Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοεις δεν στα περναει? Επισης μαλλον θα μεταφερθει στο Hacks/Root κλπ θεμα.

 

ΟΚ λυθηκετο προβλημα μου! ειχα ενεργοποιηση το market access και δεν μπορουσα να βαλω τα APN:(

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρα ειναι ετοιμο και για ελλαδα..γιατι δεν το δινουν ομως????

 

Το αστειο θα ειναι να μην το εχουνε μεταφρασει ακομα :lol:

Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο, για να δουλέψει πρέπει να... ΑΝΟΙΞΕΙ!
Link to comment
Share on other sites

Wow!

Μολις εκανα upgrade σε Froyo (PDA JPF/Phone JPP/ CSC JP8) μεσω KIES. Ειχα αρχικα το πορτογαλλικο TPH multi CSC με ελληνικο πληκτρολογιο/γλωσσα το οποιο το αλλαξα σε καποια φαση σε COS και μολις πριν λιγο τσεκαρα το kies και μου εδωσε το upgrade και συνεχιζει να εχει ελληνικο πληκτρολογιο. Αρα ειναι ετοιμο και για ελλαδα..γιατι δεν το δινουν ομως????

Γιατι θελησαν να μας κανουν στην Ελλαδα να ακουμε samsung και να βριζουμε :ρ και φυσικα ποτε μα ποτε να μην ξαναγορασουμε τηλεφωνο απο αυτην την εταιρεια... τελικα...Το κατορθωσαν!!!!:angry::angry:

Link to comment
Share on other sites

εχω εδω και μερες το κινητο. δεν εχω κανει καμια μετατροπη. εχει την τελευταια eclair εκδοση μεσω kies. πατωντας *#272*ωωλλ# μου βγαζει διαφορους κωδικους χωρων. υπαρχει περιπτωση αλλαζοντας κωδικο χωρας να μου βγαλει το kies την froyo?
Link to comment
Share on other sites

Γιατι θελησαν να μας κανουν στην Ελλαδα να ακουμε samsung και να βριζουμε :ρ και φυσικα ποτε μα ποτε να μην ξαναγορασουμε τηλεφωνο απο αυτην την εταιρεια... τελικα...Το κατορθωσαν!!!!:angry::angry:

 

Ακριβώς γιαυτο , γιατι θέλουν να χάνουν πελάτες...καθε εταιρεία αυτό θέλει :wacko:

 

seriously ρε παιδια...προφανώς κατι παίζει για να εχει βγει τοσο καιρό η froyo και εμείς να μην την εχουμε , ισως να μην φταίει και η samsung αποκλειστικα...

Link to comment
Share on other sites

εχω εδω και μερες το κινητο. δεν εχω κανει καμια μετατροπη. εχει την τελευταια eclair εκδοση μεσω kies. πατωντας *#272*ωωλλ# μου βγαζει διαφορους κωδικους χωρων. υπαρχει περιπτωση αλλαζοντας κωδικο χωρας να μου βγαλει το kies την froyo?

 

οχι...

αλλαζεις μονο csc, που ειναι για τη γλωσσα του κινητου και διαφορες αλλες τοπικες ρυθμισεις

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς γιαυτο , γιατι θέλουν να χάνουν πελάτες...καθε εταιρεία αυτό θέλει :wacko:

 

seriously ρε παιδια...προφανώς κατι παίζει για να εχει βγει τοσο καιρό η froyo και εμείς να μην την εχουμε , ισως να μην φταίει και η samsung αποκλειστικα...

 

Φυσικα και δεν φταιει η samsung... η ελληνικη samsung ισως... η vodafone πως γινεται και εδωσε το update???

Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο, για να δουλέψει πρέπει να... ΑΝΟΙΞΕΙ!
Link to comment
Share on other sites

οχι...

αλλαζεις μονο csc, που ειναι για τη γλωσσα του κινητου και διαφορες αλλες τοπικες ρυθμισεις

πρεπει λοιπον να κανω ολη αυτη τη διαδικασια χακαρισματος? προτιμω τις επισημες εκδοσεις παντα για να χω το κεφαλι μου ησυχο!

Link to comment
Share on other sites

πρεπει λοιπον να κανω ολη αυτη τη διαδικασια χακαρισματος? προτιμω τις επισημες εκδοσεις παντα για να χω το κεφαλι μου ησυχο!

