Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γι'αυτο βρε παιδια σας ειπα να μην βιαζεστε. δηλαδη με το froyo τι θα κερδισετε νομιζετε ?

 

θεωρω οτι εφοσον καποιος εχει στησει καλα την συσκευη του, δεν υπαρχει κανενας λογος να αγχωνομαστε για το froyo πριν επισημοποιηθει και τεσταριστει.

και εκτος αυτου, διαβασα οτι η εκδοση 3 (gingerbread) θα ερθει πριν τα χριστουγεννα. αυτο σημαινει οτι αν δεν παει καλα η froyo, θεωρω πολυ πιθανο να μας δωσουν την 3. και το πιστευω και πολυ αυτο μαλιστα ετσι οπως εχει κυλησει το πραγμα.

 

Έχεις δίκιο Αντώνη (αν και προσωπικά σε βρίσκω πολύ αισιόδοξο για το gingerbread), αλλά αν ήταν σωστοί θα έδιναν τουλάχιστον upgrade στην τελευταία éclair για όλους, που ούτε αυτό κάνουν... κρίμα γιατί με τέτοιο hardware θα μπορούσαν να σκίσουν τον ανταγωνισμό.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eγώ πάντως θα το σκεφτώ πολύ να ξαναπάρω κάτι από τη Samsung που να χρειάζεται υποστήριξη λογισμικού. Δεν έχω προβλήματα με το τηλέφωνο ευτυχώς, μπορώ να κάνω τα πάντα μαζί του και είναι ίσως το καλύτερο τηλέφωνο που είχα ποτέ, αλλά αυτή η τραγική υποστήριξη και μηδενική επικοινωνία με χαλάει πολύ.

Mε κέρδισε το Android, αλλά όχι η Samsung.

Όχι ότι δεν υπάρχουν χειρότερες εταιρείες σε περισσότερους τομείς, αλλά δε σημαίνει κάτι αυτό...

 

+1000

 

Αδελφέ, σα να είσαι στο μυαλό μου! Εκτός από το ότι δε θα το σκεφτώ καθόλου (δεν υπάρχει περίπτωση να ασχοληθώ ξανά με τους πουθενάδες), όλα τα άλλα είναι ακριβώς οι δικές μου σκέψεις.

RTFM...
Link to comment
Share on other sites

μια @@@υποστηριξη του φλας θελουμε αδελφε τιποτα αλλο γιαυτο κ εγω προσωπικα τρελαινομαι να παρω το φρογιο....κατα τα αλλα το κινητο κανει ακριβως αυτα για τα οποια το αγορασα...
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα με απογοητευει η πολιτικη της samsung. Παλι καλα που η συσκευη απο μονη της ειναι θηριο και σωζει τις βλακειες της εταιρειας. Τζαμπα εσπευσα να βαλω το froyo λοιπον, αν και δεν θα ελεγα πως εχει τρελα bugs η εκδοση. Ειμαι περιεργος να δω σε τι θα διαφερει η τελικη...

Παντως και εγω θα το ξανασκεφτω πριν αγορασω sammy, οχι για κανεναν αλλο λογο, αλλα γιατι κατι τετοιες βλακειες τυπου αλλαγης ημερομηνιας αναβαθμισης καθε εβδομαδα, κλειδωμα του bootloader, αχρηστο προγραμμα υποστηριξης στον υπολογιστη, κλπ κλπ ειναι εκνευριστικα κυριως αν σου αρεσει να πειραζεις την συσκευη.

Οπως διαβασα στο λινκ του gsm arena απο εναν τυπακο, ειναι σαν να εχεις ferari και να εισαι κουτσος. Βλεπεις και χαιρεσαι με το αυτοκινητο, αλλα κατα τ'αλλα υπαρχει ντροπη :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ηθελα να ρωτησω: ξερετε αν ειναι δυνατον να μου απενεργοπιηθηκε η λειτουργια να μπαινω σε recovery/download με τα 3κουμπια?

πριν μια βδομαδα εμπαινα μια χαρα στο recovery και ειχα βαλει το mod για την μπαταρια με το ποσοστο. Πανω που παιρνω αποφαση να βαλω την goodbyeRFS με κρεμασε!! Λετε να ειναι σημαδι "απ τους ουρανους" για να μην προχωρησω:p?

