Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επαθα ακριβως το ιδιο πραγμα.

αν εχεις φλασαρισμενη ρομ,περνα παλι το csc αρχειο.

ετσι μου λυθηκε εμενα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

επαθα ακριβως το ιδιο πραγμα.

αν εχεις φλασαρισμενη ρομ,περνα παλι το csc αρχειο.

ετσι μου λυθηκε εμενα

 

Δεν εχω πειράξει ποτέ τίποτε.

Το εχω 2 μήνες και δεν εχω μπει ποτέ χωρις Wi Fi.

Εχω κάνει και hard reset και πάλι τίποτε.

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν το αναφερεις,υποθετω,αφου περασεις ολες τις ρυθμισεις apn,κανεις αποθηκευση και ξαφνικα σε βγαζει σε ενα μενου με ενα μαυρο φοντο και το απολυτο τιποτα για να επιλεξεις,σωστα?
Link to comment
Share on other sites

αν και δεν το αναφερεις,υποθετω,αφου περασεις ολες τις ρυθμισεις apn,κανεις αποθηκευση και ξαφνικα σε βγαζει σε ενα μενου με ενα μαυρο φοντο και το απολυτο τιποτα για να επιλεξεις,σωστα?

 

Ναι. Και μετά παω πισω πισω πισω στη home κλεινω το τηλ, το ανοιγω μετα απο 30" και παπαλα, τιποτε ξανά.

 

επαθα ακριβως το ιδιο πραγμα.

αν εχεις φλασαρισμενη ρομ,περνα παλι το csc αρχειο.

ετσι μου λυθηκε εμενα

 

Δεν ξερω τι ειναι το csc

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

απο ελλαδα το εχεις παρει το κινητο?

του εχεις κανει αναβαθμιση μεσω kies?

αφου δεν σου βγαζει το ονομα cosmote να επιλεξεις εκεινη την στιγμη,ειτε το κλεισεις το τηλεφωνο ειτε οχι το ιδιο κανει.

Link to comment
Share on other sites

απο ελλαδα το εχεις παρει το κινητο?

του εχεις κανει αναβαθμιση μεσω kies?

αφου δεν σου βγαζει το ονομα cosmote να επιλεξεις εκεινη την στιγμη,ειτε το κλεισεις το τηλεφωνο ειτε οχι το ιδιο κανει.

 

 

Απο τον germano το πήρα.

 

PDA I9000XWJG1

PHONE I9000XXJF5

CSC I9000XXJF9

 

 

Pcode GT-I9000HKDCOS

Link to comment
Share on other sites

απο ελλαδα το εχεις παρει το κινητο?

του εχεις κανει αναβαθμιση μεσω kies?

αφου δεν σου βγαζει το ονομα cosmote να επιλεξεις εκεινη την στιγμη,ειτε το κλεισεις το τηλεφωνο ειτε οχι το ιδιο κανει.

 

<<Δεν ειναι δυνατή η αναβαθμιση αυτης της συσκευής>> ειναι η απάντηση του KIES

 

απο ελλαδα το εχεις παρει το κινητο?

του εχεις κανει αναβαθμιση μεσω kies?

αφου δεν σου βγαζει το ονομα cosmote να επιλεξεις εκεινη την στιγμη,ειτε το κλεισεις το τηλεφωνο ειτε οχι το ιδιο κανει.

 

Εχω κατεβάσει το APN ON OFF και το εχω μόνιμα ανοιχτο.

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβάσει το APN ON OFF και το εχω μόνιμα ανοιχτο.

 

Aν κάνεις *#272*HHMM# όπου HHMM η ώρα πάνω δεξιά, σου βγάζει COS ή κάτι άλλο; (μην πατήσεις install απλά κάνε πίσω)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Aν κάνεις *#272*HHMM# όπου HHMM η ώρα πάνω δεξιά, σου βγάζει COS ή κάτι άλλο; (μην πατήσεις install απλά κάνε πίσω)

 

ναι cos μου βγαζει

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω...

τελικα μου φαινεται οτι το κινητο που το πηρα απο γερμανια ηταν μια χαρα.

ουτε προβληματα ουτε τιποτα.

για τα 'ελληνικα' εχω διαβασει διαφορα.

φιλε μου αυτα εμενα μου συμβαινουν μονο οταν πειραματιζομαι με ρομς

θα σου προτεινα να αναβαθμιστεις σε custom rom αν γνωριζεις τι κανεις.

