Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε καινούριο version για το kies από ότι είδα στο xda και τα πρώτα δείγματα δεν είναι καλά...από ότι λένε εκεί μάλλον regedit...τέλος...

 

Sent from GALAXY!

 

Δηλαδή για να καταλάβω. Μαζεύτηκε το τμήμα του software development της samsung και μετά από διεξοδική συζήτηση αποφάσισε:

1. 7.000.000 πελάτες μπορούν να περιμένουν το froyo που τους υποσχεθήκαμε από Σεπτέμβριο. Δεν τρέχει τίποτα. Έχουμε κάποια θεματάκια ακόμα αλλά θα βρούμε τη λύση με τους εθελοντές:lol: beta testers Σκανδιναυούς.

2. 7.000.000 πελάτες παραπονιούνται ότι το kies είναι το χειρότερο πρόγραμμα υποστήριξης κινητού που έχει κατασκευαστεί ποτέ. Δεν τρέχει τίποτα. Οι άσχετοι δεν μπορούν να εκτιμήσουν τα προτερήματα του προγράμματος, τα οποία αποκαλύπτονται μόνο στους πραγματικά μυημένους.

3. Είναι όμως απαράδεκτο το παραπάνω αριστουργηματικό πρόγραμμα να είναι ευάλωτο σε registry hacking. Δεν τρέχει τίποτα που αυτό αφήνει παντελώς αδιάφορους τους παραπάνω 7.000.000 πελάτες. Εμείς θα σπεύσουμε να λύσουμε άμεσα αυτό το φλέγον πρόβλημα.

 

Από την άλλη πλευρά το διοικητικό συμβούλιο στης Samsung διαψεύδει δημοσιογραφικές πληροφορίες ότι το τμήμα του hardware development ζήτησε να παίξει paintball με το τμήμα του software development χρησιμοποιώντας πραγματικές καραμπίνες.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καποιος ειπε μια πολυ σοφη κουβεντα μεσα σε 3 λεξεις http://www.engadget.com/2010/11/03/samsung-galaxy-s-first-smartphone-to-be-wi-fi-direct-certified/

 

http://imagebin.ca/img/WbxKJ9U.jpg

 

Για αυτο μη φοβαστε!Ισως δειτε και android 3.0 καποια μερα απτα τσακαλια!Καθολου περιεργο

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι πέφτει πολύ πρήξιμο με το froyo, αλλά δεν μπορούσα να μην δημοσιεύσω αυτό.

Τώρα, τι είδους "optimization" έκαναν και WHO (άραγε η Sammy; ) "is said to make Galaxy S’ application processing speed 2-5 times faster than the phone running Android 2.1" και το σημαντικότερο - πώς το έκανε αυτό (με voodoo; :lol: ),είναι κάτι που θα μάθουμε την επόμενη εβδομάδα.

 

οκ για 5 ίσως είναι υπερβολικό αλλά το 2 μέρες και νορμάλ είναι και μια χαρά μου φαίνεται εμένα (για smartphone)

εμένα εκεί γύρω θα κρατούσε (2 μέρες) αλλά λόγω συνήθειας από την (άθλια) μπαταρία του diamond που είχα το συνδέω στην usb πολύ συχνά

Επειδή στο μέλλον θα αρχίσω σίγουρα το σκάλισμα (τώρα με το 3br combo ποιός μας πιάνει!) θέλω να έχω σαφή εικόνα για την διάρκεια της μπαταρίας και πώς την επηρεάζουν διάφορες "βελτιώσεις"

Λοιπόν πάμε πάλι:

Σήμερα, έχοντας πάνω από 100 apps σε 8 σελίδες* αλλά κανένα root, lagfix, noled, UI, batteryshit, κ.λ.π. έκλεισα το δεύτερο 24ωρο έχοντας:

- 30min τηλέφωνα

- 4sms

- 10min wings of steel

- Μπαταρία στο 79%

Θα συνεχίσω το μέτρημα μέχρι να εξαντληθεί τελείως, για να δούμε τελικά πότε θα ζητήσει φόρτιση.

Μίνιμουμ χρήση, αλλά το ποστάρω για συγκρίσεις στην ίδια συσκευή στο μέλλον.

 

*Τώρα αρχίζει ανεπαίσθητο lag, καλά δεν είναι τίποτα, για αυτό γίνεται τόση φασαρία; Ίσως βέβαια φταίει ότι έχω φρέσκα στη μνήμη τα απαράδεκτα windows mobile.

Edited by me00016
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Τυχερούληηηη τσέκαρε και εσύ...

 

FROYO is OUT for unlocked SGS, i am in the uk! NOV 4 morning!