{Παντως με boot σε recovery μεσω του extended controls (widget) γινεται κανονικα.}

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάντως θα το σκεφτώ πολύ να ξαναπάρω κάτι από τη Samsung που να χρειάζεται υποστήριξη λογισμικού. Δεν έχω προβλήματα με το τηλέφωνο ευτυχώς, μπορώ να κάνω τα πάντα μαζί του και είναι ίσως το καλύτερο τηλέφωνο που είχα ποτέ, αλλά αυτή η τραγική υποστήριξη και μηδενική επικοινωνία με χαλάει πολύ.

Mε κέρδισε το Android, αλλά όχι η Samsung.

Όχι ότι δεν υπάρχουν χειρότερες εταιρείες σε περισσότερους τομείς, αλλά δε σημαίνει κάτι αυτό...

 

Συμφωνώ και επαυξάνω!

Link to comment
Share on other sites

Τι να το κάνεις το καλό hw όταν η υποστήριξη για τα πανηγύρια, ειδικά σε ένα smartphone και ειδικότερα android κινητό... ;)
Link to comment
Share on other sites

Τι να το κάνεις το καλό hw όταν η υποστήριξη για τα πανηγύρια, ειδικά σε ένα smartphone και ειδικότερα android κινητό... ;)

Έχουμε δίκιο αλλά που να το βρούμε, την επόμενη φορά και εγώ που ξεκίνησα από omnia 1 μετά πήγα σε omnia 2 και τώρα galaxy s, σίγουρα θα αποφύγω αγορά από samsung. Αυτό πρέπει να κάνουμε γιατί έτσι μόνο (όταν πέσουν οι πωλήσεις τους) θα καταλάβουν ότι δεν αγοράζει κάποιος ένα τηλέφωνο γύρω στα 600 ευρώ και να μην έχει υποστήριξη ούτε καν σε ένα καλό λογισμικό για την διαχείρηση του τηλεφώνου. Απογοήτευση μεγάλη.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε δίκιο αλλά που να το βρούμε, την επόμενη φορά και εγώ που ξεκίνησα από omnia 1 μετά πήγα σε omnia 2 και τώρα galaxy s, σίγουρα θα αποφύγω αγορά από samsung. Αυτό πρέπει να κάνουμε γιατί έτσι μόνο (όταν πέσουν οι πωλήσεις τους) θα καταλάβουν ότι δεν αγοράζει κάποιος ένα τηλέφωνο γύρω στα 600 ευρώ και να μην έχει υποστήριξη ούτε καν σε ένα καλό λογισμικό για την διαχείρηση του τηλεφώνου. Απογοήτευση μεγάλη.

Παίδες σας καταλαβαίνω απόλυτα. Είναι κρίμα για ένα τέτοιο κινητό και βασικότερα για τα λεφτά που δώσατε... :(

 

 

 

Αν και όταν είχα αναφερθεί στο παρελθόν για το γεγονός της έλλειψης support, που πίστευα ότι θα έχει το κινητό, έτρωγα κράξιμο... :X

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχετε αλλα βάλτε κάτω ένα ένα όλα αυτα που χρησιμοποιούμε σε μια συσκευη και θα δείτε ότι τα κάνει καλύτερα σχεδόν απο όλες.

 

Για μένα όλα όσα συμβαίνουν έχουν να κάνουν με την νοοτροπία που απέκτησαν τόσα χρόνια απο την παραγωγή συμβατικών τηλεφώνων.

 

Δεν έχουν καταλάβει ακόμα που μπήκαν και που βρίσκονται.

 

Ας παρακολουθήσουν κανά event της apple να μάθουν πως κερδιζονται οι πρώτες θέσεις.

 

Αν την πατήσουν με το galaxy θα την πατήσουν και με το Tab αλλα και με οποία άλλη συσκευη βγάλουν και θα αναγκαστούν να μείνουν με το baba bada πως το λένε.