ειμαι σιγουρος οτι θα δουλεψει ετσι το 3g.

στην θεση σου θα ειχα αρρωστησει.τετοιο κινητο χωρις 3g,εστω μια ανανεωση emails και καιρου???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι εχει καταφερει κανεις να δουλεψει το All Share γιατι εγω εχω κανει τα παντα και δεν μπορει το κινητο να δει το pc μου εχω δοκιμασει τα παντα !!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι εχει καταφερει κανεις να δουλεψει το All Share γιατι εγω εχω κανει τα παντα και δεν μπορει το κινητο να δει το pc μου εχω δοκιμασει τα παντα !!

Και εγώ το ίδιο, με τίποτα δεν δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχει ξαναγινει αυτη η ερωτηση πολλες φορες (την εχω κανει και εγω)αλλα εδω και 2 βδομαδες δεν μπορω να συνδεθω me to kies εχω διαβασει το οδηγο ,εχω κατεβασει οτι λεει τα εχω εγκαταστησει ,εχω διαγραψει ολα τα αρχεια μεγαλυτερα απο 15 χαρακτηρες ,εχω βαλει το νεο kies αλλα το μονο που καταφερα ειναι να <βλεπει > το pc το κινητο σαν σκλερο δισκο ,να ανοιγει το kies αλλα να μην συνδεεται ,πλεον δεν ξερω τι αλλο να κανω

Σε τι λειτουργικό όλα αυτά?

windows vista

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από bill73 Εμφάνιση Μηνύματος

ρε παιδια εχει ξαναγινει αυτη η ερωτηση πολλες φορες (την εχω κανει και εγω)αλλα εδω και 2 βδομαδες δεν μπορω να συνδεθω me to kies εχω διαβασει το οδηγο ,εχω κατεβασει οτι λεει τα εχω εγκαταστησει ,εχω διαγραψει ολα τα αρχεια μεγαλυτερα απο 15 χαρακτηρες ,εχω βαλει το νεο kies αλλα το μονο που καταφερα ειναι να <βλεπει > το pc το κινητο σαν σκλερο δισκο ,να ανοιγει το kies αλλα να μην συνδεεται ,πλεον δεν ξερω τι αλλο να κανω

Σε τι λειτουργικό όλα αυτά?

 

windows vista

 

Καλημέρα,

 

Δηλαδή μέχρι κάποια στιγμή μπορούσες να συνδεθείς και τις τελέυταίες 2 εβδομάδες σου έβγαλε πρόβλημα?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εχει αυξησει κανεις τη RAM στα 356 mb με το Φρογιο και σχολια? Προς το παρον την εχω βαλει στα 329 ΜΒ και ολα λειτουργουν καλα και το browser δε κολαει... Edited by jogefo
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Δηλαδή μέχρι κάποια στιγμή μπορούσες να συνδεθείς και τις τελέυταίες 2 εβδομάδες σου έβγαλε πρόβλημα?

 

το κινητο το εχω απο τον ιουλιο και δεν ειχε καποιο προβλημα με το kies

αλλα εδω και 2 βδομαδες εχει .:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

το κινητο το εχω απο τον ιουλιο και δεν ειχε καποιο προβλημα με το kies

αλλα εδω και 2 βδομαδες εχει .:mad::mad::mad:

 

Προφανώς δοκίμασες ο'τι σου ειπαν οι υπόλοιποι.Εχεις δοκιμάσει να το κάνεις uninstall και να το ξαναπεράσεις?Ισως και ένα registry cleaning

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!Πήγα να αλλαξω την γραμματοσειρά στο lag fix και το αποτέλεσμα είναι να μην μπορώ να δω γράμματα στην οθόνη;)(Εκανα hard reset και ολα τα σχετικά)Το πήγα για service, και ηδη το έχουνε 2 εβδομάδες,με αποτέλεσμα να "τα παρω"και να ζητήσω την συσκευή μου πίσω,αφου μου λέγανε μ......ς οτι περιμένουνε ανταλλακτικά.Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί αυτο?Η θα περιμένω κανένα 5 μηνο στο (service)???Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει:)....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!Πήγα να αλλαξω την γραμματοσειρά στο lag fix και το αποτέλεσμα είναι να μην μπορώ να δω γράμματα στην οθόνη;)(Εκανα hard reset και ολα τα σχετικά)Το πήγα για service, και ηδη το έχουνε 2 εβδομάδες,με αποτέλεσμα να "τα παρω"και να ζητήσω την συσκευή μου πίσω,αφου μου λέγανε μ......ς οτι περιμένουνε ανταλλακτικά.Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί αυτο?Η θα περιμένω κανένα 5 μηνο στο (service)???Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει:)....