 

was on JM1

NOW downloading, PDA:JPO, Phone:JPP, CSC:JPO

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Mε χρηση στο 3.6 kernel της τελευταιας επιλογης Οverkill + tweaks + το κινητο οντως πεταει.

Ομως απο χθες που το περασα ειδα θερμοκρασιες 46-48 βαθμους με 15 λεπτα Angry Birds και random freezes που μονο επανεκκινηση μπορω να κανω για να ξεκολλησει.

Kαποια προταση?

 

EDIT: Χρηση της επιλογης Οverkill JFS αλλα στα advanced options εβαλα ΒindData=False και κολληματα προς το παρον τελος.

Edited by jimpsar

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Mε χρηση στο 3.6 kernel της τελευταιας επιλογης Οverkill + tweaks + το κινητο οντως πεταει.

Ομως απο χθες που το περασα ειδα θερμοκρασιες 46-48 βαθμους με 15 λεπτα Angry Birds και random freezes που μονο επανεκκινηση μπορω να κανω για να ξεκολλησει.

Kαποια προταση?

 

Νομίζω ότι για τον παραπάνω kernel αν εχεις θέμα με την overkill επιλογή μπορείς να επιλέξεις κάποιο άλλο lagfix;

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Τυχερούληηηη τσέκαρε και εσύ...

 

FROYO is OUT for unlocked SGS, i am in the uk! NOV 4 morning!

 

was on JM1

NOW downloading, PDA:JPO, Phone:JPP, CSC:JPO

 

Niiiice. Δε μπορώ να τσεκάρω από δω δυστυχώς, πρέπει να περιμένω μέχρι το βραδυ. Επιτέλους.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Niiiice. Δε μπορώ να τσεκάρω από δω δυστυχώς, πρέπει να περιμένω μέχρι το βραδυ. Επιτέλους.

 

:lol:Το'πα εγώ θα το πάρεις πρώτος!!!

Από ότι βλέπω και σε χώρες όπως Ινδία και Καναδά σαν να έβγαλε το κεφάλι και εκεί από την τρύπα του ο γιαούρτης!!

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα check τώρα στο Kies αλλα τίποτα...Άντε να δούμε..

 

σε εμένα κι μόνο που μου έβγαλε το kies οτι υπάρχει νεότερη έκδοση (για το Kies) το βλέπω σαν ένααα τεράστιο βήμα :)))

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα check τώρα στο Kies αλλα τίποτα...Άντε να δούμε..

 

Μάλλον πρέπει το Kies να μας δώσει πρώτα αυτό το version του σαν update : 1.5.3.10103.100

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα κι αυτό :P Έκανα το Update του Kies και μου έβγαλε οτι η JM5 που έχω είναι η νεότερη...Χμ... :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα κι αυτό :P Έκανα το Update του Kies και μου έβγαλε οτι η JM5 που έχω είναι η νεότερη...Χμ... :shifty:

 

Εφόσον το έχουμε και εμείς λοιπόν στο Ελλάdα το νέο version η ώρα του γιαούρτη πλησιάζει!!!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει το Kies να μας δώσει πρώτα αυτό το version του σαν update : 1.5.3.10103.100

 

Δυστυχώς η "άψογη" δουλειά της Samsung, ξαναχτυπά. Το update κολλάει (συνέχεια) στο 50% και ο μόνος τρόπος για να περάσει η νέα έκδοση ήταν απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η "άψογη" δουλειά της Samsung, ξαναχτυπά. Το update κολλάει (συνέχεια) στο 50% και ο μόνος τρόπος για να περάσει η νέα έκδοση ήταν απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση.

 

εμένα το έκανε κι μάλιστα και γρήγορα κιόλας

Link to comment
Share on other sites

Ti λειτουργικό έχει ο υπολογιστής σου?. Εγώ προσπάθησα σε Η/Υ με win xp sp3.

 

Μην σας ανησυχεί παιδιά..ίσως και να είναι θέμα τύχης για γρήγορο ή αργό κατέβασμα γιατί από ότι βλέπω στο xda όλο και περισσότεροι μαθαίνουν τα νέα με λογικό επόμενο να πέφτουν όλο και περισσότεροι να κατεβάσουν το νέο version του kies και κάποιος server θα έχει ήδη σαλτάρει...

Μιλάμε ότι αυτή την στιγμή επικρατεί πανικός στο xda..

EDIT

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=827687&page=7

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Χθες ειχα ανοιξει το kies και εκανε αναβαθμιση στην εκδοση 1.5.3.10093_82.

δυστυχως δεν αναγνωριζει το κινητο και ψαχνει συνεχεια γραφωντας το γνωστο "συνδεση συσκευης..περιμενετε".

 

εκανα αναβαθμιση πριν λιγο στην τελευταια εκδοση και μου το εκανε πολυ γρηγορα.