 

Εγω πάντως όσα VS έχω δει στο YouTube δείχνουν καλύτερα χρώματα, και πιο πραγματική εικόνα στα βίντεο και τις φωτογραφίες απο οποιαδήποτε άλλη συσκευη.

Εφόσον δεν έχει προβλήματα σαν hardware, πορευτειτε με custom firmwares όσοι γνωρίζετε το άθλημα και αφήστε το kies για την samsung.

 

Μην ξεχνάτε όταν το αγορασαμε ο ανταγωνισμός δεν μπορούσε ούτε προγραμμα πλοήγησης να χωρέσει στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης προγραμμάτων.

 

Εγω τουλάχιστον αν ήταν να ξανα αγοράσω android, αυτο θα επέλεγε ακόμα και τώρα.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ας μην αρχίσουμε να ξεφεύγουμε απ'το θέμα με συγκρίσεις, το γεγονός είναι ότι το τηλέφωνο είναι απ'τα καλύτερα smartphones που κυκλοφορούν, και το καλύτερο android αυτή τη στιγμή κατά τη γνώμη πολλών (και της δικής μου). Το καλό hardware όμως πρέπει να συνοδεύεται με το αντίστοιχο software, και την αντίστοιχη υποστήριξη, που αυτή τη στιγμή είναι σχεδόν ανύπαρκτη. Αλλά απ'ότι φαίνεται είναι συνήθης πρακτική της Samsung.
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τη συγκεκριμενη ROM απο αυτα που διαβαζω στο xda ειναι μεν πολλα υποσχομενη, αλλα παρολα αυτα σε πειραματικο σταδιο και μερικοι καναν πατατες και την πατησαν. Δεν ξερω ποσο ασφαλης ειναι. Μου μπηκαν ψυλλοι στα αυτια για να την φλασαρω αλλα τελικα το φοβηθηκα και δεν υπεκυψα.

 

Ενημερωσε μας, αν μπορεις φυσικα, σχετικα με τις επιδοσεις της ROM.

 

Κοσμοκαλογερος εγινα μου φαινεται :p:p Τοσοι πειρασμοι τις τελευταιες μερες γυρω γυρω κι εγω στη μεση σταθερος με την JM8 περασμενη. Αναμονη για official froyo και αν δεν...δοκιμαζουμε και τα υπολοιπα:)

φιλε μου η ρομ ειναι δοκιμασμενη τουλαχιστον πανω απο 30 κινητα τωρα η επιδωσεισ τησ ειναι το κατι αλλο σκεψου στου quadrant βγαζω 2080 η μεν αφη ειναι αμεση η διαχειρηση μνημησ απο τησ καλυτερεσ ενημεροτικα η ρομ ειναι lagfix και router απο μονη τησ τα μεν προγραμματα ειναι πολυ καλα μην ξεχναμε η ρομ ειναι jpm/jp6 ακριφωσ σαν αυτη που ειναι να ερθει απλωσ πειραγμενη στο καλυτερο σταδιο

[ROM]JPM/JP6 "GoodBye RFS" ROM 0.2 (pre rooted, pre lagfixed) !!!!!!!!!!

 

ευχαριστω:cool::cool::cool::cool:

Edited by makis1967
διορθωση
Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει κάθε φορά που βγαίνει το βύσμα των ακουστικών. Στον program manager θα δεις ότι το player ανοίγει στο παρασκήνιο μόλις τα βγάζεις. (χωρίς όμως να παίζει κάποιο τραγούδι)

 

Το άλλο που λες για το πλήκτρο των ακουστικών είναι φυσιολογικό...

 

Αυτό ρωτάω λοιπόν:

Πως γίνεται να μην ενεργοποιείται ο Player όταν πατάω το κουμπί του handsfree και όταν το βγάζω από το τηλέφωνο?

:confused:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου η ρομ ειναι δοκιμασμενη τουλαχιστον πανω απο 30 κινητα τωρα η επιδωσεισ τησ ειναι το κατι αλλο σκεψου στου quadrant βγαζω 2080 η μεν αφη ειναι αμεση η διαχειρηση μνημησ απο τησ καλυτερεσ ενημεροτικα η ρομ ειναι lagfix και router απο μονη τησ τα μεν προγραμματα ειναι πολυ καλα μην ξεχναμε η ρομ ειναι jpm/jp6 ακριφωσ σαν αυτη που ειναι να ερθει απλωσ πειραγμενη στο καλυτερο σταδιο

[ROM]JPM/JP6 "GoodBye RFS" ROM 0.2 (pre rooted, pre lagfixed) !!!!!!!!!!