 

Δοκίμασες να κάνεις restore bootlogos? Τώρα ποιος έχει το κινητό εσύ ή αυτοί;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!Πήγα να αλλαξω την γραμματοσειρά στο lag fix και το αποτέλεσμα είναι να μην μπορώ να δω γράμματα στην οθόνη;)(Εκανα hard reset και ολα τα σχετικά)Το πήγα για service, και ηδη το έχουνε 2 εβδομάδες,με αποτέλεσμα να "τα παρω"και να ζητήσω την συσκευή μου πίσω,αφου μου λέγανε μ......ς οτι περιμένουνε ανταλλακτικά.Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί αυτο?Η θα περιμένω κανένα 5 μηνο στο (service)???Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει:)....

 

ημαρτον... δηλαδη τι θα κανουνε? θα τους ερθει ανταλακτικη γραματοσειρα και θα ανοιξουνε το κινητο για να την βαλουν μεσα? :lol:

τι αλλο θα ακουσουμε εδω μεσα πια...

 

δεν εχω αντιμετωπισει τετοιο προβλημα και ουτε ακριβως ξερω πως φτιαχνεται ομως θα μπορουσες να δεις μηπως με την ιδια επιλογη απο το lagfix μπορεις να επαναφερεις την αρχικη γραμματοσειρα η μηπως μπορεις να ξανα βαλεις την κανονικη αλλαζοντας την γραμματοσειρα απο τις ρυθμισεις του κινητου.

 

οπως και να εχει με ενα reflash της rom στην χειροτερη περιπτωση, το προβλημα σου θα φτιαχνοτανε και σιγουρα δεν θελει ανταλλακτικα για να διορθωθει...

Link to comment
Share on other sites

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις restore bootlogos? Τώρα ποιος έχει το κινητό εσύ ή αυτοί;

 

Αυτοί αλλα αυριο το πρωί παω να το πάρω

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ σαν αρχάριος και κάτοχος του sgs εδώ και 15 ημέρες. Έχω PDA: XWJM2

PHONE:JM1 kai CSC JM1. Pcode: ...KDCOS kai scode: COS. Το κινητό μου φορά το τελευταίο επίσημο firmware?Υπάρχει κάτι πιο καινούριο επίσημα?Όλα τα άλλα που διαβάζω για JM6...είναι ανεπίσημα? (μάλλον, ε?)To froyo έχει να κάνει μ' αυτά? Ευχαριστώ για την κατανόηση.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ σαν αρχάριος και κάτοχος του sgs εδώ και 15 ημέρες. Έχω PDA: XWJM2

PHONE:JM1 kai CSC JM1. Pcode: ...KDCOS kai scode: COS. Το κινητό μου φορά το τελευταίο επίσημο firmware?Υπάρχει κάτι πιο καινούριο επίσημα?Όλα τα άλλα που διαβάζω για JM6...είναι ανεπίσημα? (μάλλον, ε?)To froyo έχει να κάνει μ' αυτά? Ευχαριστώ για την κατανόηση.

 

Ναι, είναι το τελευταίο επίσημο της cosmote. Επίσημα υπάρχει το JM5 που δίνει η Wind. Tα άλλα ναι είναι ανεπίσημα. Το Froyo έχει να κάνει, γιατί υπάρχουν και ανεπίσημα Froyo. Αυτά..

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι το τελευταίο επίσημο της cosmote. Επίσημα υπάρχει το JM5 που δίνει η Wind. Tα άλλα ναι είναι ανεπίσημα. Το Froyo έχει να κάνει, γιατί υπάρχουν και ανεπίσημα Froyo. Αυτά..

 

εχεις μηπως ιδεα τι pda/modem/csc πρεπει να γραψουμε στην rgistry ετσι ωστε το kies να μας βγαλει σαν αναβαθμιση το JG1 της cosmote?

για επαναφορα σε εργοστασιακη μορφη ας πουμε για λογους εγγυησης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...