 

δεν σου ειπε κανεις να κανεις καμια διαδικασια... ;)

μπορεις να περιμενεις την επισημη

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω δεν εκανα καμια χακερια..την επισημη πηρα μεσω kies. Απλα εμενα ειχε πορτογαλλικο multi csc (με πολλες γλωσσες swype και μεταξυ αυτων και ελληνικα) και για να μην εχω πορτογαλλικα καθε φορα που κανω factory reset και μετα το αλλαζω σε ελληνικα manually, αλλαξα το csc σε cos. Εβγαλε σημερα το πορτογaλλικο froyo και για αυτο ειχα upgrade. Αυτο που λεω ειναι οτι αφου αυτο το Multi csc που εχω εχει ελληνικο swype γιατι δεν το δινουν και στην ελλαδα...:confused:
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς γιαυτο , γιατι θέλουν να χάνουν πελάτες...καθε εταιρεία αυτό θέλει :wacko:

 

seriously ρε παιδια...προφανώς κατι παίζει για να εχει βγει τοσο καιρό η froyo και εμείς να μην την εχουμε , ισως να μην φταίει και η samsung αποκλειστικα...

 

Φυσικα και δεν φταιει η samsung... η ελληνικη samsung ισως... η vodafone πως γινεται και εδωσε το update???

 

φυσικα και δε φταιει η σαμυ,η μαρια η πενταγιωτισα φταιει και ο κυρ μιχαλης ο ταχυδρομος που του εδωσε η σαμυ το φακελο με το ελληνικο froyo,τι λετε τωρα ρε παιδια???θα δικαιολογησετε τα αδικαιολογητα???το οτι το εδωσε η voda τι σημαινει,οτι φταινε οι υπολοιποι παροχοι?η htc πως δινει απανωτες αναβαθμισεις?προχθες εδωσε κι αλλη για το desire (για ολους τους κατοχους),αυτοι κουραστηκαν απο τα συνεχομενα updates κι εμεις κουραστηκαμε απο το συνεχες φτυσιμο

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

φυσικα και δε φταιει η σαμυ,η μαρια η πενταγιωτισα φταιει και ο κυρ μιχαλης ο ταχυδρομος που του εδωσε η σαμυ το φακελο με το ελληνικο froyo,τι λετε τωρα ρε παιδια???θα δικαιολογησετε τα αδικαιολογητα???το οτι το εδωσε η voda τι σημαινει,οτι φταινε οι υπολοιποι παροχοι?η htc πως δινει απανωτες αναβαθμισεις?προχθες εδωσε κι αλλη για το desire,αυτοι κουραστηκαν απο τα συνεχομενα updates κι εμεις κουραστηκαμε απο το συνεχες φτυσιμο

 

Μα πες μου μια δικαιολογια γιαυτη την καθυστέρηση που να οφείλεται αποκλειστικά στην samsung. Δηλαδή να εχει ετοιμο το 2.2 και να μην το δίνει γιατι? Για να χάσει πελάτες η για να την βρίζουμε οπως λες? Καποιος αλλος βρίσκεται στην μέση ειτε είναι samsung hellas ειτε είναι καποια συμφωνια...

Link to comment
Share on other sites

Μα πες μου μια δικαιολογια γιαυτη την καθυστέρηση που να οφείλεται αποκλειστικά στην samsung. Δηλαδή να εχει ετοιμο το 2.2 και να μην το δίνει γιατι? Για να χάσει πελάτες η για να την βρίζουμε οπως λες? Καποιος αλλος βρίσκεται στην μέση ειτε είναι samsung hellas ειτε είναι καποια συμφωνια...

 

φιλε μου η ιστορια της samsung στο after sales support ειναι πικρη και πονεμενη,εχει ασχημο παρελθον και συνεχιζει την ιδια πολιτικη μεχρι τωρα.Δεν ειναι η πρωτη φορα που την βριζουν,μαλιστα τυγχανει να ειναι πρωτοπορος στο κραξιμο παγκοσμια αλλα δεν αλλαζει πολιτικη με τιποτα.απλα αδιαφορει!!!

