Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε να κάνεις ένα unmount / mount ... αν συνεχίσει, ίσως να χρειαστείς format. Aν συνεχίσει και μετά το format, κάτι δεν πάει καλά και μάλλον πρέπει να πας το τηλέφωνο να το κοιτάξουν.

τι είναι αυτό το unmount/mount, και πώς γίνετε; και αν χρειαστεί πως κάνω format ;

 

edit η αποσύνδεση κάρτας είναι το unmount?

Edited by Smyrni
note1+nexus7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω παλι αναρωτιομουν αν ηταν παντα ετσι ή οχι.Δεν ημουν σιγουρος.

 

LOL

 

Κι εγώ τώρα το παρατήρησα... :lol: Γιατί άραγε?

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω το προβλημα που αναφερετε με την ημερομηνια. Εχω JM5 και αγγλικο μενου.

τι είναι αυτό το unmount/mount, και πώς γίνετε; και αν χρειαστεί πως κάνω format ;

 

edit η αποσύνδεση κάρτας είναι το unmount?

 

Αυτο ειναι το unmount.

Aν χρειαστε να κανεις φορματ εχεις πατημενα τα Volume Up + Power Button + Home (ο λεγομενος συνδυασμος των τριων κουμπιων) με κλειστη συσκευη και απο το μενου που θα σου εμφανιστει επιλεγεις wipe memory με το Volume Up και Down και πατας το Home Button.

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

ααααααααααα ειναι γενικο το κακκο μαλον γιατι και εγω εχω "Νοεμ...Τετ."!!!

 

χαχαχαχα!!! ελληνικη μεταφραση αψογη...!!!

 

οπως οταν διαγραφω sms "διαγραφη νηματος"!!!

 

αληθεια!!! ωωωωωωωωωωωω! ααααααααα! τι κινητο "κυκλοφοραω" ο ατιμος!!!!

 

http://www.engadget.com/2010/11/03/samsung-galaxy-s-first-smartphone-to-be-wi-fi-direct-certified/

Edited by fotisg24
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν μπορω να εχω αλλο φοντο στο μενου εφαρμογες?πχ μια φωτογραφια η κατι αλλο εκτος απο αυτο το μαυρο πανι πισω απο τις εφαρμογες?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάτησα τον συνδυασμό των τριών κουμπιών στη συσκευή μου έτσι μόνο για να δω (δεν σκοπεύω να φλασάρω ή να κάνω κάτι άλλο, με τη stock του γερμανού είμαι ακόιμη)

Λοιπόν τον έχω τον συνδυασμό, βγήκε το Android που σκάβει, αλλά τώρα θέλω απλά να ξανα-ανάψω το κινητό. Δεν βλέπω να ανταποκρίνεται κανένα κουμπί, οπότε να βγάλω απλά τη μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάτησα τον συνδυασμό των τριών κουμπιών στη συσκευή μου έτσι μόνο για να δω (δεν σκοπεύω να φλασάρω ή να κάνω κάτι άλλο, με τη stock του γερμανού είμαι ακόιμη)

Λοιπόν τον έχω τον συνδυασμό, βγήκε το Android που σκάβει, αλλά τώρα θέλω απλά να ξανα-ανάψω το κινητό. Δεν βλέπω να ανταποκρίνεται κανένα κουμπί, οπότε να βγάλω απλά τη μπαταρία;

 

Nαι βγαλε μπαταρια και δεν θα εχεις προβλημα :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Nαι βγαλε μπαταρια και δεν θα εχεις προβλημα :)

 

ευχαριστώ storm! πάνω που είχα "ξεπατηκώσει" μερικά από τα widgets σου από "άλλο" thread :p και το χαιρόμουν, και λέω μην κάνουμε κατά λάθος κανένα factory reset! :shock:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ storm! πάνω που είχα "ξεπατηκώσει" μερικά από τα widgets σου από "άλλο" thread :p και το χαιρόμουν, και λέω μην κάνουμε κατά λάθος κανένα factory reset! :shock:

 

Οχι ευτυχως δεν γινεται τοσο ευκολα το reset. :lol:

Βασικα θελει τον αλλον συνδυασμο που εγραψα πιο πανω (με Volume Up), μετα πρεπει να πατησεις 2-3 φορες τον κερσορα για να παει στο Wipe και μετα οταν πατησεις την αποδοχη σε ρωταει αν εισαι σιγουρος και εχει γυρω στις 5 επιλογες ΟΧΙ και μοναχα μια ΝΑΙ. Οποτε πρεπει να το θελεις πολυ :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

ααααααααααα ειναι γενικο το κακκο μαλον γιατι και εγω εχω "Νοεμ...Τετ."!!!

 

χαχαχαχα!!! ελληνικη μεταφραση αψογη...!!!

 

οπως οταν διαγραφω sms "διαγραφη νηματος"!!!

 

αληθεια!!! ωωωωωωωωωωωω! ααααααααα! τι κινητο "κυκλοφοραω" ο ατιμος!!!!

 

http://www.engadget.com/2010/11/03/samsung-galaxy-s-first-smartphone-to-be-wi-fi-direct-certified/

 

 

τελικα υπαρχει λυση για αυτο?? οταν βαζω μελοντικη ημερομηνια ειναι Ok

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

αληθεια!!! ωωωωωωωωωωωω! ααααααααα! τι κινητο "κυκλοφοραω" ο ατιμος!!!!