παλι ομως δεν συνδεεται η συσκευη.

Υπαρχει κατι που μπορω να κανω ωστε να συνδεθει η συσκευη ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Χθες ειχα ανοιξει το kies και εκανε αναβαθμιση στην εκδοση 1.5.3.10093_82.

δυστυχως δεν αναγνωριζει το κινητο και ψαχνει συνεχεια γραφωντας το γνωστο "συνδεση συσκευης..περιμενετε".

 

εκανα αναβαθμιση πριν λιγο στην τελευταια εκδοση και μου το εκανε πολυ γρηγορα.

παλι ομως δεν συνδεεται η συσκευη.

Υπαρχει κατι που μπορω να κανω ωστε να συνδεθει η συσκευη ?

 

Αντώνη δοκίμασες να κάνεις restart σε pc και κινητό και επίσης να μην είσαι σε άλλο launcher εκτός από τον μαμά την ώρα της σύνδεσης; Εάν ναι τότε δες και την λύση των 16 χαρακτήρων που μπορεί να έχει κάποιο αρχείο σου..

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Αντώνη δοκίμασες να κάνεις restart σε pc και κινητό και επίσης να μην είσαι σε άλλο launcher εκτός από τον μαμά την ώρα της σύνδεσης; Εάν ναι τότε δες και την λύση των 16 χαρακτήρων που μπορεί να έχει κάποιο αρχείο σου..

Δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε καποιον αλλο launcher οποτε αποκλειουμε αυτη την περιπτωση. κανω restart pc και galaxy και κοιταζω και τους 16 χαρακτηρες και επανερχομαι :).

ευχαριστω πολυ. :).

 

Το παραξενο ειναι οτι οταν συνδεσα το κινητο και επελεξα αποθηκευση αντι για Kies,

το Kies ανοιξε και βρηκε το κινητο αλλα μου εβγαλε μηνυμα οτι πρεπει να επιλεξω συνδεση kies για να το δει.

 

οποτε το κινητο το βλεπει. μαλλον υποθετω οτι ειανι το θεμα με τους 16 χαρακτηρες.

πρεπει να ψαξω σε ολη την συσκευη η μονο σε συγκεκριμενους φακελλους ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Το αφιερώνω στο φίλο μου που σκέφτεται να πουλήσει την κινητάρα του γιατί δεν μας δουλεύει (ακόμα) το χαζο-ΒΤ3

 

χαχαχαχαχ ωραιο το ανεκδοτο φιλε μου :lol:

ελπιζω πραγματικα να το εγραψες για αστειο και να μην το πιστευεις στ'αληθεια.

 

περα απτην πλακα τωρα εσυ πιστευεις οτι θα δουλεψει ποτε αυτο το πραγμα στο galaxy?

την froyo δεν την εχουμε δει ακομα και εχουν περασει κατι μηνες...

απο οσο ξερω η froyo δεν θα ενεργοποιησει αυτο το feature αρα ποτε ακριβως θα παρουμε τον καινουριο driver του wifi?

 

σου μοιαζει εσενα η samsung εταιρια που υποστηριζει τις συσκευες τις?

 

ας δουλεψει πρωτα το wifi direct και μετα το συζηταμε αμα θες.

εγω παντως βαζω στοιχημα οτι πρωτα θα το πουλησει το παιδι το κινητο του, μετα θα παρει το επομενο galaxy και μετα ισος οι xda να κανουν κανα mod για να δουλεψει και στο galaxy s ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε καποιον αλλο launcher οποτε αποκλειουμε αυτη την περιπτωση. κανω restart pc και galaxy και κοιταζω και τους 16 χαρακτηρες και επανερχομαι :).

ευχαριστω πολυ. :).

 

Το παραξενο ειναι οτι οταν συνδεσα το κινητο και επελεξα αποθηκευση αντι για Kies,

το Kies ανοιξε και βρηκε το κινητο αλλα μου εβγαλε μηνυμα οτι πρεπει να επιλεξω συνδεση kies για να το δει.

 

οποτε το κινητο το βλεπει. μαλλον υποθετω οτι ειανι το θεμα με τους 16 χαρακτηρες.

πρεπει να ψαξω σε ολη την συσκευη η μονο σε συγκεκριμενους φακελλους ?

 

Νομίζω σε όλη την συσκευή αλλά για δες στην υπογραφή του τυχεράκια ή στο ποστ για νέους χρήστες κάπου είδα ότι υπάρχει ένα αρχειάκι που το τρέχεις και σου βρίσκει τα 16αρια

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχ ωραιο το ανεκδοτο φιλε μου :lol:

ελπιζω πραγματικα να το εγραψες για αστειο και να μην το πιστευεις στ'αληθεια.