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και δε φταιει η σαμυ,η μαρια η πενταγιωτισα φταιει και ο κυρ μιχαλης ο ταχυδρομος που του εδωσε η σαμυ το φακελο με το ελληνικο froyo,τι λετε τωρα ρε παιδια???θα δικαιολογησετε τα αδικαιολογητα???το οτι το εδωσε η voda τι σημαινει,οτι φταινε οι υπολοιποι παροχοι?η htc πως δινει απανωτες αναβαθμισεις?προχθες εδωσε κι αλλη για το desire (για ολους τους κατοχους),αυτοι κουραστηκαν απο τα συνεχομενα updates κι εμεις κουραστηκαμε απο το συνεχες φτυσιμο

 

Η μονη περιπτωση που μου ερχεται στο μυαλο που μπορει να συμβαινει και να ευθυνεται η samsung ειναι να μην μπορει να υποστηριξει το update μεσω του kies λογω των server της και να το δινει σταδιακα και με περισσοτερη ασφαλεια. Δεν ειναι και λιγα τα galaxy s παγκοσμιως που θα ζητησουν update αν δωθει σε ολους ταυτοχρονα... Τι αλλο δηλαδη μπορει να συμβαινει και να ευθυνεται η samsung?

Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο, για να δουλέψει πρέπει να... ΑΝΟΙΞΕΙ!
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδια αναλωνεστε παλι στις ιδιες κουβεντες? Χαλατε και τη διαθεση σας για χατιρι της samsung. Αφου τα εχουμε πει οι ανθρωποι τσιμπησαν το 500αρικο και μετα μην τον ειδατε τον Παναη. Τσαμπα χαλιεστε κατα τη γνωμη μου. Οπου δεν πιπτει λογος πιπτει μαυρισμα. Τιμωρειστε αναλογα κι εσεις λοιπον, οταν αποφασισετε να αλλαξετε συσκευη...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Όσο κι' αν σου φαίνεται παράξενο, αν έχεις την εφαρμογή winamp εγκατεστημένη, βγάλτην και θα συνδεθεί αμέσως. Έτυχε σε μένα και όταν το ανέφερα, δοκίμασαν κι' αλλά παιδιά και συνδέθηκε.

 

Edit: Εννοώ αν έχεις το winamp εγκατεστημένο στο galaxy και όχι στον υπολογιστή σου.

 

Παιδιά, όπως σας είπα δεν είχα αλλάξει τίποτα, ούτε στο τηλέφωνο ούτε στον υπολογιστή. Δεν εχω Winamp, πριν συνδεσω τον υπολογιστή αποσύνδεω κάρτα κτλ. Απλά, δεν παίζει!

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα γιατί πέφτουμε σε φαύλους κύκλους με το ζήτημα froyo γιατί δεν γίνεται ένα ερώτημα από μέρους το myPhone προς την samsung Hellas/Cosmote??Δεν είναι το ίδιο βάρος να αγνοήσεις μια επιστολή του Δημήτρη και το ίδιο ενός site με χιλιάδες εγγεγραμμένα μέλη??Δεν γίνεται να το παίρνουν τριτοκοσμικές χώρες η μικρές αγορές και η Ελλάδα να αγνοείται...

 

Αν μην τι άλλο μια επίσημη ερώτηση θα φέρει είτε επίσημη απάντηση είτε πίεση εσωτερικά να το βγάλουν όσο και να ξύνει ο υπάλληλος..

 

Αν δεν το έχετε παρατηρήσει συνολικά τα post μόνο για το Galaxy έχουν φτάσει τις 800.000 χιλιάδες..Αυτό σημαίνει μεγάλο market share...

Link to comment
Share on other sites

τοτε ρωτα τον κουμπαρο σου γιατι δε συνδεεται με το kies...

 

περιμενω να μαθω την απαντηση του κουμπαρου με αγωνια :lol::lol::lol::D

μου αρεσει παντως που ενω μας εχουν φτυσμενους για 2.2 εμεισ μιλαμε για 2.2.1 2.3 καλα παμε...λετε να μας φερει την 2.3 ο αι βασιλης???μαγκες πρωτα θα βγει το κινητο με 2.3 και μετα θα την παρουμε εμεισ αφου γινουν πωλησεις...δεν ειναι βλακες να μας δωσουν αυτο που αλλοι για να το παρουν θα πληρωσουν 600 ευρα οπως εμεισ στον γαλαξια ;) δεν πειραζει η σαμσουνγκ χανει οχι εμεις γιατι το επομενο τηλ μου δεν θα ναι ιδια εταιρια μετα απο τοσο ξεφτυλισμενα καψονια...το ιδιο πιστευω και για πολλους εδω μεσα...