 

ευχαριστω:cool::cool::cool::cool:

Περιέχει συσσωρευμένες γνώσεις από τους μετρ του είδους δηλ. ChainFire, newmail, RyanZA, supercurio, ykk_five, ziggy και φυσικά τον ίδιο τον sztupy !!!

 

Η εν λόγω rom, όπως δηλώνει και ο τίτλος, μας κάνει να ξεχνάμε εξ αρχής και (μακάρι) δια παντός το lag!!!

 

Είναι λοιπόν pre lagfixed & pre rooted !!! http://www.bytheway.gr/images/smilies/c011.gif

 

Ο ίδιος λέει, ότι είναι πειραματική και τις γνωστές επιβαλλόμενες κινδυνολογίες των developers για ν' αποθαρρύνει τους αδαείς από το να κάνουν ζημιά στο κινητό τους. Όμως εν τέλει αυτό απέχει παρασάγγας από την πραγματικότητα, καθώς όσα έχουν αναφερθεί στο xda είναι απόλυτα μεμονωμένα και την ευθύνη έχουν αποκλειστικά οι κάτοχοι των συσκευών! http://www.bytheway.gr/images/basicsmiles/winking.gif

 

Εγώ δοκίμασα επί 3 μέρες την τρομερή αυτή rom και ουδέν μεμπτόν συνέβη! Κι αυτό διότι θέλω πάντα να σας προσφέρω το καλύτερο, δοκιμασμένο κι εν τέλει ασφαλέστερο! http://www.bytheway.gr/images/basicsmiles/winking.gif

 

πηγη

http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=30341

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάντως θα το σκεφτώ πολύ να ξαναπάρω κάτι από τη Samsung που να χρειάζεται υποστήριξη λογισμικού. Δεν έχω προβλήματα με το τηλέφωνο ευτυχώς, μπορώ να κάνω τα πάντα μαζί του και είναι ίσως το καλύτερο τηλέφωνο που είχα ποτέ, αλλά αυτή η τραγική υποστήριξη και μηδενική επικοινωνία με χαλάει πολύ.

Mε κέρδισε το Android, αλλά όχι η Samsung.

Όχι ότι δεν υπάρχουν χειρότερες εταιρείες σε περισσότερους τομείς, αλλά δε σημαίνει κάτι αυτό...

 

+1

- Δύο φορές πήρα τηλέφωνο την ελληνική αντιπροσωπεία (περισσότερο για beta testing και όχι γιατί υπολόγιζα ότι θα μου απαντήσουν) και την μία μου δήλωσαν άγνοια της λειτουργίας του τηλεφώνου και την δεύτερη με παρέπεμψαν σε ανεξάρτητο (ναι καλά διαβάζετε) τεχνικό μήπως μπορεί να με βοηθήσει:wacko:

- Έχω εγκαταστήσει το KIES από τον Ιούλιο μήνα και ανάλογα με την έκδοσή του, δεν ανοίγει, δεν κλείνει, δεν βλέπει το τηλέφωνο, δεν εγκαθίσταται κ.λπ. Ειλικρινά σκέφτομαι να μην το χρησιμοποιήσω καν για αναβάθμιση στο froyo.

- Θεωρώ επίσης απολύτως απαράδεκτο το γεγονός ότι το συγκεκριμένο τηλέφωνο (ανεξαρτήτως λειτουργικού) δεν έχει προμοτάρισμα και μέσω των εφαρμογών της ίδιας της Samsung.

 

Από την άλλη πλευρά έχω μία συσκευή που:

- ανοίγει, παίζει και προβάλλει περίπου τα πάντα

- συνδέεται και μεταφέρει αρχεία εύκολα και γρήγορα

- έχει επάνω σχεδόν όλη τη δουλειά μου (σε τηλέφωνα, ραντεβού, mail, σημειώσεις κ.λπ.)

