony Ericsson που δουλεύει άψογα με Android είτε μέσω USB είτε μέσω WiFi και κάνει backup στο PC και τις επαφές και τα μηνύματα και το ημερολόγιο, ακόμα και αν (οι επαφές και το ημερολόγιο) είναι στο gmail και όχι στο τηλέφωνο. Εμένα μου έχει λύσει τα χέρια και το συστήνω ανεπιφύλακτα. Μπορείτε να το κατεβάσετε δωρεάν από το επίσημο site http://www.fjsoft.at/en/ Εννοείται ότι κάνει κανονικά edit τις επαφές και το ημερολόγιο

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...