 

περα απτην πλακα τωρα εσυ πιστευεις οτι θα δουλεψει ποτε αυτο το πραγμα στο galaxy?

την froyo δεν την εχουμε δει ακομα και εχουν περασει κατι μηνες...

απο οσο ξερω η froyo δεν θα ενεργοποιησει αυτο το feature αρα ποτε ακριβως θα παρουμε τον καινουριο driver του wifi?

 

σου μοιαζει εσενα η samsung εταιρια που υποστηριζει τις συσκευες τις?

 

ας δουλεψει πρωτα το wifi direct και μετα το συζηταμε αμα θες.

εγω παντως βαζω στοιχημα οτι πρωτα θα το πουλησει το παιδι το κινητο του, μετα θα παρει το επομενο galaxy και μετα ισος οι xda να κανουν κανα mod για να δουλεψει και στο galaxy s ;)

Mε ολο το σεβασμο αγαπητε συμπολιτη και πιθανοτατα και συνονοματε αλλα πλακα με κανεις?

Πηρες το galaxy S (προσωπικα το καλυτερο smartphone της αγορας και ειχα iphone 3gs)

και ασχολεισαι με τον αν εχει ΒΤ2 η ΒΤ3 και WIFI direct?

Εκτος αν ασχολεισαι επαγγελματικα με αυτο οποτε παω πασο.

 

Υ.Γ. δεν ξερω αν περιμενετε το ΒΤ3 εγω παντως περιμενω το GT5 :D

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Mε ολο το σεβασμο αγαπητε συμπολιτη και πιθανοτατα και συνονοματε αλλα πλακα με κανεις?

Πηρες το galaxy S (προσωπικα το καλυτερο smartphone της αγορας και ειχα iphone 3gs)

και ασχολεισαι με τον αν εχει ΒΤ2 η ΒΤ3 και WIFI direct?

Εκτος αν ασχολεισαι επαγγελματικα με αυτο οποτε παω πασο.

 

Υ.Γ. δεν ξερω αν περιμενετε το ΒΤ3 εγω παντως περιμενω το GT5 :D

 

οχι φιλε δεν σου κανω καθολου πλακα, το ειχα εξηγησει και ποιο παλια σε καποιον αλλον αλλα μαλλον ειναι πολλοι που δεν το καταλαβαινουν.

η samsung διαφιμηζε τοτε το πρωτο κινητο με bluetooth 3.0 (το οποιο παρεπιπτοντως δεν ειναι καθολου χαζο-bluetooth 3.0)

και τελικα διαφημιζει μονο αερα γιατι το bluetooth 3.0 δεν υπαρχει. δεν δουλευει.

τωρα παιζει διαφημιση wifi direct, ξανα το πρωτο κινητο με wifi direct και ξανα αυτη η λειτουργια δεν δουλευει...

 

θα μπορουσε πρωτα να το κανει να δουλεψει και μετα να ασχοληθει με πιστοποιησεις και διαφημισεις ομως οχι, ας υπαρχει το hype και η πιστοποιηση και ας μην δουλεψει ποτε...

 

αδικο εχω?

 

αν σου δινανε αντι για super amoled οθονη super lcd εσυ θα γκρινιαζες?

γιατι θα γκρινιαζες? και οι δυο οθονες δεν ειναι?

εμεις γιατι να μην γκρινιαζουμε που αντι για bluetooth 3.0 πηραμε 2.0 ?

 

κιεγω προσωπικα ενας λογος που δεν διαλεξα το desire που εχει το πολυ χρησιμο htc sense σε σχεση με τις ελειψεις του galaxy s ηταν το bluetooth 3.0

 

γιατι σκεφτομουν οτι με τα hd video που τραβαει πλεον η συσκευη μου

δεν θα μπορω να ανταλλαζω αρχεια με φιλαρακια μου (που επισης πηρανε το galaxy s, οποτε θα δουλευε κανονικοτατα το bt 3)

 

σχετικα με το καλυτερο smartphone του κοσμου δεν θα σχολιασω...

αυτα ειναι αναγκες και ο καθενας με τις αναγκες του.

εσενα μεχρι τωρα σε καλυπτε το iphone και το θεωρουσες καλυτερο του κοσμου, εγω παλι ουτε να το φτυσω...

 

απλα i had enough απο τις μλκιες της samsung και μολις κυκλοφορησει το nokia n8

θα τρεξω κατευθειαν.

 

απλα δεν μου αρεσει να με κοροιδευουν, αν εσενα σου αρεσε, με το καλο το

επομενο galaxy που θα σου ταζει επεξεργαστη 2.ghz ομως θα δουλευει μονο στα 1,5 :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...