- παίρνει καρτούλα μνήμης

- έχει hw διαμάντι και αντέχει στην σκληρή χρήση (μετά από κάποια φλασαρίσματα μπορώ να το επιβεβαιώσω)

 

Άρα: Το κρατάω και το πειράζω κατά βούληση :D

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα με το τηλεφωνο, ανοιξα να χρησιμοποιησω την καμερα και μου γραφει : σφαλμα καμερας, κανω επανεκινηση τιποτα , τα ιδια . Τι μπορει να συμβαινει?
theodoros
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα με το τηλεφωνο, ανοιξα να χρησιμοποιησω την καμερα και μου γραφει : σφαλμα καμερας, κανω επανεκινηση τιποτα , τα ιδια . Τι μπορει να συμβαινει?

 

Mήπως έχεις εγκαταστήσει το Fring?

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Mήπως έχεις εγκαταστήσει το Fring?

 

Οχι δεν νομιζω, τι ειναι αυτο?

 

Οχι δεν νομιζω, τι ειναι αυτο?

 

Δουλευε μια χαρα, αλλα εννοειται εβαλα εσβησα εφαρμογες αυτες τις μερες το θεμα ομως ειναι οτι εχω 3,4 μερες που ανοιξα την καμερα, γινεται τωρα να βγαλω ακρη ποια εφαρμογη το επηρεασε αυτο, αλλιως τι κανω ??

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
theodoros
Link to comment
Share on other sites

Mήπως έχεις εγκαταστήσει το Fring?

 

γιατι υπαρχει καποιο θεμα με το fring?

ρωταω γιατι εχω σκοπο να το εγκαταστησω....

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας φίλοι. Αγόρασα και εγώ το galaxy μετά από 4 χρόνια σε blackberry. Πολύ ωραίο τηλέφωνο και μάλιστα έμεινα εντυπωσιασμένος από την ανταπόκριση της συσκευής μετά το oneclicklagfix. Το thread είναι τεράστιο και ζορίζομαι λίγο στο να βρώ απαντήσεις σε κάποια ερωτήματά μου. Όποιος μπορεί ας βοηθήσει παρακαλώ

 

1. Δοκίμασα να μεταφέρω τις επαφές μου από το microsoft outlook στο τηλέφωνο μέσω Kies (αρχικά οι επαφές ήταν στα ελληνικά και το Kies αδυνατούσε να τις μεταφέρει, τουλάχιστον αυτό νόμιζα στην αρχή. Άλλαξα όλες τις επαφές με αγγλικούς χαρακτήρες αλλά μαντέψτε : τζίφος.) Το Kies έδειχνε ότι μετέφερε το 100% αλλά ουσιαστικά δεν είχε μεταφέρει τίποτα (δοκιμασμένο σε Vista και XP).

 

Υπάρχει τρόπος να το κάνω μέσω Kies? Κάνω κάτι λάθος? Δεν είναι δυνατόν να πρέπει να ανεβάσεις στο google mail τις επαφές σου σε csv, για να περαστούν και στο κινητό!!

 

2. Το κινητό είναι αγορασμένο από vodafone. Πώς μπορώ να δώ αν είναι κλειδωμένο στον πάροχο?

 

3. Παρατηρώ ότι έχει κάποιες βλακείες προγράμματα του τύπου Tetris,music shop vodafone κτλ. Μπορώ να κάνω backup to κινητό μου( επαφές,προγράμματα τρίτων κτλ) , να το κάνω format (όπως το σκληρό σε ένα pc) και να του κάνω clean install του τελευταίου firmware?

 

4. Πατώντας *#1234# μου βγάζει τα εξής:

 

PDA I9000BUJM4

Phone I9000BUJM3

CSC I9000GVGRJM3

 

 

Γιατρέ μου είμαι updated?:lol:

 

 

5. Σίγουρα το κινητό είναι πολύ πιο γρήγορο με το root και με το oclf. Να το βάλω και ο θεός βοηθός?(το είχα βάλει και το απεγκατέστησα.Χρησιμοποίησα το RyanZa OCLF 2.0).