 

http://www.engadget.com/2010/11/03/samsung-galaxy-s-first-smartphone-to-be-wi-fi-direct-certified/

 

 

ΚΙΝΗΤΑΡΑ ΟΛΚΗΣ.

ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΚΤΗΝΟΣ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΤΟΜΟ.

ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ...ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ:happy:

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα my backup pro k titanium και ειδικα το 1ο με αναγκασε να κανω factory reset μετα.

Καποια προταση?

 

Δεν υπαρχει περιπτωση να σου ζητησε factory reset το mybackup pro. Μηπως δεν καταλαβες καλα?

@kopsiasnik Ναι δεν υπαρχει προβλημα. Σιγουρεψου ομως πως λειτουργει ο συνδυασμος των τριων κουμπιων...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

To θεμα με την ημερομηνια στην lock screen λυνεται;Εχει κανεις να προτεινει καποια λυση;

 

απ οτι βλεπω ολος ο νοεμβριος ετσι θα ειναι...

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι bug ρε , το κάνανε για να μην μετράμε τις μέρες για το froyo :))))

 

χαχαχααα....καλοοοο.....!!

οχι τιποτ αλλο αλλα νομιζα οτι ειχα μονο εγω το προβλημα και εκανα hard reset και φτου μανά απ την αρχη.....ατιμη κοινωνια!!!

Edited by agnadi

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

το τελευταιο εβαλα

και μαλιστα τωρα εκανα και linpack και ειναι στο

 

16.943mflops

 

με 6 σελιδες εφαρμογες

 

και quadrant

 

2335

 

το καλο ειναι οτι 40mb καναν τη διαφορα στο στησιμο του κντ αλλα και το oc στα 1200 το απογειωσε

 

δε ξερω ομως με το θεμα μπαταριας πως θα τα παει...θα δω σημερα και αυριο

 

Ελληνικα και κυριως swype εχει αυτος ο συνδιασμος???

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούριο version για το kies από ότι είδα στο xda και τα πρώτα δείγματα δεν είναι καλά...από ότι λένε εκεί μάλλον regedit...τέλος...

 

Sent from GALAXY!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

E ντάξει, και όπως λένε και στο xda... so what. Αφού αν θέλεις να περάσεις firmware που δεν είναι για σένα, υπάρχει το odin. Bασικά αργήσανε να το κάνουνε, εγώ νόμιζα ότι θα το είχανε βγάλει πολύ πιο πριν...
- Alex
Link to comment
Share on other sites

αληθεια!!! ωωωωωωωωωωωω! ααααααααα! τι κινητο "κυκλοφοραω" ο ατιμος!!!!

 

http://www.engadget.com/2010/11/03/samsung-galaxy-s-first-smartphone-to-be-wi-fi-direct-certified/

Το αφιερώνω στο φίλο μου που σκέφτεται να πουλήσει την κινητάρα του γιατί δεν μας δουλεύει (ακόμα) το χαζο-ΒΤ3

Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Έχω την jm2, μπορώ να περάσω την JPM/JP6 "GoodBye RFS" ROM 0.2 άφοβα ή πρεπέι να έχω περάει πρώτα μια άλλη rom?

 

προχωρα αφοβα... :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούριο version για το kies από ότι είδα στο xda και τα πρώτα δείγματα δεν είναι καλά...από ότι λένε εκεί μάλλον regedit...τέλος...

 

Sent from GALAXY!

 

Ουτως η αλλως οποιος θελει να πειραξει το registry χρησιμοποιει την παλια εκδοση του Kies. Η μηπως και παλι δεν γινεται? Δεν μπορω και να δοκιμασω γιατι για μερικες ημερς θα ειμαι χωρις pc.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

ρε γμτ εχω ενα προβλημα το οποιο μου εχει σπασει να νευρα...

εχω καποιες εικονες στο κινητο μου, ας πουμε 100 και καποια στιγμη μου τις 3πλασιαζει η τις 5πλασιαζει...

δηλαδη καθε εικονα 3-5 φορες και ειναι σπαστικο, γιατι τις σβηνω και μετα παλι τα ιδια...

αυτο το προβλημα το εχω με το Συλλογη που εχει μεσα το κινητο...:mad::mad::mad:

 

ξερει κανεις τιποτα?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ρε γμτ εχω ενα προβλημα το οποιο μου εχει σπασει να νευρα...

εχω καποιες εικονες στο κινητο μου, ας πουμε 100 και καποια στιγμη μου τις 3πλασιαζει η τις 5πλασιαζει...

δηλαδη καθε εικονα 3-5 φορες και ειναι σπαστικο, γιατι τις σβηνω και μετα παλι τα ιδια...

αυτο το προβλημα το εχω με το Συλλογη που εχει μεσα το κινητο...:mad::mad::mad:

 

ξερει κανεις τιποτα?

 

To εχουν παθει καποιοι. Εγω το ελυσα ετσι.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3362420#post3362420

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

To εχουν παθει καποιοι. Εγω το ελυσα ετσι.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3362420#post3362420

 

ετσι το εκανα και εγω τωρα...

για να δουμε, προς το παρων ειναι οκ, αλλα αμα αυριο μεθαυριο πιανει και πολλαπλασιαζει παλι θα εχουμε ιστοριες... :lol::lol:

και το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να βρω ενα προγραμμα της προκοπης για προβολη εικονων στο market :mad:

σε ευχαριστω :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...