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα γιατί πέφτουμε σε φαύλους κύκλους με το ζήτημα froyo γιατί δεν γίνεται ένα ερώτημα από μέρους το myPhone προς την samsung Hellas/Cosmote??Δεν είναι το ίδιο βάρος να αγνοήσεις μια επιστολή του Δημήτρη και το ίδιο ενός site με χιλιάδες εγγεγραμμένα μέλη??Δεν γίνεται να το παίρνουν τριτοκοσμικές χώρες η μικρές αγορές και η Ελλάδα να αγνοείται...

 

Αν μην τι άλλο μια επίσημη ερώτηση θα φέρει είτε επίσημη απάντηση είτε πίεση εσωτερικά να το βγάλουν όσο και να ξύνει ο υπάλληλος..

 

Αν δεν το έχετε παρατηρήσει συνολικά τα post μόνο για το Galaxy έχουν φτάσει τις 800.000 χιλιάδες..Αυτό σημαίνει μεγάλο market share...

 

δεν ειναι ασχημη η ιδεα σου...

γνωστο παντως τεχνολογικο blog εστειλε mail τωρα το Σ/Κ στην samsung Hellas, οποτε απο Δευτερα θε εχει και επισημη απαντηση...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα γιατί πέφτουμε σε φαύλους κύκλους με το ζήτημα froyo γιατί δεν γίνεται ένα ερώτημα από μέρους το myPhone προς την samsung Hellas/Cosmote??Δεν είναι το ίδιο βάρος να αγνοήσεις μια επιστολή του Δημήτρη και το ίδιο ενός site με χιλιάδες εγγεγραμμένα μέλη??Δεν γίνεται να το παίρνουν τριτοκοσμικές χώρες η μικρές αγορές και η Ελλάδα να αγνοείται...

 

Αν μην τι άλλο μια επίσημη ερώτηση θα φέρει είτε επίσημη απάντηση είτε πίεση εσωτερικά να το βγάλουν όσο και να ξύνει ο υπάλληλος..

 

Αν δεν το έχετε παρατηρήσει συνολικά τα post μόνο για το Galaxy έχουν φτάσει τις 800.000 χιλιάδες..Αυτό σημαίνει μεγάλο market share...

 

Εαν δεις εδω http://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-s-update-android-2-3959/ ο ιδιοκτητης του blog εχει ηδη στειλει επισημο ερωτημα στη samsung hellas για το θεμα και μπραβο του. Ελπιζω οτι σε αυτον θα απαντησουν καθως οπως φαινεται εχει μεγαλη επιρροη, αλλα και ειναι χωμενος στα πραγματα. Περιμενουμε την επισημη θεση που θα παρει η εταιρια στην απαντηση που θα του στειλει. Αν δεν του απαντησουν θα κανουν πολυ μεγαλο κακο στην εικονα τους...

 

edit - με προλαβε ο suspect

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Εαν δεις εδω http://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-s-update-android-2-3959/ ο ιδιοκτητης του blog εχει ηδη στειλει επισημο ερωτημα στη samsung hellas για το θεμα και μπραβο του. Ελπιζω οτι σε αυτον θα απαντησουν καθως οπως φαινεται εχει μεγαλη επιρροη, αλλα και ειναι χωμενος στα πραγματα. Περιμενουμε την επισημη θεση που θα παρει η εταιρια στην απαντηση που θα του στειλει. Αν δεν του απαντησουν θα κανουν πολυ μεγαλο κακο στην εικονα τους...