Αν το κάνω, ποιό τρόπο να χρησιμοποιήσω?

 

 

 

 

6. Δίαβασα ότι αν γίνεις root μπορείς να δείς paid εφαρμογές στο android market. Όσο ήμουν root δεν κατάφερα να να δώ paid εφαρμογές στο android market.Έκανα κάτι λάθος?

 

 

 

Σημ. το recovery και το download mode δουλεύει στο κινητό μου.

 

 

Ευχαριστώ και πάλι

Αργύρης

Edited by afilopou
προσθήκη ερώτησης

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

to fring δεν πρέπει να έχει πρόβλημα ....Στεναχωρήθηκα για την υποστήριξη που λέτε τις samsung...To 2.2 android os πότε βγαίνει; πως θα το βάλουμε; Έχω την συσκευή στα χέρια μου 10 μέρες. Κάποια λίστα με τα καλά προγράμματα που θα βρώ: Πως θα βγάλω προγράμματα που δεν θέλω; Με την επαναφορά τα σβήνει όλα;
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν νομιζω, τι ειναι αυτο?

 

Δουλευε μια χαρα, αλλα εννοειται εβαλα εσβησα εφαρμογες αυτες τις μερες το θεμα ομως ειναι οτι εχω 3,4 μερες που ανοιξα την καμερα, γινεται τωρα να βγαλω ακρη ποια εφαρμογη το επηρεασε αυτο, αλλιως τι κανω ??

 

To λάθος αυτό έχει αναφερθεί μετά από εγκατάσταση του Fring και του Tasker... γενικά είναι μάλλον θέμα κάποιας εφαρμογής που έβαλες, που χρησιμοποιεί την κάμερα... βγάλε αυτές που εβαλες τις τελευταίες μέρες και προσπάθησε να βρεις την ένοχη...

 

Γειά σας φίλοι. Αγόρασα και εγώ το galaxy μετά από 4 χρόνια σε blackberry. Πολύ ωραίο τηλέφωνο και μάλιστα έμεινα εντυπωσιασμένος από την ανταπόκριση της συσκευής μετά το oneclicklagfix. Το thread είναι τεράστιο και ζορίζομαι λίγο στο να βρώ απαντήσεις σε κάποια ερωτήματά μου. Όποιος μπορεί ας βοηθήσει παρακαλώ

 

1. Δοκίμασα να μεταφέρω τις επαφές μου από το microsoft outlook στο τηλέφωνο μέσω Kies (αρχικά οι επαφές ήταν στα ελληνικά και το Kies αδυνατούσε να τις μεταφέρει, τουλάχιστον αυτό νόμιζα στην αρχή. Άλλαξα όλες τις επαφές με αγγλικούς χαρακτήρες αλλά μαντέψτε : τζίφος.) Το Kies έδειχνε ότι μετέφερε το 100% αλλά ουσιαστικά δεν είχε μεταφέρει τίποτα (δοκιμασμένο σε Vista και XP).

 

Υπάρχει τρόπος να το κάνω μέσω Kies? Κάνω κάτι λάθος? Δεν είναι δυνατόν να πρέπει να ανεβάσεις στο google mail τις επαφές σου σε csv, για να περαστούν και στο κινητό!!

 

2. Το κινητό είναι αγορασμένο από vodafone. Πώς μπορώ να δώ αν είναι κλειδωμένο στον πάροχο?

 

3. Παρατηρώ ότι έχει κάποιες βλακείες προγράμματα του τύπου Tetris,music shop vodafone κτλ. Μπορώ να κάνω backup to κινητό μου( επαφές,προγράμματα τρίτων κτλ) , να το κάνω format (όπως το σκληρό σε ένα pc) και να του κάνω clean install του τελευταίου firmware?

 

4. Πατώντας *#1234# μου βγάζει τα εξής:

 

PDA I9000BUJM4

Phone I9000BUJM3

CSC I9000GVGRJM3

 

 

Γιατρέ μου είμαι updated?:lol:

 

 

5. Σίγουρα το κινητό είναι πολύ πιο γρήγορο με το root και με το oclf. Να το βάλω και ο θεός βοηθός?(το είχα βάλει και το απεγκατέστησα.Χρησιμοποίησα το RyanZa OCLF 2.0).

Αν το κάνω, ποιό τρόπο να χρησιμοποιήσω?

 

 

Σημ. το recovery και το download mode δουλεύει στο κινητό μου.

 

 

Ευχαριστώ και πάλι

Αργύρης

 

1. Koίτα μήπως έχεις βάλει να δείχνει μόνο τις google επαφές στη λίστα των επαφών.

2. Βάλε μια κάρτα Cosmote μέσα (π.χ.) και δες αν δουλεύει. Αλλά απ'ότι έχουν πει άλλοι, δεν πρέπει να ειναι κλειδωμένο.

3. Αν βάλεις το τελευταίο firmware δε χρειάζεται να κάνεις format πρώτα. Θα σβηστούν όλα.

4. Ναι, αυτό είναι το τελευταίο επίσημο firmware της Vodafone στην Ελλάδα (branded). Eπίσημα λοιπόν είσαι up to date.

5. Eμ.. αφού το είχες, τί ακριβώς ρωτάς; Βάλτο αν θες όπως το έβαλες και την άλλη φορά.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

To λάθος αυτό έχει αναφερθεί μετά από εγκατάσταση του Fring και του Tasker... γενικά είναι μάλλον θέμα κάποιας εφαρμογής που έβαλες, που χρησιμοποιεί την κάμερα... βγάλε αυτές που εβαλες τις τελευταίες μέρες και προσπάθησε να βρεις την ένοχη...

 

 

 

1. Koίτα μήπως έχεις βάλει να δείχνει μόνο τις google επαφές στη λίστα των επαφών.

2. Βάλε μια κάρτα Cosmote μέσα (π.χ.) και δες αν δουλεύει. Αλλά απ'ότι έχουν πει άλλοι, δεν πρέπει να ειναι κλειδωμένο.

3. Αν βάλεις το τελευταίο firmware δε χρειάζεται να κάνεις format πρώτα. Θα σβηστούν όλα.

4. Ναι, αυτό είναι το τελευταίο επίσημο firmware της Vodafone στην Ελλάδα (branded). Eπίσημα λοιπόν είσαι up to date.

5. Eμ.. αφού το είχες, τί ακριβώς ρωτάς; Βάλτο αν θες όπως το έβαλες και την άλλη φορά.

 

 

 

Κατ' αρχήν ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

 

1. Το θέμα είναι ότι στη μπάρα έδειχνε 100% αλλά το "cancel" ήταν ενεργοποιημένο.Δεν είχα βάλει να δείχνει μόνο τις google επαφές.Από ένα ψάξιμο στο google είδα ότι πολλοί είχαν αυτό το πρόβλημα.Προσωπικά πιστεύω ότι το kies είναι χάλια.

 

3. Πώς μπορώ να σβήσω εφαρμογές του τύπου tetris, music shop, web vodafone κτλ?

 

6. Το θέμα με τις paid εφαρμογές του android market το γνωρίζεις?

 

 

Ευχαριστώ και πάλι

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

 

1. Το θέμα είναι ότι στη μπάρα έδειχνε 100% αλλά το "cancel" ήταν ενεργοποιημένο.Δεν είχα βάλει να δείχνει μόνο τις google επαφές.Από ένα ψάξιμο στο google είδα ότι πολλοί είχαν αυτό το πρόβλημα.Προσωπικά πιστεύω ότι το kies είναι χάλια.

 

3. Πώς μπορώ να σβήσω εφαρμογές του τύπου tetris, music shop, web vodafone κτλ?

 

6. Το θέμα με τις paid εφαρμογές του android market το γνωρίζεις?

 

 

Ευχαριστώ και πάλι

 

1. Δεν είσαι μόνος σου, δε νομίζω ότι θα βρεις κάποιον που να παινέψει το Kies.

3. Δε μπορείς. Είναι εφαρμογές συστήματος στην περίπτωσή σου, γιατί ειναι branded η συσκευή. Αν βάλεις generic unbranded firmware θα φύγουν.

6. Ναι, διάβασε τo FAQ στην υπογραφή μου ή στο αντίστοιχο θέμα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...