 

edit - με προλαβε ο suspect

 

συγνωμη χωρισ παρεξηγηση αλλα που ειδες ο βλαχακης να εστειλε επιιστολη στην σαμσουνγκ???μιλαει αυθεραιτα και λεει μια φορα στον λεβενκουζεν λιγο εξω απ τον σταθμο φιλε οτι μιλησε με εναν που δεν θυμαται ουτε το ονομα του...σιγα μην και τους πιασει απο το αυτι να τον πανε στο σερβερ να δωσει 2.3 μονοσ του... εγω δεν διαβασα κατι τετοιο αν μπορεις πεσ μου να κοιταξω και γω σε παρακαλω αλλιως να μαστε λιγο πιο προσεκτικοι σε οτι γραφουμε...οσο για το αν εχει επιρροη νομιζω περισσοτερη θα χε ο τυχερακιας αν μιλουσε εκ μερους του επισημου μην σου πω θα του εδιναν και θεση στην σαμσουνγκ χαχαχαχαχαχα :D

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη χωρισ παρεξηγηση αλλα που ειδες ο βλαχακης να εστειλε επιιστολη στην σαμσουνγκ???μιλαει αυθεραιτα και λεει μια φορα στον λεβενκουζεν λιγο εξω απ τον σταθμο φιλε οτι μιλησε με εναν που δεν θυμαται ουτε το ονομα του...σιγα μην και τους πιασει απο το αυτι να τον πανε στο σερβερ να δωσει 2.3 μονοσ του... εγω δεν διαβασα κατι τετοιο αν μπορεις πεσ μου να κοιταξω και γω σε παρακαλω αλλιως να μαστε λιγο πιο προσεκτικοι σε οτι γραφουμε...οσο για το αν εχει επιρροη νομιζω περισσοτερη θα χε ο τυχερακιας αν μιλουσε εκ μερους του επισημου μην σου πω θα του εδιναν και θεση στην σαμσουνγκ χαχαχαχαχαχα :D

 

Διαβασε το σχολιο 7 απο κατω. Συμφωνω να ειμαστε προσεκτικοι σε αυτα που γραφουμε αλλα και σε αυτα που διαβαζουμε...Οι ειρωνιες δεν νομιζω να βοηθανε καπου, εξαλλου ολοι στην ιδια πλευρα ειμαστε...

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη χωρισ παρεξηγηση αλλα που ειδες ο βλαχακης να εστειλε επιιστολη στην σαμσουνγκ???μιλαει αυθεραιτα και λεει μια φορα στον λεβενκουζεν λιγο εξω απ τον σταθμο φιλε οτι μιλησε με εναν που δεν θυμαται ουτε το ονομα του...σιγα μην και τους πιασει απο το αυτι να τον πανε στο σερβερ να δωσει 2.3 μονοσ του... εγω δεν διαβασα κατι τετοιο αν μπορεις πεσ μου να κοιταξω και γω σε παρακαλω αλλιως να μαστε λιγο πιο προσεκτικοι σε οτι γραφουμε...οσο για το αν εχει επιρροη νομιζω περισσοτερη θα χε ο τυχερακιας αν μιλουσε εκ μερους του επισημου μην σου πω θα του εδιναν και θεση στην σαμσουνγκ χαχαχαχαχαχα :D

 

οτι εχει καποιες γνωσεις και επαφη με τα κινητα και τον κοσμο γυρω απο αυτα την εχει και αυτο ειναι δεδομενο

ας μην το συνεχισουμε ειμαστε τελειως off topic

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Διαβασε το σχολιο 7 απο κατω. Συμφωνω να ειμαστε προσεκτικοι σε αυτα που γραφουμε αλλα και σε αυτα που διαβαζουμε...Οι ειρωνιες δεν νομιζω να βοηθανε καπου, εξαλλου ολοι στην ιδια πλευρα ειμαστε...

 

καταρχην δεν σε ειρωνευτηκα οσο καιρο ειμαι στο φορουμ δεν εχει γινει κατι τετοιο παντα σασ σεβομαι ολους σαν φιλους και ασ μην εχουμε δει ο ενας τον αλλο απλα εκανα πλακα γιατι ο συντακτης του αρθρου μιλουσε τελειως αυθαιρετα τοσο που δεν κερδιζει καν τον σεβασμο του αναγνωστη...οπως θα προσεξες!και αν δεν μου το ελεγεσ εσυ τα σχολια δεν θα τα κοιτουσα καν στο αρθρο...τωρα αν νομιζει οτι θα του δωσουν δευτερα τετοια απαντηση τι να πω η μεγαλη ιδεα εχει για τον εαυτο του αφου οσοι εχουμε στειλει επιστολη μασ γειωσαν η μικρη εγω για κεινον φιλε μου :lol: ευχαριστω που μου το εδειξες παλικαρι ;)

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...